Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Deadpool, έστω κι αργοπορημένα.

 

Η αλήθεια είναι πως μπορεί το internet να με γέμισε με πολύ μεγάλες βλέψεις. Μου άρεσε, γέλασα, αλλά περίμενα να δω Deadpool όπως τον είχα ζήσει πολύ πιο παλιά μέσα από games (όχι το τελευταίο που βγήκε) και animation. Σε σχέση με άλλες πρόσφατες ταινιούλες από Marvel, σίγουρα πάει ψηλά, αλλά πιστεύω πως το Guardians of the Galaxy με είχε κερδίσει καλύτερα. Ίσως έφταιγε που οι πιο catchy σκηνές υπήρχαν στα teaser trailers.

 

Όπως και να έχει ο τέταρτος τοίχος έσπασε επιτέλους και περιμένω να ξανασπάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω απλά είστε νεανίες και είδατε τα matrix μαζί..

 

Όποιος είδε το 1 στο cinema εκείνη την εποχή... μας έμενε αλλιώς στο μυαλό, ότι και να ακολουθούσε θα ήταν υποδεέστερο. 

Ε; Τί εννοείς;

Και τις 3 ταινίες στο σινεμά τις είχα πρωτοδεί. Και οι 3 για μένα είναι κλασσικές πλέον και τοπ στο είδος τους [απλά η 3η μου άρεσε λίιιιγο περισσότερο ίσως επειδή είχε και περισσότερη δράση]. Προς θεού, δεν λέω ότι η 1η ήταν κακή ξερωγώ! Ίσα ίσα που βλέποντάς την ξανά μετά από χρόνια ένιωσα τον ενθουσιασμό και την περιέργεια όπως τότε που είχα εντυπωσιαστεί στην πρώτη θέαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όπως και να έχει ο τέταρτος τοίχος έσπασε επιτέλους και περιμένω να ξανασπάσει!

 

Καλά, όχι και "επιτέλους". Από το Χοντρός-Λιγνός υπάρχει αυτό το στιλ κωμωδίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, όχι και "επιτέλους". Από το Χοντρός-Λιγνός υπάρχει αυτό το στιλ κωμωδίας.

 

FIXED :)

Όπως και να έχει η Marvel έσπασε επιτέλους τον τέταρτο τοίχο και περιμένω να τον ξανασπάσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστηθηκα το spotlight ενώ το pervertικό Danish το άντεξα 20' κ μετά εγκατέλειψα....

 

Εντάξει, προτιμήσεις είναι αυτές. Εγώ φέρ' ειπείν τη λάτρεψα.

Για όσους αρέσκονται σε τέτοιες ταινίες, την προτείνω ανεπιφύλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triangle - http://www.imdb.com/title/tt1187064/

 

Γιατί οι γυναίκες ελκύονται τόσο πολύ στα φτηνά low budget thriller / horror?

 

Μιάμιση ώρα βασανιστήριο consisting από κακές ερμηνείες, αντιπαθείς ηθοποιούς, low budget effect και υπόθεση / μυστήριο εφηβικού επιπέδου. 

 

το μόνο πλεονέκτημα που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι η ταινία δεν είναι δίωρη. 

 

3.5 /10

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Triangle - http://www.imdb.com/title/tt1187064/

 

Γιατί οι γυναίκες ελκύονται τόσο πολύ στα φτηνά low budget thriller / horror?

 

 

Οχι ολες εξαρταται ,  νομιζω πως η πλειοψηφια δεν βλεπει τετοια .Γενικοτερα δεν ειναι των ταινιων οι περισσοτερες .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φθηνά θριλερακια είναι guilty pleasure, τί να λέμε τώρα. Τα βλέπω αντί για κωμωδίες XD

 

In other news, είδα τον Ντικάπριο και την αρκούδα του.

Γεια σου ρε Ιναρίτου με την τέλεια προσεγμένη σκηνοθεσία και τα μεγαλοπρεπή πλάνα σου! Το καστ εξαιρετικά ταιριαστό, μόνο λίγο διχασμένη είμαι όσον αφορά το Όσκαρ του Ντικάπριο...χμμμ μάλλον ας το έπαιρνε για το Shutter Island καλύτερα. Αντιθέτως, μου άρεσαν παρά πολύ οι Gleeson, Hardy και το νεαρό παιδί που έκανε τον γιο.

 

Επίσης, ευτυχώς που δεν έτρωγα κατά την διάρκεια της ταινίας, με έπιασε αναγούλα στην σκηνή με το άλογο.

 

Όσον αφορά το σενάριο, οκ, δεν είχε κάποια τρελή πρωτοτυπία αλλά ήταν μια ωραία ιστορία εκδίκησης.

 

Η διάρκεια της ταινίας μεγάλη σχετικά αλλά δεν με κούρασε και δεν βαρέθηκα ούτε λεπτό. Θα την ξαναδώ σίγουρα.

 

8+/10

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...