Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

The Best Offer

Την είχε προτείνει μέλος λίγες σελίδες πίσω, μου τράβηξε το ενδιαφέρον και την είδα χθες.

Καταπληκτικός Geoffrey Rush και ωραία πλοκή αν και λίγο πολύ αναμενόμενο τέλος.

Εμφανίζεται και ο γερο-Sutherland, ανεκτίμητη αξία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maggie

 

Δεν έχει τη δράση που έχουν συνήθως οι ταινίες με ζόμπι, αλλά εμένα μου άρεσε.

Το φιλμ έχει ωραία φωτογραφία. Ο Άρνολντ σε ένα ρόλο που δεν τον έχουμε συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big short.

 

Ή καλύτερη ταινία από τις oscaρικες σο φαρ.

 

Ενα αριστούργημα με μεγαλυτερο του ατού τις εκπληκτικές ερμηνείες από όλο το main cast. Steve Carrel , Ryan Gosling, Christian Bale, Brad Pitt (παρόλο που έπαιξε δύο λεπτά) όλοι για σεμινάριο

 

Είμαι στο investment industry που αποτυπώνει ή ταινια, δεν μπορούσα να φανταστώ καλύτερη μεταφορά. Σκεφτείτε το margin call αλλά λίγο καλυτερο

 

Δεν θέλει πολλά λόγια 9.5/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα αριστούργημα με μεγαλυτερο του ατού τις εκπληκτικές ερμηνείες από όλο το main cast. Steve Carrel , Ryan Gosling, Christian Bale, Brad Pitt (παρόλο που έπαιξε δύο λεπτά) όλοι για σεμινάριο

 

Λογικο δεν ειναι ?

ο ενας καλύτερος απο τον άλλον,  απίθανοι όλοι,  φανταστικό καστ !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα Creed.....

dfd4fee8b212c100e10efb6efe77159a.jpg

 

Περιμενα κατι πολυ καλυτερο.Μεσαιες ερμηνειες απο καστ.Μεσαιο συναισθημα,καλα μεσαια ιστορια.Και σιγουρα μεσαιο μην πω απογοητευτικο και αναμενομενο τελος.

 

 

Προφανως και  επρεπε να βγουνε και οι 2 μαχητες κερδισμενοι απο τον αγωνα αυτο....

Πρωτον ο πρωταθλητης,επειδη αυτος θα ηταν ο τελευταιος αγωνας της καριερας του,και επρεπε να βγαλει τιποτα χιλιαρικα για να φροντισει την φαμιλια ενω ειναι στην στενη.

Και δευτερον ο Κριντ,επειδη επρεπε να αποδειξει οτι δεν εχει μονο το ονομα εχει και το ταλεντο του πατερα του.

Ε και ποιος ηταν ο μονος ο τροπος για να ικανοποιηθουνε και οι 2 πλευρες?Να τελειωσει ετσι οπως τελειωσε ο αγωνας αυτος.

 

 

 

Τελοσπαντων 7/10,μονο για Stalone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εδω την εχω διπλα μου...

Αχαχαχαχαχ.Τώρα δεν με τρομάζει πια 41 χρονών γαϊδούρι παντρεμένο με δύο παιδιά!Κάποτε όντως είχα εφιάλτη με αυτήν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Dressmaker(2015). Δράμα-κωμωδία με την Kate Winslet. Μία σχεδιάστρια μόδας επιστρέφει μετά από χρόνια σε μία μικρή πόλη της Αυστραλίας όπου γεννήθηκε προκειμένου να πάρει εκδίκηση και να ξεκαθαρίσει αν όντως σκότωσε ή όχι ένα παιδί όταν ήταν μικρή. Καλές ερμηνείες, μέτρια η ταινία. 6/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τhe Dressmaker(2015). Δράμα-κωμωδία με την Kate Winslet. Μία σχεδιάστρια μόδας επιστρέφει μετά από χρόνια σε μία μικρή πόλη της Αυστραλίας όπου γεννήθηκε προκειμένου να πάρει εκδίκηση και να ξεκαθαρίσει αν όντως σκότωσε ή όχι ένα παιδί όταν ήταν μικρή. Καλές ερμηνείες, μέτρια η ταινία. 6/10

εμενα μου αρεσε. jeunetιστικη ατμοσφαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναείδα το What We Do In The Shadows (2014), φοβερό και μοναδικό θα έλεγα! 

 

Και ένα ενδιαφέρον άρθρο για τους λάτρεις του Horror:

"Neurothriller . It's not just your imagination. Horror films are much more scary than they were in the past. Here's how they do it."

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναείδα το What We Do In The Shadows (2014), φοβερό και μοναδικό θα έλεγα! 

 

Και ένα ενδιαφέρον άρθρο για τους λάτρεις του Horror:

"Neurothriller . It's not just your imagination. Horror films are much more scary than they were in the past. Here's how they do it."

Πολυ ωραια ταινια και πολυ ωραιο και το αρθρο επισης!!

Ενα βιντεακι με παρομοιο θεμα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade 2 σήμερα.

 

Πολύ καλύτερα εφέ και προφανώς ατάκες και εκφράσεις Snipes ανεκτίμητες. Δεν τη θυμόμουν αυτή την ταινία. Είχε κι ένα plot twist. 

 

@0:25

 

Αναμένω να ξαναδώ και το Trinity. Μετά φεύγουμε ή σε Matrix που άναψε φιτιλιές η nenya ή ξαναθυμόμαστε The Boondock Saints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The big short.

 

Ή καλύτερη ταινία από τις oscaρικες σο φαρ.

 

Ενα αριστούργημα με μεγαλυτερο του ατού τις εκπληκτικές ερμηνείες από όλο το main cast. Steve Carrel , Ryan Gosling, Christian Bale, Brad Pitt (παρόλο που έπαιξε δύο λεπτά) όλοι για σεμινάριο

 

Είμαι στο investment industry που αποτυπώνει ή ταινια, δεν μπορούσα να φανταστώ καλύτερη μεταφορά. Σκεφτείτε το margin call αλλά λίγο καλυτερο

 

Δεν θέλει πολλά λόγια 9.5/10

 

Εγω νομιζω ηταν πολυ καλυτερο απο το margin call,το οποιο το βρηκα καπως βαρυ και καταθλιπτικο.Οφτοπικ,στειλε πμ για το invesment industry αν θελεις φυσικα γιατι ψαχνομαι για μεταπτυχιακο σε finance και θελω εμπειριες απο καποιον που το ζει απο μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...