Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ενα εβαλα εχθες..στο 10 λεπτο το εβγαλα και σκουπιδια...φανταζομαι το το 3!

 

Το 1 ειναι καλο. Εχει ηθικα προβληματα οποτε πιανεσαι απο εκει. Το 2 το βρηκα βαρετο, εμπορικοποιηθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Child of God

Ο Lester Ballard, ένας νέος με πολλά προβλήματα, πρόκειται να αποκτήσει ακόμα περισσότερα όταν του παίρνουν το σπίτι και την περιουσία του. Βρίσκει καταφύγιο στο δάσος, όπου η ψυχολογική του κατάσταση όλο και χειροτερεύει, ωθώντας τον να κάνει αποτρόπαιες πράξεις.

 

Εξαιρετική ερμηνεία του Scott Haze στο ρόλο του πρωταγωνιστή. Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο για τη σκηνοθεσία του James Franco, η οποία ήταν, κουραστική σε μερικά σημεία, βαρετή στα υπόλοιπα. Το σενάριο κυλάει ομαλά, και ερμηνεύεται, ανάλογα με τί έχει συνηθίσει να βλέπει κανείς. Εγώ πχ δεν σοκαρίστηκα πολύ από τις πράξεις του, ίσα ίσα που έδωσαν μια νότα, που χρειαζόταν η ταινία, λόγω της μετριότατης σκηνοθεσίας της.

 

6.2/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Krigen

 

 

Δανεζικο φιλμ σχετικα με  μια στρατιωτικη αποστολη στο Αφγανισταν και μια πολυ δυσκολη αποφαση που πηρε ο Διοικητης της δυναμης και πως αυτο επηρεασε την   ζωη και την καριερα του μετεπειτα

Τι ωραια νοοτροπια ως λαος, ακομα και τα δραματα τους ειναι λιτα, ψυχραιμα και ορθολογικα  οχι οπως εμεις τσιρκο ... 

Αντιστοιχης ποιοτητας   ειναι το φιλμ και η ρεαλιστικη προσεγγιση που εχει .

 

7.5/10

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραια νοοτροπια ως λαος, ακομα και τα δραματα τους ειναι λιτα, ψυχραιμα και ορθολογικα οχι οπως εμεις τσιρκο ... 

Αντιστοιχης ποιοτητας ειναι το φιλμ και η ρεαλιστικη προσεγγιση που εχει.

 

Πω πω, εισαι απο αυτους που οταν πανε διακοπες στο εξωτερικο λενε: ''Καλέ, κοιτα τι καθαρα που το χουνε, οχι σαν εμάς... ''

 

 

:P

 

Κοίτα emoticon που σου βαλα. Οχι σαν τους Δανους.

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω, εισαι απο αυτους που οταν πανε διακοπες στο εξωτερικο λενε: ''Καλέ, κοιτα τι καθαρα που το χουνε, οχι σαν εμάς... ''

 

 

:P

 

Κοίτα emoticon που σου βαλα. Οχι σαν τους Δανους.

 

 

 

 

Ναι ,επισης αν γινοταν θα ηθελα να αποποιηθω την ελληνικη υπηκοοτητα  συγκεκριμενα για την Νορβηγικη .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Best Offer

Την είχε προτείνει μέλος λίγες σελίδες πίσω, μου τράβηξε το ενδιαφέρον και την είδα χθες.

Καταπληκτικός Geoffrey Rush και ωραία πλοκή αν και λίγο πολύ αναμενόμενο τέλος.

Εμφανίζεται και ο γερο-Sutherland, ανεκτίμητη αξία!

Ε αναμενόμενο δε το λες.Σου προτείνω κι αυτή http://www.imdb.com/title/tt0211933/?ref_=nv_sr_4

 

The Best Offer 8/10

 

In the heart of the sea 5/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αναμενόμενο δε το λες.Σου προτείνω κι αυτή http://www.imdb.com/title/tt0211933/?ref_=nv_sr_4

 

The Best Offer 8/10

 

In the heart of the sea 5/10

 

 

Τι να σου πω μάλλον έχω δει υπερβολικά πολλές ταινίες με trust-issues και δροσερά κοριτσάκια να ξελογιάζουν τον γερο-παράξενο εκατομμυριούχο! Την στιγμή που την εμπιστεύτηκε και την σύστησε στην μυστική ντουλάπα του και έβαζε τον κωδικό μπροστά της, πιστεύω έγινε πιο ξεκάθαρο από ποτέ για το που θα πήγαινε η ταινία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τι να σου πω μάλλον έχω δει υπερβολικά πολλές ταινίες με trust-issues και δροσερά κοριτσάκια να ξελογιάζουν τον γερο-παράξενο εκατομμυριούχο! Την στιγμή που την εμπιστεύτηκε και την σύστησε στην μυστική ντουλάπα του και έβαζε τον κωδικό μπροστά της, πιστεύω έγινε πιο ξεκάθαρο από ποτέ για το που θα πήγαινε η ταινία.

 

 

Είναι από τις ταινίες που το performance του ηθοποιού καλύπτει και ξεπερνάει το story της ταινίας..με τον ένα η με το άλλο είναι μια πραγματικά πολύ καλή ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από τις ταινίες που το performance του ηθοποιού καλύπτει και ξεπερνάει το story της ταινίας..με τον ένα η με το άλλο είναι μια πραγματικά πολύ καλή ταινία...

 

Συμφωνώ όπως φαίνεται και από το αρχικό μου σχόλιο για την ταινία που παρέθεσε πιο πάνω ο φίλος όπου χαρακτηρίζω τον Geoffrey Rush ως "καταπληκτικό". :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade, το πρώτο. Έπεσε νοσταλγία οπότε έβαλα να το ξαναδώ.

 

Για μένα η καλύτερη βαμπιροταινια.

 

8/10

 

Η καλύτερη ναι και επίσης η δεύτερη πάρα πολύ καλή μαζί με το πρώτο underworld γιατί από άποψη ιστορίας είναι "βαμπιροταινίες". 

 

On topic. Είδα το the taking of Deborah Logan. Δεν ήταν κακό το συγκεκριμένο, ειδικά αν σκεφτείς ότι δεν είμαι φαν ταινιών τύπου found footage. Δεν ξέρω τι να του δώσω, ήταν σε σημεία αρκετά δυνατό και σε άλλα αρκετά βαρετό. Τελικά θα του βάλω 6/10 γιατί σίγουρα είναι πάνω από το μέτριο αλλά για τα δικά μου γούστα δεν φτάνει το επίπεδο που θα ήθελα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Shaun Of The Dead 

 

Καιρο ειχα να γελασω τοσο. Ξεκαρδιστικες ατακες και σκηνες. Simon Pegg και Nick Frost εχουν τρελη χημεια. 7.5/10

 

Hot Fuzz

 

Περιμενα να μου προσφερει το γελιο που μου προσεφερε η προηγουμενη ταινια μιας και σκηνοθετης + ηθοποιοι ειναι οι ιδιοι αλλα ματαια.. Περα απο 3-4 σκηνες, δεν ειχε τιποτα αστειο στα επιπεδα του Shaun Of The Dead. Απορω πως εχει 7.9 στο imdb. 5.5/10

 

Είχα μια παρόμοια αντίδραση όταν πρωτοείδα το Hot Fuzz, όχι τόσο αρνητική όσο η δική σου, αλλά την περίμενα να μοιάζει περισσότερο στο Shaun of the Dead. Με τον καιρό την εκτίμησα πολύ ΠΟΛΥ περισσότερο, μπήκα περισσότερο στο πνεύμα της και πλέον την έχω στο ίδιο επίπεδο με την άλλη.

 

Και το World's End που κλείνει την τριλογία, όσο περισσότερο τη βλέπω, τόσο περισσότερο την απολαμβάνω και συνεχώς ανακαλύπτω νέα επίπεδα και τόσο πιο αστείες μου φαίνονται. Το ίδιο μπορώ να πω και για τους Monty Pythons. Καμιά φορά οι πρώτες εντυπώσεις είναι διαφορετικές από αυτό που μπορεί να γίνει η ταινία αν μπεις περισσότερο στο πνεύμα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In My Father's Den (2004)

 

Κάντε την χάρη στον εαυτό σας και δείτε αυτήν την υπέροχη και τελείως άγνωστη για μένα ταινία μέχρι και σήμερα. Δράμα με δόσεις μυστηρίου και στο τελευταίο 30 λεπτό "θρίλερ". Νέα Ζηλανδία εξελίσσεται, πανέμορφη φωτογραφία, δυνατές ερμηνείες και twist στο φινάλε που δεν περίμενα (σε οδηγεί στο προφανές όμως...). Βασίζεται σε βιβλίο (που δεν έχω διαβάσει) και μου έκανε τεράστια εντύπωση ότι είναι δέκα χρόνια ταινία και δεν έτυχε να ακούσω - διαβάσω το παραμικρό για αυτήν, όπως επίσης ότι είναι η μοναδική μεγάλου μήκους ταινία του σκηνοθέτη (έφυγε από την ζωή μόλις στα 43). Αξίζει παιδιά δεν θα χάσετε τον χρόνο σας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...