Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Meru.

 

Στην ουσία footage της ανάβασης. Χωρίς τα περιττά του Hollywood και τους αχρείαστους συναισθηματισμούς, πετυχαίνει πολύ καλύτερα να δείξει τί είναι αυτό που ωθεί αυτούς τους ανθρώπους να παίζουν έτσι με τη ζωή τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

In My Father's Den (2004)

 

Κάντε την χάρη στον εαυτό σας και δείτε αυτήν την υπέροχη και τελείως άγνωστη για μένα ταινία μέχρι και σήμερα. Δράμα με δόσεις μυστηρίου και στο τελευταίο 30 λεπτό "θρίλερ". Νέα Ζηλανδία εξελίσσεται, πανέμορφη φωτογραφία, δυνατές ερμηνείες και twist στο φινάλε που δεν περίμενα (σε οδηγεί στο προφανές όμως...). Βασίζεται σε βιβλίο (που δεν έχω διαβάσει) και μου έκανε τεράστια εντύπωση ότι είναι δέκα χρόνια ταινία και δεν έτυχε να ακούσω - διαβάσω το παραμικρό για αυτήν, όπως επίσης ότι είναι η μοναδική μεγάλου μήκους ταινία του σκηνοθέτη (έφυγε από την ζωή μόλις στα 43). Αξίζει παιδιά δεν θα χάσετε τον χρόνο σας.

Mε εψησες.

  Ακουγεται ενδιαφερον  και μονο που εχει μεσα Ν ζηλανδια ,θα την δω και θα σου πω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Point Break

 

Ειναι μια ταινια με πολυ ωραια τοπια,πολυ extreme action  και ενω στην αρχη ελεγα οτι δεν εχει θεμα η ταινια,μπορω να πω οτι εκανα λαθος και οτι βρηκα τον ευατο μου να συμφωνω με καποια απο τα....... :X

 

7/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν new year resolution για το 2016 ειχα βαλει σκοπο να κανω κατι extreme και ριψοκίνδυνο. Σήμερα λοιπόν εβαλα ενα μικρό πράσινο check στην λιστα, καθως δοκιμασα να δω το Deep Dark το οποίο έχει βαθμολογία κάτω απο τα όρια ασφαλείας. 

 

Εν τέλει, δεν ειναι για 4,9. Ειναι για ενα 6αράκι που ισως στα χερια ενος καλύτερου σκηνοθέτη, και με λίγο περισσότερο budget να σκαρφάλωνε στο 6,8. ''Αξίζει να την δω ρε μαλακα;'' σας ακουω να ρωτάτε. Καταρχάς δεν γνωριζόμαστε κι απο χθες, προσεξτε λιγο τους χαρακτηρισμούς σας. Νταξει, δεν ειπαμε να μιλαμε και στον πληθυντικό, αλλά όχι και μαλάκα. Το προσπερνάω και απαντάω. ΄΄Αξίζει φιλε να την δεις.'' (Είδατε, εγω είπα ''φίλε''. Τεσπα...). Καταρχάς ειναι μικρή, αν βγάλεις και τους τίτλους τελους απο εξω, μιλάμε βια για ενα 75λεπτο. Και ειναι απο τις ταινίες που σε καποια φαση αναρωτίεσαι, τι στο διαολο βλέπεις..  Οπότε, όπως είπε και η κοπέλα μου την πρώτη φορα που της ζητησα να βγούμε: ''Why not... Τι μπορει να παει στραβα;''

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν new year resolution για το 2016 ειχα βαλει σκοπο να κανω κατι extreme και ριψοκίνδυνο. Σήμερα λοιπόν εβαλα ενα μικρό πράσινο check στην λιστα, καθως δοκιμασα να δω το Deep Dark το οποίο έχει βαθμολογία κάτω απο τα όρια ασφαλείας. 

 

Εν τέλει, δεν ειναι για 4,9. Ειναι για ενα 6αράκι που ισως στα χερια ενος καλύτερου σκηνοθέτη, και με λίγο περισσότερο budget να σκαρφάλωνε στο 6,8. ''Αξίζει να την δω ρε μαλακα;'' σας ακουω να ρωτάτε. Καταρχάς δεν γνωριζόμαστε κι απο χθες, προσεξτε λιγο τους χαρακτηρισμούς σας. Νταξει, δεν ειπαμε να μιλαμε και στον πληθυντικό, αλλά όχι και μαλάκα. Το προσπερνάω και απαντάω. ΄΄Αξίζει φιλε να την δεις.'' (Είδατε, εγω είπα ''φίλε''. Τεσπα...). Καταρχάς ειναι μικρή, αν βγάλεις και τους τίτλους τελους απο εξω, μιλάμε βια για ενα 75λεπτο. Και ειναι απο τις ταινίες που σε καποια φαση αναρωτίεσαι, τι στο διαολο βλέπεις..  Οπότε, όπως είπε και η κοπέλα μου την πρώτη φορα που της ζητησα να βγούμε: ''Why not... Τι μπορει να παει στραβα;''

χαχαχα εγραψες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 ειναι καλο. Εχει ηθικα προβληματα οποτε πιανεσαι απο εκει. Το 2 το βρηκα βαρετο, εμπορικοποιηθηκε.

δεν καταφερα να το δω πανω απο 10 λεπτα,,,λογικα δεν ειναι του ειδους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kung fu Panda 3 – Γενικά καλό για να περάσει η ώρα. Το σχέδιο και το animation παραμένουν σε υψηλό επίπεδο πάντως. 7 επιεικώς.

Zootopia –  Εδώ τα πράγματα είναι απλά. Όταν τα κριτήρια δεν είναι αμιγώς εμπορικά, η Disney διαθέτει και τα μέσα, και τη τεχνογνωσία για να βγάλει πραγματικά καλά animations.  Εξαιρετικό σχέδιο και plot που σε κρατάει παρά τις (σχεδόν) 2 ώρες διάρκειας της ταινίας. Δείτε το!  8 άνετα από ‘μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade Trinity.

 

Ολοκλήρωση τριλογίας. Δεν είναι τόσο καλό όσο τα 2 πρώτα(μάλλον γι'αυτό δε μου είχε μείνει), αλλά Snapes και φοβερό soundtrack για ακόμη μία φορά.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lars and the Real Girl.

 

Πολυ καλη ταινια,με δυνατες συναισθηματικες σκηνες,και με το χιουμορακι της.

Η ερμηνεια του Ryan Gosling ηταν εξαιρετικη.Πολυ λιγοι ηθοποιοι του Hollywood θα δεχοντουσαν να παιξουν τον συγκεκριμενο ρολο,οχι μονο λογω της δυσκολιας,αλλα και του ρισκου που θα επαιρναν ως ηθοποιοι σε περιπτωση που η ταινια αυτη ηταν μια αποτυχια γεματη με κακο μαυρο χιουμορ.Ο Gosling οχι μονο δεχτηκε,αλλα κατα τη γνωμη μου δινει μαθηματα ερμηνειας,και ειναι ο βασικος λογος που δινω στην ταινια αυτη ενα 9/10.

Αυτη μετα το θρυλικο Drive ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη ερμηνεια του Gosling εως τωρα.Ελπιζω να συνεχισει ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lars and the Real Girl.

 

Πολυ καλη ταινια,με δυνατες συναισθηματικες σκηνες,και με το χιουμορακι της.

Η ερμηνεια του Ryan Gosling ηταν εξαιρετικη.Πολυ λιγοι ηθοποιοι του Hollywood θα δεχοντουσαν να παιξουν τον συγκεκριμενο ρολο,οχι μονο λογω της δυσκολιας,αλλα και του ρισκου που θα επαιρναν ως ηθοποιοι σε περιπτωση που η ταινια αυτη ηταν μια αποτυχια γεματη με κακο μαυρο χιουμορ.Ο Gosling οχι μονο δεχτηκε,αλλα κατα τη γνωμη μου δινει μαθηματα ερμηνειας,και ειναι ο βασικος λογος που δινω στην ταινια αυτη ενα 9/10.

Αυτη μετα το θρυλικο Drive ειναι κατα τη γνωμη μου η καλυτερη ερμηνεια του Gosling εως τωρα.Ελπιζω να συνεχισει ετσι.

Ryan Gosling και καλος ηθοποιος;ρε που παμε;.Αυτος ο ανθρωπος(γιατι ηθοποιο δεν τον λες)ειτε κωμωδια παιζει ειτε δραμα παιζει ειτε θριλερ,δεν εχει προβλημα:παιζει (που λεει ο λογος παιζει) παντου το ιδιο.Ουτε καν στον Keanu Reeves δεν ριχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ryan Gosling και καλος ηθοποιος;ρε που παμε;.Αυτος ο ανθρωπος(γιατι ηθοποιο δεν τον λες)ειτε κωμωδια παιζει ειτε δραμα παιζει ειτε θριλερ,δεν εχει προβλημα:παιζει (που λεει ο λογος παιζει) παντου το ιδιο.Ουτε καν στον Keanu Reeves δεν ριχνει.

Τι να πω αποψη σου προφανως και αποδεκτη.Αλλα σιγουρα εχεις δει τις 2 ταινιες που αναφερα παραπανω και αμφισβητεις το γεγονος οτι ειναι ηθοποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το drive το εχω δει ,οπως και αρκετες αλλες δικες του.Οχι ομως το Lars...............O ανθρωπος εφτασε εκει που εχει φτασει μονο και μονο επειδη αρεσει στις γυναικες.Και φυσικα αν εσυ τον κατατασεις αυτη τη στιγμη στους κορυφαιους....δικαιωμα σου και γουστο σου.


και επειδη δεν διαφωνω μονο και μονο για να διαφωνω,θα δω και αυτες τις δυο ταινιες που παιζει ο μορφονιος και αν ειναι αξιοπροσεκτος να ειστε σιγουροι οτι θα το γραψω.Δεν εχω ανοιξει πολεμο με τον ανθρωπο....απλα μεχρι τωρα δεν.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...