Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε; (2)


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Crimson peak

 

Αρκετα καλο θα μπορούσα να πω. Επίσης μου άρεσε το homage στις παλιές ταινίες τρόμου.

 

Υγ απορώ γιατι δεν δώσανε σε αυτόν το reboot του nosferatu και το δώσανε στον 'vvitch'...

Cabin fever 2016

Παρόλο που ειναι ο eli Roth μεςα, η ταινια εχει κάποια λάθη, κλισέ και κάποια πραγματα που δεν βγάζουν νόημα. Ακομα και η full frontal μελαχρινή δεν την σώζει αυτη την ταινια.

..

Τωρα που το θυμήθηκα

 

Είδα ενα τορρεντ να κυκλοφορεί με την τριλογία και κατέβασα. Οσο αφορά το πρωτο cabin fever, παρόλο που ηταν καρέ καρέ και διάλογος το ίδιο με το remake, το original ηταν απείρως καλύτερο (ρατσισμός, ξαφνική εξέταση προστάτη etc). Το δευτερο έγινε ακομα πιο καφκικό και gore ταυτόχρονα (ειδικά στο σκηνικό με το χοντρό και τις τουαλέτες). Το τρία ηταν απλώς απογοήτευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Wave- Λιγο καλυτερο και πιο ενδιαφερον απο τις αναλογες ταινιες που βαζει το STAR το βραδυ.

Το ειδα πριν κατι μηνες.Ενταξει δεν περιμενα και τιποτα καλυτερο, ενα 5/10 θα εβαζα.

 

Επισης, εκανα κεφαλι που ακουγα Νορβηγικα επι μιαμιση ωρα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 30 μερες νυχτα τι εχετε να πειτε;; Γενικα δεν πολυ βλεπω να μιλανε γιαυτη την ταινια 

Μονο εμενα μου αρεσε τοσο ;;Eνταξει δεν εχει την δραση του blade αλλα για εμενα ηταν πολυ καλη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^  Πολυ καλή ναι , ένα 7ρακι από μένα το τσιμπάει ! (το πρώτο , το δεύτερο ήταν μεγάλη φόλα )

--------

 

Νυχτα τρομου t 1985

 

η καλύτερη κωμωδία τρόμου

οκ μπορεί τα εφέ να είναι τραγικά , το στορι όμως και η όλη ατμόσφαιρα της ταινίας είναι μοναδικά !!

 

8.5 / 10

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Για το 30 μερες νυχτα τι εχετε να πειτε;; Γενικα δεν πολυ βλεπω να μιλανε γιαυτη την ταινια </p>

<p>Μονο εμενα μου αρεσε τοσο ;;Eνταξει δεν εχει την δραση του blade αλλα για εμενα ηταν πολυ καλη </p>

 

Αμέ, πολύ καλό ήταν κι εκείνο! Είχε ωραία ατμόσφαιρα. Και το τέλος του μου άρεσε αρκετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade, το πρώτο. Έπεσε νοσταλγία οπότε έβαλα να το ξαναδώ.

 

Για μένα η καλύτερη βαμπιροταινια.

 

8/10

Μένει να ξαναδώ το 3. Έχω ξεκινήσει να διαβάζω και τα comics. Όλη τη συλλογή. Μαζί με τον Spider-man και τον Batman αγαπημένος υπερήρωας και ο Blade. Και ο Snapes θεός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Everest 3D

 

Ωραίο 3D και άψογα ηχητικά. Σε καλό σύστημα η ταινία δείχνει πολύ ωραία. Και η ιστορία είχε ενδιαφέρον και φυσικά πραγματική. Γενικώς πολύ ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 30 μερες νυχτα τι εχετε να πειτε;; Γενικα δεν πολυ βλεπω να μιλανε γιαυτη την ταινια

Μονο εμενα μου αρεσε τοσο ;;Eνταξει δεν εχει την δραση του blade αλλα για εμενα ηταν πολυ καλη

Καλη ηταν αλλά το graphic novel ηταν καλυτερο.

 

In other news

 

Pride prejudice and zombies.

Ηταν αρκετά καλό ( αν και θα ήθελα παραπανω footage με τους 4 horseman)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ip Man 3

Γεμάτο κλισέ,αχταρμάς...

Ο καλός ,ο κακός,η πίστη στον θεό, καρκίνοι,απόκρυφες πολεμικές τέχνες,κακή ηθοποιία 

Δεν μου άρεσε...

Μόνη εξαίρεση ο Tyson στην σκηνή μάχης.Η  ηθοποιία του όμως και αυτουνού  χάλια  :)

 

Επεξ/σία από TEOKOS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ip Man 3

Γεμάτο κλισέ,αχταρμάς...

Ο καλός ,ο κακός,η πίστη στον θεό, καρκίνοι,απόκρυφες πολεμικές τέχνες,κακή ηθοποιία 

Δεν μου άρεσε...

Μόνη εξαίρεση ο Tyson στην σκηνή μάχης.Η  ηθοποιία του όμως και αυτουνού  χάλια  :)

 

Το ενα εβαλα εχθες..στο 10 λεπτο το εβγαλα και σκουπιδια...φανταζομαι το το 3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...