Προς το περιεχόμενο

Τέλος ακινήτων και ΔΕΗ-Ιδιωτικοί πάροχοι


adi32

  

107 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Θα πληρώσετε την έκτακτη εισφορά;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεμπαίζεσαι εσύ,μετανοιώνω που σου παρέθεσα την άποψή μου,αλλά επειδή δεν μπορώ να τη πάρω πίσω την αφήνω να αιωρείται.

 

Δηλαδή πιστεύεις πραγματικά ότι μπορεί η ΔΕΗ θα φάει το ΕΕΤΗΔΕ ?

 

επίσης δε καταλαβαίνω τι από αυτά που γράφω σε πείραξε. (πχ το securitization φόρων είναι κοινή παγκόσμια πρακτική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πω με απλά λόγια ότι το υστέρημα του Ελληνικού λαού δεν είναι υπό διαπραγμάτευση,ακόμα κι αν το ντύνετε με όμορφες τεχνοκρατικές λεξούλες και νομικίστικα τερτίπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παρακαλώ να μην ξεφύγει και αυτό το νήμα. Αν θέλετε να συζητήσετε το σκόπιμο ή μη τυχόν ιδιωτικοποιήσεων, πράξτε το στο νήμα-πασπαρτού, όπου από το θάνατο του ευρώ φτάσαμε να μιλάμε για οτιδήποτε εκτός από αυτό.

 

Εδώ ας περιοριστούμε στο τι συμβαίνει με το τέλος ακινήτων, ειδικά από τη στιγμή που προέκυψε το πρόβλημα με τους ιδιωτικούς παρόχους.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μαζεύεται αυτό το μπουρδέλλο πια...

Γιατί υποτιμούμε συνεχώς τα κακόμοιρα τα μπουρδέλα; 

Στην πραγματικότητα είναι αρκετά οργανωμένα.

 

Όχι τίποτ'άλλο,θα βγει και κάνας ιδιοκτήτης οίκου ανοχής να μας κράξει και θα'χει και δίκιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οοοοοχι ρε γαμώτο,δεν θα μου κόψουν το ρεύμα δηλαδής;Ffs και πήρα από το ebay πολλά κεριά,τόσα πολλά που φτάνουν σε αξία το τέλος που με στάλθηκε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαράτσι θα γίνει στη ΠΡΑΞΗ εθελοντικός φόρος.

 

Θα το σκεφτώ πολύ να το πληρώσω του χρόνου παρότι μπορώ να το πληρώσω.

 

Ας είναι καλά οι ρυθμίσιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγα στην tv τον Δντη εποικοινωνιας που ειπε οτι μπορει ο καταναλωτης να παει να πληρωσει μονο την αξια του ρευματος και η ΔΕΗ ειναι υποχρεωμενη να στειλει στο Υπουργειο οικονομκων το υπολοιπο ποσο για το χαρατσι...

Οταν ομως το σπιτι ειναι ενοικιαζομενο και το ρολοι στο ονομα του ενοικιαστη σε ποιο ΑΦΜ θα παει τα χαρατσι ???Η ΔΕΗ ξερει μονο του ΑΦΜ αυτου που εχει την παροχη

Ασε που υπαρχουν χιλιαδες ρολογια σε ονοματα πεθαμενων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σήμερα ήρθε λογαριασμός από την Hellas Power με τη δεύτερη δόση του τέλους ακινήτων. Η ΔΕΗ μου είχε πει πως θα με χρέωνε αυτή. Αύριο με βλέπω να χάνομαι στα τηλέφωνα για να βγάλω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ήρθε λογαριασμός από την Hellas Power με τη δεύτερη δόση του τέλους ακινήτων. Η ΔΕΗ μου είχε πει πως θα με χρέωνε αυτή. Αύριο με βλέπω να χάνομαι στα τηλέφωνα για να βγάλω άκρη.

 

 

Πολυ αισιοδοξο σε βλεπω !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το «χαράτσι» συνεισπράττεται με το λογαριασμό της ΔΕΗ, τονίζει το ΥΠΟΙΚ

 

Την ίδια στιγμή, σύμφωνα με το Mega, έγινε γνωστό από τη ΔΕΗ ότι όσοι από τους καταναλωτές εξόφλησαν τις υποχρεώσεις τους μέσω ΑΤΜ τραπεζών, θα πρέπει να υπολογίζουν ότι το ποσό καταβολής προοριζόταν για το ειδικό τέλος και όχι για το ηλεκτρικό ρεύμα.

 

Sounds like a not_mine problem to me.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...