Προς το περιεχόμενο

Τέλος ακινήτων και ΔΕΗ-Ιδιωτικοί πάροχοι


adi32

  

107 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Θα πληρώσετε την έκτακτη εισφορά;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 187
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετανάστευση η μόνη λύση.Ποια η έννοια του να λέγεσαι Ευρωπαίος αν οι ευρωπαϊκές αρχές αφήνουν ένα κράτος να συμπεριφέρεται με τόσο μαφιόζικο τρόπο (ζητώντας λεφτά από ανέργους) στους πολίτες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λύπη βλέπω ότι πάνε να "ξεχάσουν" ποιός πλήρωσε και ποιός όχι και τελικά να μη κοπεί το ρέυμα σε κανένα εν όψει εκλογών. Προσωπικά αν δεν κοπεί το ρευμα σε όσους δεν πλήρωσαν θα το εκλάβω σαν άμεση προτροπή να μη πληρώσω τίποτα στο μέλλον και να φοροδιαφεύγω όπου μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο σκεπτικό το πλήρωσες; Πίστεψες ποτέ ότι θα κοβόταν το ρεύμα (αν και εφόσον πλήρωνες τον λογαριασμό, εκτός της έκτακτης εισφοράς);

 

Το πλήρωσα γιατί δεν ήθελα να έχω φορολογικές εκκρεμότητες.

 

Αν το πω διαφορετικά, με κίνδυνο να μου την πέσουν, το πλήρωσα γιατί επέλεξα να μη φοροδιαφύγω ... αλλά από ότι βλέπω δε νομίζω ότι η κυβέρνηση είναι διατεθιμένη να εφαρμόσει την απόφασή της. Δεν αποκλείω σιγά-σιγά να μην αποτελεί η μη πληρωμή φορολογικό εμπόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κανέναν δεν αρέσουν οι φορολογικές εκκρεμότητες αλλά δεν θα βαράμε και προσοχή σε κάθε παπαριά που σκέφτονται.

 

Από την αρχή πάντως στο "θα σου κόψουν το ρεύμα αν δεν πληρώσεις το τέλος ακινήτων" αντιδρούσα με γέλια και χαίρομαι ιδιαίτερα με την επιλογή μου, να μην το πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλήρωσα γιατί δεν ήθελα να έχω φορολογικές εκκρεμότητες.

 

Αν το πω διαφορετικά, με κίνδυνο να μου την πέσουν, το πλήρωσα γιατί επέλεξα να μη φοροδιαφύγω ... αλλά από ότι βλέπω δε νομίζω ότι η κυβέρνηση είναι διατεθιμένη να εφαρμόσει την απόφασή της. Δεν αποκλείω σιγά-σιγά να μην αποτελεί η μη πληρωμή φορολογικό εμπόδιο.

 

Μπράβο τέτοια βλέπουν από την κυβέρνηση και χώνουν άβερτα φόρους δίχως να καταλαβαίνουν χριστό. Ας βάλουν και στα εισοδήματα από 5000 ευρώ συντελεστή 40% ας διπλασιάσουν και τους υπάρχοντες συντελεστές στο χαράτσι, να τα πάρουν και να μας τα δημεύσουν όλα αφού δεν θέλει ο κόσμος να θεωρείται φοροφυγάς. Και κανένας πλην ελαχίστων εξαιρέσεων δεν έχει όρεξη να φοροδιαφεύγει αλλά στα πάντα υπάρχει ένα όριο ανοχής και υπομονής.

 

Μακάρι να μην εφαρμόσει καθόλου την απόφασή της η κυβέρνηση και να μην πληρωθεί τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο σκεπτικό το πλήρωσες; Πίστεψες ποτέ ότι θα κοβόταν το ρεύμα (αν και εφόσον πλήρωνες τον λογαριασμό, εκτός της έκτακτης εισφοράς);

 

Πολλοι πληρωσαν διοτι στο ενδιαμεσο χρειαζονταν φορολογικη ενημερωτητα. Αυτοι ειναι κατωτεροι απο καποιον αλλον που δε χρειαζεται αυτη την εποχη ενα δημιο εγγραφο, οποτε δεν πληρωσαν και περιμενουν και να μην τους κοψουν το ρευμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι πληρωσαν διοτι στο ενδιαμεσο χρειαζονταν φορολογικη ενημερωτητα. Αυτοι ειναι κατωτεροι απο καποιον αλλον που δε χρειαζεται αυτη την εποχη ενα δημιο εγγραφο, οποτε δεν πληρωσαν και περιμενουν και να μην τους κοψουν το ρευμα;

 

Εγώ γιατί το κόβω να "ξεχνιέται" και όλοι να πέρνουν ενημερότητα, και τα ακίνητα να μεταβιβάζονται/νοικιάζονται, όποιος πλήρωσε πλήρωσε και όλα καλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί το κόβω να "ξεχνιέται" και όλοι να πέρνουν ενημερότητα, και τα ακίνητα να μεταβιβάζονται/νοικιάζονται, όποιος πλήρωσε πλήρωσε και όλα καλα ?

 

Κοιτα, αυτοι τους οποιους λες, προφανως κι εχουν καποιο βυσματακι που τους κανει τη δουλεια. Χωρις βυσμα, εστι στο ξεκαρφωτο να παρεις ενημερωτητα, δυσκολο το κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, αυτοι τους οποιους λες, προφανως κι εχουν καποιο βυσματακι που τους κανει τη δουλεια. Χωρις βυσμα, εστι στο ξεκαρφωτο να παρεις ενημερωτητα, δυσκολο το κοβω.

 

Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε. Προβλέπω "ασυλία" τουλάχιστον για φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικο ειναι οτι ο ΔΕΣΜΗΕ εχασε 200 εκατομυρια απο αεριτζηδες και ακομα και τωρα μπορει καπιος να αλλαξει παροχο χωρις να εχει εξοφλησει τον προηγουμενο.

Φυσικα τα 200 εκατομυρια εμεις θα τα πληρωσουμε για μια ακομα φορα.

Γιατι απο την πρωτη ανεξοφλητη δοση δεν ειχαν στελει στον αγυριστο τους εναλακτικους που δεν πληρωναν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικο ειναι οτι ο ΔΕΣΜΗΕ εχασε 200 εκατομυρια απο αεριτζηδες και ακομα και τωρα μπορει καπιος να αλλαξει παροχο χωρις να εχει εξοφλησει τον προηγουμενο.

Φυσικα τα 200 εκατομυρια εμεις θα τα πληρωσουμε για μια ακομα φορα.

Γιατι απο την πρωτη ανεξοφλητη δοση δεν ειχαν στελει στον αγυριστο τους εναλακτικους που δεν πληρωναν ?

γιατι τιποτα δεν αλλαξε και πιθανον να ειχαν και αυτη ενα μικρο συμφερον...

ο εισαγγελεας θα ασχοληθει για το ξεπλυμα και οχι για την κατασπαταληση δημοσιου χρηματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...