Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ΥΓ: Ολα τα λεφτα η ελληνικη μεταφραση, που σε ενα σημειωμα ελεγε "mortar launchers" και το μετεφρασε "θανασιμοι εκτοξευτηρες". Το google πιο καλη μεταφραση θα του κανε ;)

E, το πήγε ένα βήμα πιο πέρα το άτομο που μετέφραζε, αμέσως εσύ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μόνο που με ξενερώνει, είναι ότι δίνει πυρομαχικά με το σταγονόμετρο. δε γίνεται να σκοτώνεις τόσους τύπους με μπιστόλια και να μην βρίσκεις ούτε μία σφαίρα πάνω  τους.

 

και το αλλο είναι ότι το παιχνίδι δε δίνει achievments, είμαι γύρω στο 45% και έχω πάρει μόνο ένα στο νορμάλ δυσκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν ειναι shooter το παιχνιδι,καλο ειναι να το παιξεις οπως να ναι,οπως σου βγαινει αυθορμητα(ξυλο,μπουνιες,μαχαιρια,σφαιρες,stealth κ.α) και ειναι πολυ σημαντικο να το εχεις ξεκινησει στο hard.Πολλοι χαλαστηκαν με το normal.

Η καλυτερη δυσκολια λενε οτι ειναι η επομενη που δεν εχει ξεκλειδωσει αν δεν το εχεις τερματησει.Το Survivor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που με ξενερώνει, είναι ότι δίνει πυρομαχικά με το σταγονόμετρο. δε γίνεται να σκοτώνεις τόσους τύπους με μπιστόλια και να μην βρίσκεις ούτε μία σφαίρα πάνω  τους.

 

και το αλλο είναι ότι το παιχνίδι δε δίνει achievments, είμαι γύρω στο 45% και έχω πάρει μόνο ένα στο νορμάλ δυσκολία.

 

Για το πρώτο σου απάντησαν τα παιδιά παραπάνω.

 

Για το δεύτερο τσέκαρε όλα τα trophies του παιχνιδιού. Είναι λίγα και λογικά κατ εμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι είναι αυτό με το loading σε αυτό παιχνίδι; 

 

Περίμενα σήμερα μια φίλη έξω από το Πλαίσιο, κι επειδή θα αργούσε λίγο, είπα να μπω μέσα να δω τι είχε στις κόνσόλες να παίξω. Βασικά, για το WiiU πήγαινα, γιατί ακόμα δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το χειριστήριο, αλλά περιέργως δεν υπήρχε στο κατάστημα (στην Κηφισιά). Οπότε είδα το LoU στο PS3 και είπα να κάτσω να δω λίγο controls και τέτοια. Οσο περίμενα να φορτώσει έφτασε η φιλή μου! (Υπερβάλλω λιγάκι, αλλά έτσι το ένιωσα). Γελοιότητες όμως.

 

Μάλλον θα το αγοράσω από το PSN, κι ας είναι πιο ακριβό. Αν είναι να φτιάχνω τοστ και καφέ όποτε θέλω να παίξω δεν αξίζει η διαφορά των χρημάτων υπέρ της "ένκουτης" έκδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι είναι αυτό με το loading σε αυτό παιχνίδι; 

 

Περίμενα σήμερα μια φίλη έξω από το Πλαίσιο, κι επειδή θα αργούσε λίγο, είπα να μπω μέσα να δω τι είχε στις κόνσόλες να παίξω. Βασικά, για το WiiU πήγαινα, γιατί ακόμα δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το χειριστήριο, αλλά περιέργως δεν υπήρχε στο κατάστημα (στην Κηφισιά). Οπότε είδα το LoU στο PS3 και είπα να κάτσω να δω λίγο controls και τέτοια. Οσο περίμενα να φορτώσει έφτασε η φιλή μου! (Υπερβάλλω λιγάκι, αλλά έτσι το ένιωσα). Γελοιότητες όμως.

 

Μάλλον θα το αγοράσω από το PSN, κι ας είναι πιο ακριβό. Αν είναι να φτιάχνω τοστ και καφέ όποτε θέλω να παίξω δεν αξίζει η διαφορά των χρημάτων υπέρ της "ένκουτης" έκδοσης.

περι offtopic: Πηγαινε λιγο πιο κατω η στο mall οπου θα το βρεις στανταρ σε public η κωτσο η ακομη καλυτερα στο MediaMarkt επι της κηφισιας οπου εχουν 2 ντεμο οταν ειχα παει εγω και ασχοληθηκα αρκετα

Εγω εχω μετρησει συνολικο loading time 9 λεπτα οταν ημουν σε ροτζερο 4.41

Σε 4.46 βελτιωθηκαν καπως στο 4λεπτο - 5λεπτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα ότι έπαιζε τέτοια φάση με το Πλαίσιο και τη Νιντέντο. Τώρα που το σκέφτομαι, ούτε παιχνίδια για το Wii δεν υπήρχαν.

 

Αν με στήσει κανείς/καμιά στο Μολ θα πάω να το τσεκάρω εκεί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, τι είναι αυτό με το loading σε αυτό παιχνίδι; 

 

Περίμενα σήμερα μια φίλη έξω από το Πλαίσιο, κι επειδή θα αργούσε λίγο, είπα να μπω μέσα να δω τι είχε στις κόνσόλες να παίξω. Βασικά, για το WiiU πήγαινα, γιατί ακόμα δεν το έχω πιάσει στα χέρια μου το χειριστήριο, αλλά περιέργως δεν υπήρχε στο κατάστημα (στην Κηφισιά). Οπότε είδα το LoU στο PS3 και είπα να κάτσω να δω λίγο controls και τέτοια. Οσο περίμενα να φορτώσει έφτασε η φιλή μου! (Υπερβάλλω λιγάκι, αλλά έτσι το ένιωσα). Γελοιότητες όμως.

 

Μάλλον θα το αγοράσω από το PSN, κι ας είναι πιο ακριβό. Αν είναι να φτιάχνω τοστ και καφέ όποτε θέλω να παίξω δεν αξίζει η διαφορά των χρημάτων υπέρ της "ένκουτης" έκδοσης. 

 

Φίλε ένα loading είμαι μόνο και αυτό όταν πας να μπεις πρώτη φορά να παίξεις. Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, όπως και στα Uncharted, δεν υπάρχουν loading screens. Eμένα το loading μου έπαιρνε λιγότερο από 1 λεπτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eγω παντως θα εκανα αυτο που λεει ο Vole.

Download απο το psn.Με τρομαζει λιγο το ποσο αργει να φορτωσει το παιχνιδι.Εμενα και το δισκακι αργει λιγο να δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μία φορά θα γίνει και τελείωσες. Το αφήνεις ανοιχτό τη νύχτα και καταβάζει. Προτιμότερο από το να περιμένω τόση ώρα όποτε θέλω να παίξω. Ειδικά αν παίζεις για σύντομα χρονικά διαστήματα, αλλά συχνά, είναι λίγο ξενέρα, γιατί χάνεις ενεργά από το χρόνο που έχεις για να αφιερώσεις στο παιχνίδι. Το κατέβασμα γίνεται στο "background" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μία φορά θα γίνει και τελείωσες. Το αφήνεις ανοιχτό τη νύχτα και καταβάζει. Προτιμότερο από το να περιμένω τόση ώρα όποτε θέλω να παίξω. Ειδικά αν παίζεις για σύντομα χρονικά διαστήματα, αλλά συχνά, είναι λίγο ξενέρα, γιατί χάνεις ενεργά από το χρόνο που έχεις για να αφιερώσεις στο παιχνίδι. Το κατέβασμα γίνεται στο "background" ;)

 

Ποτέ δεν θα αγόραζα πάντως τέτοιο παιχνίδι από το PSN, πόσο μάλλον από το PSN του PS3 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...