Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς αν έχει κάποιο διακριτικό η έκδοση με τους ελληνικούς υπότιτλους; Θέλω να το πάρω από το e-shop με την προσφορά αλλά δεν αναφέρουν ποια έκδοση είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω κανα 2ωρο στο παιχνιδι, φοβερο μεχρι στιγμης και νομιζω θα παει ετσι.. Επισης δεν εχω κανενα προβλημα frame-rate, τα γραφικα ειναι φοβερα για κονσολα, η ατμοσφαιρα κινηματογραφικη και το gameplay μια χαρα με μικρο παραπονο οτι το shooting ισως θα μπορουσε να ειναι λιγο καλυτερο για τετοιο παιχνιδι. Δυστυχως το πηρα τωρα που παιζω και GTA και δεν εχω το χρονο που θελω να το λιωσω, σιγα σιγα θα παει.. :P 

 

Ειμαι xbox fan σε αυτη τη γενια αλλα τα καλα να λέγονται ειναι παιχνιδάρα... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shooting βελτιωνεται πιο μετα με τα upgrades.

 

Ομως γενικα θα σoυ προτεινα να το παιξεις καπως αυθορμητα.Δλδ οτι σου βγαινει,shooting,ξυλο,stealth.

Με ποικιλια,χωρις να προσπαθεις με trial & error να μαζευεις πραγματα.

Και φυσικα στο hard για να σε βοηθησει στο παραπανω.

 

Σε ποιο σημειο εισαι?

(αν θες με spoiler)

 

Edit.Εγραψες 2 ωρες οποτε εισαι αρχη οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shooting εγώ θεωρώ ότι είναι όπως πρέπει. Να θυμάσαι ότι δεν παίζεις κανέναν πεζοναύτη ή επαγγελματία στρατιώτη. Ενας 50άρης είσαι σε ένα setting επιβίωσης. Ο Τζόελ είναι καλύτερος στο να δέρνει, παρά στο να πυροβολεί, και βγάζει νόημα.

 

Και όπως είπε κι ο PDS, πρώτον, παίξε όσο πιο αυθόρμητα μπορείς και προχώρα παρακάτω. Don't game the game.

Δεύτερον, στο hard είναι η ιδανική δυσκολία για να βιώσεις στο έπακρο αυτό που προσπαθεί να πετύχει το παιχνίδι. Στο normal και οι εχθροί είναι πιο χαζοί, αλλά και βρίσκεις πολλά εφόδια, και μάλιστα σε μέρη όπου δε βγάζουν νόημα (περάσαμε δοκιμαστικά 1-2 περιοχές, αφού το είχα τελειώσει, με ένα φίλο μου στο normal και ήταν σχεδόν άλλο παιχνίδι όσον αφορά την πίεση και το άγχος που νιώθεις σε κάθε encounter). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shooting εγώ θεωρώ ότι είναι όπως πρέπει. Να θυμάσαι ότι δεν παίζεις κανέναν πεζοναύτη ή επαγγελματία στρατιώτη. Ενας 50άρης είσαι σε ένα setting επιβίωσης. Ο Τζόελ είναι καλύτερος στο να δέρνει, παρά στο να πυροβολεί, και βγάζει νόημα.

Σωστα.Να συμπληρωσω και οτι η φυση του παιχνιδιου ειναι τετοια που επιβαλεται το shooting να ειναι πιο δυσκολο.Αλλωστε ο στοχος αν θυμαμαι καλα κουνιεται ευκολα.Δλδ ειναι επιλογη η δυσκολια.

 

Ισως το ξεκινησω καποια στιγμη στο survivor.Λιγο που δοκιμασα μου φαινεται ακομα καλυτερο.

 

Παντως ναι μου εβγαινε πολυ πιο ωραια το παιχνιδι οταν ενστικτωδως αποφασιζα για την επομενη κινηση μου και οχι με μεθοδο και εχοντας στο μυαλο μου οτι θα ξαναπαιξω το σημειο.

Σε ωθει και το παιχνιδι βεβαια να παιξεις ετσι.Στο hard τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο normal το ξεκινησα, εκανα βλακεια ε?? :P Παντα πρωτη φορα στο normal τα παιζω ολα για αυτο.. Απλα το shooting μου φαινεται λιγο απλοϊκό για survival παιχνιδι οχι οτι ειναι κακο αλλα με δυσκολεύει στην ακρίβεια.. Μου αρεσει που εχεις λιγες σφαιρες και πρεπει να παρεις αποφαση για stealth/shooting ανάλογα τα resources, γενικα νιωθεις σαν survivor..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για μενα κακη επιλογη :P

 

Πολλοι ειδαν οτι εχει μεγαλη διαφορα.Στα πυρομαχικα κτλ.Το hard δεν μου φανηκε δυσκολο απλα ειχε ισορροπια.

Αλλαξε το αν θες, δεν εχεις παιξει και τοσο πολυ πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

το τελείωσα πρόσφατα στο hard  και μπορώ να πώ πολύ θετικά σχόλια,χρόνια είχα να ασχοληθώ τόσο εντατικά με παιχνίδι,20 ώρες μου πήρε αλλά με πολύ trial&error,

το δοκίμασα και στο normal και βγαίνει πολύ πιο εύκολα,ήξερα βέβαια και τα πράγματα απο πριν,

survival θα το πάω αφού τελείωσω ni no kuni.

 

αν εξαιρέσεις κάποια Α.Ι προβληματάκια,έχουμε να κάνουμε με αριστούργημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω απολυτα με τον Ravend , με καποια θεματα στην Α.Ι , αριστουργημα . Αλλά και απο την αλλη , ποιος ειπε οτι δεν υπαρχουν και αριστουργηματα με ψεγαδια ; Μαλλον το αντιθετο ισχυει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

The last of us - Left behind

Nuff said
 
lastofusLB.png
 

 
 
Οκ σήμερα είναι το ps4 launch και θέλουν το hype, αλλα Uncharted 4 και LOU σε μια μέρα είναι WAY too much.
 
 
edit: Single player dlc -.- Πάλι δε με χαλάει, αλλά...
 
edit2: 15$ preorder. Γενικά τζάμπα η χαρά :\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως εγω το ξεκινησα μετα το hype που εφαγε.Καλα λεω αυτο το παιχνιδι πρεπει να ειναι το καλυτερο της δεκαετιας και βαλε.

Δυστηχως δεν ητα αυτο που περιμενα.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο παιχνιδι,ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι αλλα οχι για αυτα που ακουγα και για τα 10αρια που επαιρνε.

Το μεγαλο προβλημα του ηταν οτι εκανες πολλες φορες τα ιδια και τα ιδια.Σκοτωνεις [η πας sneaky απο πισω]προχωρας,μετα νεος  τοπος ,ξανασκοτωνεις κτλ[αναμεσα ειχε και καποια cutscene].Εμενα με κουρασε

Ξαναλεω πολυ καλο παιχνιδι ,αλλα μεχρι εκει.

BAN ME

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως εγω το ξεκινησα μετα το hype που εφαγε.Καλα λεω αυτο το παιχνιδι πρεπει να ειναι το καλυτερο της δεκαετιας και βαλε.

Δυστηχως δεν ητα αυτο που περιμενα.Δεν λεω οτι δεν ειναι καλο παιχνιδι,ειναι παρα πολυ καλο παιχνιδι αλλα οχι για αυτα που ακουγα και για τα 10αρια που επαιρνε.

Το μεγαλο προβλημα του ηταν οτι εκανες πολλες φορες τα ιδια και τα ιδια.Σκοτωνεις [η πας sneaky απο πισω]προχωρας,μετα νεος  τοπος ,ξανασκοτωνεις κτλ[αναμεσα ειχε και καποια cutscene].Εμενα με κουρασε

Ξαναλεω πολυ καλο παιχνιδι ,αλλα μεχρι εκει.

BAN ME

 

H αποψη σου ειναι αυτοι που εχουν και οι περισσοτεροι. Δεν ειναι 10αρι παιχνιδι εννοειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...