Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [PS3][PS4]


karubas13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σωστό κι αυτό με τον περιορισμό στις αναβαθμίσεις. Δεν το είχα σκεφτεί.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω σε συνδυασμό με ελάχιστη χρήση. Εδώ και το Deus Ex το έβγαλα όλο χωρίς κάποια augs που θα έκαναν τη ζωή μου πολύ πιο εύκολη στο stealth, σε αυτό θα κολλήσω; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έτσι κι αλλιώς το listen είναι για sneaking around, άμα στην πέσουν @@ προλαβαίνεις να ακούσεις οποτε σίγουρα δεν είναι cheat, προσωπικά μου φάνηκε ενδιαφέρον, upgrade δεν έκανα ποτέ. Το game είναι epic masterpiece ακόμα δεν είδες τίποτε...και επίσης προσωπική μου άποψη και συμβουλή είναι να παίζεις μονος, οι φίλοι τριγύρω σε βγάζουν εκτος immersion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα οι φίλοι είναι συνηθισμένοι σε τέτοιες φάσεις δε σε βγάζουν από τίποτα ;)

Με τα συγκεκριμένα άτομα παίζουμε έτσι παιχνίδια από το Silent Hill 2 και ποτέ δεν υπήρχε πρόβλημα στο immersion. 

 

Υπάρχουν κι άλλοι που δεν παλεύονται ούτε στο Gears of War, βέβαια, οπότε καταλαβαίνω γιατί το λες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Σωστό κι αυτό με τον περιορισμό στις αναβαθμίσεις. Δεν το είχα σκεφτεί.

 

Μάλλον αυτό θα κάνω σε συνδυασμό με ελάχιστη χρήση. 

Eγω του εκανα πολυ μικρη αναβαθμιση για τον φοβο οτι καποια στιγμη θα ηταν υπερβολικο.Οτι θα ακους ας πουμε πολυ μακρια.

Γενικα το εχουν δουλεψει αρκετα,αλλα οπως και να χει δεν ηθελα να ρισκαρω και επειδη ημουν στην φαση ΄΄τωρα χρειαζεται αυτο?''  οπως και εσυ,το περιορισα και στην χρηση του,αλλα και το αφησα πιο αδυναμο.Του εκανα καποια αναβαθμιση νομιζω.Αυτο το βλεπεις στην πορεια και εσυ.

Σε καποιες στιγμες παντως πραγματικα χρειαζεται.Ειναι αδυνατον να ακουσεις ολους τους ηχους σωστα χωρις αυτο.

 

Καλη επιλογη το hard.Οι περισσοτεροι λενε οτι survivor ειναι μακραν η καλυτερη βεβαια,κριμα που δεν την ειχε απο την αρχη.

 

Επισης μια συμβουλη ειναι να παιζεις οπως να ναι.Καποιοι εκαναν το λαθος να παιζουν ξανα και ξανα ενα σημειο απλα για να μαζεψουν οσο περισσοτερη ζωη γινεται ή πυρομαχικα.Αυτο για μενα ειναι καταστροφικο για το παιχνιδι.Αν και το hard δεν το ευνοει και τοσο.

Aν μπορεις παιξε οσο γινεται πιο αυθορμητα,να εχεις σκοπο παντα να τελειωσεις την κατασταση που δημιουργειται και με οποιονδηποτε τροπο σου ερθει εκεινη την στιγμη ενστικτοδως.Χτυποντας τον αντιπαλο με τα χερια(ή οτι αλλο),με οπλα,αποφευγοντας τον,stealth,οπως να ναι.

Να υπαρχει ποικιλια και αυθορμητισμος δηλαδη.

Το ''χανω και ξαναπαιζω'' ετσι και αλλιως χαλαει το immersion ,αν και αναγκαστικα θα γινει αρκετες φορες οπως σε ολα τα παιχνιδια.Οταν το επιδιωκεις ομως χαλαει τα παντα κατ'εμε, καταρχην η ισορροπια(πχ περισσοτερη ζωη,πυρομαχικα απο οτι θα επρεπε).

Βεβαια ετσι και αλλιως το stealth δεν δουλευει παντα γιατι οι εχθροι κανουν κατι κινησεις ωρες ωρες που μπορουν να σε δουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα καλά παιχνίδια συνήθως τα ξαναπαίζω, ειδικά αν αξίζουν σε μεγαλύτερη δυσκολία, η πρώτη φορά είναι πάντα όσο πιο αυθόρμητη γίνεται. 'Η όσο πιο hardcore roleplay γίνεται, αν το σηκώνουν. Και στις δύο περιπτώσεις, πάντως, σίγουρα αποφεύγω να κάνω "game" το παιχνίδι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ωραια τοτε.:)

Αφου και εγω που δεν παιζω δευτερη φορα παιχνιδια το σκεφτομαι με το συγκεκριμενο:P

 

Αυτο που με χαλασε εμενα ειναι οτι με την παρεα βρισκομασταν λιγοτερο απο οσο θα ηθελα και καπου χανομασταν λιγο.

Ειχε και τα θετικα του βεβαια γιατι ηταν ατομα που το εβλεπαν σοβαρα το παιχνιδι και οχι στην πλακα.

Δυνατος ηχος 5.1  παντα:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν θα επέλεγα πάντως ένα τέτοιο παιχνίδι με παρέα. Όσο σοβαροί και να είστε την ώρα που παίζετε, το να ζεις μόνος σου μια τέτοια εμπειρία είναι το καλύτερο.

 

Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω που βρίσκετε το αρνητικό στο Listen Mode. Το παιχνίδι από μόνο του το απαιτεί αφού έχεις λίγες σφαίρες και πρέπει να σκέφτεσαι σωστά τις στρατηγικές σου. Και όπως σου είπα, το setting το απαιτεί ακόμα περισσότερο. Και οι εχθροί και οι infected κάνουν πολύ θόρυβο και δεν είναι κάτι εξωπραγματικό για τον Joel να μπορεί να τους εντοπίζει έτσι. Και πολλές φορές δεν μπορείς να τους ακούσεις και από άλλο δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Eμενα με χαλαει γιατι ουσιαστικα βλεπεις ,δεν ακους...

Δεν ειναι το ιδιο.

Δεν λεω οτι δεν ειναι καλα δουλεμενο,λειτουργικο αν θες,ομως αλλο ο ηχος αλλο η εικονα.

 

ΥΓ.Εχω λιωσει το soundrack.Yπεροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα με χαλαει γιατι βλεπεις ουσιαστικα,δεν ακους...

Δεν ειναι το ιδιο.

Δεν λεω οτι ειναι καλα δουλεμενο,λειτουργικα αν θες,ομως αλλο ο ηχος αλλο η εικονα.

 

ΥΓ.Εχω λιωσει το soundrack.Yπεροχο.

 

Δεν βλέπεις ούτε το υπάρχει πίσω από το cover που είσαι. Απλά βλέπεις την σκιά του εχθρού να κινείται. Ήταν το καλύτερο δυνατό που μπορούσαν να κάνουν. Πως αλλιώς δηλαδή μπορούν να σου δώσουν την ψευδαίσθηση ότι ακούς? Μην ξεχνάμε, είναι πάνω από όλα παιχνίδι (και μάλιστα τρίτου προσώπου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

...Διαβαζα διαβαζα καλα λόγια,λέω δεν ασχολούμαι και εγώ..

Σαββατο 12 το μεσημερι το ειχα στα χέρια μου. 

1.10 βράδυ κυριακής τερματίστηκε με 19 ώρες και 47 λεπτά

Απο εποχές Sonic Jam είχα να ασχοληθώ τόσο.

10/10 και ας έιχε λίγο μέτρια ΑΙ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Διαβαζα διαβαζα καλα λόγια,λέω δεν ασχολούμαι και εγώ..

Σαββατο 12 το μεσημερι το ειχα στα χέρια μου. 

1.10 βράδυ κυριακής τερματίστηκε με 19 ώρες και 47 λεπτά

Απο εποχές Sonic Jam είχα να ασχοληθώ τόσο.

10/10 και ας έιχε λίγο μέτρια ΑΙ. 

 

:shock: Του δωσες και κατάλαβε! Και σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10/10 και ας έιχε λίγο μέτρια ΑΙ. 

Το ΑΙ πιστεύω ότι δεν ήταν κακό. Έχουμε δει καλύτερα αλλά και πολύ χειρότερα. Οι εχθροί μίλαγαν μεταξύ τους και είχαν μια σχετική συνεννόηση για να μας κυκλώσουν. Καλή λεπτομέρεια. Δεν δούλευε και άψογα άλλα ίσως και δεν ήθελαν τελείως brutal stealth όπως hitman. Ένα review http://kukugames.com/index.php?page=review&gam_id=91&glo_name=gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τερμάτισα κι εγώ! πολύ ωραίο παιχνίδι! παρόλα αυτά

το τέλος ήταν λίγο απότομο εώς πολύ..δε μάθαμε τι πραγματικά έγινε στο τέλος παραμόνο ότι οι πρωταγωνιστές έζησαν και κατευθύνονταν σε μια ήσυχη πόλη. σωθηκε η ανθρωποτητα δε σωθηκε; μάλλον όχι αφού πέρασαν 20 χρονια απο την αρχη. ίσως να το κρατάει για να βγάλει συνέχεια αλλά και πάλι αφήνει κάποια ερωτήματα

 

 

οπως και να χει, παιχνιδάρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
ρε παιδιά... πού μπορώ να βρω ένα save κοντά στο 50%

εχασα το δικό μου από το φλασάκι!

 

μπορει να στείλει κάποιος;

 

σταμάτησα εκει που συναντας τον μάυρο με τον γιο του και ξεκινάτε όλοι μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...