Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα πολλαπλά processes (που είναι φυσιολογικό): δεξί click στο shortcut του chrome -> properties και στο τέλος του "target" προσθέτεις --single-process ή --process-per-site.

Ο chrome δεν είναι λένε πως είναι ο πιο ελαφρύς (κι αν το λένε είναι λάθος) αλλά ο πιο γρήγορος.

 

πιο γρηγορος στο φορτωμα σελιδων δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι bug του chrome. Μάλλον έχεις κολλήσεις κάποιο malware. Κάνε scan με malwarebytes anti-malware και superantispyware και άμα δεν πιάσουν αυτά τα δύο κατέβασε και τρέξε το combofix. Διάβασε αναλυτικά τις οδηγίες και ακολούθησε τα βήματα.

Τελικά ήταν μία κουλή ρύθμιση από την κάρτα ήχου στα 5,1 δεν δίνει ήχο αλλά στα 7,1 δίνει.... έλεος!!!!!! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια και εμενα μου κανει πολλα στραβα στον ηχο.ειτε βλεποντας βιντεο στο you tube ειτε σε αλλα site... ο ηχος διακοπτεται σαν ψαλιδισμα .μου ειπε ενας φιλος στη γερμανια εχει και αυτος το ιδιο προβλημα αρα δεν φταιει μονο το δικο μου pc .σε αλλους browser δεν εχω προβλημα με τον ηχο αλλα επειδη υπαρχει λογος δεν μπορω να τον αλλαξω τον google chrome .συμβαινει και σε αλλους ??? περιμενω απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες σε κάποια φόρουμ που υπάρχουν σελίδες με ενσωματωμένα βιντεάκια απο youtube κολλάει υπερβολικά όταν scrollaro στην σελίδα. έχω καθαρίσει cache - ιστορικό τα πάντα, έχω βγάλει Adblock αλλα δεν γίνεται τίποτα. Όταν δεν υπάρχουν βιντεάκια είναι όλα νορμάλ. Χθες το πρόσεξα κυρίως αλλά όσο πάει γίνεται και πιο εκνευριστικό. Στον IE που δοκίμασα τις ίδιες σελίδες πάνε όλα σφαίρα, δεν έχω και την αλεπού να δοκιμάσω. Τί μπορεί να φταίει? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι monospace γραμματοσειρές πχ στη σελίδα https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners'_Guide φαίνονται πολύ μικρές, υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι monospace γραμματοσειρές πχ στη σελίδα https://wiki.archlin...ners'_Guide φαίνονται πολύ μικρές, υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν; Ευχαριστώ

τι εννοεις οι monospace γραμματοσειρές ?

μονο σε αυτην την συγκεκριμένη ιστοσελίδα ?

δοκιμασε ctrl+ ctrl- ctrl0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις στο λινκ που αναφέρω κάποιες συγκεκριμένες λέξεις που είναι font-family: monospace φαίνονται πολύ μικρές σε σχέση με το υπόλοιπο κείμενο. Αν αλλάξω το ζουμ όπως λές μεγαλώνουν και αυτές, αλλά δεν είναι καλή λύση να αλλάζω το ζουμ κάθε φορά.

Η συγκεκριμένη σελίδα με firefox φαίνεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monospace γραμματοσειρες, στα ελληνικα :P. ειναι οι γραμματοσειρε σταθερου πλατους, πχ εδω στο insomnia, οτι ειναι σε code tags ειναι σιγουρα με γραμματοσειρα σταθερου πλατους

>mitsos 

και στη σελιδα που αναφερει ο hariskar το κειμενο εκει που λεει πχ

># ping -c 3 www.google.com
PING www.l.google.com (74.125.132.105) 56(84) bytes of data.
64 bytes from wb-in-f105.1e100.net (74.125.132.105): icmp_req=1 ttl=50 time=17.0 ms
64 bytes from wb-in-f105.1e100.net (74.125.132.105): icmp_req=2 ttl=50 time=18.2 ms
64 bytes from wb-in-f105.1e100.net (74.125.132.105): icmp_req=3 ttl=50 time=16.6 ms

--- www.l.google.com ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2003ms
rtt min/avg/max/mdev = 16.660/17.320/18.254/0.678 ms

 

Καπου μεσα στις advanced settings, αν θυμαμαι καλα, μιας και δεν εχω chrome εδω, υπαρχει μια επιλογη που λεει font size αναμεσα στις οσες εχει για τις γραμματοσειρες. Απο εκει μπορεις να αλλαξεις οτι θες, αλλα για να πιασει, η ιδια η σελιδα δεν θα πρεπει να "επιβαλλει" καποιο συγκεκριμενο μεθεθος για τη συγκεκριμενη γραμματοσειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jim_p σε ευχαριστώ για την απάντηση, υπάρχει ρύθμιση, αλλά όχι ξεχωριστά για monospace. Έτσι αυξάνοντας το μέγεθος μεγαλώνουν και οι υπόλοιπες γραμματοσειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα code tags στο παραπάνω ποστ φαίνονται όπως και στο Firefox. Στα tags του arch υπάρχει το πρόβλημα. Κρίμα που δεν υπάρχει λύση που δεν απαιτεί εγκατάσταση extension..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σε όλους.

Η μεγέθυνση του Chrome δέν λειτουργεί σωστά σε ορισμένες σελίδες.

Ας πούμε εάν η σελίδα http://cirrus.meteo.noa.gr/forecast/ μεγεθυνθεί πάνω απο 125% υπάρχει αλλοίωση της σελίδας (στο πάνω μέρος)

Παρόμοια αλλοίωση συμβαίνει και στο hotmail.com και σε άλλες.

Ξέρει κάποιος άν διορθώνεται με κάποιον τρόπο ;;

 

Σε κανέναν άλλον φιλομετρητή δέν έχω συναντήσει αυτό το κουλό πρόβλημα και με εντυπωσιάζει που η Google κάθε λίγο και λιγάκι τον αναβαθμίζει και αυτό το τόσο κουλό πρόβλημα, δέν το έχει αντιληφθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...