Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις εγκατεστησα τον chrome μετα απο φορματ αλλα δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις διαθεσιμες μηχανες αναζητησης...Εψαξα μπας και μπορω να βαλω χειροκινητα αλλα δεν βρηκα κατι.αν μπορει να με βοηθησει καποιος,....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μολις εγκατεστησα τον chrome μετα απο φορματ αλλα δεν μου εμφανιζει στις ρυθμισεις διαθεσιμες μηχανες αναζητησης...Εψαξα μπας και μπορω να βαλω χειροκινητα αλλα δεν βρηκα κατι.αν μπορει να με βοηθησει καποιος,....

 

Άνοιξε ένα καινούριο tab, πάτα δεξί κλικ και edit search engines.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βαλε του google.gr

Στο ονομα και στη λεξη κλειδι βαζεις οτι θες, στο url βαζεις αυτο

http://www.google.gr/search?q=%s

τελεια δουλευει τωρα!

Αυτο στο url δεν ηξερα τι επρεπε να βαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας συνφορουμιτες,

 

Χτες οταν ανοιξα το netbook μου και ανοιξα τον Google Chrome προς εκπληξη μου ειχε χαθει το τρεχον θεμα που ειχα,ανοιγε στο new tab και γενικα ξαναγυρισε στα default settings απο μονος του. Οι σελιδοδεικτες μου παρεμειναν και ειχαν εγκατασταθει καποιες επεκτασεις αυτοματως φυσικα!! Τον εφτιαξα, δηλαδη ξαναεβαλα το θεμα που ειχα, εφτιαξα τις σελιδες και τις επεκτασεις αλλα με το που τον ξανακλεινα και τον ξανανοιγα παλι τα ιδια!!!!

Μηπως ξερεται τι πρεπει να κανω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε πως ακριβως λειτουργει το sync του chrome και εαν συγχρονιζεται και με comodo dragon; Και λεει οτι συγχρονιζει ακομα και extensions, πως ακριβως γινεται κατι τετοιο;

 

Επισης, ορισμενα extension ζητανε ολα τα δεδομενα του υπολογιστη και των ιστοτοπων. Πληροφοριες εδω. Ειναι επικινδυνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως παιδια ενω τον συμπαθω παω παλι σιγα σιγα προς firefox..στο fb δεν υποφερετε και περιηγηση για γελια κολανε τα παντα δυστυχως (δοκιμασα να κλεισω και τοflesh player αλλα μια πα τα ιδια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω ότι ποστάρω στη σωστή ενότητα! Δώστε τα φώτα σας ρε φιλαράκια: Ψάχνω έναν καλό, σταθερό και προ πάντων δωρεάν download manager - είτε σαν extension, είτε σαν ανεξάρτητο πρόγραμμα που να «ενσωματώνεται» στον chrome - για να κατεβάζω flash videos (εννοείται, όχι μόνο από youtube...) Αν θα κατεβάζει και άλλα αρχεία (φωτογραφίες, βιντεάκια και τα σχετικά) δε με απασχολεί. Τον θέλω σχεδόν αποκλειστικά για flash videos.

 

Επιθυμητά χαρακτηριστικά:

- να μπορείς να έχεις σε αναμονή αυτά που θέλεις να κατεβάσεις, αρχίζοντας το κατέβασμα όταν και για όσα θέλεις.

- να έχει resume από το σημείο που τυχόν διεκόπη κάποια λήψη.

 

Είχα δοκιμάσει σε trial τον idm και ήταν πολύ ικανοποιητικός, αλλά θα ήθελα κάτι σε ελεύθερο. Έχει κανείς υπόψιν του κάποιο δοκιμασμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Καποια απο τα add-ons(οχι ολα) που εχω για τον chrome, απεγκαθιστανται αυτοματα καθε φορα που κλεινω τον browser.

Και οταν ξανανοιγω τον chrome πρεπει παλι να τα εγκαταστηστω.

Γιατι γινεται αυτο?

Εχετε καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πειραξει τιποτα στις ρυθμισεις.

 

Αυτα στα οποια γινεται απεγκατασταση αυτοματα καθε φορα που κλεινω τον browser ειναι: 

Windows Media Player Extension for HTML5

Photo Zoom for Facebook

Auto-Translate

... θα ειναι και αλλα λογικα που δεν χρησιμοποιω.

 

Ενω αυτα:

Chrome Currency Converter

SpeakIt!

Youtube™ Preview...κ.α

παραμενουν εγκατεστημενα.

 

Κατι με τον λογαρισμο στη google πρεπει να παιζει...αλλα δεν ξερω τι ακριβως?

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ισως να παιζει..  Ισως τα συγχρονιζει καπως.. Μπαινεις με παραλλαγη του chrome ή μηπως εχεις αλλο υπολογιστη στο σπιτι; Ή εαν καποιος μπαινει στο chrome με το gmail σου. 

 

Δοκιμασε να αποσυνδεθεις απο το google account μεσα απο το chrome και δες τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εννοεις? Να μπαινει καποιος και να σβηνει τις επεκτασεις που εχω...?

Αν εννοεις αυτο,οχι.Ειναι απιθανο.

Δεν υπαρχει αλλος υπολογιστης σπιτι.

Και απο το smartphone μπαινω στo email (τα gmails...ειναι πολλα) αλλα οχι μεσω του chrome.

(ισως καποια φορα να μπηκα και μεσω του chrome απο το smartphone(δεν θυμαμαι) για δοκιμη μονο και να αποσυχρονιστηκαν ολα...?)

 

Τελοςπαντων, εκανα αυτο που ειπες...δεν σβηνονται οι επεκτασεις πλεον...αλλα δεν δουλευουν κιολας,παντα.Αλλες φορες δουλευουν,αλλες οχι.

Ευχαριστω, και θα δειξει... 

 

 

edit: Οχι, δεν χρησιμοποιω καποια παραλλαγη του chrome.

 

edit2: Τελικα, το προβλημα (εν μερει πλεον) παραμενει. Διαπιστωσα οτι ενα addon διαγραφεται καθε φορα που                κλεινω τον chrome.

          Το Windows Media Player Extension for HTML5.Αν και δεν εχει σχεση μαλλον το ποιο...

          Κατι με τον λογαριασμο στον chrome ειναι, αλλα δεν το χω καταλαβει...πως λειτουργει.

Επεξ/σία από anrim27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...