Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγκρίνεις όμως διαφορετικές εκδόσεις: Chrome 24 (που είναι σταθερή) με Chromium 26 (nightly).

Εγώ σύγκρινα σε Chrome και Chromium την 24.0.1312.69.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την έχω στα linux. Στα linux οι σταθερές εκδόσεις Google Chrome και Chromium βγαίνουν συγχρόνως και είναι ίδιες με αυτές των windows. Μάλιστα κάποιες εκδόσεις εουν σαν default browser τον Chromium (πχ Lubuntu).

Για windows όσο και αν έψαξα δεν έχω καταφέρει να βρώ σταθερές Chromium παρά μόνο κοντινές στις σταθερές εδώ αφού έχω δει ποια είναι η σταθερή εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα... Σε ενα νετμπουκ που εχω επειδη το flash player ειναι λιγο εως πολυ laggy σε full screen στο youtube απενεργοποιω το ενα μερος του flash και δεν κολλαει οπως Link.png Site: http://prntscr.com/t4sem">εδω και μολις τον κλεινω και τον ξανα-ανοιγω τσουπ παλι ενεργοποιημενο... ΤΙ και αν διεγραψα το αρχειο παλι τα ιδια... Τι να κανω ρε παιδια, βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα... Σε ενα νετμπουκ που εχω επειδη το flash player ειναι λιγο εως πολυ laggy σε full screen στο youtube απενεργοποιω το ενα μερος του flash και δεν κολλαει οπως Link.png Site: http://prntscr.com/t4sem">εδω και μολις τον κλεινω και τον ξανα-ανοιγω τσουπ παλι ενεργοποιημενο... ΤΙ και αν διεγραψα το αρχειο παλι τα ιδια... Τι να κανω ρε παιδια, βοηθεια

 

γνωστο bug ειναι. βεβαιωσου οτι εχεις κανει update στην εκδοση 25, οπου εχει διορθωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς γιατί όταν στην αναζήτηση στη μπάρα του url γράφω κάτι μου βγάζει τελικά κάτι άλλο;

 

Πχ. Κώδικας ντα βιντσι (enter) και μου βγάζει Κωτσόβολο;

 

Καμια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Προσφατα ολοκληρωθηκε η μεταφορα του ιντερνετ απο ΟΤΕ σε HOL , αλλα εχω το εξης προβλημα:
Μου φορτωνουν κανονικα οι σελιδοδεικτες μου στον chrome, οταν ομως παω να ανοιξω το google.gr μου εμφανιζει error και δεν φορτωνει. Πρεπει να κανω καθε φορα flush dns απο το cmd, αλλα και παλι αυτη η λυση ειναι προσωρινη και το προβλημα επανερχεται μετα απο μερικες ωρες, και μετα απο reboot. Το θεμα ειναι οτι ακομα κ μετα το flush dns ο chrome δεν μου φορτωνει παντα την αρχικη της google, ενω αντιθετα ο ΙΕ το κανει. Δοκιμασα να διαγραψω coockies, επανεγκατασταση κλπ αλλα το προβλημα παραμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις την λειτουργια του chrome να ψαχνει στους dns της google.

 

Δεν εχω chrome μπροστα μου τωρα για να σου πω που ειναι, απλα ειναι 4-5 επιλογες μαζεμενες καπου προς το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήγαινε στα advanced settings του Chrome και ξετσέκαρε αυτές τις επιλογές:

 

Use a web service to help resolve navigation errors

Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar

Σ ευχαριστώ. Το δοκιμάζω όταν πάω σπίτι.

 

Το πρόβλημα είναι ότι τελικά γράφω Κώδικας Ντα Βιντσι και πατάω enter ΑΛΛΑ με πάει στον κωτσόβολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστώ. Το δοκιμάζω όταν πάω σπίτι.

 

Το πρόβλημα είναι ότι τελικά γράφω Κώδικας Ντα Βιντσι και πατάω enter ΑΛΛΑ με πάει στον κωτσόβολο!

Sorry ξέχασα να κάνω quote. Το μήνυμα μου πήγαινε στον Wildrek.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήγαινε στα advanced settings του Chrome και ξετσέκαρε αυτές τις επιλογές:

 

Use a web service to help resolve navigation errors

Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar

Το δοκιμασα και ολα δουλευουν ενταξει! Χιλια ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Διέγραψα τον Chrome και χωρίς να το καλοσκεφτώ (με έκαιγε ένα mixi dj toolbar που κάπως είχε κολλήσει πάνω) επέλεξα να μην διατηρήσει σελιδοδείκτες κλπ.

Υπάρχει κάποια περίπτωση, έστω και πιθανότητα, να μπορέσω να βρω κάπου τους σελιδοδείκτες ή μπορώ να φορέσω την πλερέζα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...