Προς το περιεχόμενο

XCOM: Enemy Unknown


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 959
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το expansion κάνει το game τελέιως διαφορετικο. Αξίζει για μένα και με το παραπάνω να παίξει κανείς το game με το enemy within εγκατεστημένο. Ποιο ολοκληρωμένη εμπειρία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγω προλαβω το δωρεαν xcom unknown και ειλικρινα απορω που δεν ειχα ανακαλυψει αυτη την ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ νωριτερα....

Αφου το τερματισα εμαθα πως εχει βγει και expansion  ( enemy within ) αλλα μαλλον θα περιμενω να το βγαλει προσφορα στο steam. Τωρα εχει 25 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως, ωραιο παιχνιδι. Και εγω δεν το ηξερα και μου το εδωσε στο ps3 καποια στιγμη το ps plus και μαρεσε. Βεβαια τοτε το ξεχασα γρηγορα και δεν ασχοληθηκα οσο επρεπε (ειχα παρει last of us και dishonored), αλλα ισως καποια στιγμη ασχοληθω τωρα που το πηρα free απο το vote στο pc.

 

Αν γουσταρεις τοσο πολυ να παιξεις και το enemy within δες και τιμες στα μαγαζια που δινουν κλειδια:

 

http://cdkeyprices.com/shopping?pto_q=xcom

 

http://www.allkeyshop.com/catalogue/search.php?q=xcom

 

http://www.dlcompare.com/search.php?q=xcom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα, το enemy within δεν εχει διαφορετικο campaign απλα ειναι πιο εμπλουτισμενο απο του enemy unknown. 

 

Anyway το τσιμπησα ηδη απο allkeyshop! Thnx stratigos!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή επιλογή, σίγουρα θα το απολαύσεις και ήταν σαν πακέτο από τις καλύτερες κυκλοφορίες τα τελευταία 5 χρόνια.

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις πίσω σελίδες για συμβουλές, στρατηγικές και γενική συζήτηση, καθώς και αρκετές ωραίες ιστορίες πόνου και δακρύων από classic, ironman ή και τα δύο :D

 

 

EDIT: Ορίστε και το link από το thread του Enemy Within, με ακόμα περισσότερα πράγματα.

 

http://www.insomnia.gr/topic/494646-xcom-enemy-within/page-15?hl=%2Benemy+%2Bwithin&do=findComment&comment=53318980

Επεξ/σία από Tobajara
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά παίζω τώρα στο pc μου το XCOM: Enemy Unknown και εχω πάθει πλάκα ειναι γαματο αλλα δεν ξέρω καλά αγγλικά και θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κανένας οδηγός στρατηγικής ωστε να καταφέρω να ξεκοκαλισω το παιχνίδι και να κανω όλα τα όπλα και τα mec αν υπάρχει τίποτα στα ελληνικά θα είναι ακόμα καλύτερα.

 

Αποστολή από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος οδηγός νομίζω είναι να διαβάσεις τα post εδώ θα σε βοηθήσουν αρκετά. Θυμάμαι ότι έχουν γραφτεί διάφορα tip επιβίωσης. Αν κολήσεις κάπου πάντως ρώτα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά παίζω τώρα στο pc μου το XCOM: Enemy Unknown και εχω πάθει πλάκα ειναι γαματο αλλα δεν ξέρω καλά αγγλικά και θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κανένας οδηγός στρατηγικής ωστε να καταφέρω να ξεκοκαλισω το παιχνίδι και να κανω όλα τα όπλα και τα mec αν υπάρχει τίποτα στα ελληνικά θα είναι ακόμα καλύτερα.

 

Αποστολή από το ALCATEL ONE TOUCH 7047D με τη χρήση Insomnia App

 

60+ σελίδες εμπειρίες και οδηγίες εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Τελείωσα το πρώτο normal ironman playthrough του Enemy Within. Μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα. Θεωρώ ότι οι νέες δυνατότητες με meld είναι πολύ χρήσιμες ενώ οι mec trooper άχρηστες. Δυστυχώς όμως το meld είναι δυσεύρετο καθιστώντας τους mec trooper ασύμφορους. Το psi gift έρχεται αργά και είναι πιο σπάνιο με αποτέλεσμα οι 8 στους 9 meld augmented colonel μου να μην το έχουν :(

Το πρόβλημα του παιχνιδιού από την αρχή ήταν το σενάριο που σε αναγκάζει να παίζεις με συγκεκριμένο τρόπο και το expansion δεν τόλμησε να ξεφύγει. Ελπίζω το XCOM2 να είναι ακόμα καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι mec trooper ειναι δυνατα units που μπορεις να αποκτησεις γρηγορα στο παιχνιδι , οπου ειναι και το πιο σημαντικο , αφου αν βγαλεις τους 2 πρωτους μηνες μετα πας περιπατο.
 

Προσωπικα οι mec trooper με kinetic strike με εχουν σωσει απειρες φορες απο δυσκολες καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...