Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι να κανει κανεις "backup" την εγκατασταση παιχνιδιων δε μου βγαζει πολύ νοημα κι εγω για saves θα πιστευα ότι μιλαει

όχι ξέρω να μιλάω,αν ήθελα saves ,θα έγραφα "πώς κάνουμε backup τα saves των παιχνιδιών?" .

(Που δε με καίει και τόσο,τα χω στείλει στο cloud.)

 

backup στο pc σου δε κρατάς βρε;

 

Σε περίπτωση που έχεις αργή σύνδεση,κάποια στιγμή που θες να ξαναπαίξεις το παιχνίδι,θα το περνούσες απο τον εξωτερικό δίσκο στο PS4 αντί να το κατεβάσεις.

ή και να αλλάξει σκληρό,όπως έκανα πριν 1 μήνα.

 

αλλά επίσης για να τα δώσεις και σε κάνα φίλο,από το να τα κατεβάζει τόσα gb.

αυτό δηλαδή θέλω να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά επίσης για να τα δώσεις και σε κάνα φίλο,από το να τα κατεβάζει τόσα gb.

αυτό δηλαδή θέλω να κάνω.

Δεν παίζει αυτό, θα ήταν μετά σχετικά απλό να το κάνουν να παίζει σπασμένα.

Συνήθως κατεβαίνει μαζί και κάποιο ID που σχετίζεται με το λογαριασμό/σύστημά σου ώστε να μην μπορεί κάποιος να το παίξει σε άλλο σύστημα.

 

 

Εδώ ούτε καν να το installation από το δίσκο δεν μπορείς να έχεις και να παίξεις με την digital έκδοση.

Φίλος είχε κάποτε το 2K16 αλλά το έδωσε, είχε κρατήσει βέβαια την εγκατάσταση στο σκληρό δίσκο. Πήρε το παιχνίδι λόγο ps+ αλλά έπρεπε να το κατεβάσει πάλι ολόκληρο, ούτε καν να κατεβάσει έστω μόνο κάποια στοιχεία της digital έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

αλλά επίσης για να τα δώσεις και σε κάνα φίλο,από το να τα κατεβάζει τόσα gb.

αυτό δηλαδή θέλω να κάνω.

 

Τα άκουσε ο ανθρωπος επειδή πήγε να σε βοηθήσει, και καλά σου έδωσε άκυρη απάντηση και συνεχίζεις να έχεις υφάκι, αλλά φαίνεται ότι εσύ δεν ξέρεις τι λες.

 

Μα είναι δυνατόν να κάνει ο φίλος σου εγκατάσταση παιχνίδι PS4 που έχεις κατεβάσει εσύ από εξωτερικό?? Λίγη κοινή λογική, και αν δεν την έχουμε δεν σε κατηγορεί κανείς αν ρωτήσεις για να μάθεις, αλλά μην έχεις αυτή τη συμπεριφορά.

 

Back up σε εξωτερικό γίνεται ΜΟΝΟ σε save, μουσική, screenshots κτλ. και σε όλα σε περίπτωση που θες να αλλάξεις τον εσωτερικό (τον δικό σου, όχι του φίλου/γείτονα).

 

Λίγη ευγένεια δεν βλαπτει, και επίσης να ξέρουμε για ποιό πράγμα μιλάμε πριν κάνουμε επίθεση σε οποιονδήποτε χωρίς λόγο.

Επεξ/σία από jest
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το backup που κανει το 4ρι ειναι ολο το συστημα ενα image εκεινη την στιγμη χωρις επιλογες και ρυθμισεις αν θυμαμαι καλα. Ετσι εκανα και σε μενα οταν αλλαξα δισκο.δε μπορεις κατ επιλογη να κανεις οποιο παιχνιδι θες back up παρα μονο ολο το partition του δισκου που δεσμευει το Ps4. Τελος δε μπορει να παιξει σε φιλο και αν παιξει θα ναι ενα duplicate ps4 δικο σου και θα υπαρχει conflict στην ταυτοποιηση του id σου.....Αυτα απο εμενα και καλη μερα και καλο Σ/Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή θα πάω διακοπές και δε θα έχω tv εκεί υπάρχει περίπτωση να κάνω μόνιτορ για το ps4 το ταμπλετ που έχω με αντάπτορα σε hdmi;

Το καλυτερο σεναριο ειναι κατι τετοιο(που γιαυτο αλλωστε βγηκαν και αυτα)με ενσωματομενη οθονη http://www.digitaltrends.com/game-console-accessory-controller-reviews/gaems-vanguard-review/ βεβαια το κοστος του ειναι αρκετα υψηλο σε σημειο να συμφερει καλυτερα να αγορασεις ενα μικρο tv monitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή θα πάω διακοπές και δε θα έχω tv εκεί υπάρχει περίπτωση να κάνω μόνιτορ για το ps4 το ταμπλετ που έχω με αντάπτορα σε hdmi;

 

Πάρε ένα vita. :devil:  Εγώ μια βδομάδα είμαι τώρα στο πατρικό μου μακρυά από το PS4 και το σκέφτομαι σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ρε παιδιά μια οικονομική λύση σκέφτομαι αν μπορεί να γίνει μόνιτορ το ταμπλετ. Οι άλλες λύσεις που λετε είναι ακριβές.

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή θα πάω διακοπές και δε θα έχω tv εκεί υπάρχει περίπτωση να κάνω μόνιτορ για το ps4 το ταμπλετ που έχω με αντάπτορα σε hdmi;

Δεν νομίζω να γίνεται. Είναι HDMI out, για να στέλνει σήμα το τάμπλετ και όχι να δέχεται και να το δείχνει στην οθόνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και καιρό σκέφτομαι να αγοράσω το PS4 1TB μαζί με 2ο χειριστήριο FIFA16 και δωρο 3μηνη συνδρομή, ολοκληρωμένο πακέτο το βρήκα στην τιμή των 450 ευρω Link.png Site: εδώ πιστευετε αξίζει τα λεφτά αυτά η να πάω σε κάτι πιο οικονομικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθήστε ρε παιδιά, ενα ps4 500gb σκετο το πιο φτηνό πάει στα 315 μετα με το χειριστηριο πηγαινει +55  η καρτα για να ειμαι online +20 και το fifa 16 +47.90 και ποιος ξερει ποσο θα κοστισει και ο σκληρος 1TB καταλήγουμε στα 438 με 500αρη δισκο, δεν νομίζω πως με συμφέρει και τόσο αυτή η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...