Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισο , δηλαδη για το 1+1 χρονο απο Κοτσοβολο πας ΦΕΚ και το δειχνεις που ?? στον υπαληλο που ξερει μονο να ρωταει αν θα πληρωσεις επεκταση εγγυησης ?? Και στο δινουν ποτε κατα την αγορα ? και πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι σίγουρος ότι έχει απαντηθεί αλλά πως καταλάβενω ότι το ps4 κάνει εγκατάσταση ένα παιχνίδι? Έβαλα μέσα το Assassins creed Unity και αρχίσα να παίζω κανονικά χωρίς να εμφανιστεί κάποια διαδικασία εγκατάστασης. Στον data management δείχνει το παιχνίδι κανονικά να καταλαμβάνει 39gb χωρίς update. Επίσης μια ακόμα απορία μου σχετικά με την θερμοκρασία, είναι φυσιολογικό να ζεσταίνεται αρκετά η κονσόλα τον ανεμιστήρα τον άκουσα μόνο για λίγο κάποιες φορές όταν έπαιξα για πρώτη φορά την εισαγωγή του Unity. Βέβαια μπορεί να είναι φυσιολογικά δοθέντος ότι είναι καλοκαίρι και έχει υψηλες θερμοκρασίες.

Να προσθέσω ότι  σήμερα το έβαλα σε rest mode (με cd μέσα) και το άφησα για 2+ ώρες να κατεβάσει update για ass creed unity και παρατήρησα ότι η κονσόλα είναι ζεστή, όχι όσο όταν λειτουργεί κανονικά άλλα είναι αισθητή η υπάρξει θερμότητας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες πειτε μου κατι γιατι εχω μπερδευτει...τελικα τον οκτωβρη θα βγει καποιο νεο PS4? καποια νεα εκδοση? η παμε τελος 2017 που λενε θα βγαλουν το ps4 neo?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες πειτε μου κατι γιατι εχω μπερδευτει...τελικα τον οκτωβρη θα βγει καποιο νεο PS4? καποια νεα εκδοση? η παμε τελος 2017 που λενε θα βγαλουν το ps4 neo?

 

Μάλλον μπερδεύεις το scorpio με το neo, καθώς στα πλαίσια της e3 μόνο το scorpio ανακοινώθηκε για holiday 2017. Για το neo από την άλλη δεν έχουμε καμία επίσημη ανακοίνωση αλλά σύμφωνα με τις φήμες πάει για κυκλοφορία τέλη του 16-αρχές 17 και θα είναι πολύ πιο αδύναμο από το scorpio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω ότι  σήμερα το έβαλα σε rest mode (με cd μέσα) και το άφησα για 2+ ώρες να κατεβάσει update για ass creed unity και παρατήρησα ότι η κονσόλα είναι ζεστή, όχι όσο όταν λειτουργεί κανονικά άλλα είναι αισθητή η υπάρξει θερμότητας. 

Αγόρασε έναν ανεμιστήρα για λάπτοπ και βάλε τον από κάτω (από αυτούς που τραβάνε ρεύμα από την USB), θα βοηθήσει αρκετά στις θερμοκρασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε έναν ανεμιστήρα για λάπτοπ και βάλε τον από κάτω (από αυτούς που τραβάνε ρεύμα από την USB), θα βοηθήσει αρκετά στις θερμοκρασίες.

Τέτοια κατάντια δλδ ? Τελικά ίσως να ήταν καλύτερα αν είχαν το power brick έξω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για όσους είναι εκτός εγγύησης καλό είναι άνοιγμα Κ καθάρισμα.φασαρια απογείωσης μέχρι που έληξε η εγγύηση Κ το καθάρισα,ο θόρυβος μειώθηκε πάνω από το μισό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για όσους είναι εκτός εγγύησης καλό είναι άνοιγμα Κ καθάρισμα.φασαρια απογείωσης μέχρι που έληξε η εγγύηση Κ το καθάρισα,ο θόρυβος μειώθηκε πάνω από το μισό.

Έμενα είναι το c chassis λίγων μηνών άπλα δεν έχω εμπειρία από ps4 για αυτό θέλω να μάθω αν είναι φυσιολογικό να ανεβάζει θερμοκρασία . Όταν λήξη η εγγύηση εννοειτε ότι θα αλλάξω πάστα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μπερδεύεις το scorpio με το neo, καθώς στα πλαίσια της e3 μόνο το scorpio ανακοινώθηκε για holiday 2017. Για το neo από την άλλη δεν έχουμε καμία επίσημη ανακοίνωση αλλά σύμφωνα με τις φήμες πάει για κυκλοφορία τέλη του 16-αρχές 17 και θα είναι πολύ πιο αδύναμο από το scorpio.

 

ο καθένας με τον πόνο του... βρήκε δουλειά ο αντιπρόσωπος και διαβάζει το ps4 thread για να μας πει ότι το scorpio θα είναι δυνατότερο από το NEO ... να δω πού θα κρυφτείς όταν κυκλοφορήσει γιατί τις ίδιες ασυναρτησίες λέγατε και εσύ και κανα δυο άλλοι δυστυχισμένοι και για το Χ1 πέρυσι ότι είναι καλύτερο από το ps4 και σας έχει φάει το 900p ... 

 

Ειλικρινά, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΡΕΘΕΙ ακόμα; Γράφεις εδώ για να μας πεις την χαζομαρούλα σου για το scorpio (κλάιν μάιν υποθέσεις και φανμποϊσμός), γράφεις στο thread του plus για να "θυμίσεις" στον κόσμο ότι το ΝΒΑ2Κ16 είναι δωρεάν μόνο όσο ισχύει η συνδρομή, άλλος ρωτάει για ραλλάκια και γράφεις μόνο και μόνο για να μας πεις ότι το Horizon2 (που δε ρώτησε καν γι'αυτό ο άλλος) είναι το καλύτερο...

Ούτε εδώ ρώτησε κανένας για το scorpio btw, αν ήθελε κάποιος να μάθει θα έγραφε στο θέμα των ΧΒΟΤS να τον ενημερώσετε επιστημονικά , μην ανυσηχείς  :lol:  

 

Έχεις φτάσει σε σημείο να κάνεις derail thread για PS4, να σβήνει ο admin τα offtopic, να κάνει σύσταση για τα offtopic και να πατάς like (!) στη σύσταση ... 

Πόσο ποιό τραγικός θα γίνεις ακόμα; Δεν έχεις βαρεθεί; Τι διάλο, με το post πληρώνεσαι ρε καημένε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά αυτόν και αλλα δυο-τρία μέλη τους αντιμετωπίζω σαν αντιπροσωπους της MS και πιστεύω ότι είναι δουλειά τους (και άμα είναι, κανένα πρόβλημα, μπράβο σας παιδιά και καλή συνεχεια). Άρα δεν υπάρχει νόημα το να προσπαθείς να κανεις συζήτηση, ξέρω από τώρα τι θα ποστάρει σε 5-6 μήνες, τόσο προβλέψιμος. Αλλα και να κανεις θέμα δεν αξίζει γιατί βγαίνουμε off-topic αλλα και χαλιόμαστε για το τίποτα. Κάναμε τα games rocket science... Ignore and stay on-topic.

 

In other news, το Doom είναι παιχνιδάρα και όσοι θέλουν να το δοκιμάσουν έχει free demo στο store.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή μόνη λύση που μπορούμε να κάνουμε τώρα το καλοκαίρι είναι μακριά από κλειστούς χωρους, 25-30 εκατοστά από τον τοίχο για να να βγαίνει ο αέρας πίσω, και 4 καπάκια μπουκαλιών νερού 1 σε κάθε γωνιά κάτω από το ps4. Εκτός βέβαια αν υπάρχει air-condition οπότε τα πράγματα θα είναι καλύτερα. Εκεί που παρατήρησα τρελές θερμοκρασίες είναι στα assassin creed, the last of us, uncharted 4, Doom.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...