Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ το c-chassis έχω. Δε το είχα ξανακουσει το ανεμιστηρακι του εδώ και 8 μήνες.

Τώρα με τις ζεστες (35 βαθμούς και πάνω) δε σταματάει.

 

Λέτε να το σηκώσω με αποστατες κι αυτό?

Έτσι έχω και το ps3 super slim. Αλλά το 3 έχει τρύπες απο κατω, ενώ το 4 δεν έχει. Θα βοηθήσει ή τσαμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παίζω το Unity κσι όταν μπαίνω σε μενού με skills κτλπ αρχίζει και δίνει πόνο ο ανεμιστήρας.... Χαχαχαχα δεν έχω αλλά παιχνίδια προς το παρόν οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να παιξετε και το uncharted 4... :-D

Θα σε ξενερωσω μάστορα. Αλλά σήμερα που έπεσε η θερμοκρασία, δεν ακούστηκε καθόλου. Μιλάω σοβαρά. Αν θες το τραβάω και σε βιντεο. Παίζω witcher 3.

 

Λες να πάρω το xbox one να σωθώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε ξενερωσω μάστορα. Αλλά σήμερα που έπεσε η θερμοκρασία, δεν ακούστηκε καθόλου. Μιλάω σοβαρά. Αν θες το τραβάω και σε βιντεο. Παίζω witcher 3.

 

Λες να πάρω το xbox one να σωθώ?

ποιο μοντελο εχεις?

στο c chassis που το επαιξα ακουγονταν στο μετριο ο ανεμιστηρας.

στα υπολοιπα παιχνιδια δεν ακουγεται καν.

 

μπορει να εισαι κ η εξαιρεση αν εχεις παλαιοτερο μοντελο,τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλιο εχει θεμα σιγουρα , στα τελευταια μοντελα ειναι στο μετριο ο ανεμιστηρας. Και δε νομιζω να κανουμε τιποτα με τη usb βαση αμα βραζει μεσα. Εχετε κανενα βιντεο-οδηγο για ανοιγμα και καθαρισμα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το c chassis έχω.
Ακούγεται λίγο σημερα που βρέχει. Αλλά χτές και τις προηγουμενες μέρες που βάρεσε 38αρια ο καιρός, ακουγόταν παρά πολύ. Δεν είναι τόσο εκνευριστικο, αλλά με ανησύχησε. Θα το σηκώσω σε αποστατες. Κάπως θα βοηθήσουν.

Τόσο πολύ δεν είχα ξανακούσει τους ανεμιστηρες του τους τελευταίους μήνες. Αλλά είχε ζέστη, τόση που δεν άντεχα ούτε εγώ.
Δε μπορω *** οτι αν είναι το τροφοδοτικο έξω, είναι πιο ψυχρό.
Μέσα ήταν και του dreamcast, αλλά είχε θωρακιση, να μην επηρεάζει το τροφοδοτικο τις θερμοκρασιες του υπόλοιπου μηχανηματος. Είχε ενα μόνο ανεμιστηρα, διαμετρου ενος εύρω. Ακόμα δουλεύει το σκυλι.
Τα ps3 και 4 λογικά έτσι είναι. Νομίζω? Ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω η αληθεια ειναι οτι τωρα με την ζεστη ακομα και να μην κανει θορυβο το play βγαζει τοση πολλη ζεστη που πραγματικα δεν μπορω να ανασανω μεσα στο δωματιο. Θα μου πεις καλο ειναι αυτο να βγαζει πολλη ζεστη γιατι στην ουσια κανει δουλεια το συστημα ψυξης. Ναι μονο που τωρα το καλοκαιρι ειδικα με τις ζεστες που εχουμε εμεις εδω στην Ελλαδα,γινεται ακομα χειροτερη η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παλιο εχει θεμα σιγουρα , στα τελευταια μοντελα ειναι στο μετριο ο ανεμιστηρας. Και δε νομιζω να κανουμε τιποτα με τη usb βαση αμα βραζει μεσα. Εχετε κανενα βιντεο-οδηγο για ανοιγμα και καθαρισμα ;

https://www.ifixit.com/Teardown/PlayStation+4+Teardown/19493

 

μεγαλη προσοχη στο βυσμα ρευματος του τροφοδοτικου.

το βγαζουμε απο το τροφοδοτικο και οχι απο την motherboard...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Unch4 γενικά τα λιώνει τα PS4.

Κάνει λές και πάει να απογειωθεί η κονσόλα (C Chassis).

 

Ενώ μετά απο ~8 ώρες παιχνιδιού (Ratchet and Clank) ούτε που ακούστηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω πολυ να παρω ενα PS4 αλλα με χαλαει οτι δεν παιζει παιχνιδια παλιων PS, απο οτι εχω δει μονο αν πληρωσεις για PS Streaming...

Νομίζω έχει μόνο παιχνίδια PS3. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Νομίζω έχει μόνο παιχνίδια PS3. Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Δεν είναι ενεργοποιημένη η συνδρομή στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...