Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε τσεκαρε μηπως εχει καποιο προβλημα η θυρα του hdmi σου στην tv, συνδεσε κατι αλλο επανω με το ιδιο καλωδιο που εχεις βαλει το ps4 και αστο να λειτουργησει αρκετη ωρα, επισης φτιαξε τις ρυθμισεις του ps4 στα video out settings..ειναι σιγουρα κατι με το hdmi αφου λες κουκιδες και εμενα παλιοτερα το εκανε και αλλαξα καλωδιο hdmi..αν ειναι το προβλημα ομως της tv η θυρα hdm εκει θα θελει τεχνικο ολη η tv.

Θα το δοκιμασω για αρχη στην αλλη τηλεοραση αμα ειναι.Στην ιδια τβ αλλα σε αλλη θυρα ειχα το πσ3 κ δεν ειχα προβλημα.

Κ το καλωδιο του πσ4 ειναι καινουριο,το ειχε μεσα!

Οπως κ να εχει ευχαριστω,θα κανω δοκιμες να δω.

Στις ρυθμισεις υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στείλτο Cometron. Είναι νωρίς ακόμα για refurbished, λογικά καινούριο θα σου δώσουν.

 

https://www.google.gr/search?q=PS4+GPU+white+dots&oq=PS4+GPU+white+dots&aqs=chrome..69i57.5520j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Θα κανω τις δοκιμες που λεει κ ο φιλος πιο πανω κ αμα δω κ συνεχιζει θα το παω...

Να μην παω Κωτσοβολο λες?

Αφου ειναι 5 μερες λιγικα εχει do a να σε δωσει καινουριο ο κοτσοβολος

Οντως εχει doa 10ημερων,τωρα το βρηκα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 μερες εχει ο κωτσοβολος,media markt, public για αγορα απο φυσικο καταστημα

http://www.kotsovolos.gr/site/cmsp.jsp?cmsid=z5vYWXi0r8CKky&cmsid2=B4g9TQcPhsCx21

 

Εδω λενε 7 για κινητα κ 10 για ολα τ'αλλα,γι'αυτο το ειπα!

Τεσπα,ουτως η αλλως μεσα ειμαι! ;)

Το θεμα ηταν να μην χρειαστει κατι τετοιο...

Αν κ ψαχουλευοντας τωρα στο ιντερνετ ειδα οτι ειναι γνωστο προβλημα κ εχει παιξει πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

δεν ξερω αν τοποθετω στο σωστο σημειο την ερωτηση,αλλα αν ξερει καποιος ας βοηθησει!

Αγορασα προ 5 ημερων το PS4 Slim 1TBμε την προσφορα που ειχε ο Κοτσωβολος(Fifa 17+2o control).

Απο την 1η φορα που το εβαλα να παιξω μετα το μισαωρο αρχιζει κ πεταει στιγμιαια στην οθονη κουκιδες σαν χιονι,μετα μαυριζει

το κατω μισο της οθονης,επανερχεται κ στα καπακια μαυριζει ολοκληρη κ ξαναεπανερχεται!

Αυτο γινεται παντα μετα το μισαωρο κ παντα κραταει 30-50 δευτερα!

Κατοπιν λειτουργει κανονικα κ την 1η φορα που επαιξα κανα 4ωρο το εκανε κ στο μισαωρο κ μετα απο 2μιση περιπου ωρες!

Δοκιμασα κ αλλα 2 παιχνιδια που εδωσε ενας φιλος κ εγινε το ιδιο!

Εχετε ιδεα τι μπορει να ειναι?

Φοβαμαι μην το στειλω σονυ κ μου πουν αντικατασταση με κανα ανακατασκευασμενο!

Οποιος εχει ιδεα τι μπορει να ειναι η πως πρεπει να κινηθω ας βοηθησει παρακαλω!

Φιλε μου εγω πηρα το slim 500gb πριν μια βδομάδα το εχω λιωσει αρκετα με το last of us δεν μου εχει κάνει κατι τετοιο, και το δουλευω με το hdmi που ειχε μέσα, και εγω πιστεύω το καλωδιο ειναι δοκίμασε ενα αλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σε όλους. Εχουμε καμία πληροφόρηση για το εάν θα κυκλοφορήσουν τα ps4 slim και ps4 pro σε λευκό χρώμα;

Γνωρίζει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια,

δεν ξερω αν τοποθετω στο σωστο σημειο την ερωτηση,αλλα αν ξερει καποιος ας βοηθησει!

Αγορασα προ 5 ημερων το PS4 Slim 1TBμε την προσφορα που ειχε ο Κοτσωβολος(Fifa 17+2o control).

Απο την 1η φορα που το εβαλα να παιξω μετα το μισαωρο αρχιζει κ πεταει στιγμιαια στην οθονη κουκιδες σαν χιονι,μετα μαυριζει

το κατω μισο της οθονης,επανερχεται κ στα καπακια μαυριζει ολοκληρη κ ξαναεπανερχεται!

Αυτο γινεται παντα μετα το μισαωρο κ παντα κραταει 30-50 δευτερα!

Κατοπιν λειτουργει κανονικα  κ την 1η φορα που επαιξα κανα 4ωρο το εκανε κ στο μισαωρο κ μετα απο 2μιση περιπου ωρες!

Δοκιμασα κ αλλα 2 παιχνιδια που εδωσε ενας φιλος κ εγινε το ιδιο!

Εχετε ιδεα τι μπορει να ειναι?

Φοβαμαι μην το στειλω σονυ κ μου πουν αντικατασταση με κανα ανακατασκευασμενο!

Οποιος εχει ιδεα τι μπορει να ειναι η πως πρεπει να κινηθω ας βοηθησει παρακαλω!

Εμένα μου το έκανε αυτό από την πρώτη στιγμή που το έβαλα στην τηλεόραση και δεν άνοιγε καν..

Τελικά εκεί που παιδευόμουν και άλλαζα καλώδια και θύρες στο hdmi, μου έβγαλε μήνυμα η τηλεόραση (samsung 50ku6000) ότι είναι διαθέσιμη μια αναβάθμιση λειτουργικού, την έκανα και μετά δούλευε κομπλέ το ps4.. 

Οπότε τσέκαρε μήπως θέλει κάποιο update η τηλεόρασή σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περί FP16:

 

https://forum.beyond3d.com/threads/fp16-but-its-the-current-year.59725/#post-1950859

 

Και μια συνέντευξη:

http://www.gamasutra.com/view/news/283611/Inside_the_PlayStation_4_Pro_with_Mark_Cerny.php

 

"That’s roughly 30 percent more CPU power than the 1.6 Ghz the PS4 is capable of, and Cerny says Sony has had to add a bit more cooling to the system to compensate for the fact that the PS4 Pro CPU is capable of running hotter than the PS4 CPU."

 

More watts = bigger heatsink/fan <-- αυτό ίσως εξηγεί το extra πάχος

Επεξ/σία από bedazzled
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριεμαι τοσο πολυ να ψαχνω να πουλησω το ps4 c για να παρω το pro
ηλιθια σονυ
το ιδιο ειχα παθει με το 3ds και το new 3ds και τελικα εμεινα με το παλιο για παντα :///

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εγω πηρα το slim 500gb πριν μια βδομάδα το εχω λιωσει αρκετα με το last of us δεν μου εχει κάνει κατι τετοιο, και το δουλευω με το hdmi που ειχε μέσα, και εγω πιστεύω το καλωδιο ειναι δοκίμασε ενα αλλο

 

 

Εμένα μου το έκανε αυτό από την πρώτη στιγμή που το έβαλα στην τηλεόραση και δεν άνοιγε καν..

Τελικά εκεί που παιδευόμουν και άλλαζα καλώδια και θύρες στο hdmi, μου έβγαλε μήνυμα η τηλεόραση (samsung 50ku6000) ότι είναι διαθέσιμη μια αναβάθμιση λειτουργικού, την έκανα και μετά δούλευε κομπλέ το ps4.. 

Οπότε τσέκαρε μήπως θέλει κάποιο update η τηλεόρασή σου..

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Τελικα απ την τβ δειχνει να ειναι το προβλημα,

χθες το εβαλα κανα 40λεπτο στην αλλη μου τβ κ ηταν ολα οκ!

Κ το περιεργο ειναι οτι αυτη που χιονιζε ειναι μια 10ετιας μεν,αλλα samsung των 1600€ τοτε,

ενω η αλλη ειναι μια 10ετιας επισης,αλλα blaupunkt των 350€!

Το ζητουμενο βεβαια ειναι να μην εχει προβλημα το πσ κ μπλεξω με σερβις-αλλαγες κτλ κ ας παιζει οπου θελει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Τελικα απ την τβ δειχνει να ειναι το προβλημα,

χθες το εβαλα κανα 40λεπτο στην αλλη μου τβ κ ηταν ολα οκ!

Κ το περιεργο ειναι οτι αυτη που χιονιζε ειναι μια 10ετιας μεν,αλλα samsung των 1600€ τοτε,

ενω η αλλη ειναι μια 10ετιας επισης,αλλα blaupunkt των 350€!

Το ζητουμενο βεβαια ειναι να μην εχει προβλημα το πσ κ μπλεξω με σερβις-αλλαγες κτλ κ ας παιζει οπου θελει!!

 

Καλυτερα να ηταν το PS4 που εχεις DOA παρα η TV, που σημαινει οτι θα χρειαστεις καινουργια.. εκτος και αν βολευτεις με την παλια..

 

Οσο για τα bundles που ρωτατε μερικοι ξεχαστε τα για φετος.. Το γεγονος οτι εχουν χ3στει να βγαζουν bundles για το Slim ενα μηνα μετα την κυκλοφορια του, ειναι επειδη πλησιαζει η κυκλοφορια του Pro, και μετα ειναι απολυτως φυσιολογικο να πεσουν κατακορυφα οι πωλησεις του Slim.. Δυστυχως για την Sony ηταν πολυ λαθος η κυκλοφορια του Slim, όχι απο αποψη κονσολας, αλλα απο άποψη χρονισμου της κυκλοφοριας του (2 μηνες πριν την κυκλοφορια του υπερδιπλασιας δυναμης Pro) αλλα και τιμής (μολις 100 ευρω διαφορα).. Δυστυχως το Slim θα ειναι δελεαστικο για αγορα μονο μεσω βαρβατων bundles αλλιως δεν..

 

Δυστυχώς στην περιπτωση του Slim, το μονο αγοραστικο κοινο που θα βρει είναι όσους δεν εχουν ηδη καποια κονσολα.. ενω το Pro εχει ηδη κερδισει και παααρα πολλους πρωην κατοχους PS4 που πουλησαν το παλιο PS για να αγορασουν το Pro.. κάτι που δεν προκειται να γινει για το Slim..

Με αλλα λογια, το Slim εχει ηδη παει, αυτο που λεμε, άπατο..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...