Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε δες, 25 πιάνει το μάτι σαν κανονική κίνηση. κάτω από 25 το βλέπεις σπασμοδικά. στα 30 βλέπεις να πηγαίνει κανονικά λίγοοο προς το αργό. κάπου στα 40 είναι η fluent κίνηση και αυτό που λένε "σαν να τσουλάει όμορφα". κάπως έτσι υπολογίζεις τα βασικά περίπου (ή έστω εγώ). το να σε πω ακριβώς την αίσθηση δεν γίνεται. μακάρι να μπορούσα στο pc που έχει fraps πχ να σε έβαζα το ίδιο παιχνίδι στα 20-25-30-40-50 fps για να δεις τι θέλω να πω. 

 

όσο για το καλοκαίρι απλα δεν θέλω να το σκέφτομαι. με 10-20 τέτοιους τίτλους το ps4 σε 2 χρόνια όχι ylod και rrod θα έχει βγάλει αλλά θα κάνει και τρύπα στο έπιπλο όταν σκάσει

 

ps1: αφού δεν με τρολλάρεις, να αυτό που θέλω να σε πω : p 

 

http://boallen.com/fps-compare.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  Καλημερα 

στο  ps4  μου εχω 14 ευρω στο πορτοφολι...γιατι δεν μπορω να κανω plus? μπαινω και διαλεγω την τιμη των 6.99 και δεν με βαζει..καμια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως με το bf4 το μηχάνημα ψήνεται... και ψήνεται άσχημα... δεν ξέρω εάν το παιχνίδι ήταν over demanding ή κάτι άλλο, αλλά χθες είχε πάρει φωτιά σχεδόν όταν έδινε πίεση... από τα καλά ήταν ότι έπεξαν 3 πρώτες αποστολές (περίπου 1-2 ώρα παιχνίδι + stream) με ίσως 1 frame drop και καρφωμένο συνέχεια η ροή στα 40+ fps

Περιεργο, αυτο που διαβασα ηταν οτι ειναι αρκετα "κρυο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις κονσολες θα τις δουμε το καλοκαιρι στο θεμα θερμοκρασιας.

 

Κοιτα, σιγουρο ειναι οτι θα στρεσαριστουν ειδικα στην Ελλαδα λογω των θερμοκρασιων. Μετα το τι θα συμβει ειναι θεμα ανθεκτικοτητας. Και τα pc στρεσαρονται υπερβολικα το καλοκαιρι αλλα υπαρχουν λυσεις εκει. Η γνωμη μου ειναι οσοι ειστε πελατες της Σονυ και εχετε αγορασει το PS4 να τους κανετε απο τωρα μερικες κρουσεις διοτι το μηχανημα ζεσταινεται πολυ με μερικα παιχνιδια. Το καλυτερο θα ηταν να κυκλοφορησουν μια δυνατη εξωτερικη βαση ανεμιστηρα με μεγαλη σχετικα ισχυ. Εσωτερικα δεν ξερω τι μπορει να γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον επανερχομαι με το θεμα που δεν μπορω να ενεργοποιησω το πλας..ειχα 3 ενεργοποιημενα και επρεπε να κανω ενα απενεργοποιηση ..μιλησα με σονι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα, σιγουρο ειναι οτι θα στρεσαριστουν ειδικα στην Ελλαδα λογω των θερμοκρασιων. Μετα το τι θα συμβει ειναι θεμα ανθεκτικοτητας. Και τα pc στρεσαρονται υπερβολικα το καλοκαιρι αλλα υπαρχουν λυσεις εκει. Η γνωμη μου ειναι οσοι ειστε πελατες της Σονυ και εχετε αγορασει το PS4 να τους κανετε απο τωρα μερικες κρουσεις διοτι το μηχανημα ζεσταινεται πολυ με μερικα παιχνιδια. Το καλυτερο θα ηταν να κυκλοφορησουν μια δυνατη εξωτερικη βαση ανεμιστηρα με μεγαλη σχετικα ισχυ. Εσωτερικα δεν ξερω τι μπορει να γινει.

 

εάν η ζέστη βγαίνει από πίσω και η βάση φυσάει κάτω κάνεις μία τρύπα στο νερό σχεδόν. anw θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπηρξε ημερα που επαιξα και 5 ωρες συνεχομενα χωρις να κλεισει , και δεν παρατηρησα κατι περιεργο στο θορυβο η σε θερμοκρασια.Παντως δεν επαιζα BF και μαλλον παιζει ρολο αυτο.Ισως φταιει οτι το BF εχει πολλα bugs και χρησιμοποιει εντελως λαθος την ισχυ του ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπηρξε ημερα που επαιξα και 5 ωρες συνεχομενα χωρις να κλεισει , και δεν παρατηρησα κατι περιεργο στο θορυβο η σε θερμοκρασια.Παντως δεν επαιζα BF και μαλλον παιζει ρολο αυτο.Ισως φταιει οτι το BF εχει πολλα bugs και χρησιμοποιει εντελως λαθος την ισχυ του ps4.

τι εννοεις οτι υπαρχουν μερες που κλεινει; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιζα και γω κανά 5 ώρες. δεν είπα ότι ψήθηκε αλλά ήταν γενικά ζεστό (40-50oC). και μιλάμε για χειμώνα με θερμοκρασία δωματίου 22-24oC άρα το καλοκαιράκι (στην ακρογιαλιά) θα βάλουμε το ps4 κάτω από το a/c 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιζα και γω κανά 5 ώρες. δεν είπα ότι ψήθηκε αλλά ήταν γενικά ζεστό (40-50oC). και μιλάμε για χειμώνα με θερμοκρασία δωματίου 22-24oC άρα το καλοκαιράκι (στην ακρογιαλιά) θα βάλουμε το ps4 κάτω από το a/c 

Λογικο μου κανει γιατι ετσι οπως το ειδα στα reviews δεν δειχνει να εχει καλο εξαερισμο ,ειναι και μικρο .Διορθωστε με αν κανω λαθος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα λιγο που το δοκιμασα με battlefield 4 αρκετα αθορυβο και θερμοκρασιες σε 1 ωρα λειτουργιας χαμηλες.

 

Δεν ξερω για 5 ωρα γιατι αδυνατω να το χρησιμοποιησω τοση ωρα προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

έπαιζα και γω κανά 5 ώρες. δεν είπα ότι ψήθηκε αλλά ήταν γενικά ζεστό (40-50oC). και μιλάμε για χειμώνα με θερμοκρασία δωματίου 22-24oC άρα το καλοκαιράκι (στην ακρογιαλιά) θα βάλουμε το ps4 κάτω από το a/c 

Λογικο μου κανει γιατι ετσι οπως το ειδα στα reviews δεν δειχνει να εχει καλο εξαερισμο ,ειναι και μικρο .Διορθωστε με αν κανω λαθος .
Δεν ειναι μικρο ειναι το ιδιο με ενα ps3 slim...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...