Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε διαφωνώ. Απλά λέω τι συμβαίνει στην περίπτωση μου.

 

By the way το πρόβλημα φαίνεται να είναι παγκόσμιο απο Αμερική/Αυστραλία μέχρι και εδώ. Δείτε λίγο κάποιος αν έχετε αντίστοιχο θέμα. Ιδιαίτερα αυτό με το save είναι γελοίο -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νομίζω είναι απο τα μεγαλύτερα ατού του ps4. Μπορεί να έχει τα θεματάκια του όπως το touchpad που "παίζει" λίγο αλλα γενικά είναι σε πάρα πολύ καλό δρόμο και σχεδόν ισάξιο του 360 (αν και εντάξει ακόμα μετά απο τοσα χρόνια εκείνο το νιώθω πιο φυσικό).

 

Meanwhile @ ps4.

Cannot start the application. The ps4 is not connected to the internet and cannot verify the licence for the application.

 

Παρόλα αυτά κάνει κανονικά connection test και μπαίνει στο browser/google/ ps store etc. Έτσι λοιπον όλο μου το μενού σχεδόν είναι locked και unable to play. Ακόμα και όλα τα free games ^^

 

Reboot/reset router. Τίποτα. :D

 

edit: Βάζω και το ghosts για να συνεχίσω και είναι locked το save. Αχαχαχαχ γ@μω το σπίτι ^^

 

 

To χειριστηριο ειναι εξαιρετικο σε σχεση με το προηγουμενο,ομως εχω την υποψια οτι αν πιασω στα χερια μου το χειριστηριο του One θα ειναι η μερα με τη νυχτα...

 

για μενα, ειναι οντως η μεγαλυτερη αναβαθμιση της sony το pad, και ο μοναδικος λογος που ενδεχομενως τα multplats αργοτερα να τα παιρνω εκει.

εαν ειχε το παλιο pad, δεν πα να ητανε 2 φορες πιο γρηγορο απο το xbox, αμα ειναι να βριζω και να βγζω καντηλες, ας παει στο καλο :)

 

και οχι, δεν μπορεις να πεις οτι το χειριστηριο του one ειναι μερα με τη νυχτα.

για μενα, τα grips του ps4 ειναι ΑΡΙΣΤΑ στο χερι μου, ενω στο xbone τα bumpers αν δεν το κρατας με συγκεκριμενο τροπο, δεν κανουν παντα κλικ.

δεν λεω οτι του xbone υστερει, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ οσο διαφορετικα και να ειναι μεταξυ τους, δεν υπαρχει πλεον αυτο το ...generation gap στα χειριστηρια.

 

για αυτο λεω, η μεγαλυτερη αναβαθμιση της sony για μενα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλυτερη μαγκια του χειριστηριου ειναι που χωνεις πανω τα ακουστικα και ειναι ασυρματο looooool .Εβαλα το headset μου και τρελαθηκα ..Επισης στο killzone το touchpad ειναι βολικο πολυ για τις επιλογες της κουκουβαγιας εξυπνη κινηση αυτη της sony ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παράπονο απο την αυτονομία. Γενικά φορτίζει παντού όπως και να'χει οπότε 1 φορά-2 το πολύ να έφτασε low η μπαταρία μιας και το έχω μόνιμα πάνω στο laptop δίπλα μου.

 

Btw warning. Το gloss γρατζουνιέται το ίδιο εύκολα με το gloss 360. Το έβαλα απλά σε μια (υφασμάτινη) τσάντα για να το μεταφέρω και έχει σημαδάκια σε ένα σημείο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα, ειναι οντως η μεγαλυτερη αναβαθμιση της sony το pad, και ο μοναδικος λογος που ενδεχομενως τα multplats αργοτερα να τα παιρνω εκει.

εαν ειχε το παλιο pad, δεν πα να ητανε 2 φορες πιο γρηγορο απο το xbox, αμα ειναι να βριζω και να βγζω καντηλες, ας παει στο καλο :)

 

και οχι, δεν μπορεις να πεις οτι το χειριστηριο του one ειναι μερα με τη νυχτα.

για μενα, τα grips του ps4 ειναι ΑΡΙΣΤΑ στο χερι μου, ενω στο xbone τα bumpers αν δεν το κρατας με συγκεκριμενο τροπο, δεν κανουν παντα κλικ.

δεν λεω οτι του xbone υστερει, αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ οσο διαφορετικα και να ειναι μεταξυ τους, δεν υπαρχει πλεον αυτο το ...generation gap στα χειριστηρια.

 

για αυτο λεω, η μεγαλυτερη αναβαθμιση της sony για μενα...!

Δεν το συζηταω,αν ειχε το παλίο χειριστηριο η εστω ενα παρομοιο δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω με τιποτα...Του 360 ηταν το καλυτερο χειριστηριο ever...Τα trigers του One παντως πρεπει να ειναι τρομερα με αυτη την δονηση που εχει.Επισης ο λογος που το πηρα ειναι και το remote play με το vita που ειναι φοβερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παράπονο απο την αυτονομία. Γενικά φορτίζει παντού όπως και να'χει οπότε 1 φορά-2 το πολύ να έφτασε low η μπαταρία μιας και το έχω μόνιμα πάνω στο laptop δίπλα μου.

 

Btw warning. Το gloss γρατζουνιέται το ίδιο εύκολα με το gloss 360. Το έβαλα απλά σε μια (υφασμάτινη) τσάντα για να το μεταφέρω και έχει σημαδάκια σε ένα σημείο......

το ιδιο ισχυει και για το one γρατζουνιεται πολυ ευκολα ηδη το δικο μου ειναι λες και το εχω 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το συζηταω,αν ειχε το παλίο χειριστηριο η εστω ενα παρομοιο δεν υπηρχε περιπτωση να το παρω με τιποτα...Του 360 ηταν το καλυτερο χειριστηριο ever...Τα trigers του One παντως πρεπει να ειναι τρομερα με αυτη την δονηση που εχει.Επισης ο λογος που το πηρα ειναι και το remote play με το vita που ειναι φοβερο.

ναι, οντως, σιγουρα τα triggers με τη δονηση ειναι πολυ "σπεσιαλ" στο xbone. και η δονηση, αλλα και τα triggers ειναι αρκετα καλυτερα απο του 360. στο τερμα τους ειναι σαν να εχουν bump stops, ενω στο 360 νιωθεις τα ελατηρια.

παρ'ολα αυτα για μενα, μεγαλυτερη αναβαθμιση ειναι αυτη που εκανε η sony. (απο ΣΚΑΤΑ -> ανθρωπινο)

 

κατα τα αλλα, γυρισα πριν λιγο σπιτι, λεω κατσε να παιξω λιγο resogun.

ανοιγω το ps4, μπουταρει σε ..safe mode.. περιμενω λιγη ωρα και στο τελος μου λεει "μη το βγαζεις απο τη πριζα οταν ειναι ανοιχτο, γιατι θα χαλασει."

τι λες ρε μεγαλε? ποια πριζα εβγαλα? τι πινεις και δε μας δινεις? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα τα αλλα, γυρισα πριν λιγο σπιτι, λεω κατσε να παιξω λιγο resogun.

ανοιγω το ps4, μπουταρει σε ..safe mode.. περιμενω λιγη ωρα και στο τελος μου λεει "μη το βγαζεις απο τη πριζα οταν ειναι ανοιχτο, γιατι θα χαλασει."

τι λες ρε μεγαλε? ποια πριζα εβγαλα? τι πινεις και δε μας δινεις? :D

 

Μήπως έγεινε καμιά διακοπή ρεύματος όσο έλειπες από το σπίτι? Ή έστω κάποια απότομη πτώση τάσης στο δίκτυο. Καθόλου απίθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...