Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

30 ευρω Alien:Isolation Nostromo Edition στα public αξιζει?

 

http://www.skroutz.gr/s/5166849/Alien-Isolation-Nostromo-Edition-PS4.html?from=catspan

Αρχικα οπως βλεπεις η τιμη του Public κλασσικα μονο προσφορα δεν ειναι. Οσο για το συγκεκριμενο παιχνιδι αν και δεν το εχω τιμησει,παρολα αυτα θα σου προτεινα να το νοικιαζες κανενα 3ημερο καλυτερο απο κανενα Seven(ή καποιο αλλο Video club)πχ Παρασκευη-Δευτερα ή Σ/Κ.Δεν ειναι μεγαλο παιχνιδι ουτως ή αλλως.

Κρατα τα χρηματα αυτα για παιχνιδια που οντως αξιζουν την αγορα οπως Witcher 3,Batman,Metal Gear Solid V κλπ :)

Και μιλοντας για ΜΤΧ,ενα μεγαλο FACEPALM στο Public για αλλη μια φορα. Πραγματικα οι ανθρωποι ειναι για πολλες σφαλιαρες. Μεταχειρισμενο Witcher 3 56ευρω και καινουργιο σφραγισμενο εχει 55ευρω !!!!!!!

 

http://www.skroutz.gr/s/6866421/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.htmlUsed

http://www.skroutz.gr/s/4990894/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.html?keyphrase=witcher+3Καινουργιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.skroutz.gr/s/5166849/Alien-Isolation-Nostromo-Edition-PS4.html?from=catspan

Αρχικα οπως βλεπεις η τιμη του Public κλασσικα μονο προσφορα δεν ειναι. Οσο για το συγκεκριμενο παιχνιδι αν και δεν το εχω τιμησει,παρολα αυτα θα σου προτεινα να το νοικιαζες κανενα 3ημερο καλυτερο απο κανενα Seven(ή καποιο αλλο Video club)πχ Παρασκευη-Δευτερα ή Σ/Κ.Δεν ειναι μεγαλο παιχνιδι ουτως ή αλλως.

Κρατα τα χρηματα αυτα για παιχνιδια που οντως αξιζουν την αγορα οπως Witcher 3,Batman,Metal Gear Solid V κλπ :)

Δεν το έχεις πάιξει αλλά γνώμη εκφράζεις... :)

 

Επίσης, ΜΟΝΟ 20 ώρες διαρκεί, έχεις δίκιο, δεν είναι "μεγάλο"...Eεεεεπαααα...

 

Επίσης, το τι "αξίζει" ποιος το κρίνει ? ΑΑΑ και δώσε σΕ λέωωω ρε Ful :-D

 

Kατι τέτοιες απόψεις ρε φίλε παίζουν (απο τύπους που δεν το παίξανε καν σαν εσένα) και το παιχνίδι πήγε άκλαφτο σε πωλήσεις, εντωμεταξύ, για όσους το έχουν πάιξει αποτελέι απο τις καλύτερες horror εμπειρίες vidjya των τελευταίων ετών χωρίς καμία υπερβολή, απο τα γραφικά, το artwork, τον φωτισμό, την ατμόσφαιρα και - αδιαμφισβήτητα - την καλύτερη γανω-παραγωγή/mix-άρισμα ήχου σε παιχνίδι...Αμα το παίξεις και με ακουστικά κιόλας η εμπειρία γίνεται 10χ καλύτερη...

 

Μη με παρεξηγήσεις Ful αλλά...μερικές φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς, η θεωρία για την θεωρία...κακόοοοο πράμα παιδί μου :-D

 

Dj Tsura : Αν τα μονο παιχνίδια που παίζεις ειναι COD/Halo/GTA/Pro evolution μην το πάρεις, κυριολεκτώ καθώς ενδέχεται να το βρείς "βαρετό".

Αν γουσταρεις horror, είσαι fan των Alien και γουστάρεις ατμόσφαιρα(ρα) τοσο παχιά που μπορείς να την κόψεις με μαχαίρι...στα 30€ είναι κλέψιμο, καργα-αξίζει...

 

Εγώ το έπαιξα - απο τις καλύτερες next-gen εμπειρίες που ειχα μεχρι τώρα και δεν υπερβάλω.

Αργά το βράδυ, ακουστικά στο φουλ και ενα εξτρα σετ εσωρούχων δίπλα σου = the way it's meant to be played ;)

 

 

ΥΓ : Εχεις φαγωθεί με το Witcher 3 ρε'συ, το εμπεδώσαμε, in other news, απίστευτα υπερ-εκτιμημένο και over-hyped, τα 10-ρια που του ρίξανε..."gaming experts"... σαν το "citizen Kane of gaming IGN 10/10" στο GTA4 που είχαν ρίξει, ΟΚ...

50€ για Beta-testing, καθε 'βδομαδα και patch, αλλα ναι, αφού "αξίζει" πάω πάσο, εμμμμ, και μετα μας φταίνε οι εταιρείες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά παιδιά.. Σε άλλους άρεσε, σε άλλους όχι τόσο... Πάντως αν σε κάποιον αρέσουν τα horror πρέπει να το παίξει σίγουρα. Δες και βιντεάκια από youtube να καταλάβεις ατμόσφαιρα που δημιουργεί και μετά φαντάσου αν παίζεις εσύ ο ίδιος τι "χέσιμο" θα πέσει :P

 

Τα 30€ πάντως μου φαίνονται πολλά.. Μπορείς να το βρεις μεταχειρισμένο κάτω από 20 ή απο ξένο site γύρω στα 23 καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/5166849/Alien-Isolation-Nostromo-Edition-PS4.html?from=catspan

Αρχικα οπως βλεπεις η τιμη του Public κλασσικα μονο προσφορα δεν ειναι. Οσο για το συγκεκριμενο παιχνιδι αν και δεν το εχω τιμησει,παρολα αυτα θα σου προτεινα να το νοικιαζες κανενα 3ημερο καλυτερο απο κανενα Seven(ή καποιο αλλο Video club)πχ Παρασκευη-Δευτερα ή Σ/Κ.Δεν ειναι μεγαλο παιχνιδι ουτως ή αλλως.

Κρατα τα χρηματα αυτα για παιχνιδια που οντως αξιζουν την αγορα οπως Witcher 3,Batman,Metal Gear Solid V κλπ :)

Και μιλοντας για ΜΤΧ,ενα μεγαλο FACEPALM στο Public για αλλη μια φορα. Πραγματικα οι ανθρωποι ειναι για πολλες σφαλιαρες. Μεταχειρισμενο Witcher 3 56ευρω και καινουργιο σφραγισμενο εχει 55ευρω !!!!!!!

 

http://www.skroutz.gr/s/6866421/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.htmlUsed

http://www.skroutz.gr/s/4990894/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.html?keyphrase=witcher+3Καινουργιο

 

Με λιγα λογια προτεινεις να μην παρει ενα παιχνιδι που δεν εχεις παιξει και να παρει αλλα δυο που δεν εχουν βγει ακομα γιατι "οντως αξιζουν".

 

Εγω παλι λεω το mgs v θα ειναι τρελη μουφα και να παρει το Alien καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχεις πάιξει αλλά γνώμη εκφράζεις... :)

 

Επίσης, ΜΟΝΟ 20 ώρες διαρκεί, έχεις δίκιο, δεν είναι "μεγάλο"...Eεεεεπαααα...

 

Επίσης, το τι "αξίζει" ποιος το κρίνει ? ΑΑΑ και δώσε σΕ λέωωω ρε Ful :-D

 

Kατι τέτοιες απόψεις ρε φίλε παίζουν (απο τύπους που δεν το παίξανε καν σαν εσένα) και το παιχνίδι πήγε άκλαφτο σε πωλήσεις, εντωμεταξύ, για όσους το έχουν πάιξει αποτελέι απο τις καλύτερες horror εμπειρίες vidjya των τελευταίων ετών χωρίς καμία υπερβολή, απο τα γραφικά, το artwork, τον φωτισμό, την ατμόσφαιρα και - αδιαμφισβήτητα - την καλύτερη γανω-παραγωγή/mix-άρισμα ήχου σε παιχνίδι...Αμα το παίξεις και με ακουστικά κιόλας η εμπειρία γίνεται 10χ καλύτερη...

 

Μη με παρεξηγήσεις Ful αλλά...μερικές φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς, η θεωρία για την θεωρία...κακόοοοο πράμα παιδί μου :-D

 

Dj Tsura : Αν τα μονο παιχνίδια που παίζεις ειναι COD/Halo/GTA/Pro evolution μην το πάρεις, κυριολεκτώ καθώς ενδέχεται να το βρείς "βαρετό".

Αν γουσταρεις horror, είσαι fan των Alien και γουστάρεις ατμόσφαιρα(ρα) τοσο παχιά που μπορείς να την κόψεις με μαχαίρι...στα 30€ είναι κλέψιμο, καργα-αξίζει...

 

Εγώ το έπαιξα - απο τις καλύτερες next-gen εμπειρίες που ειχα μεχρι τώρα και δεν υπερβάλω.

Αργά το βράδυ, ακουστικά στο φουλ και ενα εξτρα σετ εσωρούχων δίπλα σου = the way it's meant to be played ;)

 

 

ΥΓ : Εχεις φαγωθεί με το Witcher 3 ρε'συ, το εμπεδώσαμε, in other news, απίστευτα υπερ-εκτιμημένο και over-hyped, τα 10-ρια που του ρίξανε..."gaming experts"... σαν το "citizen Kane of gaming IGN 10/10" στο GTA4 που είχαν ρίξει, ΟΚ...

50€ για Beta-testing, καθε 'βδομαδα και patch, αλλα ναι, αφού "αξίζει" πάω πάσο, εμμμμ, και μετα μας φταίνε οι εταιρείες...

Ειδες να εγραψα την γνωμη μου για το παιχνιδι απο πλευρας ατμοσφαιρας/gameplay κλπ κλπ????Ειδες μηπως να εγραψα να μην παιξει το παιχνιδι ή οτι το παιχνιδι δεν αξιζει καθολου????

Εγω το μονο που ειπα ειναι να το παιξει το παιχνιδι ειτε νοικιαζοντας το κανενα Παρασκευο ΣαββατοΚυριακο με επιστροφη την Δευτερα(δηλαδη αφθονος χρονος να βγει το παιχνιδι ακομα και αν του παρει 20ωρες)και να γλυτωσει χρηματα δινοντας τα σε καποιο αλλο δημοφιλες παιχνιδι(αν του αρεσουν τα παραπανω ή σε καποιο αλλο)???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το alien ειναι παιχνιδαρα μαγκες..για μενα στα καλυτερα της χρονιας..ουτε καν ειναι παιχνιδι της ενοικιασης κτλπ!εχει γινει τρομερη δουλεια!απορω που ειδε o fulgore οτι ειναι μικρο..καμια σχεση ειναι αρκετα μεγαλο παιχνιδι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το alien ειναι παιχνιδαρα μαγκες..για μενα στα καλυτερα της χρονιας..ουτε καν ειναι παιχνιδι της ενοικιασης κτλπ!εχει γινει τρομερη δουλεια!απορω που ειδε o fulgore οτι ειναι μικρο..καμια σχεση ειναι αρκετα μεγαλο παιχνιδι!

Δεν ειπα οτι ειναι μικρο οπως το Campaign του Call Of Duty πχ. Απλα ειπα οτι ειναι σε διλλημα για το αν αξιζει το παιχνιδι ή οχι μπορει να το ενοικιασει ενα 3ημερο-4ημερο και λογικα θα το τερματισει ανετα(αν του αρεσει  τοσο πολυ μπορει να το βρει φθηνα και στις αγγελιες και να το παρει).

 

Αλλωστε αν πχ ηταν λατρης του ειδους ή των διασημων ταινιων θα το ειχε ηδη αγορασει και δεν θα ρωταγε καν αν αξιζει για αγορα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι ειναι μικρο οπως το Campaign του Call Of Duty πχ. Απλα ειπα οτι ειναι σε διλλημα για το αν αξιζει το παιχνιδι ή οχι μπορει να το ενοικιασει ενα 3ημερο-4ημερο και λογικα θα το τερματισει ανετα(αν του αρεσει  τοσο πολυ μπορει να το βρει φθηνα και στις αγγελιες και να το παρει).

 

Αλλωστε αν πχ ηταν λατρης του ειδους ή των διασημων ταινιων θα το ειχε ηδη αγορασει και δεν θα ρωταγε καν αν αξιζει για αγορα :D

καταλαβαινω αυτο που λες απλα για το ειδος του ειναι πολυ τιμιο το παιχνιδι σε σχεση διαρκειας αλλα και ποιοτητας..!σιγουρα αξιζει η αγορα του κατα την αποψη μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα λογική. Καλύτερα να αγοράσει ένα δημοφιλές παιχνίδι, παρά ένα πιθανώς καλύτερο παιχνίδι που παραλίγο να μη βγάλει καν τα λεφτά του (πιθανώς λόγω και αυτής της λογικής). 

 

Αν κανείς αναρωτιέται για τις πωλήσεις των παιχνιδιών - oh the irony, right? - νομίζω ότι η απάντηση βρίσκεται κάπου εδώ γύρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vole νομιζω οτι τελικα το alien εκανε καλες πωλησεις σε βαθος χρονου!καπου ειχα δει μια ειδηση!γνωριζω οτι οι πωλησεις που κανει ενα παιχνιδι το πρωτο καιρο της κυκλοφοριας του ειναι οι σημαντικες αλλα τουλαχιστον τελικα το ειδαν αρκετοι ανθρωποι αν ισχυει αυτο πυ ειχα διαβασει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα λογική. Καλύτερα να αγοράσει ένα δημοφιλές παιχνίδι, παρά ένα πιθανώς καλύτερο παιχνίδι που παραλίγο να μη βγάλει καν τα λεφτά του (πιθανώς λόγω και αυτής της λογικής). 

 

Αν κανείς αναρωτιέται για τις πωλήσεις των παιχνιδιών - oh the irony, right? - νομίζω ότι η απάντηση βρίσκεται κάπου εδώ γύρω.

http://www.gameslife.gr/gfk-hellas-april-43149

Στην Ελλαδα ουτε καν το Bloodborne δεν πουλαει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι μπορω να το βρω ποιο φθηνα σε sites αλλα γουσταρο το retail, δε μου αρεσει το digital xD

 

Παιδια ξεχασα να πω κατι σημαντικο..ps4 θα παρω σε 2-3 μήνες όχι τωρα, απλα είδα την προσφορα και ειπα να το αγορασω απο τώρα να το εχω.Να το παρω δηλαδη απο τωρα ή θα πεσει και αλλο η τιμη?

 

Θα έχω περιπου 5-6 games για ps4, να παρω 500GB, ή δεν θα φτάσουν?

 

ΥΓ: Καραγουστάρο τα alien και τις ταινιες απλα φοβομουν μην ειναι μουφα σαν τα προηγούμενα.

ΥΓ2:Την εγγυηση στα CD, τι την θες? xD

ΥΓ3:Επαιξα λιγο σε pc ενος φιλου..νυχτα, χωρις φωτα αλλα δεν τρομαζα καθολου ;/ για την ατμοσφαιρα..ισχυ, ειναι τρομερη.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι μπορω να το βρω ποιο φθηνα σε sites αλλα γουσταρο το retail, δε μου αρεσει το digital xD

 

Παιδια ξεχασα να πω κατι σημαντικο..ps4 θα παρω σε 2-3 μήνες όχι τωρα, απλα είδα την προσφορα και ειπα να το αγορασω απο τώρα να το εχω.Να το παρω δηλαδη απο τωρα ή θα πεσει και αλλο η τιμη?

 

Θα έχω περιπου 5-6 games για ps4, να παρω 500GB, ή δεν θα φτάσουν?

 

ΥΓ: Καραγουστάρο τα alien και τις ταινιες απλα φοβομουν μην ειναι μουφα σαν τα προηγούμενα.

ΥΓ2:Την εγγυηση στα CD, τι την θες? xD

ΥΓ3:Επαιξα λιγο σε pc ενος φιλου..νυχτα, χωρις φωτα αλλα δεν τρομαζα καθολου ;/ για την ατμοσφαιρα..ισχυ, ειναι τρομερη.!

Αμα είναι έτσι, περίμενε καλύτερα καθώς θα μπορεσεις να το βρεις σε καλύτερη τιμή (ίσως) :)

Σχετικα με τα 500GB, φημολογείται οτι θα παρουσιαστεί το PS4 slim στην E3 ή ενα SKU με 1ΤΒ σκληρό.

 

Το Αlien isolation δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ απο πλευρας ποιοτητας με τις μπουρδολογίες που βγηκαν πριν, αν και, ΟΚ, τα 2 AVP που είχαν βγει στο PC στην δεκαετία του '90 ηταν καλά...Αμα γουσταρεις Alien...δαγκωτό έτσι ?

 

Το παιχνίδι δεν είναι party game, κοινώς, φίλοι, γιαγιάδες, σκύλοι κτλπ δεν πρεπει να είναι παρόν, αλλιώς, 'φχαριστώ πολύ, τρομακτικό δεν θα είναι, παίξ'το μόνος, βράδυ, χωρίς φώτα όμως και κατα προτίμηση με ακουστικά και το παιχνίδι περνάει σε άλλη διάσταση κυριολεκτικά, και - πίστεψέ με - θα τρομάξεις ;)

 

Θα το ξαναπώ - προσωπικά για εμένα - αποτελεί απο τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις αυτης της γενιάς, το παιχνίδι για 'μενα ηταν ΕΜΠΕΙΡΙΑ, το επόμενο βήμα ή παιχνίδι το οποίο θα μου προκαλέσει αντιστοιχα συναισθήματα...μονο με τον ερχομό του VR, ναι, τόσο καλό το βρήκα...

 

Τσίαρς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξερω οτι μπορω να το βρω ποιο φθηνα σε sites αλλα γουσταρο το retail, δε μου αρεσει το digital xD

 

Και retail μπορείς να βρεις από ξένα site φίλε σε καλύτερη τιμή από αυτή του Public.

 

Δες εδώ:

http://www.base.com/buy/product/alien-isolation-nostromo-edition-ps4/dgc-alienps4.htm

http://www.ebay.com/itm/Alien-Isolation-PAL-import-PlayStation-4-game-BRAND-NEW/291309665579?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D5db786a3c003417eb248c03252fe058c%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D281586961555

23,30€ το χει αυτός στο ebay, δωρεάν μεταφορικά και σου ΄ρχεται σε 10 μέρες το πολύ.

 

Αν θες να στηρίξεις ελληνική αγορά βέβαια πηγαίνεις Public..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...