Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και retail μπορείς να βρεις από ξένα site φίλε σε καλύτερη τιμή από αυτή του Public.

 

Δες εδώ:

http://www.base.com/buy/product/alien-isolation-nostromo-edition-ps4/dgc-alienps4.htm

http://www.ebay.com/itm/Alien-Isolation-PAL-import-PlayStation-4-game-BRAND-NEW/291309665579?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20131017132637%26meid%3D5db786a3c003417eb248c03252fe058c%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D281586961555

23,30€ το χει αυτός στο ebay, δωρεάν μεταφορικά και σου ΄ρχεται σε 10 μέρες το πολύ.

 

Αν θες να στηρίξεις ελληνική αγορά βέβαια πηγαίνεις Public..

 

Μια χαρά τιμή αλλα απο τι καταλαμβενω, θα εκτελωνιαστη κιολας.Αρα 23.30+εκτελωνισμος.

Αμα είναι έτσι, περίμενε καλύτερα καθώς θα μπορεσεις να το βρεις σε καλύτερη τιμή (ίσως) :)

Σχετικα με τα 500GB, φημολογείται οτι θα παρουσιαστεί το PS4 slim στην E3 ή ενα SKU με 1ΤΒ σκληρό.

 

Το Αlien isolation δεν έχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ απο πλευρας ποιοτητας με τις μπουρδολογίες που βγηκαν πριν, αν και, ΟΚ, τα 2 AVP που είχαν βγει στο PC στην δεκαετία του '90 ηταν καλά...Αμα γουσταρεις Alien...δαγκωτό έτσι ?

 

Το παιχνίδι δεν είναι party game, κοινώς, φίλοι, γιαγιάδες, σκύλοι κτλπ δεν πρεπει να είναι παρόν, αλλιώς, 'φχαριστώ πολύ, τρομακτικό δεν θα είναι, παίξ'το μόνος, βράδυ, χωρίς φώτα όμως και κατα προτίμηση με ακουστικά και το παιχνίδι περνάει σε άλλη διάσταση κυριολεκτικά, και - πίστεψέ με - θα τρομάξεις ;)

 

Θα το ξαναπώ - προσωπικά για εμένα - αποτελεί απο τις πιο ευχάριστες εκπλήξεις αυτης της γενιάς, το παιχνίδι για 'μενα ηταν ΕΜΠΕΙΡΙΑ, το επόμενο βήμα ή παιχνίδι το οποίο θα μου προκαλέσει αντιστοιχα συναισθήματα...μονο με τον ερχομό του VR, ναι, τόσο καλό το βρήκα...

 

Τσίαρς

Με τα dlc, τι παιζει? μετα το Ps2, δεν αγορασα κονσολα(ps3/360, και επαιζα μονο moba και mmo σε παιχνιδια, οποτε δεν ξερω τι παιζει με τα dlc.

 

Αξιζουν τα dlc του alien?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dlc...(τα story based)...ίιιισως - μόνο και μόνο για λόγο ατμόσφαιρας και το "δέσιμο"/συνοχή που έχει μεταξύ του 1ου Alien και του Isolation, απο 'κει και πέρα...και μικρά είναι, και "ζουμί" δεν έχουν, αλλα ναι, για 4€ που εχει το καθένα, αμα μπορέσεις να βγάλεις κανα 2ωρο+ απο το καθένα...your mileage may vary ;)
Tώρα για τα υπόλοιπα DLC που είναι "challenge maps" δεν έχω ιδέα καθώς δεν τα έχω παίξει.

 

Eπίσης : εκτελωνισμός απο χώρα που υπάγεται στην Ε.Ε δεν υφίσταται ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τιμή αλλα απο τι καταλαμβενω, θα εκτελωνιαστη κιολας.Αρα 23.30+εκτελωνισμος.

 

Όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω, αν το παραγγείλεις από το base.com που έχει έδρα στην Αγγλία, δεν υπάρχει εκτελωνισμός..

Εγώ το τσίμπησα από αυτόν στο ebay (με 23.50€ περίπου) και επίσης δεν υπήρξε εκτελωνισμός γιατί το ποσό είναι αμελητέο.

Επίσης, μιας και είπες για dlc, αυτό στα link που έγραψα πιο πάνω είναι το Nostromo Edition που έχει και 1 dlc έξτρα (το Ripley Edition έχει 2 dlc αλλά δεν ξέρω αν το βρίσκεις τόσο φτηνά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ερωτησεις για το site www.base.com που ειπατε ποιο πανω.

 

01. Ειναι αξιοπιστο γιατι δεν βλεπω να δεχεται paypal για πληρωμη.

02. Οτι παιχνιδια πουλαει εκει ειναι ευρωπαικα?

03. Ποσες μερες κανουν να ερθουν Ελλαδα και απ' οτι ειπατε ποιο πανω δεν εχει εξοδα αποστολης/εκτελονισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες ερωτησεις για το site www.base.com που ειπατε ποιο πανω.

 

01. Ειναι αξιοπιστο γιατι δεν βλεπω να δεχεται paypal για πληρωμη.

02. Οτι παιχνιδια πουλαει εκει ειναι ευρωπαικα?

03. Ποσες μερες κανουν να ερθουν Ελλαδα και απ' οτι ειπατε ποιο πανω δεν εχει εξοδα αποστολης/εκτελονισμου.

 

1. Δεν έχω αγοράσει για να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω οτι είναι 100% αξιόπιστο. Μπορείς να δεις και εδώ για να σιγουρευτείς: https://uk.trustpilot.com/review/www.base.com

2. Λογικά ναι, όλα του τα παιχνίδια είναι PAL, φαντάζομαι θα το έλεγε αν δεν ήταν.

3. Χρόνο παράδοσης δεν ξέρω ακριβώς αλλά φαντάζομαι γύρω στη βδομάδα θα είναι αφού είναι εντός Ευρώπης (έχει και μεταφορικά γύρω στα 2.70€ επιπλέον). Εκτελωνισμό δεν επιδέχεται γιατί βρίσκεται εντός Ε.Ε. (μόνο εκτός Ε.Ε υπάρχει η πιθανότητα να επιβληθεί φόρος τελωνείου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το base.com ειναι απολυτως αξιοπιστο. Εχω παραλαβει 2 φορες εντος μιας εβδομαδας απο την τοποθετηση της παραγγελιας και προσεξτε, μενω Πατρα, οχι στην Αθηνα...

 

Εdit: Απο το Thatgamecollection εχω παραλαβει τοσο γρηγορα, ομως και το base μια χαρα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε υπόψη ότι το Game έχει πλέον και third party sellers, όπως το Amazon. Δεν είμαι σίγουρος αν στέλνουν όλοι εκτός UK, αλλά τσεκάρετέ το. Το Zoverstocks, για παράδειγμα, θα το πρότεινα, έχω αγοράσει πολλά μεταχειρισμένα από αυτό σε πολύ καλές τιμές χωρίς προβλήματα.

 

Edit: Βρε, βρε, έρχεται η τριλογία Uncharted στο PS4 :D

 

http://www.eurogamer.net/articles/2015-06-04-playstation-store-reveals-uncharted-the-nathan-drake-collection

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα υπαρχουν πολλοι που δεν τα επαιξαν και φυσικα θα αξιζει εφοσον ειναι 1080/60 ειναι κατι που θα αξιζε...Εδω κανουν αλλοι και αλλοι definition editions κλπ κλπ σε παιχνιδια που ειναι ΟΚ , αυτη δεν θα κανει?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία, οι περισσότεροι φίλοι μου gamers (και από αυτούς όλοι όσοι έχουν πάρει ή θα πάρουν PS4) δεν είχαν PS3 την προηγούμενη γενιά και δεν είχαν παίξει κανένα από τα exclusives. Οπως και, σύμφωνα με τα νούμερα πριν από μήνες, περίπου το 50% των κατόχων PS4. Εννοείται πως υπάρχει το κοινό για να τα βγάζουν, κι εφόσον τα αναθέτουν σε άλλες ομάδες και δεν πάνε πίσω άλλα παιχνίδια, καλά κάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα την τιμήσω τη συλλογή πάντως, τα έχω στο ps3 αλλά θα είναι αλλη εμπειρία να παίξεις τα 1 και 2 (ειδικά) αναβαθμισμένα... 

έχει βγει πρόσφατα και video με το U3 @60fps από το demoing που έκανε η Naughty (ή κάτι τέτοιο , δείτε το σε 720/1080p60)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...