Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) Ναι, μπορείς να φτιάξεις account στο psn, να βάλεις συνδρομή ps+ και να "αγοράσεις" τα free games χωρίς να έχεις κονσόλα.. Κι όταν με το καλό την αγοράσεις, συνδέεσαι με το psn account σου και τα κατεβάζεις.

 

2) Αν δηλώσεις Ελλάδα σαν χώρα του λογαριασμού που θα φτιάξεις θα μπορεί να δεχτεί μόνο ελληνική συνδρομή ps+ που πουλάνε τα μαγαζιά εδώ. Ωστόσο ελληνική συνδρομή μπορείς να αγοράσεις και απο το maxplay.gr με paypal (σε περίπτωση που το πρόβλημά σου είναι οτι δε μπορείς να ρθεις Ελλάδα για να πάρεις τη συνδρομή σου). Τώρα αν για κάποιο άλλο λόγο θες να αγοράσεις συνδρομή από ξένη χώρα, θα πρέπει να δηλώσεις στο λογαριασμό που θα φτιάξεις μία διεύθυνση από τη συγκεκριμένη χώρα. Από κει και πέρα, απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει κανένας περιορισμός στο online απ' όπου κι αν παίζεις, κι επίσης όλα τα παιχνίδια παίζουν σε όλες τις κονσόλες ανεξάρτητα από το που είναι αγορασμένα. Μόνο τα dlc των παιχνιδιών είναι region locked, δηλ. ένα ευρωπαϊκό παιχνίδι pal μπορεί να αναγνωρίσει dlc μόνο από το ευρωπαϊκό ps store.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποσα παιχνιδια εχουν αυτον τον περιορισμο?Μονο στο PS3 συμβαινει αυτο?

 

Μαλλον δεν το εχω παθει γιατι οτι games εχω σε cd τα εχω τερματισει σε cd και το ιδιο σε ψηφιακα.

Eχω ενα φιλο που μου ειπε πως ο περιορισμος ισχυει και για το Dead Space 3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδες τα φωτα σας.Ασχετος δεν ειμαι αλλα θελω επιπλεον γνωμη.θελω το ps4 να το βαλω σε επιπλο..το χει βαλει κανεις??παραθετω φωτο...ο δεκτης και το bluray θα παρουν τον μπουλο...ειναι αχρηστα πλεον...

post-199500-0-06128800-1433920270_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι κανονικα ανοιχτο...το καλο ειναι οτι εχει και βαθος το επιπλο...Θα το δοκιμασω για μια μερα που θα παιξω, αν δω διαφορα μεγαλη σε ανοδο στην θερμοκρασια τοτε θα βγει απο κει....Οχι τιποτα, η γυναικα μου τις προαλλες εκανε τα νυχια της και την πετυχα να αφηνει το ασετον πανω στο 4ρι γιατι εκει την βολεψε....Απο το να με παιξουν στην 10η εντολη προτιμω να το χωσω εκει μεσα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει περισσοτερο χωρο απο πανω πλευρες και πισω γιατι ανεβαζει θερμοκρασια ευκολα . Το δικο μου το εχω πανω σε 17αρα zalman για laptop γιατι οταν ελιωνα στο Bloodborne στις 10+ ωρες προσεχεις για να εχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκμασω...εντω μεταξυ εβαλα να παιξω το mgs απο το Plus... ρε σεις το ξεσκιζει το 4ρι...εκανε σαν μοσχαρι στα 30 λεπτα παιχνιδιου....Κανει σε κανεναν αλλο ετσι????σημερα θα το βαλω στο επιπλο και βλεπουμε, θα δω συμπεριφορα....Το one που το χω στο διπλα συνθετο (το οποιο το ειχα για αυτο το λογο, δεν εχει καθολου πλατη δλδ , παιζει υπερ κομπλε...Αλλα θεωρω πως παιζει με χαμηλοτερες θεμροκρασιες λογω εξωτερικης τροφοδοσιας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρεται παιδιά! Σκέφτομαι να παρω το PS4 σε λίγο καιρό και έχω 2 ερωτησουλες:

 

1) Γίνεται να αγοράσω την PSPlus συνδρομή, να δημιουργησω λογαριασμο και να "αγοράσω" τα free games, όλα αυτά πριν αγοράσω την κονσόλα? Π.χ. κατευθείαν online απο το ps store?

2) Επειδή κατοικώ στο εξωτερικό..Αν αγοράσω συνδρομη απο δω ή/και κάνω λογαριασμό θα εχω κανένα περιορισμό με τα παιχνίδια/λογαριασμο/online gaming αν καποια στιγμή αποφασισω να παίξω στην Ελλάδα? 

 

 

Thanks εκ των προτέρων!  :-D

Οσον αφορά το 2, έχε υπόψη σου και τα εξής. Δεν μπορείς να αλλάξεις τη χώρα που θα δηλώσεις όταν φτιάξεις το λογαριασμό. Επίσης, δε δέχεται πιστωτιές/χρεωστικές που δεν είναι της χώρας που έχεις δηλώσει. Αν δηλαδή δηλώσεις Ελλάδα τώρα θα βάζεις αναγκαστικά προπληρωμένες κάρτες από το maxplay. Αν δηλώσεις τη χώρα όπου είσαι τώρα και γυρίσεις Ελλάδα κάποτε μόνιμα θα πρέπει να παίρνεις προπληρωμένες της χώρας που είχες δηλώσει στο λογαριασμό σου.

 

Το ότι δε δέχεται πιστωτικές/χρεωστικές από άλλη χώρα δεν είναι και τόσο θέμα, απλώς το λέω να το έχεις υπόψη σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω καποια παινιδια για το ps4 αλλα επειδη ειναι ακριβα σκεφτομαι να τα παρω μεταχειρισμενα (σε καλη κατασταση)......δεν το εχω ξανακανει για αυτό θα ηθελα να μου πειτε γνωμες...(πλεονεκτηματα-μειονεκτηματα).....το σκεφτομαι πολυ σοβαρα για αυτό θελω τη βοηθειά σας... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδες τα φωτα σας.Ασχετος δεν ειμαι αλλα θελω επιπλεον γνωμη.θελω το ps4 να το βαλω σε επιπλο..το χει βαλει κανεις??παραθετω φωτο...ο δεκτης και το bluray θα παρουν τον μπουλο...ειναι αχρηστα πλεον...

Φιλε το ιδιο ρωτησα κ εγω εδω μεσα πριν απο λιγες μερες.

Ο δικος μου χωρος στο επιπλο ειναι περιπου 3 φορες ψηλοτερος

απο αυτον που δειχνεις.

Τοσο οι απαντησεις που πηρα οσο και απο ενα γενικοτερο

feeling που εχω αποφασισα να το βαλω πανω στο επιπλο τελικα.

Μου φαινεται πολυ στριμοκωλα εκει,τις μερες του καυσωνα

ισως ζοριζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑιδες τα φωτα σας.Ασχετος δεν ειμαι αλλα θελω επιπλεον γνωμη.θελω το ps4 να το βαλω σε επιπλο..το χει βαλει κανεις??παραθετω φωτο...ο δεκτης και το bluray θα παρουν τον μπουλο...ειναι αχρηστα πλεον...

εγω στην θεση σου θα κατεβαζα το sub δεξια κατω(αποδιδει κ καλυτερα)

και στην θεση του χωνεις το ps4... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...