Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την ιστορία, οι περισσότεροι φίλοι μου gamers (και από αυτούς όλοι όσοι έχουν πάρει ή θα πάρουν PS4) δεν είχαν PS3 την προηγούμενη γενιά και δεν είχαν παίξει κανένα από τα exclusives. Οπως και, σύμφωνα με τα νούμερα πριν από μήνες, περίπου το 50% των κατόχων PS4. Εννοείται πως υπάρχει το κοινό για να τα βγάζουν, κι εφόσον τα αναθέτουν σε άλλες ομάδες και δεν πάνε πίσω άλλα παιχνίδια, καλά κάνουν.

καθολου καλα δεν κανουν!αν ενδιαφεροτουσαν τοσο πολυ για αυτους που δεν ειχαν παιξει τα παιχνιδια του ps3 κτλπ ας εκαναν τα μηχανηματα με δυνατοτητα backwards compatibility!αν ειναι δυνατον καθε τρεις και λιγο remaster λες και πιασαμε χειρηστηριο τωρα πρωτη φορα με το ps4..ειμαι εντελως αντιθετος με τα remaster!εκτος και αν επειδη τα βγαζει η sony ειναι καλα και οταν τα βγαζουν ολοι οι υπολοιποι ειναι κοροιδια κτλπ κτλπ!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καθολου καλα δεν κανουν!αν ενδιαφεροτουσαν τοσο πολυ για αυτους που δεν ειχαν παιξει τα παιχνιδια του ps3 κτλπ ας εκαναν τα μηχανηματα με δυνατοτητα backwards compatibility!αν ειναι δυνατον καθε τρεις και λιγο remaster λες και πιασαμε χειρηστηριο τωρα πρωτη φορα με το ps4..ειμαι εντελως αντιθετος με τα remaster!εκτος και αν επειδη τα βγαζει η sony ειναι καλα και οταν τα βγαζουν ολοι οι υπολοιποι ειναι κοροιδια κτλπ κτλπ!!

Σε εχει καλομαθει η Nintendo γιαυτο τα γραφεις αυτα :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα remaster για οσους δεν τα εχουν παιξει δεν λεω,αλλα ας αρχιζει να βγαζει και κανενα αποκλειστικο τιτλο.Πολυ φοβαμαι οτι μεχρι της γιορτες θα παμε μονο με remaster αποκλειστικους τιτλους στο ps4(μακαρι να εχει καποιες καλες κρυφες ανακοινωσεις στην Ε3)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθολου καλα δεν κανουν!αν ενδιαφεροτουσαν τοσο πολυ για αυτους που δεν ειχαν παιξει τα παιχνιδια του ps3 κτλπ ας εκαναν τα μηχανηματα με δυνατοτητα backwards compatibility!αν ειναι δυνατον καθε τρεις και λιγο remaster λες και πιασαμε χειρηστηριο τωρα πρωτη φορα με το ps4..ειμαι εντελως αντιθετος με τα remaster!εκτος και αν επειδη τα βγαζει η sony ειναι καλα και οταν τα βγαζουν ολοι οι υπολοιποι ειναι κοροιδια κτλπ κτλπ!!

Τις ταινίες που ξαναβγήκαν σε Blu Ray τις δέχεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει... οτι νανε 0 exclussives απο εδω και περα για το 2015?

very disturbing news... δεν μας τα λες καθολου καλα μωρη sony!

 

https://www.youtube.com/watch?v=fNurtZP106M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθολου καλα δεν κανουν!αν ενδιαφεροτουσαν τοσο πολυ για αυτους που δεν ειχαν παιξει τα παιχνιδια του ps3 κτλπ ας εκαναν τα μηχανηματα με δυνατοτητα backwards compatibility!αν ειναι δυνατον καθε τρεις και λιγο remaster λες και πιασαμε χειρηστηριο τωρα πρωτη φορα με το ps4..ειμαι εντελως αντιθετος με τα remaster!εκτος και αν επειδη τα βγαζει η sony ειναι καλα και οταν τα βγαζουν ολοι οι υπολοιποι ειναι κοροιδια κτλπ κτλπ!!

Συμφωνω απολυτα στο θεμα του backwards compatibility ή της εγκαταστασης Emulator, αν θελετε. Εφοσον προχωρουσαν σε μια τετοια κινηση οι εταιρειες θα αποδεικνυαν εμπρακτως οτι μας σεβονται ως καταναλωτες. Τι remaster να κανουν στο ουτως ή αλλως, καταπληκτικο God of War 3, το οποιο κανει δειλα-δειλα την εμφανιση του στα ψηφιακα ραφια των  σκρουτζομαγαζων με τιμη εκκινησης τα 42 ευρω, αυτη την ωρα που μιλουμε; Ενα καλο upscaling θαν ηταν αρκετο, οσο θελκτικα κι αν φανταζουν μερικα καρε παραπανω το δεπτερολεπτο...
 
Και το Last of us ραφιναριστηκε δεν μπορω να πω, η συγκριση ομως δεν αδικησε πολυ το γερικο ps3 μου. Για να μην μακρηγορω, η Sony, αλλά και η Microsoft βεβαιως-βεβαιως, σε αντιθεση με την Nintendo, επελεξαν απο τα να δαπανησουν καποια παραπανω χρηματα για την αναπτυξη του emulator, να μετακυλησουν τα εξοδα σε εμας, σερβριροντας μας ξαναζεσταμενο φαγητο, χωρις παραλληλα να εξασφαλισουν ικανοποιητικη παραγωγη πραγματικων next-gen παιχνιδιων. Δυστυχως αυτη ειναι η ωμη αληθεια και ειμαι απο τους πρωτους που την υπεστησαν, ικανοποιωντας ενδεχομενως υπερβαλλουσες καταναλωτικες μου επιθυμιες, εχοντας ηδη στην κατοχη μου και τις 2 κονσολες...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες απο τη στιγμή που οι Gamers δικαιολογούν τέτοιες πρακτικές τότε αυτά θα γίνονται. Ο μέσος gamer βελαζει πλέον και οι εταιρείες τρίβουν τα χέρια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες απο τη στιγμή που οι Gamers δικαιολογούν τέτοιες πρακτικές τότε αυτά θα γίνονται. Ο μέσος gamer βελαζει πλέον και οι εταιρείες τρίβουν τα χέρια τους.

Ετσι ακριβως...τελικα κοροιδευα τη Ninty αλλα μονο αυτη σεβεται τους χρηστες των κονσολων της και βγαλει αποκλειστικα παιχνιδια της προκοπης και ας ειναι Mario τα παντα.

 

Τρελη απογοητευση και η MS και η Sony πιο πολυ βεβαια οι σχιστοματηδες που εκμεταλλευομενοι τα τραγικα λαθη της MS στο ξεκινημα εχει αραξει στις πωλησεις και και εχει τρελαθει στα remastered.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hellraiser οι εταιριες κοιτανε με το λιγοτερο δυνατο κοστος να βγαλουν περισσοτερα λεφτα.Δε φταινε οι εταιρειες αλλα οι ιδιοι οι gamers που ανεχονται αυτα τα πραγματα.Δυστυχως παιδες και το λεω για τους πιο παλιους,τα πραγματα αλλαξαν.Μπορει βεβαια και επειδη μεγαλωσαμε και εχουμε παιξει και τα παντα σχεδον να ειμαστε πιο αυστηροι στην κριτικη μας αλλα οι πιτσιρικαδες να τα βλεπουν αλλιως.Εγω τα remastered τα δεχομαι μονο αν ειναι επιπεδου Master Chief Collection.Εκει πραγματικα εδωσαν ρεστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγαζανε αρκετα καινουρια παιχνιδια και ας μας ειχαν τρελανει και στα remastered κανενα προβλημα!Αλλα να βγαινει ο αλλος και να σου λεει οτι ολοκληρο το 2015 απο εδω και περα θα ειναι με third party based τιτλους και remastered;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ms έχει πράμα να δείξει..Η Sony έβαλε και το τελευταίο πετραδάκι στο τάφο του Vita, στην e3 να δω τι θα δείξει...Μάλλον στο PS now θα επικεντρωθεί και σε Indies..

 

Για τα remaster δεν θέλω να αναφέρω κάτι άλλο, το έχει πάει next level..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...