Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τουλαχιστον επεσε η τιμη του Taken King στα κανονικα επιπεδα εστω σε ενα μαγαζι.

 

Όχι εντάξει, το διόρθωσαν τα παιδιά...είχαν ξεχάσει πόσο το πήραν...δεν θα το δώσουν και με χασούρα...αμ πως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εντάξει, το διόρθωσαν τα παιδιά...είχαν ξεχάσει πόσο το πήραν...δεν θα το δώσουν και με χασούρα...αμ πως...

https://www.skroutz.gr/s/7159425/Destiny-The-Taken-King-PS4.html?from=account_favorites

Το trolling συνεχιζεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το ρωτησα και παλιοτερα αλλα δεν ελαβα απαντηση.

 

Εχει αλλαξει τιποτα το ουσιωδες στην νεοτερη 3.11 system update.

Η σιωπη μας προς απαντηση σου που λενε :)

Κοινως μια απο τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι προέρχονται από xbox έχουν τα remastered να παίζουν και όσοι προέρχονται από ps3 ούτε τα παλιά τους παιχνίδια δεν μπορούν να παίξουν και καινούρια δε βρίσκουν.
Είναι πάντα ωραίο να βλέπεις πόσο πολύ ενδιαφέρεται μια εταιρεία για όσους την ακολουθούν, τελικά δε βλέπω να παίρνω ps4, θα περάσω κατευθείαν σε ps5 όπως το βλέπω και θα έχω και πρώτη μέρα ένα σωρό παιχνίδια, τα remastered του ps4...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Witcher 3 Wild Hunt 42.90ευρω(4ευρω φθηνοτερα απο Skroutz) απο Crazy Sundays για οποιον ενδιαφερεται.

 

http://www.e-shop.gr/the-witcher-3-wild-hunt-p-PS4.00153

https://www.skroutz.gr/s/4990894/The-Witcher-3-Wild-Hunt-PS4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, έχω μία απορία. Κάποιος με PS4 αγορασμένο από Ελλάδα μπορεί να αγοράσει retail παιχνίδι π.χ. από το βρετανικό amazon και να παίζει κανονικά, ή υπάρχουν θέματα με region locks και τέτοια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Killzone Shadowfall αγορασμενο απο Amazon Γαλλιας και μου παιζει κανονικα και στα Αγγλικα(το πηρα απο αγγελια) αρα δεν νομιζω να εχεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά! Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός PS4.

 

Έχω και μία ακόμη απορία. Στην αρχή σκέφτομαι να το συνδέσω με το PC Monitor μου το οποίο, όμως, δεν έχει ηχεία. Θα μπορώ κανονικά να έχω ήχο από το χειριστήριο συνδέοντας ακουστικά, ή το γεγονός ότι η οθόνη δεν έχει ηχεία επηρεάζει αυτή την δυνατότητα του PS4;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτομαι να παρω  black ops3 για multiplayer(δεν ειχα ποτε επαφη με first person multiplayer) αλλα ρε γαμ*τη, λένε οτι μετα απο το 3 μηνω δεν θα εχεις κοσμο να παιξεις επειδη αυτοι θα ειναι στα paid maps και οτι πρεπει να δωσω 50 ευρω για online.

 

Γιατι να πληρωνω για Online.......

 

Ααα, κατι ακόμη, για παρεα το need for speed κανει split screen σαν το underground? 

 

Σκεφτομαι και για fighting αλλα λεω να περιμενω το tekken 7, ή να παρω το mortal X?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά! Αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενός PS4.

 

Έχω και μία ακόμη απορία. Στην αρχή σκέφτομαι να το συνδέσω με το PC Monitor μου το οποίο, όμως, δεν έχει ηχεία. Θα μπορώ κανονικά να έχω ήχο από το χειριστήριο συνδέοντας ακουστικά, ή το γεγονός ότι η οθόνη δεν έχει ηχεία επηρεάζει αυτή την δυνατότητα του PS4;

 

αν πατησεις πολυ ωρα το κουμπι στο χειριστηριο του , βγαζει ρυθμισεις που διαλεγεις τι να ακουγεται απο τα ακουστικα , ολοι οι ηχοι (κανονικα του game) ή πχ του chat μονο αν παιζεις multiplayer.  Με λιγα λογια ναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά... μετά την τελευταία ενημέρωση (update) του PS4 firm... έχω ένα πρόβλημα που βλέπω ότι ΑΠΕΙΡΟΙ στο διαδίκτυο αντιμετωπίζουν το ίδιο:

 

Βάζω την κονσόλα σε "Rest Mode" (τί ηλίθιο όνομα βρήκαν; Γιατί το λένε "Rest"; ) πχ. όταν κάνει update κάποιου παιχνιδιού και φεύγω/"πετάγομαι" ως το περίπτερο... και μετά θέλω να ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ την κονσόλα (να την "ξυπνήσω") και ΔΕΝ γίνεται! Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ να ξανα-ξεκινήσει η κονσόλα, είναι να την βγάλω απ' την πρίζα.
Το διάβασα σ' ένα σορό άρθρα και φόρουμ, ένα σορό άνθρωποι το αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα...

Η παρακάτω διαδικασία είναι αυτή που λύνει το πρόβλημα; Κάποιος άλλος από σας το 'χει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα;
Εδώ η διαδικασία:

 

http://www.pushsquare.com/news/2014/10/guide_cant_turn_on_your_ps4_from_rest_mode_heres_how_to_fix_firmware_update_200_issue

Η κονσόλα είναι πολύ πρόσφατα αγορασμένη και ελάχιστα χρησιμοποιημένη, δεν μου 'χε παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα - ούτε την έχω "πατσάρει", ούτε έχω αλλάξει δίσκο, τίποτα, εργοστασιακά είναι η ίδια - μόνο ενημέρωση λογισμικού έκανα...


Πάντως, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ η παρακάτω επίσημη σελίδα... δεν έρχεται/επαναφέρεται η κονσόλα μου:

 

http://manuals.playstation.net/document/en/ps4/basic/power.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτομαι να παρω  black ops3 για multiplayer(δεν ειχα ποτε επαφη με first person multiplayer) αλλα ρε γαμ*τη, λένε οτι μετα απο το 3 μηνω δεν θα εχεις κοσμο να παιξεις επειδη αυτοι θα ειναι στα paid maps και οτι πρεπει να δωσω 50 ευρω για online.

 

Γιατι να πληρωνω για Online.......

 

Ααα, κατι ακόμη, για παρεα το need for speed κανει split screen σαν το underground? 

 

Σκεφτομαι και για fighting αλλα λεω να περιμενω το tekken 7, ή να παρω το mortal X?

Καλως ή κακως στις νεες κονσολες ειχε ανακοινωθει εξ αρχης οτι το online θα το πληρωνεις. Γιατι πχ και στην Nintendo που δεν το πληρωνεις δεν εχεις και πολλα παιχνιδια να παιξεις Online.

 

Στους κατοχους Xbox κονσολων δεν ειναι κατι το καινουργιο καθως ειχαν συνηθισει και απο τις προηγουμενες κονσολες. Στους κατοχους ps4 ειναι λιγο ξενερα αφου στο ps3 ηταν δωρεαν αλλα κακα τα ψεμματα σε σχεση με το Xbox live ηταν πολυ χειροτερα τα πραγματα και απο πλευρας UI/store,shop αλλα και σαν ποιοτητα κατι που εχει βελτιωθει αισθητα στο 4 οπως ομολογουν ολοι(ακομα και το DS4 αν και δεν ειναι οτι καλυτερο απο πλευρας ποιοτητας ειναι αρκετα πιο εργονομικο απο τα παλια).

 

Το πραγματικα κακο της υποθεσης ειναι να μην κυκλοφορουν παιχνιδια σαν το Destiny που ειναι μονο Online οπως λεει και πανω στο κουτι.

 

Το αλλο θετικο της υποθεσης για κατοχους Xbox ειναι οτι η συνδρομη ειναι φθηνοτερη απο οτι του ps4 κατι που οντως ειναι για πολυ κραξιμο,ακομα και για δεδομενα Ελλαδας που κακα τα ψεμματα τα Playstation ειναι μονοπωλειο.

 

Ειναι πραγματικα απαραδεκτο να βλεπεις την ετησια συνδρομη του Xbox(με αισθητα λιγοτερες πωλησεις)στα 45ευρω απο τα καταστηματα https://www.skroutz.gr/s/5007524/Microsoft-Xbox-Live-Gold-Membership-Card-12-Month.html?from=catspan

και αυτη του Play στα 49ευρω χωρις καθολου προσφορες απο πλευρας Ελλαδας.

 

Το κερασακι στην τουρτα ειναι οι τιμες στην Ευρωπη σε σχεση με της Αμερικης που και τα παιχνιδια αλλα και την συνδρομη τα πληρωνουμε ακριβοτερα ........

 

 

Οσο για το Black Ops 3 δεν ισχυει αυτο που λες. Ανεκαθεν στις κονσολες τα Call Of Duty ειναι γνωστα επειδη ακριβως κρατανε τον μεγαλο κοσμο που εχουν για καιρο,ακομα και τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας λογω και των τεραστιων πωλησεων,και το BO3 εχει κανει ως τωρα τρελες πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...