Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άρθρο στο όποιο αναφερόμουν και στο οποίο συγκρίνουν τα μοντέλα είναι αυτό: Link.png Site: LINK

 

Και για όσους βαριούνται να διαβάσουν: "It's quieter, lighter and around 30W more power efficient during the games tested. But as a sacrifice, peak temperatures are also marginally worse. Given that its APU uses the same 28nm design as a launch PS4, inevitably the C-Chassis' drop in fan speed has a knock-on effect with heat build-up inside the unit. Fortunately, this rarely exceeds the last model by much more than two degrees Celsius overall, which gives an optimistic outlook on the new console's long-term reliability. It's a minor detracting point, and on balance for the improved acoustics, a worthy trade-off."

 

Πολύ απλά μείωσαν την ταχύτητα του ανεμιστήρα για να μειωθεί ο θόρυβος δεν έκαναν κάτι άλλο μαγικό... 

Στο νεο μοντελο υπαρχει και διαφορα στην apu καθως εχει 8*1gb ddr5 μνημη και αυτο ισως βοηθησε στο να μειωσουν τις στροφες του ανεμιστηρα με 1-2 βαθμους απωλεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο νεο μοντελο υπαρχει και διαφορα στην apu καθως εχει 8*1gb ddr5 μνημη και αυτο ισως βοηθησε στο να μειωσουν τις στροφες του ανεμιστηρα με 1-2 βαθμους απωλεια. 

 

APU=CPU+GPU δεν έχει καμία σχέση με τη ram. Στο άρθρο λέει αναλυτικά τις διαφορές και έχουν και μετρήσεις όσον αφορά τη θερμοκρασία και το θόρυβο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιστρεψουμε πισω στα του gaming και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

https://www.skroutz.gr/s/7159425/Destiny-The-Taken-King-PS4.html

Γιατι τετοια χαλια σε διαθεσιμοτητα/τιμες τι στο καλο εγινε παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επιστρεψουμε πισω στα του gaming και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

https://www.skroutz.gr/s/7159425/Destiny-The-Taken-King-PS4.html

Γιατι τετοια χαλια σε διαθεσιμοτητα/τιμες τι στο καλο εγινε παλι...

 

Ρε φίλε το είχα λιώσει στο 360 και δεν το έχω πάρει ακόμα στο PS4, παρόλο που το βρίσκεις με 15€ μεταχειρισμένο, μόνο και μόνο για να πάρω την Legendary του Taken King. Και τόσο καιρό το είχανε ένα σωρό μαγαζιά από τα 55€...τώρα που πήρα το ps4 βρήκανε να ξεμείνουν...

 

ΥΓ. Πολλή αισχροκέρδεια όμως ρε παιδί μου...ξέμεινε η αγορά και τα μαγαζιά ανεβάζουν τις τιμές τους ανελέητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/7681477/Bloodborne-Game-of-The-Year-PS4.html

 

Και το Bloodborne που βγαινει τωρα θα ειναι τα ιδια και χειροτερα απο πλευρας τιμων. Εδω ουτε καν το κανονικο δεν εχει πεσει πολυ η τιμη του.


Το Destiny βεβαια εχει απαραδεκτη τιμη μιας και ειναι μονο online παιχνιδι και ας εχει και ολα τα Dlc. Ουτε το Dark souls 2 scholar of the first sin δεν κοστιζε τοσο οταν βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο ps store εβαλε προσφορά το premium του bf4 για ps4 μονο 20 ευρώ.

Στο Store γιατι σε retail η τιμη κυριολεκτικα στο Θεο https://www.skroutz.gr/s/5620707/Battlefield-4-Premium-Edition-PS4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σκεπεύω να πάρω κανενα football game για την παρεα, ξερετε..για τον χαβαλε οταν μαζευομαστε σπιτι μου.

 

Ποιο απο τα δυο να παρω, fifa ή pro? κια μιας χρονολογιας? τα 2016 ή 2015?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σκεπεύω να πάρω κανενα football game για την παρεα, ξερετε..για τον χαβαλε οταν μαζευομαστε σπιτι μου.

 

Ποιο απο τα δυο να παρω, fifa ή pro? κια μιας χρονολογιας? τα 2016 ή 2015?

νοικιασε και τα 2 (2016) και δειτε ποιο σας ταιριαζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Δύο σχετικές ερωτήσεις επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο μηχάνημα.

1) Επειδή διαβάζω στο forum οτι η τελευταία έκδοση της κονσόλας είναι αναβαθμισμένη όσον αφορά τους θορύβους κ άλλα τεχνικά 

χαρακτηριστικά, πως θα ξέρω ποια είναι αυτή; Δηλαδή αν κάποιος πουλάει κονσόλα αγορασμένη πριν ένα 6μηνο, είναι η τελευταία 

έκδοση ή τέλος πάντων πότε κυκλοφόρησε στην Ελλάδα η τελευταία έκδοση ώστε να μπορώ να ξέρω με βάση την ημερομηνία αγοράς;

 

2) Όταν σε αγγελίες αναγράφεται οτι στην προσφορά δίνονται κ digital παιχνίδια, τα παιχνίδια αυτά είναι φορτωμένα στην κονσόλα ή 

σε account; Δηλαδή μπορώ ελεύθερα εγώ αν αγοράσω την κονσόλα να τα παίζω ή υπάρχουν περιορισμοί;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει σαν τζετ που απογειώνεται η κονσόλα :D

 

Αυτό και στο κουτί λέει CUH-12xx αντί για CUH-11xx ή CUH-1xxx. Τα περισσότερα καινούργια bundles έχουν την καινούργια αλλα τσέκαρε καλού κακού.

 

Εδώ τσεκάρεις:

zZ3rGoml.jpg

2σελιδες πιο πισω αναφερθηκε.Ρε παιδια καντε ενα κοπο να διαβαζετε και προηγουμενα posts μην βαριεστε που ζειτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...