Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v1 [PS4]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@andreas_1980

1) χλωμό να βρεις την καινούρια κονσόλα σε μεταχείρα απο τώρα, στο κουτί η καινούρια γραφει jet black και ειναι όλη ματ. Σε αγγελίες παίζει γύρω στα 250, αλλά δεν αξίζει τον κόπο. περίμενε προς τις γιορτές να βγει καμια προσφορά 369 η καινούρια με παιχνίδι, πουλάς μετά το παιχνίδι κανα 40άρι και σου βγαίνει η κονσόλα στα 330 και εχεις και εγγύηση. Δεν αξίζει να πάρεις το παλιό τώρα.

 

2) τα παιχνίδια τα digital ειναι συνδεδεμένα σε λογ/σμό, αν ο πωλητής εχει αφήσει αυτό τον λογ/σμο στην κονσόλα μπορεί και να βρεις το παιχνίδι. Γενικά δεν έχω καταλάβει τι παίζει με τα digital kai ta secondary kai primary accounts. Να προτιμάς παιχνίδια hard copy που τα εχεις για συλλογή και τα πουλας πιο ευκολα μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Δύο σχετικές ερωτήσεις επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο μηχάνημα.

1) Επειδή διαβάζω στο forum οτι η τελευταία έκδοση της κονσόλας είναι αναβαθμισμένη όσον αφορά τους θορύβους κ άλλα τεχνικά 

χαρακτηριστικά, πως θα ξέρω ποια είναι αυτή; Δηλαδή αν κάποιος πουλάει κονσόλα αγορασμένη πριν ένα 6μηνο, είναι η τελευταία 

έκδοση ή τέλος πάντων πότε κυκλοφόρησε στην Ελλάδα η τελευταία έκδοση ώστε να μπορώ να ξέρω με βάση την ημερομηνία αγοράς;

 

2) Όταν σε αγγελίες αναγράφεται οτι στην προσφορά δίνονται κ digital παιχνίδια, τα παιχνίδια αυτά είναι φορτωμένα στην κονσόλα ή 

σε account; Δηλαδή μπορώ ελεύθερα εγώ αν αγοράσω την κονσόλα να τα παίζω ή υπάρχουν περιορισμοί;;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Οσο για το δευτερο απεφυγε Digital παιχνιδια για το Ps4 που θες γιατι πολλα στραβα εχουν γινει με τους λογαριασμους τωρα τελευταια και για να μην εχεις προβληματα προτιμησε να ειναι τα παιχνιδια στο κουτι τους. Οσο για τις νεες κονσολες υπολογισε χοντρικα απο Σεπτεμβριο και μετα οτι βγηκαν τα νεα μοντελα αλλα να ρωτησεις αυτο που την πουλαει το μοντελο αν ειναι CH 12 που λεει και στην φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για τις αγγελιες θα το ξαναπω οπως και πιο παλια.Δυστηχως στις αγγελιες του insomnia για το playstation συγκεκριμενα,εχει μαζευτει παρα μα παρα πολλη σαβουρα. Υπαρχουν ατομα που πουλανε ακομα και την νεα κονσολα με τις κλασσικες ψευτο δικαιολογιες του τυπου''σκονιζεται'',''δεν υπαρχει χρονος'',''πηρα τελικα gaming pc'' και αλλες διαφορες δικαιολογιες της πλακας και χτυπανε τις τιμες ο κουκος αηδονι.

 

Ενα πχ κορυφαιο σχολιο ειναι ενος τυπα στις πρωτες σελιδες που πουλαει ασπρο Ps4 και γραφει'' η τιμη του λευκου ps4 ξεκιναει στο skroutz απο τα 380ευρω''. Ναι πηγα να του πω αλλα ποιος θα παει να δωσει 380(360τωρα)για το παλιο μοντελο με 500gb σκληρο και χωρις παιχνιδι οταν με τα ιδια χρηματα αγοραζει τοσα αλλα.

 

Αυτο που θελω να πω οσον αφορα τις αγγελιες προς ολους ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ,ειτε οσον αφορα αγορα κονσολας,ειτε παιχνιδιου και οπως το εχουμε τονισει αν γινεται μακρυα και αγαπημενα απο αγορες primary/secondary account γιατι κυκλοφορουν και πολλες λαμογιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια των παραπανω, κι επειδη αναφερθηκε το Destiny σε προηγουμενο ποστ, να εχετε υποψην οτι τα δισκακια που πωλουνται used στα €15 και κατω, ειναι το αρχικο παιχνιδι, το οποιο πλεον εχει σχεδον μηδενικο περιεχομενο playable, εκτος κι αν αγορασεις το expansion The Taken King (€40) για να μπορεσεις να παιξεις.

Κι εγω το εχω σε δισκακι, και το θεωρω απαραδεκτο να το βαλω για πουλημα μηπως και πιασω κανενα κοροιδο που δεν ξερει τι παιζει με αυτο το παιχνιδι.

Ακομη και στο PS Store πωλειται μονο το Taken King και οχι το αρχικο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/5398584/Destiny-PS4.html

 

Η πλακα δεν ειναι το οτι πουλανε το Destiny στην τιμη που το πουλανε αλλα οτι αρκετοι απο αυτους το πουλαμε σε τιμες παραπανω απο αυτες των καταστηματων.Αν και τωρα τελευταια που εψαχνα ευτυχως και οι περισσοτερες αγγελιες ειναι πλεον στα 15ευρω.

 

Βλεπεις ειναι και πανακριβο το Taken King οχι τιποτα αλλο,ποσο μαλλον για online only παιχνιδι.Σε αυτο αυτο ειναι τελειως απαραδεκτοι οι τυπαδες.


Να και ενα αξιολογο bundle που βρισκουν στο εξωτερικο http://gr.ign.com/the-last-of-us-ps4/21918/news/apolauste-ten-mageia-tou-playstation-sto-mega-pack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συνεχεια των παραπανω, κι επειδη αναφερθηκε το Destiny σε προηγουμενο ποστ, να εχετε υποψην οτι τα δισκακια που πωλουνται used στα €15 και κατω, ειναι το αρχικο παιχνιδι, το οποιο πλεον εχει σχεδον μηδενικο περιεχομενο playable, εκτος κι αν αγορασεις το expansion The Taken King (€40) για να μπορεσεις να παιξεις.

Κι εγω το εχω σε δισκακι, και το θεωρω απαραδεκτο να το βαλω για πουλημα μηπως και πιασω κανενα κοροιδο που δεν ξερει τι παιζει με αυτο το παιχνιδι.

Ακομη και στο PS Store πωλειται μονο το Taken King και οχι το αρχικο παιχνιδι.

 

H Legendary του Taken King περιλαμβάνει όχι μόνο και το αρχικό Destiny, αλλά και τα 2 DLC που βγήκαν αργότερα. Η δική μου ένσταση είναι στο ότι πριν λίγο καιρό το πουλούσαν στα 57 κατώτερη τιμή. Αντί να κατέβει, έχει ανέβει στα 65...και όχι σε διαφορετικά καταστήματα, αλλά στα ίδια!  Το Game Explorers το ανέβασε από τα 58€ στα 65€ για παράδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23καταστηματα εχουν το απλο Destiny και μονο 3 απο αυτα την νεα εκδοση ποου εχει βγει εδω και καιρο....

https://www.skroutz.gr/s/3156331/Destiny-PS4.html

https://www.skroutz.gr/s/7159425/Destiny-The-Taken-King-PS4.html

 

Ε ρε καταντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίλημμα: star wars battlefront ή assassin's creed syndicate. Δεν είμαι φαν των online multiplayer αλλά των star wars. Ειμαι φαν των assassin αλλα πιστεύω ότι θα ειναι μια απο τα ίδια με το unity. :/ ακουω προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίλημμα: star wars battlefront ή assassin's creed syndicate. Δεν είμαι φαν των online multiplayer αλλά των star wars. Ειμαι φαν των assassin αλλα πιστεύω ότι θα ειναι μια απο τα ίδια με το unity. :/ ακουω προτάσεις

 

Έτσι όπως το θέτεις...AC. Το μία απ'τα ίδια με το unity δεν στέκει...το AC το παίζεις για την ιστορία, την εμπειρία της εποχής δεδομένου ότι όλα τα άλλα λειτουργούν όπως πρέπει. Και το unity απλά είχα κάποια τεχνικά προβλήματα στην αρχή. To syndicate που το έπαιξα δεν έιχε προβλήματα. Το battlefront δυστυχώς είναι περισσότερο battlefield παρά Star Wars...Αξίζει για κάποιον που θα το λιώσει στο multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά φοβάμαι οτι το Ac θα εχει χαλαρή ιστορία. Απο την άλλη όμως ειχα παίζει την beta του SW και μου άρεσε παρά πολύ.

Νοικιασε το AC κανενα Σ/Κ και αγορασε το Battlefront αφου σου αρεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...