Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλησπέρα, μια σύντομη ερώτηση:
Σε αυτόν τον αμοποιητή (mas20W από τη Nobacco) θα ταιριάζουν αυτά τα ανταλακτικά για να παραγγείλω από fasttech;

 

 

Λογικά πρέπει να κάνουν. Ο mas20w πρέπει να είναι ο GS Air M της Eleaf και όλα αυτά τα μοντέλα πρέπει να παίρνουν τις ίδιες αντιστάσεις, άρα αυτές θα κάνουν.

 

(Αν δεις και εδώ http://www.vaporsolutions.gr/bcc-bottom-coil-clearomizer/651-eleaf-gs-air-mas-20-egrip-coils-.html

αναφέρει ότι ELEAF Gs Air, gs air m, Gs Air M/S, NOBACCO MAS 20, eGrip χρησιμοποιούν όλα την ίδια αντίσταση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λογικά πρέπει να κάνουν. Ο mas20w πρέπει να είναι ο GS Air M της Eleaf και όλα αυτά τα μοντέλα πρέπει να παίρνουν τις ίδιες αντιστάσεις, άρα αυτές θα κάνουν.

 

(Αν δεις και εδώ http://www.vaporsolutions.gr/bcc-bottom-coil-clearomizer/651-eleaf-gs-air-mas-20-egrip-coils-.html

αναφέρει ότι ELEAF Gs Air, gs air m, Gs Air M/S, NOBACCO MAS 20, eGrip χρησιμοποιούν όλα την ίδια αντίσταση).

 

Thanks, έψαχνα να βρώ πoιου ακριβώς είναι αντίγραφο o mas. Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι οτι στη φωτο του fasttech έχει μόνο δυο τρύπες στο φυτίλι. Πάντως είμαι πλέον σίγουρος οτι θα κάνει και το βάζω σήμερα μια και λέει "in-stock".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εδω και 7 μηνες εχω ενα istck 30w αλλα εχει φαει πολλες τουμπες και θελε αλλαγη..

Μπορει να μου προτείνει καποιος μια καλη μπαταρια 40-50w με εναν καλο ατμοποιητή να εχει καλο χτύπημα και τα 2 μαζι στα 50-60 ευρο να κανουν.

Ας ειναι και απο εξω η αγορά αν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

και τα 2 μαζι στα 50-60 ευρο να κανουν.

 

Σε αυτή την τιμή δύσκολα από Ελλάδα.

 

Μπορείς να μπεις σε 2-3 σελίδες στο fb που δίνουν μεταχειρισμένα (πολλές φορές ελαφρώς μεταχειρισμένα ή και καινούρια) σε χαμηλές τιμές... πχ πριν λίγο είδα έναν που έδινε:

 

''eleaf istick tc 60w + melo2 άριστα, με ελάχιστη χρήση, ο ατμο συνοδεύεται από τρεις αντιστάσεις (κάνθαλ-τιτανιο-νικέλιο). όπως φαίνονται στη φωτο, τιμή 55€.'' (τώρα έχει μείνει μόνο ο άτμο..)

 

Αν θέλεις 2 σελίδες:

 

https://www.facebook.com/groups/640957419344013/?fref=nf

 

https://www.facebook.com/groups/metaxirismenesatmomixanes/?ref=bookmarks

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές τις βάσεις (Abuelos), παίζει να τις έχει δοκιμάσει ή να γνωρίζει κανείς κάτι;

 

Umami παίρνω, αλλά μιας που ξέμεινα και θα πάω να ανεφοδιαστώ, ας ρωτήσω και για αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, αφού δε δέκτηκε κανείς να βοηθήσει, πήρα ξανά Umami.  :lol:

 

Επειδή έκανα από φασττεκ μια παραγγελία για φίλο. Έβαλα κανονικά Registered και όχι Regular air mail. Αυτό Registered Airmail w/Tracking σημαίνει with ή without;  :-(

With, ε; Απλά είναι για παραγγελία άλλου και δε θέλω να γίνει μλκια.

 

Άλλωστε το registered αυτό σημαίνει. Απλά διπλοτσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

abuelos δεν εχω δοκιμασει ποτε μου..και πρωτη φορα την ακουω..

 

τωρα για το w/tracking , ναι θα εχει. μπορεις να εντωπησεις το πακετο σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εδω και 10 χρονια καπνιζω στριφτο, τον τελευταιο καιρο εχω μπει στην σκεψη να ξεκινησω ηλεκτρονικο κυριως λογο της υπαρξης παιδιων που με αναγκαζει να βγαινω εκτος σπιτιου αλλα και της κακοσμιας που εχει γινει κουραστικη.

 

Το κυριο ερωτημα ειναι ειναι ευκολη η μεταβαση απο το κανονικο τσιγαρο στο ηλεκτρονικο;

 

Τι θα μου προτινατε για αρχη; Δεν θελω να χαλασω μια περιουσια σε κατι που ισως δεν θα χρησιμοποιησω αλλα ουτε να πληρωσω 5 ευρω και να παρω λαθος εντυπωση απο καποιο προιον "της πλακας".

 

Σκεφτομουν το Ego One της Joytech. Θελω κατι διακριτικο να μην ειναι τεραστιο. Ποια η αποψη σας για αυτο;

 

Επισης ποια ειναι η μεση καταναλωση υγρου για εναν μεσο καπνιστη(ή μαλλον ατμιστη πλεον);

 

Κλεινοντας να ρωτισω εαν υπαρχει καποιο site που να προσφερει καλυτερες τιμες σε σχεση με Ελλαδα.

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον για να απαντησω στο κυριο ερωτημα σου..ειναι ευκολη , οσο θες εσυ να ειναι.

αν το παρεις αποφαση , μια χαρα ευκολο ειναι (το στριφτο για μενα ειναι πιο 'δυσκολο' και χρονοβορο για να το στριψω και να το καπνισω.., το οτι ειναι συνηθεια ειναι αλλο θεμα..)

 

 

στα 60 , το ego one ειναι ακρετα δελεαστικο!

καλουτσικος ο ατμοποιητης , μετρια η μπαταρια.

 

για μια 'πρωτη εντυπωση' ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

 

καταναλωση δεν μπορει να σου εγγυηθει κανεις..

αναλογος τι ατμοποιητη εχεις , στα ποσα watt παιζεις , και τι χρηση κανεις. ειναι και τα 3 συμαντικοι παραγωντες.

φαντασου την μερα καπου στα 4 ml +-2 , αν ατμιζεις αρκετα με εναν ατμοποιητη που 'καει' λιγο παραπανω..

30-40 ml την βδομαδα..

 

(εγω κανω γυρο στα 28ml την βδομαδα, τουλαχιστον την προηγουμενη.)

(εχει τυχει να κανω και 50 και 70ml)

η μανα μου να φανταστεις κανει 2ml την μερα..

 

οποτε δεν υπαρχει μεσος ατμιστης..στο πολυ περιπου τα λεμε ολα αυτα.

 

 

και τελος υπαρχει site απο εξω , με τις μισες τιμες της ελλαδας (αλλα δεν ξερω αν μπορεις να αγορασεις , λογο CC, εγω δεν μπορω παντως..)

και λεγετε https://www.fasttech.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Έχει κανείς καμιά συνταγή που να του έχει «πετύχει» με αρώματα της TPA;

 

Και αν ναι, μπορεί να μου πει τη/τις συνταγή/ες και τα αρώματα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Σπύρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Έχει κανείς καμιά συνταγή που να του έχει «πετύχει» με αρώματα της TPA;

 

Και αν ναι, μπορεί να μου πει τη/τις συνταγή/ες και τα αρώματα;

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Σπύρος

 

Δεν ξέρω τι υγρά σου αρέσουνε, προσωπικά το αγαπημένο μου υγρό αν έπρεπε να διαλέξω ένα που να μπορώ να το κάνω όλη μέρα είναι αυτό:

g6AlLii.jpg

 

2ο αγαπημένο το 'Nana's Cream, η κανονική συνταγή έχει και 1 άρωμα που δεν είναι TPA, το Banana Cream της LorAnn, αλλά και της TPA το Banana Cream να βάλεις, πάλι καλό βγαίνει, απλά όχι εξίσου.

t3Wdj3q.jpg

 

Τα VG/PG τα φτιάχνω όπως τα προτιμώ εγώ και όχι απαραίτητα ό,τι λέει η συνταγή, το ίδιο και την περιεκτικότητα νικοτίνης εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρες παιδια.Έχω πάρει απόφαση να κόψω το κάπνισμα(4-5 χρονια 20g craven/2-3 μέρες) και να το γυρίσω στο άτμισμα.Έπειδη έχω χαθεί στην θάλασσα πληροφοριων σχετικά με το sport θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει ενα καλό kit γύρω στα 70-80 ευρώ που να μου παρέχει ικανοποιητική (αν και καλύτερα ρυθμιζόμενη) ποσότητα νικοτίνης και να αντέχει τουλάχιστον 7-8 ώρες βαριάς χρήσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αγορασει κανεις απο vapesin.com? (ελληνικο..αλλα πολυ 'κρυφο' μαγαζακι..ουτε το που ειναι λεει..ουτε σταθερο εχει..ουτε τιποτα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αγορασει κανεις απο vapesin.com? (ελληνικο..αλλα πολυ 'κρυφο' μαγαζακι..ουτε το που ειναι λεει..ουτε σταθερο εχει..ουτε τιποτα..)

 

Έχω πάρει 3 φορές, τρομερά εξυπηρετικοί, έχουν live support, τα πράγματα ήρθαν σε 2 μέρες και θα το τιμούσα συνέχεια γιατί έχει νορμάλ τιμές για Ελλάδα και καλή ποικιλία, αλλά τις 2 από τις 3 φορές, άλλα παρήγγειλα, άλλα ήρθανε (αρώματα TPA μόνο έχω πάρει από εκεί). Την 1 φορά ειδικά η παραγγελία ήταν γελοία που δεν μπορώ να καταλάβω πως έγινε λάθος, 3 μπουκαλάκια TPA Ripe Strawberry πήρα και ήρθε 1 τέτοιο και 2 άσχετα.

 

Ε, μετά όσο βολικοί και εξυπηρετικοί και γρήγοροι να είναι, δεν ξαναρίσκαρα.

Μπορεί και απλά να ΄μουν γκαντέμης και να 'τυχε βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...