Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γίνεται με την fasttech έχουν πολλές παραγγελίες για τι μου λέει 

Scheduled Ship Date: 3/1/2016 η είναι λόγο του ότι μόλις επέστρεψαν από τις διακοπές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά, δώστε μια βοήθεια.

 

Φίλος πήρε ένα istick 60w και ψάχνει να του βάλει μια καλή μπαταρία μέχρι τα 15-20 ευρώ.

 

Ποιές λέτε; Δώστε 2-3 αν είναι εύκολο, για να βρει κάποια από αυτές κοντά του (310.gr, vaporsolutions, e-cig, join club).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δώστε μια βοήθεια.

 

Φίλος πήρε ένα istick 60w και ψάχνει να του βάλει μια καλή μπαταρία μέχρι τα 15-20 ευρώ.

 

Ποιές λέτε; Δώστε 2-3 αν είναι εύκολο, για να βρει κάποια από αυτές κοντά του (310.gr, vaporsolutions, e-cig, join club).

 

LG HG2 (οι καφέ)

Samsung 30Q (οι ροζ)

Samsung 25R (οι πράσινες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας, παρακαλώ! Πείτε μου αν υπάρχει αυτό που ψάχνω (σε ελληνικό, φυσικό κατάστημα κατά προτίμηση) :

 

Θέλω ένα ηλεκτρονικό μοντάκι, όσο πιο απλό, αξιόπιστο και οικονομικό (35-40€ max) γίνεται (χωρίς μπιχλιμπίδια, χωρίς οθόνη μεγέθους ...smartphone - και καθόλου να μην έχει, δεν τρέχει τίποτα - χωρίς TC και χωρίς να βγάζει...5kW!)

 

Τι θέλω να έχει; Ρυθμιζόμενη ισχύ (ακόμα και 15W maximum να είναι, με υπέρ-καλύπτει) και να παίρνει μπαταρία 18650. Αυτά! Χρησιμοποιώ εδώ και περίπου δύο χρόνια αποκλειστικά το ναυτίλο με τις έτοιμες bvc κεφαλές στα 1.8Ω, δουλεύω στα 10W και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (συν το ότι, γενικότερα δεν ψάχνομαι...) Εν ολίγοις, θέλω κάτι στη «φιλοσοφία» τού Kanger KBox, το οποίο θα είχα ήδη αγοράσει, αν δεν είχε αυτή την ηλίθια διαβάθμιση στην ισχύ (από τα 8W, με τη μία στα 13!!!...οι βλαμμένοι!)

 

Παρακαλώ, όχι προτάσεις τού τύπου: «Πάρε με πολλά watt, με TC κ.τ.λ να υπάρχουν κι ας μη τα χρειάζεσαι», διότι πάνε χαμένες. Δεν είναι ζήτημα σφιχτού budget, αλλά καταναλωτικής μου ιδιοσυγκρασίας στα πάντα: Αφενός δε θέλω να δίνω χρήματα, λίγα ή πολλά, για χαρακτηριστικά που θεωρώ ότι δε θα αξιοποιήσω, αφετέρου η πείρα έχει δείξει ότι όσο πιο απλή είναι μια συσκευή, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να βγάλει προβλήματα.

 

Ευχαριστώ για την όποια πρόταση, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό να υπάρχει αυτό που ζητάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο : https://www.fasttech.com/products/3032/10009433/2032100-authentic-cloupor-mini-30w-variable-wattage

πλεον ετσι οπως ειναι η κατασταση δυσκολα θα βρεις κατι με λιγα watt. οτι καινουριο βγαινει ειναι πανω απο 100.

προτεινω και εγω vtc mini αν και ειναι απο οσα λες το αντιθετο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ετσι ειναι.

με τα ιδια ακριβως λεφτα περνεις κατι καλυτερο απο ενα mod με 20watt.

 

θα σου πω λεξεις κλειδια..

sx300 , dna30 , dna40.

 

ψαξε mod απο κινεζομαγαζα που να φορανε μια απο αυτες τις πλακετες.

50watt , 30watt και 40watt αντιστοιχα η καθε μια.

 

ποιοτηκες οσο δεν παει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας, παρακαλώ! Πείτε μου αν υπάρχει αυτό που ψάχνω (σε ελληνικό, φυσικό κατάστημα κατά προτίμηση) :

 

Θέλω ένα ηλεκτρονικό μοντάκι, όσο πιο απλό, αξιόπιστο και οικονομικό (35-40€ max) γίνεται (χωρίς μπιχλιμπίδια, χωρίς οθόνη μεγέθους ...smartphone - και καθόλου να μην έχει, δεν τρέχει τίποτα - χωρίς TC και χωρίς να βγάζει...5kW!)

 

Τι θέλω να έχει; Ρυθμιζόμενη ισχύ (ακόμα και 15W maximum να είναι, με υπέρ-καλύπτει) και να παίρνει μπαταρία 18650. Αυτά! Χρησιμοποιώ εδώ και περίπου δύο χρόνια αποκλειστικά το ναυτίλο με τις έτοιμες bvc κεφαλές στα 1.8Ω, δουλεύω στα 10W και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος (συν το ότι, γενικότερα δεν ψάχνομαι...) Εν ολίγοις, θέλω κάτι στη «φιλοσοφία» τού Kanger KBox, το οποίο θα είχα ήδη αγοράσει, αν δεν είχε αυτή την ηλίθια διαβάθμιση στην ισχύ (από τα 8W, με τη μία στα 13!!!...οι βλαμμένοι!)

 

Παρακαλώ, όχι προτάσεις τού τύπου: «Πάρε με πολλά watt, με TC κ.τ.λ να υπάρχουν κι ας μη τα χρειάζεσαι», διότι πάνε χαμένες. Δεν είναι ζήτημα σφιχτού budget, αλλά καταναλωτικής μου ιδιοσυγκρασίας στα πάντα: Αφενός δε θέλω να δίνω χρήματα, λίγα ή πολλά, για χαρακτηριστικά που θεωρώ ότι δε θα αξιοποιήσω, αφετέρου η πείρα έχει δείξει ότι όσο πιο απλή είναι μια συσκευή, τόσο μειώνονται οι πιθανότητες να βγάλει προβλήματα.

 

Ευχαριστώ για την όποια πρόταση, αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιθανό να υπάρχει αυτό που ζητάω...

 

Mini Volt της Council of Vapor.

40watt, ρυθμιζόμενο, μικρή οθόνη, δεν έχει TC.

Με εσωτερική όμως μπαταρία, δεν παίρνει 18650.

Και μέγεθος όσο ένας αναπτήρας Bic. :P

 

Στα 45 ευρώ από Ελλάδα.

 

http://smokemarket.gr/el/mini-volt-40w/?ref=bestprice.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την έρευνα που συζητήθηκε πριν λίγες ημέρες, το έγραψα στις ειδήσεις, ας το παραθέσω και εδώ:
 

Αρχικά, τα σημαντικότερα ίσως κομμάτια της πηγής, ο τίτλος της οποίας είναι επιεικώς παραπλανητικός και σίγουρα θα μετατραπεί σε κινδυνολογία:
 

Though research on the significance of that gene suppression is still ongoing, the initial results suggest that e-cig users may have compromised immune responses, making them potentially more vulnerable to infections and diseases.

[...]


Whether the imbalance caused by e-cigs leads to boosted infection risks or other immune diseases, “we don’t know,” Jaspers added.

 

Θα πρέπει πρώτα να ολοκληρωθούν οι έρευνες, να δούμε αν τελικά υπάρχει επίδραση στο ανοσοποιητικό, και τι ουσιαστικά σημαίνει αυτή. Αν δηλαδή το άτμισμα μπορεί να προκαλέσει 3 επιπλέον κρυολογήματα το χρόνο, νομίζω σε σχέση με το κάπνισμα δεν είναι κάτι σημαντικό και τα οφέλη υπερκαλύπτουν τα «αρνητικά». Αν σου καταστρέφει εντελώς το σύστημα, πάμε γι'άλλα. Αλλά μάλλον, αν (και αυτό είναι μεγάλο αν) το ηλεκτρονικό έχει κάποια επίδραση στο ανοσοποιητικό, χλωμό να είναι μεγαλύτερη από του κανονικού τσιγάρου. Time will tell.

Κανείς άλλωστε δεν λέει ότι το άτμισμα είναι παντελώς «αθώο». Όποιος το λέει αυτό είναι εξίσου επικίνδυνος με τους «το ηλεκτρονικό είναι πιο επικίνδυνο».

Συνεχίζοντας, δεν αναφέρονται πουθενά (ομολογώ δεν το έψαξα και πολύ, δεν είμαι ο αρθρογράφος όμως) οι διαδικασίες της έρευνας. Συγκεκριμένα, τι υγρό χρησιμοποίησαν; Με πόση περιεκτικότητα σε νικοτίνη; Με πόσο ποσοστό αρώματος; Σε τι ατμοποιητή; Στα πόσα Watt; Γιατί αν πήραν έναν CE4 με αντίσταση στα 2Ω και τον βαρούσανε στα 10V χαίρω πολύ. Όπως διάβασα αλλού, θα είναι σαν να ψήνεις μια μπριζόλα μέχρι να καεί και μετά να προσπαθείς να βγάλεις καρκινογόνες τις μπριζόλες.

Τέλος, λίγες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους ερευνητές από τον χρήστη caros στο e-kapnisma, those may or may not be of value   B) 
 

Η lead researcher Ilona Jaspers της παραπανω ερευνας ειναι καθηγητρια του πανεπιστημιου της Βορειας Καρολινας (University of North Carolina) και υποδιευθυντης του Center of enviromental medicine and lung biology του ιδιου πανεπιστημιου. Μεχρι εδω καλα.

Το ονομα Fred Eshelman σας λεει κατι; Οχι; Να σας πω λοιπον οτι ο εν λογω κυριος αποτελει τον μεγαλυτερο χορηγο του πανεπιστημιου στην ιστορια του αφου το φθινοπωρο του 2014 εκανε δωρεα υψους 100 εκατομμυριων δολαριων στο πανεπιστημιο. Α, να προσθεσω οτι ηδη ειχε δωρησει μεχρι τοτε 38 εκατομμυρια δολαρια στο ιατρικο τμημα του πανεπιστημιου το οποιο μαλιστα ονομαστηκε με το ονομα του προς τιμην του βεβαιως βεβαιως. Και μεχρι εδω καλα.

Λιγο νωριτερα την ιδια χρονια (Ιουλιος 2014) ο αγιος αυτος ανθρωπος ειχε πουλησει τη φαρμακευτικη εταιρια που ειχε (α, δε σας ειπα οτι ηταν ιδιοκτητης της Furiex Pharmaceuticals, Inc., μου διεφυγε συγνωμη   :rolleyes: ) στην πολυεθνικη φαρμακευτικη εταιρεια Actavis Pharmaceuticals για 270 εκατομμυρια δολαρια. Καλα μεχρι εδω; Μηπως κατι αρχιζει να σας μυριζει; Κατι σας προβληματιζει;

Νicobrand θυγατρικη της Actavis διαθετει στην αγορα το Nicotine polacrilex που ειναι η πρωτη υλη για τσιχλες νικοτινης. Επισης προμηθευει νικοτινη για τα nicotine patches (τα γνωστα επιθεματα) της Actavis αλλα και σε αλλες εταιριες. Επισης η Actavis διαθετει και χρηματοδοτει το New Beginnings το οποιο ειναι ενα προγραμα υποστηριξης διακοπης καπνισματος. Επισης παρασκευαζει το Actavis Bupropion 150 & 300 Xl το γνωστο αντικαταθλιπτικο φαρμακο για τη διακοπη καπνισματος (αλλες ονομασιες Wellbutrin, Zyban), ξερετε, αυτο που κανει τους ανθρωπους να πηδανε απο τα μπαλκονια.

 

Ξέρω, ακούγομαι σαν συνωμοσιολόγος, αλλά τα συμπεράσματα δικά σας   :ph34r:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mini Volt της Council of Vapor.

 

Ομορφούλι, δε λέω, αλλά η λειτουργία με 18650, είναι μη διαπραγματεύσιμο χαρακτηριστικό. Συν τοις άλλοις, ακόμα κι αν συζητούσα για ενσωματωμένη, όπως λέει κι ο Αποστόλης, η χωρητικότητα είναι μικρή για τη συχνότητα που τραβάω τζούρα.

με λιγο ψαξιμο βρηκα αυτο : https://www.fasttech.com/products/3032/10009433/2032100-authentic-cloupor-mini-30w-variable-wattage

πλεον ετσι οπως ειναι η κατασταση δυσκολα θα βρεις κατι με λιγα watt. οτι καινουριο βγαινει ειναι πανω απο 100.

προτεινω και εγω vtc mini αν και ειναι απο οσα λες το αντιθετο .

 

Από χαρακτηριστικά, είναι ίσως όσο το δυνατόν πλησιέστερο σ' αυτό που ζητάω. Έχουν ακουστεί τίποτα γνώμες, όσο αφορά την αξιοπιστία του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις θα σου ξαναεγραφα οτι ναι αυτο ειναι που ψαχνεις.στο fasttech.com σε 299 κριτικες παιρνει 4.6/5 αστερια μπορεις να τις διαβασεις και μονος σου.επισης γραψου και εδω που ειναι αποκλειστικα για η.τ .εχει ολοκληρο θεμα με 112 σελιδες αποκλειστικα για το cloupor mini . αν δεν εχει χρονο για να τις διαβασεις γραψε και τα παιδια θα σου απαντησουν σιγουρα.  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,24482.msg945662.html#msg945662

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG HG2 (οι καφέ)

Samsung 30Q (οι ροζ)

Samsung 25R (οι πράσινες)

Ευχαριστώ.

 

Πήρε στα 12 ευρώ την Lg.

 

Kάτι τελευταίο.

 

Έχω ένα itwist mega (1700mah) το οποίο λέει ότι μπορεί να δουλέψει και sub ohm αλλά βλέπω να γράφει ότι μέγιστη ισχύς είναι τα 11w. 

 

Σε περίπτωση που πχ βάλω έναν άτμο με 0.5 αντίσταση θα την δουλέψει? Τα 11w που βγάζει μέγιστο δεν θα είναι λίγα πχ?

 

Δείχνει τα volts η μπαταρία και πάει από 3.3 εώς 4.8. Αυτό όμως δηλαδή που ρωτάω είναι το εξής:

 

Πχ έχω μια αντίσταση 1.5ohm και έστω ότι τα μέγιστα 11w που αποδίδει τα παίρνει στα 4v (τυχαία τιμή)

 

Πχ2 έχω μια αντίσταση τώρα 0.5ohm και έστω ότι τα 11w τα βγάζει στα 4.4v, εγώ που μπορεί να θελήσω να την πάω 4.8v δεν θα έχει διαφορά, δεν θα έχει να δώσει παραπάνω.

 

Σωστά τα λέω ή τα έχω μπερδέψει?

 

''Μπαταρία ELEAF itwist Mega μεταβλητής τάσης στα 1700mAh για τεράστια αυτονομία και λειτουργία passthrough για να μήν μένετε απο ρεύμα ποτέ. 

Ίσως ή μοναδική eGo VV μπαταρία που μπορεί να λειτουργήσει ατμοποιητές κάτω του ενός 1.0ohm (subohm).

Ρυθμιζόμενη τάση

Η μπαταρία iTwist Mega έχει την δυνατότητα ρύθμισης της τάσης που κυμαίνεται από 3.3V έως 4.8V, μέσω της ροδέλλα που βρίσκεται στο κάτω της μπαταρίας.

Ισχυρή ισχύς εξόδου

Η ισχύς εξόδου μπορεί να φτάσει μέχρι 11W.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...