Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με το calculator,μπορεί να παίξει αντίσταση στα 3.3v έχοντας 11watt σε αντίσταση 0.99Ω

Οπότε ότι κάτω του 1Ω μην επιχειρήσεις να το βάλεις.

 

Λογικά η απλή μπαταρία που έχει μέσα δίνει Μαξ 4αμπερ.

 

Ολο το σκηνικό είναι καθαρό μάρκετινγκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ.

 

Έχεις δίκιο. Πήγα σε ένα μαγαζί πριν λίγο και έβαλα πάνω τον gs air 2 (0.75ohm) και δεν τον δούλεψε, αναβόσβηνε το κουμπί της μπαταρίας, ότι δηλαδή δεν μπορεί να τον δουλέψει.

 

Όντως για 1 και πάνω είναι. Εντάξει, δεν με πειράζει τόσο, γιατί με 1.5 και άνω που κάνω είμαι οκ και γενικά θα είναι οκ.

 

Λογικά εννοείς μαρκετινγκ αυτό που γράφτηκε για αυτή τη μπαταρία σε σχέση με το sub ohm, γιατί σε 1.6, 1.8, 2.0 κλπ που κάνω, έχει διαφορά η δύναμη, όταν πχ από 3.6 το πάω 4 κλπ. Και από ότι είδα δουλεύουν και οι ενδιάμεσες τιμές (απλά δεν κλειδώνει). Πχ αν το πάω ανάμεσα σε 3.6 και 4, έχω 3.7-3.8-3.9 κλπ, ανάλογα δηλαδή πόσο κοντά πάς στο 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες εδω , http://www.steam-engine.org/ohm.asp

 

και 1.2Ω αντισταση να κανεις , πανω απο 3.6V δεν μπορει να σου δωσει η μπαταρια.

και φαντασου για να παρει το 4.8V της μπαταριας , πρεπει να εχεις αντισταση 2.1Ω επανω.

 

λεγοντας μαρκετινγ εννοουσα το 'sub omh' :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον aspire triton τον πρωτο,τον εχει δοκιμασει καποιος;

Δεν με ενδιαφέρει να φτιαχνω αντιστάσεις προς το παρον,αλλα για να το δούλευα με ετοιμες αντιστάσεις.

Και,αν ξέρει καποιος αν ταιριάζουν τα coils του Ναυτίλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον aspire triton τον πρωτο,τον εχει δοκιμασει καποιος;

Δεν με ενδιαφέρει να φτιαχνω αντιστάσεις προς το παρον,αλλα για να το δούλευα με ετοιμες αντιστάσεις.

Και,αν ξέρει καποιος αν ταιριάζουν τα coils του Ναυτίλου;

τον δικημασα , και δεν με τρελανε , και εκτος απο το μετριο ατμο του , ζεστενεται πολυ. σε σημειο πολλα απο τα mod μου να γραφουν too hot.

 

δεν περνει αντιστασεις ναυτιλου, περνει ομως της ατλαντιδας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε μια δοκιμή αν θέλεις σε justfog s14 αν δεν σε νοιάζει η μικρή χωρητικότητα του.

 

Ότι καλύτερο έχω κάνει προσωπικά σε έτοιμο ατμο.

http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=27881.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από χαρακτηριστικά, είναι ίσως όσο το δυνατόν πλησιέστερο σ' αυτό που ζητάω. Έχουν ακουστεί τίποτα γνώμες, όσο αφορά την αξιοπιστία του;

 

Δηλαδή προτιμάς να πάρεις μοντ που έχει βγει 1+ χρόνο πριν και δεν έχει καν αυτορυθμιζόμενο κονέκτορα αντί για ένα VTC Mini που έχει τα πάντα για 7 δολάρια παραπάνω; Με την δικαιολογία (στον εαυτό σου) ότι θες να είσαι ολιγαρκής; Πάρε ή το VTC mini ή το cloupor mini plus ή το iStick TC 60w (ίδια τιμή με το παλιό cloupor) να τελειώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα,νομιζω πως οσο και να το ψαξω,αντικαταστατη του nautilus θα ζοριστω να βρω...

Δεν με ενδιαφέρουν οι επισκευασιμες κεφαλες...

Γενικά δεν βρίσκω λόγο να αλλάξει κάποιος τον ναυτίλο. Απλά είναι ακριβώς αλλά αξίζει κάθε ευρώ. Του φοράς και το μεταλλικό Chainmail να μην φοβάσαι να σπάσει και είσαι μία χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή προτιμάς να πάρεις μοντ που έχει βγει 1+ χρόνο πριν και δεν έχει καν αυτορυθμιζόμενο κονέκτορα αντί για ένα VTC Mini που έχει τα πάντα για 7 δολάρια παραπάνω; Με την δικαιολογία (στον εαυτό σου) ότι θες να είσαι ολιγαρκής; Πάρε ή το VTC mini ή το cloupor mini plus ή το iStick TC 60w (ίδια τιμή με το παλιό cloupor) να τελειώνεις.

 

Αφού δεν θέλει TC και τρελά watts όπως 50 και 60 ο άνθρωπος, ήταν σαφέστατος, δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας.

 

Deesnider, Ola X Hero 20watts. Ό,τι ακριβώς ζητάς.

Δεν έχει τρελά watts, ρυθμιζόμενο, παίρνει 1 18650, ΔΕΝ έχει TC και μόλις $32, άρα μέσα και στην τιμή σου.

ΚΑΙ καλές κριτικές από όσους το αγόρασαν.

 

https://www.fasttech.com/products/3032/10013009/2192001

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν χρειάζεται να τα χρησιμοποιήσει, ούτε το TC ούτε τα βατ. Το iStick 60 έχει 27$, με την διαφορά ας πάρει και μια Samsung 25r.

 

Είχα περάσει και εγώ αντίστοιχη φάση και έψαχνα ας πούμε το πιο φτηνό 50w, το πιο φτηνό 30w, whatever, για να έχω στο αμάξι ή σαν beater mod για καμιά εκδρομή ή παραλία κτλ. Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς τιμές αλλά ήταν ένα πανάλαφρο αλουμινένιο με 50w που είχα βρει και είχα χαρεί. Ε, το iStick 60w (και πάλι) ήταν τότε 2$ ακριβότερο μόνο και δεν είχε ακουστεί κανένα πρόβλημα ενώ για το άλλο μοντ είχαν ακουστεί διάφορα.

 

Το μόνο που έχει νόημα είναι να πάρεις κανένα μηχανικό parallel με δύο μπαταρίες και 15 δολάρια και άντε γεια. Εγώ επέλεξα το Abaddon για όταν θέλω απλά να κλείσω τον εγκέφαλο μου και να πετάξω πάνω κάτι να ατμίσω χωρίς πολλά πολλά, μενού, TC κτλ. (https://www.fasttech.com/p/3162700)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κακασχημο..πωπωπωππωπωπωπωπωππω!!! :P

 

 

αυτο κατι λεει!!

εγω αν επερνα μηχανικο τωρα θα επερνα κατι τετοιο

https://www.fasttech.com/products/0/10019842/4202401-authentic-wismec-noisy-cricket-mechanical-mod

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...