Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

όταν πάω να ρουφήξω και κάνει ένα τσουφ και μου πετάει μες το στόμα απότομα, τι σημαίνει ?

 

ότι ειναι ώρα να αλλάξω κεφαλή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας μια και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στο club του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Λοιπόν, αγόρασα πριν λίγες ημέρες το istick tc40w στο οποίο το κατάστημα μου έβαλε αρχικά τον Κ1 ατμοποιητή. Επειδή δεν έμεινα ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο atomizer, αγόρασα σήμερα τον GS air 2 19mm. Έχω λοιπόν δύο ερωτήσεις: 1) ποιά είναι τα σωστά volts που θα πρέπει να τον ξεκινήσω σαν καινούριος που είναι και ποιά τα σωστά για την μετέπειτα (κανονική) λειτουργία ; 2) στον προηγούμενο (Κ1) άκουγα το "κράκ" (σκάσιμο) όταν πατούσα το κουμπί, ενώ σε αυτόν δε το ακούω (ακούω φυσικά το βράσιμο), γιατί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/συμβουλή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιγάρο για μεσήλικα συνηθισμένο στα κλασικά τσιγάρα κ κάνει βαθιές τζούρες (marlboro medium) πιο θα προτείνατε για να κάνει μετάβαση χωρίς να το πετάξει; Απο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα αν γίνεται κι όχι πολύπλοκες μαλακίες με smartphone κ συναφή. Να ξεμπλέξει από ένα βραχνά θέλουμε όχι να αποκτήσουμε επιπλέον για κάθε πίπα που κομπλάρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιγάρο για μεσήλικα συνηθισμένο στα κλασικά τσιγάρα κ κάνει βαθιές τζούρες (marlboro medium) πιο θα προτείνατε για να κάνει μετάβαση χωρίς να το πετάξει; Απο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα αν γίνεται κι όχι πολύπλοκες μαλακίες με smartphone κ συναφή. Να ξεμπλέξει από ένα βραχνά θέλουμε όχι να αποκτήσουμε επιπλέον για κάθε πίπα που κομπλάρει. 

http://www.atmosfaira.com/ijust-2-by-eleaf.html

 

Δεν είμαι μεσήλικας αλλά και εγώ κάτι τέτοιο ψάχνω,νομίζω το έχω βρεί, κρατάει πολύ η μπαταρία(περίπου ολόκληρη ημέρα αν ρουφάς συνέχεια), πατάς και ρουφάς. και έχει και ένα κάλυμα από σιλικόνη που το ρυθμίζεις μια φορα και το αφήνεις εκεί, για την ποσότητα της τζούρας. Επίσης δες και υγρό με γεύση καπνού. προτείνω αν κάνεις το κόκκινο πακέτο να πας σε 12mg μία εβδομάδα και την 2η σε 6mg και από εκεί και πέρα βλέπεις (πάρε δηλαδή 5μλ 12mg και ενα 30μλ 6mg). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο υγρό που πήρα σήμερα (γενικά τώρα που το ψάχνω βλέπω ότι αρέσει σε πολλούς), είναι το premium supreme από e-liquid france.

 

http://cruiser79.blogspot.gr/2015/08/eliquid-france-premium-supreme.html

 

Tιμή: 11 ευρώ, 20ml.

 

Mαζί με το Premium relax (που το έχει αναφέρει ο FromDusk_TillDawn πριν κάτι σελίδες) είναι τα 2 ''καλύτερα'' υγρά της εταιρείας, σύμφωνα με ψηφοφορία του κόσμου.

 

http://cruiser79.blogspot.gr/2015/08/eliquid-france-premium-relax.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρελήφθη και το RX200 Releaux με ήδη φορεμένη την έκδοση 3.00 .

Θα ποστάρω τις επόμενες μέρες τις εντυπώσεις μου από την χρήση του.

Προς το παρόν θα πω πως για τα γούστα μου είναι πιο βολικό από το Cuboid που χρησιμοποιώ ως βασικό.

Τέλος το βάρος του, έλεος, δεν είναι δα και τούβλο. Τουλάχιστον εμένα δεν με προβληματίζει ούτε στο ελάχιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.atmosfaira.com/ijust-2-by-eleaf.html

 

Δεν είμαι μεσήλικας αλλά και εγώ κάτι τέτοιο ψάχνω,νομίζω το έχω βρεί, κρατάει πολύ η μπαταρία(περίπου ολόκληρη ημέρα αν ρουφάς συνέχεια), πατάς και ρουφάς. και έχει και ένα κάλυμα από σιλικόνη που το ρυθμίζεις μια φορα και το αφήνεις εκεί, για την ποσότητα της τζούρας. Επίσης δες και υγρό με γεύση καπνού. προτείνω αν κάνεις το κόκκινο πακέτο να πας σε 12mg μία εβδομάδα και την 2η σε 6mg και από εκεί και πέρα βλέπεις (πάρε δηλαδή 5μλ 12mg και ενα 30μλ 6mg). 

 

 

Για την νικοτίνη παιδιά δεν υπάρχει μπούσουλας.Όταν αρχίζει να μπουχτίζει από αυτί που παίρνει η σίγουρα έχει κόψει το τσιγάρο κατεβάζει.Ο κουμπάρος ξεκίνησε με 18mg πολλούς μήνες και μετά αφού το γύρισε σε dripping έπεσε στα 6.Όταν πήρε ξανά τανκ zephyrus το 6 δεν του έφτανε και έκανε και κανα τσιγάρο μετά από ένα χρόνο μόνο ατμισμα.

 

Εγώ από την άλλη ξεκίνησα με 0 και μετά από ενα μήνα έμεινα στο 6.Πανε 3 χρόνια άλλα κάτι λιγότερο σημαίνει καθόλου για μένα, και

θέλω λίγο δουλειά ακόμα για εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.atmosfaira.com/ijust-2-by-eleaf.html

 

Δεν είμαι μεσήλικας αλλά και εγώ κάτι τέτοιο ψάχνω,νομίζω το έχω βρεί, κρατάει πολύ η μπαταρία(περίπου ολόκληρη ημέρα αν ρουφάς συνέχεια), πατάς και ρουφάς. και έχει και ένα κάλυμα από σιλικόνη που το ρυθμίζεις μια φορα και το αφήνεις εκεί, για την ποσότητα της τζούρας. Επίσης δες και υγρό με γεύση καπνού. προτείνω αν κάνεις το κόκκινο πακέτο να πας σε 12mg μία εβδομάδα και την 2η σε 6mg και από εκεί και πέρα βλέπεις (πάρε δηλαδή 5μλ 12mg και ενα 30μλ 6mg). 

 Αυτό έχει μπαταρία 18650 μέσα; Αν ναι με σώνει γιατί έχω καβάτζα αρκετές, αλλάζουν όμως; Τι άλλο πρέπει να πάρω μαζί εκτός απο μια spare αντίσταση; Τι ανταλλακτικά χρειάζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο υγρό που πήρα σήμερα (γενικά τώρα που το ψάχνω βλέπω ότι αρέσει σε πολλούς), είναι το premium supreme από e-liquid france.

 

http://cruiser79.blogspot.gr/2015/08/eliquid-france-premium-supreme.html

 

Tιμή: 11 ευρώ, 20ml.

 

Mαζί με το Premium relax (που το έχει αναφέρει ο FromDusk_TillDawn πριν κάτι σελίδες) είναι τα 2 ''καλύτερα'' υγρά της εταιρείας, σύμφωνα με ψηφοφορία του κόσμου.

 

http://cruiser79.blogspot.gr/2015/08/eliquid-france-premium-relax.html

 

βρες και καμιά προσφορά μπας και στοκάρουμε ποσότητα, γιατί βλέπω να χαλάμε μια περιουσία στο τέλος με το Relax.

 

Υπάρχει το Mini Volt  Council of Vapor σε κάποιο κινεζομάγαζο;

 

...ή κάποιο παρόμοιο σε μικρό μέγεθος αν γνωρίζει κανείς..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό έχει μπαταρία 18650 μέσα; Αν ναι με σώνει γιατί έχω καβάτζα αρκετές, αλλάζουν όμως; Τι άλλο πρέπει να πάρω μαζί εκτός απο μια spare αντίσταση; Τι ανταλλακτικά χρειάζονται;

Δεν γνωρίζω αν αλλάζει η μπαταρία, φαντάζομαι κάποιος άλλος θα ξέρει ή στη τελική παίρνεις τηλ ένα κατάστημα. Εγώ έχω καβάτζα 5 αντιστάσεις των 0,5Ω. Τώρα κάτι άλλο να χρειάζεται δε ξέρω (δε μου έχει χρειαστεί δηλαδή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό έχει μπαταρία 18650 μέσα; Αν ναι με σώνει γιατί έχω καβάτζα αρκετές, αλλάζουν όμως; Τι άλλο πρέπει να πάρω μαζί εκτός απο μια spare αντίσταση; Τι ανταλλακτικά χρειάζονται;

οχι δεν αλλάζει.Αφου έχεις καβάτζα τετοιες μπαταρίες και θέλεις κάτι απλό,πάρε αυτο 

με τον ατμοποιητή που δείχνει στο βιντεο (ή subtank mini )και έναν φορτιστή.Κόστος κάπου 80-90 ευρώ χωρίς υγρά.

 στο vapesearch.gr έχει όλα σχεδόν όλα τα ελληνικά καταστήματα

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω τα φώτα σας μια και μπήκα κι εγώ πρόσφατα στο club του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Λοιπόν, αγόρασα πριν λίγες ημέρες το istick tc40w στο οποίο το κατάστημα μου έβαλε αρχικά τον Κ1 ατμοποιητή. Επειδή δεν έμεινα ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο atomizer, αγόρασα σήμερα τον GS air 2 19mm. Έχω λοιπόν δύο ερωτήσεις: 1) ποιά είναι τα σωστά volts που θα πρέπει να τον ξεκινήσω σαν καινούριος που είναι και ποιά τα σωστά για την μετέπειτα (κανονική) λειτουργία ; 2) στον προηγούμενο (Κ1) άκουγα το "κράκ" (σκάσιμο) όταν πατούσα το κουμπί, ενώ σε αυτόν δε το ακούω (ακούω φυσικά το βράσιμο), γιατί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/συμβουλή

Συσκευη με ελεγχο θερμοκρασίας πωλήθηκε πακέτο με ατμοποιητή για ego μπαταρίες......οι πωλητές/καταστηματαρχες  απλά θέλουν "σκώτωμα"(ή και σκάτωμα).Μετα ο αγοραστης που ποιός ξερει σε τι βατ δουλευει τον Κ1, παραπονίεται και με το δίκιο του, γιατί ο ατμοποιητής "σκαει".

Λοιπόν θα μπεις  στον ελεγχο των βατ της μπαταρίας σου και θα ρυθμισεις τα βατ: για τον μεν Κ1 στα 8-10 ,για τον δε gs θα παιζεις αναμεσα στα 12-15.Οι κεφαλές του GS  με το μπλε οριγκακι είναι νικελίου ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ.

Δες αυτό το βιντεο από την αρχή μεχρι το τελος.

https://www.youtube.com/watch?v=uHhqZe2ir4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχει μπαταρία 18650 μέσα; Αν ναι με σώνει γιατί έχω καβάτζα αρκετές, αλλάζουν όμως; Τι άλλο πρέπει να πάρω μαζί εκτός απο μια spare αντίσταση; Τι ανταλλακτικά χρειάζονται;

Δεν κανουν ολες οι 18650, επισης η αντισταση ειναι αναλώσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...