Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εϊπα να δοκιμάσω πρώτη φορά ni200 στον Freakshow mini.

 

0.19Ohm, 2.5mm, 190°C

 

Χάλι μαύρο;!

 

Έστησα μονή αντίσταση (ο Freakshow έχει δυνατότητα για μια Airflow hole) και από γεύση μηδέν!

 

Τόσο χάλια είναι το Νικέλιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και γω είχα πάρει νικέλιο γιατι είχα διαβάσει πως παίρνεις καλή γε'υση κλπ αλλα μαύρο χάλι.Και σε subtank και Tilemahos(κλώνο)το ίδιο πράμα.Χάλια.Κάνθαλ σταθερά μέχρι να δοκιμάσω τιτάνιο σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊπα να δοκιμάσω πρώτη φορά ni200 στον Freakshow mini.

 

0.19Ohm, 2.5mm, 190°C

 

Χάλι μαύρο;!

 

Έστησα μονή αντίσταση (ο Freakshow έχει δυνατότητα για μια Airflow hole) και από γεύση μηδέν!

 

Τόσο χάλια είναι το Νικέλιο;

Για δοκίμασε στους 210.

 

Εχω δοκιμάσεi n200, ss316l αλλα κανθαλ για παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιγάρο για μεσήλικα συνηθισμένο στα κλασικά τσιγάρα κ κάνει βαθιές τζούρες (marlboro medium) πιο θα προτείνατε για να κάνει μετάβαση χωρίς να το πετάξει; Απο ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα αν γίνεται κι όχι πολύπλοκες μαλακίες με smartphone κ συναφή. Να ξεμπλέξει από ένα βραχνά θέλουμε όχι να αποκτήσουμε επιπλέον για κάθε πίπα που κομπλάρει. 

 

Το ijust 2 που προτάθηκε -νομίζω- είναι για πνευμονικές τζούρες και όχι τσιγαρίσιες. Δεν είναι απαραίτητα κακό αυτό, αλλά άμα θέλεις κάτι που να πλησιάζει όσο περισσότερο γίνεται σε τσιγαρίσια τζούρα δες και το Innokin Endura, έχει σχεδιαστεί αποκλειστικά για νέους ατμιστές που θέλουν τσιγαρίσιες. Είναι στην κυριολεξία ό,τι πιο απλό και «σύγχρονο» κυκλοφορεί αυτή την περίοδο. Το βρήκα μόνο εδώ και εδώ αλλά λογικά όπου να'ναι θα το φέρουν και άλλοι.

 

Εδώ ριβιού της λίγο μεγαλύτερης έκδοσης, από λειτουργία και απόδοση είναι ακριβώς το ίδιο.

 

Για γεύση και περιεκτικότητα (σε νικοτίνη) υγρού, οπωσδήποτε βόλτα σε κατάστημα με δοκιμαστήριο για δοκιμές!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπω να χαλάμε μια περιουσία στο τέλος με το Relax.

 

 

Πήρα και το relax και μου φαίνεται πιο καλό από το supreme για τα γούστα μου.

 

Βασικά το supreme μου άφηνε την καρύδα πιο πολύ και με ψιλοκούραζε, ενώ το relax που σου αφήνει τον καφέ μου κάνει καλύτερα.

 

Μου θυμίζει κάπως το relax το capuccino από nobacco που έκανα παλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και το relax και μου φαίνεται πιο καλό από το supreme για τα γούστα μου.

 

Βασικά το supreme μου άφηνε την καρύδα πιο πολύ και με ψιλοκούραζε, ενώ το relax που σου αφήνει τον καφέ μου κάνει καλύτερα.

 

Μου θυμίζει κάπως το relax το capuccino από nobacco που έκανα παλία.

ακριβώς τα ίδια κ εγώ..

Το relax σταθερά εδώ και μερικές βδομάδες όλη μέρα, δε μ έχει κουράσει καθόλου ούτε το βαρέθηκα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, το capuccino πρέπει να το έχει σταματήσει η nobacco, μιας και δεν το βλέπω στο site στη σειρά mystique αλλά και γενικότερα. Μόνο το άρωμα βρίσκω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kathal , classic one.

για μενα οπως ξαναειπα ουτε καν ni200. στην χειροτερη , ti. (βασικα δεν ειναι κακο!)

για τοπ σε tc , εχω το 316L.

 

εχει 2 μερες τωρα κανω 317. δεν μπορω να πω οτι βλεπω διαφορες απο το 316 ,αλλα ο καιρος θα δειξει!

 

ισως φταιει οτι κανω ετοιμο υγρο , που δεν εχω ξαναδοκιμασει οποτε και δεν εχω μετρο συγκρισης.

 

 

 

για το cotton bacon που ρωτησες. σαν γευση εχει πολυ ωραια , οτι προειπα επανω ισχυει. θελω να δω ποσο θα διαρκεσει.

 

κορυφη για μενα ειναι το παλιο fiber freaks. μετα ερχεται το koh gen do ,μετα τα νεα fiber freak , μετα τα japanese cotton pads και μετα το muji.

 

το κοτομπεικον , ειναι καλυτερο απο το koh gen do, αλλα δεν ξερω αν φτανει το ff. θα δειξει :)

still testing..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς κάποιο Site που θα μπορούσα να βρω  "πατρον" από διάφορα Modακια? Γιατί θέλει ένας φίλος να ντύσει το istick 50 του αλλά και εγώ που δεν ξέρω αν θα μου αρέσει τόσο πολύ το πορτοκαλί χρώμα στο Evic vt, θα ήθελα να κάνω κάποια αυτοκόλλητα να το κάνω λίγο ομορφότερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα απόψε για πρώτη με Muji. Το πήρα προχθές επειδή τελείωνε το "απλό" UD που είχα. Οκ, στο απλό αργεί να δώσει γεύση, όμως ύστερα από λίγο δίνει. Στο Muji ρε σεις, τελείωσα ένα τανκάκι και ακόμη τίποτα. Είναι φυσιολογικό;  :-(

Βέβαια, όπως έχω ξαναπεί, κάνω απλά υγρά (ένα άρωμα). Τώρα έχω το καθημερινό μου. Να το "συνήθισα" έτσι ξαφνικά; Θα δοκιμάσω αύριο και με κανένα άλλο να δούμε τι γίνεται.

 

Τι ήθελε και ήταν έτσι αφράτο; Ο μόνος λόγος που το πήρα ήταν.  :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστησα απόψε για πρώτη με Muji. Το πήρα προχθές επειδή τελείωνε το "απλό" UD που είχα. Οκ, στο απλό αργεί να δώσει γεύση, όμως ύστερα από λίγο δίνει. Στο Muji ρε σεις, τελείωσα ένα τανκάκι και ακόμη τίποτα. Είναι φυσιολογικό;  :-(

Βέβαια, όπως έχω ξαναπεί, κάνω απλά υγρά (ένα άρωμα). Τώρα έχω το καθημερινό μου. Να το "συνήθισα" έτσι ξαφνικά; Θα δοκιμάσω αύριο και με κανένα άλλο να δούμε τι γίνεται.

 

Τι ήθελε και ήταν έτσι αφράτο; Ο μόνος λόγος που το πήρα ήταν.  :lol:

δεν κανει το muji! μονο ωραιο ονομα εχει.

κ εγω φουλ απογοητευση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι, και γω τελικά για πέταμα το προορίζω.

 

Koh Gen Do ή Cotton Bacon; Παραπάνω βλέπω disco, το Koh το έχεις δεύτερο στις προτιμήσεις σου. Cotton Bacon έχεις δοκιμάσει;

 

Edit: Τελικά πήρα koh gen do.

Επεξ/σία από giorgos147
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοτομπεικον , ειναι καλυτερο απο το koh gen do, αλλα δεν ξερω αν φτανει το ff. θα δειξει :)

still testing..

Koh Gen Do ή Cotton Bacon; Παραπάνω βλέπω disco, το Koh το έχεις δεύτερο στις προτιμήσεις σου. Cotton Bacon έχεις δοκιμάσει;

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σελίδα πίσω. Κρίμα.  :lol:

 

Edit: Τελικά. 5 ποστ πίσω. Τι εχω πάθει;  :lol:

Και να πεις ότι δεν διάβασα το ποστ σου... Λόγω αυτού ανέφερα ότι το θεωρείς δεύτερο στις προτιμήσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σελίδα πίσω. Κρίμα.  :lol:

 

Edit: Τελικά. 5 ποστ πίσω. Τι εχω πάθει;  :lol:

Και να πεις ότι δεν διάβασα το ποστ σου... Λόγω αυτού ανέφερα ότι το θεωρείς δεύτερο στις προτιμήσεις σου.

δεν εγινε και τιποτα.

ουτε τα 2 ευρο του δεν θα κλαψεις :P

 

παρ ολ αυτα ειναι ωραιο βαμβακι και το koh gen do! μετα απο λιγα ml στρωνει τελειως και σου αφηνει ωραια γευση

 

(παιδια , μυριζω ελειψη στις Flavour Art - Velved cloud , παντα δεν ειχαν εξαλου?!)

(παρτε οσο προλαβαινεται γιατι καλο καλοκαιρι ξαναβλεπω εισαγωγη στην ελλαδα...)

(εψαξα σε αρκετα καταστηματα στην θεσσαλονικη , και βρηκα μονο σε δυο..το ενα ειχε 5 τεμαχια και τα πηρα , και το αλλο ειχε παραπανω, αλλα πηρα αλλα 5 απο κει)

καντε τα κουμαντα σας!

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...