Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναλόγως στις πόσες μέρες θα είναι έτοιμα τα προϊόντα σου .Όταν πας στα στοιχεία της παραγγελίας λέει στο κάθε αντικείμενο πότε εκτιμούν ότι θα το στείλουν.μολις είναι έτοιμα όλα τότε την ίδια μέρα το στέλνουν .Μετά υπολόγιζε 15-20 μέρες και θα το έχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κακασχημο..πωπωπωππωπωπωπωπωππω!!! :P

 

 

αυτο κατι λεει!!

εγω αν επερνα μηχανικο τωρα θα επερνα κατι τετοιο

https://www.fasttech.com/products/0/10019842/4202401-authentic-wismec-noisy-cricket-mechanical-mod

Δεν ήθελα series, το πήρα για πιο ήρεμο άτμισμα. Parallel εκεί γύρω στα 0.4Ω, μια χαρά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή προτιμάς να πάρεις μοντ που έχει βγει 1+ χρόνο πριν και δεν έχει καν αυτορυθμιζόμενο κονέκτορα αντί για ένα VTC Mini που έχει τα πάντα για 7 δολάρια παραπάνω; Με την δικαιολογία (στον εαυτό σου) ότι θες να είσαι ολιγαρκής; Πάρε ή το VTC mini ή το cloupor mini plus ή το iStick TC 60w (ίδια τιμή με το παλιό cloupor) να τελειώνεις.

 

Ναι, το προτιμώ. Το αν είναι ενός χρόνου πίσω, δε μού λέει τίποτα. Αυτή τη στιγμή ατμίζω με μοντάκι δύο και πλέον ετών και ο μόνος λόγος που ψάχνω για άλλο, είναι ότι η ενσωματωμένη μπαταρία του διαρκεί πλέον λίγο. Αν δεν υπήρχε αυτό το ζήτημα, δε θα το άλλαζα, παρά μόνο αν χαλούσε. Επίσης, το στερεοφωνικό μου συγκρότημα είναι είκοσι ετών, δουλεύει στην εντέλεια, ταΐζει σκόνη τα περισσότερα καινούργια τής κατηγορίας τιμής του και, τον ενισχυτή και τα ηχεία, τα αγόρασα καινούργια (εννοώ τού κουτιού) μεν, εν γνώσει δε, τού ότι ήταν μοντέλα όχι ενός, αλλά τεσσάρων ετών, ακριβώς διότι ήταν πολύ καλύτερα ποιοτικά από τα αντίστοιχα καινούργια, αλλά και διότι τα νεότερα ενσωμάτωναν λειτουργίες οι οποίες δε απασχολούσαν ούτε ελάχιστα. Το είπα και στο αρχικό μήνυμα, αλλά μάλλον είναι ανήκουστο για τη λογική ορισμένων: Δεν θέλω να αγοράζω χαρακτηριστικά που δεν πρόκειται να αξιοποιήσω.

 

Τέλος, επειδή οι εξυπνάδες όσο αφορά εμένα πέφτουν πάντα στο κενό, σαφώς και δεν είναι το θέμα τα $7 διαφορά. Αντέχω πολύ μεγαλύτερες διαφορές απ' όσο φαντάζεσαι. Επίσης...προσγειώσου σιγά σιγά, θα 'λεγα. Το ότι εσύ, ή οι περισσότεροι, ακολουθείτε μία συγκεκριμένη γραμμή στις καταναλωτικές επιλογές, δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και κάποιοι που ακολουθούν επί πολλά χρόνια κάποια εκ διαμέτρου αντίθετη. Ο καθένας κινείται βάσει διαφορετικών κριτηρίων, τα οποία δεν είναι κατ' ανάγκη λάθος ή σωστά. Είναι απλώς υποκειμενικά και προσωπικά (τους γνωρίζεις τους όρους; ) Εγώ πάντως ναι, γι' αυτό και δεν τα κρίνω.

 

Τα δικά μου κριτήρια εν προκειμένω, αφορούν καθαρά και μόνο την κάλυψη τής εξάρτησής μου σε νικοτίνη, χωρίς την ταλαιπωρία τής κάθε τρεις και λίγο φόρτισης. Το Η.Τ. δεν το έχω σαν hobby, αλλά σαν λιγότερο βλαβερό τρόπο ελέγχου τής εξάρτησής μου και, ακριβώς με την ίδια λογική, το χρησιμοποιώ σταθερά τρία χρόνια τώρα, έχοντας απομακρυνθεί εντελώς από το κανονικό τσιγάρο.

 

Αυτά, σχετικά με τη ρουκέτα που πέταξες, περί δικαιολογιών στον εαυτό μου και ...ολιγάρκειας! Το είπα, αλλά μάλλον δεν το είδες: Η πείρα (μου), έχει αποδείξει ότι - κατά κανόνα - όσο πιο απλή είναι μια συσκευή, τόσο πιο αξιόπιστη είναι. Μπορεί και να έτυχε σ' εμένα και να μην ισχύει γενικά. Λοιπόν; Θεωρείς λογικό να μη δώσω σημασία σε αυτό που έχω ζήσει κατ' επανάληψιν ο ίδιος; Προτάσεις για 60W, για TC και για λοιπές τρίχες περμανάντ! Πού να μην το τόνιζα κιόλας...    

 

Αφού δεν θέλει TC και τρελά watts όπως 50 και 60 ο άνθρωπος, ήταν σαφέστατος, δεν είναι θέμα τιμής, είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας.

 

Deesnider, Ola X Hero 20watts. Ό,τι ακριβώς ζητάς.

Δεν έχει τρελά watts, ρυθμιζόμενο, παίρνει 1 18650, ΔΕΝ έχει TC και μόλις $32, άρα μέσα και στην τιμή σου.

ΚΑΙ καλές κριτικές από όσους το αγόρασαν.

 

https://www.fasttech.com/products/3032/10013009/2192001

 

Σ' ευχαριστώ, τόσο για την κατανόηση των όσων ζήτησα, όσο και την πολύ ενδιαφέρουσα πρότασή σου. Έχει λίγο ...πλάκα το σχήμα του ομολογουμένως :lol:  :lol:  :lol: αλλά δείχνει εργονομικό και τα χαρακτηριστικά του, με βάσει τουλάχιστον αυτά που ζητάω, είναι όντως ιδανικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που ξόδεψες τόσο πολύ από τον χρόνο σου για να μου την πεις απλά, στην ουσία, ενώ το μόνο που προσπάθησα να κάνω είναι να σε βοηθήσω.

 

Σου είχα γράψει πιο μεγάλη απάντηση σε συνέχιση της προσπάθειας μου αυτής αλλά το έσβησα. Αποφάσισα ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και δεν είναι δική μου δουλειά να αλλάξω την γνώμη κανενός. Ελπίζω το cloupor που θα πάρεις να είναι από τα καλά και όχι από αυτά που καίγονταν και έλιωναν.

 

Sorry για το off-topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που ξόδεψες τόσο πολύ από τον χρόνο σου για να μου την πεις απλά, στην ουσία, ενώ το μόνο που προσπάθησα να κάνω είναι να σε βοηθήσω.

 

Σου είχα γράψει πιο μεγάλη απάντηση σε συνέχιση της προσπάθειας μου αυτής αλλά το έσβησα. Αποφάσισα ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του και δεν είναι δική μου δουλειά να αλλάξω την γνώμη κανενός. Ελπίζω το cloupor που θα πάρεις να είναι από τα καλά και όχι από αυτά που καίγονταν και έλιωναν.

 

Sorry για το off-topic.

 

Χρόνο έχω άφθονο, δε χρειάζεται να λυπάσαι. Αν έλειπε το υφάκι και οι ανόητες νύξεις περί δικαιολογιών και τσιγκουνιάς για τα $7, η απάντηση θα ήταν διαφορετική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνο έχω άφθονο, δε χρειάζεται να λυπάσαι. Αν έλειπε το υφάκι και οι ανόητες νύξεις περί δικαιολογιών και τσιγκουνιάς για τα $7, η απάντηση θα ήταν διαφορετική...

 

θες να σου πω 2-3 ρεαλιστικους λογους γιατι να προτιμησεις το joytech vtc mini απο ola xhero?

 

1)το vtc ειχε κλασης ανωτερη πλακετα. τι σημαινει αυτο? οτι και η κατασκευη της σαν ηλεκτρονικο τσιπ , αλλα και σαν ποιοτητα και αξιοπιστεια , ειναι καλυτερη τις noname made in prc.

αλλα ρευματα δινει το joytech vtc (πολυ καλα για τα λεφτα του) αλλα δινει μια noname μαρκα (οτι νανε, το vDrop παει συνεφο)

ενα αλλο πολυ σημαντικο ειναι το stepdown. εστω οτι εσυ θες να ατμισεις στα 3 volt. ρυθμιζεις πχ , στα 5watt. το vtc θα το κανει. το κινεζικο? δεν νομιζω. minimum step down θα εχει απο 3.5V.

δεν το γραφει καν στα specs.

 

2)εχει καλυτερο efficiency απο μια πλακετα 1ος ετους. δηλαδη , το vtc vs ola xhero , με τις ιδιες μπαταριες , θα κρατησει περισσοτερη ωρα ανοιχτο το vtc.

 

3)απο οποια πλευρα και να το παρεις , η joytech ειναι πασιγνωστη μαρκα. πας σε ενα καταστημα στην ελλαδα (στην περιπτωση που χαλασει , και κανεις μια ευκολη αντικατασταση) , αν παλι χαλασει το ola xhero , κλαφτα. 2 βδομαδες να παει , 2 βδομαδες να ερθει και καμια βδομαδα στο service πανω απο μηνα θα σε παρει.

 

 

δεν βαζω μεσα ουτε TC , ουτε Bypass , ουτε TCR , ουτε την οθοναρα που εχει , ουτε τα 3 update που βγηκαν μεχρι στιγμης.

 

σου λεω οτι 20w vtc mini vs 20w ola xhero , κεριδιζει 10-0 το vtc.

 

το ιδιο ισχυει και για το cloopor.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ απλό μοντάκι έχω και είμαι ευτυχισμένος αλλά με έχει κουράσει κάθε φόρα μετά απο παρατεταμένη πιπίλα να μη μπορώ να ακουμπήσω τον ατμοποιητή(καλά όταν ατμίζω σε ψηλά βατ πιάνει φωτιά).Λογικά με το  tc τα φαινόμενα αυτά θα περιορίζονται αρκετά.

Το στικ το 60αρι είναι η επόμενη επιλογή μου.

 

deesnider@

Καλό μοντάκι χωρίς tc και σε τιμή χώμα είναι αυτό  http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/1138-smok-xpro-m65-smoktech.html

Μόνο όταν η μπαταρία πέφτει στο 25% ρίχνει τα ρευματα στα 35 βατ,αλλά με τον ναυτίλο και τα χαμηλά βατ που ατμίζεις δε  νομιζω να υπάρχει πρόβημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ απλό μοντάκι έχω και είμαι ευτυχισμένος αλλά με έχει κουράσει κάθε φόρα μετά απο παρατεταμένη πιπίλα να μη μπορώ να ακουμπήσω τον ατμοποιητή(καλά όταν ατμίζω σε ψηλά βατ πιάνει φωτιά).Λογικά με το  tc τα φαινόμενα αυτά θα περιορίζονται αρκετά.

Το στικ το 60αρι είναι η επόμενη επιλογή μου.

 

deesnider@

Καλό μοντάκι χωρίς tc και σε τιμή χώμα είναι αυτό  http://www.k110.eu/el/mods-hlektronikwn-tsigarwn/1138-smok-xpro-m65-smoktech.html

Μόνο όταν η μπαταρία πέφτει στο 25% ρίχνει τα ρευματα στα 35 βατ,αλλά με τον ναυτίλο και τα χαμηλά βατ που ατμίζεις δε  νομιζω να υπάρχει πρόβημα.

και με tc δεν στρωνει η κατασταση. αν ο ατμοποιητης ζεσταινεται πολυ..θα ζεσταινεται.το tc πιανει 220+ βαθμους. καμενο δεν τρως..αλλα το μεταλικο τανκ μπορει να αναπτυξει μεγαλη θερμοκρασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή ατμίζω με μοντάκι δύο και πλέον ετών και ο μόνος λόγος που ψάχνω για άλλο, είναι ότι η ενσωματωμένη μπαταρία του διαρκεί πλέον λίγο.

τι μοντάκι έχεις? Και οι ενσωματωμένες μπαταρίες αλλάζονται, απλά είναι λίγο φασαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μοντάκι έχεις? Και οι ενσωματωμένες μπαταρίες αλλάζονται, απλά είναι λίγο φασαρία.

 

Είναι ένα τής innokin από τα πρώτα που είχαν κυκλοφορήσει, αν δεν απατώμαι. i-taste...κάτι...

 

...το βρήκα! Αυτό εδώ:

Innokin-iTaste-MVP-review.jpg

 

Δε δείχνει πάντως να ανοίγει (εύκολα), προκειμένου ν' αλλάξει κανείς μπαταρία. Άλλωστε, θα άξιζε τον κόπο; Εντάξει, κάθε μέρα τού έπινα το αίμα, δεν έχω παράπονο...και πολύ άντεξε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα τής innokin από τα πρώτα που είχαν κυκλοφορήσει, αν δεν απατώμαι. i-taste...κάτι...

 

...το βρήκα! Αυτό εδώ:

 

Δε δείχνει πάντως να ανοίγει (εύκολα), προκειμένου ν' αλλάξει κανείς μπαταρία. Άλλωστε, θα άξιζε τον κόπο; Εντάξει, κάθε μέρα τού έπινα το αίμα, δεν έχω παράπονο...και πολύ άντεξε!

Εφόσον η μπαταρία είναι το μοναδικό πρόβλημα, αξίζει. Κάπως έτσι ανοίγει:

 

 

Υπόψιν, σε οποιοδήποτε mod που δεν είναι φτιαγμένο να αλλάζει η μπαταρία πρέπει να δουλέψεις κολλητήρι. Με τη μπαταρία δεν υπάρχει θέμα, ακόμα και να μην βρεις ίδια μπορείς να ταιριάξεις άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερινη αγορα.

 

1)cloud vapor - kasai (γαλλικο) με 70/30 12mg , και μια ωραια γευση μπισκοτο κανελα και καπως βανιλια!

2)SS317 0.35 , ετοιμαζω στησιμο και εντυπωσεις.

3)cotto μπεικον. ωραια υφη , αντε να δουμε στην γευση! σε λιγο κ αυτο στα deck.

 

znmqm9.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fasttech ποσο θελει περίπου για να στείλει την παραγγελία; Γιατί εδώ και 2 μέρες το στατους ειναι : Order Received 

Εξαρτάται την διαθεσιμότητα των προιόντων που έχεις επιλέξει.  Εαν είναι όλα διαθέσιμα και δεν την έχουν στείλει, αν δεν βαριέσαι και σε τρώει, άνοιξε ticket να τους ρωτήσεις. Προφανώς υπάρχει κάποιος φόρτος εργασίας ακόμη από τις γιορτές τους, και σε λιγάκι καιρό θα έχει εξομαλυνθεί φαντάζομαι.

 

Να πω παντως ότι με αποστολή 12/2 κοιτάζοντας το tracking number λογικά θα παραλάβω 22/2 (λογικό 10ήμερο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...