Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να μου πεις τι απο αυτα που ειπα ειναι λαθος ;

Απο οτι φαινεται συμφωνουμε οτι διαφωνουμε και δεν θα το συνεχισω επειδη δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ο νόμος είναι ξεκάθαρος ότι απαγορεύεται να αγοράζεις από εξωτερικό, είτε είναι Ευρώπη, είτε Ασία, είτε Αμερική. Το ότι μπορεί να μη δίνουν βαρύτητα στα εντός ευρώπης και να τα αφήνουν είναι άλλο καπέλο. Προφανώς και πέσαν με τα μούτρα στα της Ασίας και κόβουν ότι βρουν διότι όλοι από κει ψωνίζουν. Ελλάδα είσαι μη περιμένεις να δουλέψει σωστά το σύστημα.

Αν κάποιος παραγγείλει από ευρώπη και τα χάσει, μην κλαίγεται μετά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ότι εκτός του ότι μπορεί να σου επιβάλλει πρόστιμο το τελωνείο μπορεί να σε στείλει και

κατηγορούμενο στον Εισαγγελέα για φοροδιαφυγή επειδή ο τελευταίος Νόμος για τα ηλεκτρονικά το προβλέπει.

 

Μπορεί να μην έχει γίνει ακόμη αλλά κανένας δεν αποκλείει και εάν διαπιστώσουν ότι τα κρούσματα 

πολλαπλασιάζονται έτσι για παραδειγματισμό κάποιοι να βρεθούν με κατηγορίες φοροδιαφυγής στον 

εισαγγελέα.

 

Για να το καταλάβετε είναι σαν να σε πιάσουν να εισάγεις με τον ίδιο τρόπο αφορολόγητα τσιγάρα από 

το εξωτερικό.Για αυτό προσέχετε και μη ρισκάρετε για λίγα ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εχεις χρησιμοποιήσει κανεις τα αρώματα της FlavourArt, συγκεκριμένα πήρα το monsoon και το apple pie & σε μίξη 5% είναι σαν να κανω σκετη βαση ενω στο site λεει 3 - 4%, μηπως επειδη βάση 70% VG.

 

To tiramisu με 3% είναι μπόμπα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Πριν 2 μήνες είχα πάρει για τη μάνα μου το aio. Τώρα ζήλεψε και ο πατέρας και θέλει κι αυτός... να πάρω πάλι το ίδιο ή έχουμε κάτι καλύτερο;

Επίσης αγορά από Κίνα την ξεχνάω; Μιας και το apo βγαίνει στα 10 ευρώ θα έχω πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Πριν 2 μήνες είχα πάρει για τη μάνα μου το aio. Τώρα ζήλεψε και ο πατέρας και θέλει κι αυτός... να πάρω πάλι το ίδιο ή έχουμε κάτι καλύτερο;

Επίσης αγορά από Κίνα την ξεχνάω; Μιας και το apo βγαίνει στα 10 ευρώ θα έχω πρόβλημα;

 

Ξεχνα το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εχεις χρησιμοποιήσει κανεις τα αρώματα της FlavourArt, συγκεκριμένα πήρα το monsoon και το apple pie & σε μίξη 5% είναι σαν να κανω σκετη βαση ενω στο site λεει 3 - 4%, μηπως επειδη βάση 70% VG.

 

To tiramisu με 3% είναι μπόμπα!!!

Τα αρώματα της FA είναι από τα γνωστά αρώματα που κυκλοφορούν και ψωνίζει ο κόσμος. Εγώ έφτιαξα σκέτο το virginia της FA σε 1% και είναι πολύ γευσάτο. Επίσης χρησιμοποιώ και το Jamaican Rum για μια συνταγή με φράουλες.

Αυτά που λες δεν ξέρω αλλά μήπως δεν τα άφησες όσο καιρό χρειάζεται γιαυτό δε σου βγάζει γεύση; Με 70/30 vg μια χαρά είσαι. Οι ζύμες θέλουν τον χρόνο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνα την μεχρι να βρεθει αλλος τροπος, εγω πηγα ελτα σημερα και μιλησα, θα στειλουν το δεμα πισω

Για πες λεπτομέρειες; Πέρασε τελωνείο σου είπαν οτι απαγορεύεται και το εστειλες πισω, ή πριν περάσει το ζήτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρώματα της FA είναι από τα γνωστά αρώματα που κυκλοφορούν και ψωνίζει ο κόσμος. Εγώ έφτιαξα σκέτο το virginia της FA σε 1% και είναι πολύ γευσάτο. Επίσης χρησιμοποιώ και το Jamaican Rum για μια συνταγή με φράουλες.

Αυτά που λες δεν ξέρω αλλά μήπως δεν τα άφησες όσο καιρό χρειάζεται γιαυτό δε σου βγάζει γεύση; Με 70/30 vg μια χαρά είσαι. Οι ζύμες θέλουν τον χρόνο τους.

 

Στις 7 μέρες τα δοκίμασα, τα άφησα οπως ειναι να ξαναδοκιμάσω στις 15.

Στο 1% για το Virginia ποσο VG εισαι?

Σημερα θα φτιαξω και θελει κανα μηνα αυτο απο οτι εχω διαβασει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες λεπτομέρειες; Πέρασε τελωνείο σου είπαν οτι απαγορεύεται και το εστειλες πισω, ή πριν περάσει το ζήτησες;

Ελπιζω να κανω σωστα την παραθεση επειδη ειμαι καινουριος, της εδωσα τον κωδικο να το κοιταξει και εβγαλε απαγορευεται η εισαγωγη και μου ειπε πως τα στελνει πισω το τελωνειο σε αυτες τις περιπτωσεις και καταστροφη δεν γινεται, κραταω μικρο καλαθι και θα ενημερωσω για εξελιξεις

Μπηκε στο τελωνειο στις 11 του μηνα ενω ειχε φτασει Ελλαδα μερικες μερες πριν, την ιδια μερα μου εβγαλε ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ στο tracking app αλλα σημερα βρηκα χρονο να παω να ρωτησω τι μπορει να γινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7 μέρες τα δοκίμασα, τα άφησα οπως ειναι να ξαναδοκιμάσω στις 15.

Στο 1% για το Virginia ποσο VG εισαι?

Σημερα θα φτιαξω και θελει κανα μηνα αυτο απο οτι εχω διαβασει.

Έτσι, ξαναδοκίμασε στις 15, λογικά θα έχει βγάλει προφίλ μέχρι τότε.

70 με 80 vg κάνω συνήθως, το virginia το είχα δοκιμάσει στις 18 μέρες και ήταν ήδη καλό αλλά όταν πήγε κοντά στις 30 έγινε σούπερ και όσο περνούσαν οι μέρες γινόταν και πιο γευστικό. Αν σου αρέσουν τα virginia θα σ' αρέσει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εχεις χρησιμοποιήσει κανεις τα αρώματα της FlavourArt, συγκεκριμένα πήρα το monsoon και το apple pie & σε μίξη 5% είναι σαν να κανω σκετη βαση ενω στο site λεει 3 - 4%, μηπως επειδη βάση 70% VG.

 

To tiramisu με 3% είναι μπόμπα!!!

τα πιο πολλα της Flavor Art θελουν γυρο στα 8 με 10%  για να τα κανεις με 3-4% πρεπει να τα αφησεις  τουλαχιστον 3 εβδομαδες να οριμασουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τι ακουσατε για συσκευες χωρις τον 510?

βγαινει νεα νομοθεσια? μας τα καναν τσουρεκια 

 

εχει δει κανεις και τα 3 part? (btw , εξαιρετικα βιντεο με ωραιες συζητησεις με τους ιδρυτες της evolv)

https://www.youtube.com/watch?v=BC9Vevyaa3M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...