Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικό τσιγάρο


hyrytama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βρει ενα kayfun nano στο ft που αν του βαλλω μικροτερο δριπ τιπ θα παλεβεται μαλλον αλλα δε μπορω να καταλαβω πως γεμιζει ο συγκεκριμενος.... Θελουν κατσαβιδι οι καυφυν;

 

Επισης τα συρματα που ειναι ετοιμα σπειροειδη στριμενα απο το ft αξιζουν? στις φωτοζ φαινονται αρκετα πιο χοντρα απο τα κλασικα που χρησιμοποιουνται (υποθετω καλο ειναι αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει 800 διαφορετικούς Kayfun στο FT, δεν ξέρω σε ποιον αναφέρεσαι συγκεκριμένα, αλλά γενικά αυτοί έχουν

μια βιδίτσα στην βάση τους που, αφού συναρμολογήσεις τον ατμοποιητή σου, την ξεβιδώνεις και βάζεις το υγρό από εκεί

με κάποιο μπουκαλάκι που έχει βελόνα επάνω ή έστω λεπτή μυτούλα για να χωράει στην τρύπα.

 

dEGVKaZ.jpg

 

Τα έτοιμα coils μια χαρά είναι, ναι. Έχω πάρει 2-3 σακκουλάκια διαφορετικών αντιστάσεων και δουλεύουν μια χαρά.

Θεωρητικά δεν συμφέρουν από το να πάρεις σύρμα και να τα φτιάξεις μόνος σου, αλλά το κόστος είναι τόσο μικρό

που μια χαρά βολεύουν αν βαριέσαι να στρίβεις και δεν έχεις πρόβλημα να δουλεύεις με μια συγκεκριμένη τιμή αντίστασης μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1958800-kayfun-nano-v3-styled-rta-rebuildable-tank

 

 

αυτο τι σου λεει? καλες κριτικες εχει αποτι βλεπω.. απο κατω θα γεμιζει λογικα κ αυτος ε? ειδα καπου μια πατεντα που γεμιζουν απο πανω και λεω μηπως υπαρχει και πιο οφισιαλ εκδοση


https://www.fasttech.com/products/3033/10009432/2133200 

 

αυτου του τυπου τα κοιλσ θα του ταιριαζουν? να πω την αληθεια αν δεν επαιζε το θεμα του αερα σαβτανκ θα επαιρνα.. ειναι πιο κοντα στους "κλασικους" ατμοποιητες.. αλλα σε τετοια τιμη μπορω να δοκιμασω κ το καυφυν νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο kayfun v4 , γεμιζει απο πανω.

πολυ ωραιος ατμοποιητης.

 

φιλος μου εχει αυτον (τον οποιο σκεφτομαι να παρω..)

https://www.fasttech.com/products/0/10006473/2066200-infinite-kayfun-v4-styled-rta-rebuildable-tank

στον φιλο μου βγηκε κομπλε.ποιοτηκος δηλαδη.

 

τωρα και απο τα review καλος φαινεται..

 

εχει και το bell cup , που τον κανει μικρο και ομορφο.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Infinite λένε όλοι καλά λόγια, ότι είναι από τους καλύτερους Kayfuns. Βέβαια κάνει και 23 ευρουλάκια, δεν τον λες φτηνό για κλώνο.

 

Τον Νάνο δεν τον ξέρω, τα reviews καλά λόγια λένε πάντως απ' ό,τι βλέπω. Για 10 ευρώ και αφού σου αρέσει αξίζει να τον δοκιμάσεις πιστεύω, πόσο χάλια να 'ναι;

 

Τα coils μια χαρά θα κάνουν και 0.8 ohm είναι μια "νορμάλ" τιμή αντίστασης, είναι καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Infinite λένε όλοι καλά λόγια, ότι είναι από τους καλύτερους Kayfuns. Βέβαια κάνει και 23 ευρουλάκια, δεν τον λες φτηνό για κλώνο.

 

Τον Νάνο δεν τον ξέρω, τα reviews καλά λόγια λένε πάντως απ' ό,τι βλέπω. Για 10 ευρώ και αφού σου αρέσει αξίζει να τον δοκιμάσεις πιστεύω, πόσο χάλια να 'ναι;

 

Τα coils μια χαρά θα κάνουν και 0.8 ohm είναι μια "νορμάλ" τιμή αντίστασης, είναι καλή επιλογή.

για τα 150 που θελει ο authentic kayfun , 23 ειναι μια χαρα για κλονος..

 

το σκεφτομαι σοβαρα τωρα για τον v4.

 

επισης σκευτομαι να παρω mechanical mod.θελω κατι να ξεφευγει απο τα SS δηλαδη brass , copper..αλλα δεν ξερω με τι ατμοποιητη να το συνδιασω..η dripper..

 

πειτε καμια ιδεα..FT λογικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμος από σήμερα και ο κλώνος του Istick 50 στο Fasttech με 30 ευρώ και κυρίως, "ships in 5 days".

Όχι αναμονή μηνών σαν το αυθεντικό.

 

https://www.fasttech.com/products/2249105

 

Βάζω το λινκ γιατί κάποιος μπορεί να ενδιαφέρεται, με τέτοια τιμή μόνο αν δεν δουλέψει με το που θα το βγάλεις από

το κουτί δεν θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαθέσιμος από σήμερα και ο κλώνος του Istick 50 στο Fasttech με 30 ευρώ και κυρίως, "ships in 5 days".

Όχι αναμονή μηνών σαν το αυθεντικό.

 

https://www.fasttech.com/products/2249105

 

Βάζω το λινκ γιατί κάποιος μπορεί να ενδιαφέρεται, με τέτοια τιμή μόνο αν δεν δουλέψει με το που θα το βγάλεις από

το κουτί δεν θα τα βγάλει τα λεφτά του.

ρωττάω σαν ασχετος αυτο και τι αλλο χρειάζεσαι ακομα σαν σταρτερ για να ατμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωττάω σαν ασχετος αυτο και τι αλλο χρειάζεσαι ακομα σαν σταρτερ για να ατμίσεις?

 

Έναν ατμοποιητή και να διαλέξεις φυσικά και ένα υγρό που σου αρέσει.

Ατμοποιητές έχει από 3-4 ευρώ, μέχρι και 30-40 ένας πολύ καλός.

Τα υγρά αναπλήρωσης κοστίζουν κατά μέσο όρο 4-5 ευρώ τα 10 ml.

 

Γενικά ηλ. τσιγάρο=μπαταρία+ατμοποιητής+υγρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έναν ατμοποιητή και να διαλέξεις φυσικά και ένα υγρό που σου αρέσει.

Ατμοποιητές έχει από 3-4 ευρώ, μέχρι και 30-40 ένας πολύ καλός.

Τα υγρά αναπλήρωσης κοστίζουν κατά μέσο όρο 4-5 ευρώ τα 10 ml.

 

Γενικά ηλ. τσιγάρο=μπαταρία+ατμοποιητής+υγρό.

εχεις να προτείνειες εναν καλο ατμοποιητή απο το ιδιο μαγαζι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fasttech.com/products/0/10004861/2106401-authentic-kangertech-subtank-mini-clearomizer

 

Ο Subtank Mini είναι πολύ καλός ατμοποιητής και έχει κεφαλή που μπορείς να στρίψεις αντίσταση μόνος σου κάποια στιγμή αν θές. Αγόρασε και αντιστάσεις https://www.fasttech.com/product/2010102καθώς στην Ελλάδα είναι φάρμακο (4.5€ η μία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις να προτείνειες εναν καλο ατμοποιητή απο το ιδιο μαγαζι?

 

Η κλασική πρόταση για το Istick50 είναι το Subtank Mini που σου είπε ο ferongr.
Εξαιρετικός ατμοποιητής, προσιτή τιμή, πλούσια γεύση και παραγωγή ατμού.
 
Το ένα "αρνητικό" είναι ότι έχει μεγάλη εισαγωγή αέρα και βολεύει περισσότερο
για straight to lung hits, όχι mouth to lung όπως έχει συνηθίσει ένας καπνιστής.
Η μετάβαση μπορεί να σου φανεί "κάπως", συνηθίζεται και είναι πιο απολαυστικό κιόλας
μετά, αλλά με την πρώτη μπορεί να ξενερώσεις λίγο. Απλά έχε το υπόψιν σου αν τελικά τον προτιμήσεις.
 
Άλλη λύση είναι ο Mini Nautilus, λίγο παλαιότερος ατμοποιητής, αλλά εξαιρετικός κατά την γνώμη μου.
Πιο "σφικτή" τζούρα που θυμίζει περισσότερο τσιγάρο.
 
Η τεχνολογία πλέον πάει προς τα Subtanks και κάποιος ίσως πει ότι το 50άρι Istick χαραμίζεται με Ναυτίλο,
καθώς δεν χρειάζεσαι τα 50 watts, απλά επειδή ξέρω και από γνωστούς, το straight to lung τους φαίνεται 
περίεργο με την μία, ενώ με Ναυτίλο δεν άκουσα ποτέ κανένα παράπονο. Απλά με αυτόν, κάποια στιγμή σίγουρα θα θελήσεις και το κάτι παραπάνω, το Subtank θα σε καλύψει για μεγαλύτερο διάστημα, συν το ότι έχει το extra build deck που μπορείς να φτιάξεις τις δικές σου αντιστάσεις στο μέλλον αν θελήσεις.
 
Αποφασίζεις και διαλέγεις. 
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικά κάποιος που καπνιζει 30 τσιγαρα την μέρα ποσα ml υγρο θελει την μέρα?

Αξιζει η αγορά μεγάλου μπουκαλιού?ΠΧ 250 ml>

 

Τα υγρά έρχονται με διαφορετικές συγκεντρώσεις σε νικοτίνη.

Έχει από μηδενική, 3mg/ml, 6/9/12/24 κτλ.

 

Οπότε το ερώτημα δεν είναι πόσα ml, αλλά πόσα mg την μέρα νικοτίνης σε καλύπτουν.

 

Συνήθως ένας μέτριος καπνιστής ξεκινάει με 12mg/ml, ένας πολύ βαρύς με 18άρι.

Από 'κει και πέρα βλέπεις πόσο σε βολεύει και πότε νιώθεις ότι "μπάφιασες".

Με 5 ml την μέρα 18άρι υγρό π.χ., νομίζω ότι ακόμα και ένας πολύ βαρύς καπνιστής θα ένιωθε μπουκωμένος στο τέλος, σαν

να κανε 3 πακέτα τσιγάρα.

 

Έτοιμο υγρό σε τέτοια μεγάλη ποσότητα που αναφέρεις δεν νομίζω ότι υπάρχει. Δεν τα αγοράζουμε με τα λίτρα, αλλά με τα 10-20 ml.

Όσο και να κάπνιζες πάντως, είναι βέβαιο ότι θα βρεις την συγκέντρωση νικοτίνης και τα ml που θα καλύπτεσαι πλήρως.

Ένας μέτριος χρήστης, συνήθως κάνει 3-5 ml την μέρα. Έχει κόσμο που κάνει και 1 και άλλους που κάνουν 50.

3-5 ml είναι ένα λογικό νούμερο που ακούς από πολλούς. Αυτό το λέω για να υπολογίσεις περίπου το κόστος σου σε υγρά.

 

Αν θες φυσικά, υπάρχει και η δυνατότητα μετά να παίρνεις τις πρώτες ύλες και να το φτιάχνεις και μόνος σου, όπου εκεί βγαίνει σχεδόν τσάμπα, κάποια λίγα cents το ml, και για μια απλή καπνική γεύση είναι και πανεύκολο, γίνεται κυριολεκτικά σε 3 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...