Προς το περιεχόμενο

κουπονι - Samsung UE32D6500 32" 3D LED - 399e


crusad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου απαντησαν αυτο μεσω facebook

 

InTheBox.gr Κυρία ...... αναλυτικές πληροφορίες για την παραγγελία υπάρχουν εδώ: http://inthebox.gr/index.php/shop/goldendeals-offers και η προσφορά αναφέρει παράδοση σε 7-10 εργάσιμες! Θέλετε να ακυρώσετε, ακυρώστε καθώς πολλοί έχουν μπει σε ουρά αναμονής από ακυρώσεις. Πέρα από εκεί όσο πιο γρήγορα μπορούμε επιβεβαιώνουμε τα κουπόνια και στέλνουμε τις παραγγελίες. Τα ερωτήματα των περισσοτέρων είναι α) αν μπορούν να παραλάβουν από εμάς (δεν μπορούν καθώς είμαστε ηλεκτρονικό κατάστημα) β) σε πόσες ημέρες θα παραλάβουν (αναφέρεται στην προσφορά και τηρείται σειρά προτεραιότητας) γ) γιατί είναι εκκρεμής η παραγγελία μου (γιατί ακόμη δεν έχει επιβεβαιωθεί το κουπόνι). Δεχόμαστε πάνω από 200 emails την ημέρα με ερωτήματα που αναγράφονται στην προσφορά και προσπαθούμε να τα απαντήσουμε όλα.

 

Aλλα και αυτο.. :

 

Stalitsa : εμείς που πηραμε το κουπονι της 32αρας πότε θα ενημερωθουμε για την πορεια της παραγγελειας μας?

9 hours ago · Like

 

InTheBox.gr :Αυτή τη στιγμή κάνουμε update σε όλες τις παραγγελίες και ελέγχουμε τα κουπόνια :)

9 hours ago · Like

 

Και επίσης σημερα μετα απο 5 μερες απαντησαν αμεσως στο πρωτο μου τηλεφωνημα.Με εξυπηρετησε μια κοπελα.Τη ρωτησα για την παραγγελεια μου και μια λαθος παραγγελεια που ειχα στειλει χωρις κουπονι και μου ειπε οτι ολα ειναι οκ και βασει αριθμου παραγγελειας θα παραλαβω σε 12 εργασιμες ισως και παραπανω.Ως εκ τουτου δεν προχωραω σε ακυρωση..κανω υπομονη και περιμενω και εγω το επιβεβαιωτικο email και το τηλεφωνημα μια μερα πριν την παραδοση.Ελπιζω όλα να πανε καλα και να ηταν απλα ενα false alarm...(επιμένω όμως ότι ήταν δικαιολογημένο!)

 

Υ.Γ:Αν κανεις απο σας παραλαβει πρωτος ας μας ενημερωσει για το πως ειναι κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μας έχετε "φάει" ε..!

Λοιπόν, το InTheBox ανήκει σ' εμάς και δεν είναι απάτη η προσφορά.

 

Μπορείτε να δείτε το πώς σκεφτήκαμε εδώ: http://inthebox.gr/index.php/megales-ekptwseis

 

Πέρα από εκεί, δυστυχώς έχουμε γραφεία και όχι φυσικό κατάστημα και επειδή δεν έχουν ενοικιαστεί τα καταστήματα στην ίδια πολυκατοικία, πολλοί θεωρούν πως είναι δικά μας και.. εξαφανιστήκαμε!

 

Όχι λοιπόν, εδώ είμαστε και δεν πάμε πουθενά!

 

Λίγη υπομονή από όλους γιατί το νέο προσωπικό του InTheBox εκπαιδεύεται για ν' αναλάβει δράση!

 

 

Merci!

 

Μαίρη

 

μου απαντησαν αυτο μεσω facebook

 

Ελπιζω όλα να πανε καλα και να ηταν απλα ενα false alarm...(επιμένω όμως ότι ήταν δικαιολογημένο!)

 

Υ.Γ:Αν κανεις απο σας παραλαβει πρωτος ας μας ενημερωσει για το πως ειναι κλπ...

 

 

Με βάζεις στη διαδικασία να σου αποστείλω άμεσα, αλλά μετά θα βγουν όλοι να μιλάνε για απάτη για να παραλάβουν πιο γρήγορα και δε θα προλάβουμε.. :P

 

Στείλε μου ένα email στο [email protected] με το Order id σου να σε τακτοποιήσω και μετά θέλω πανό να λέει False Alarm!!!!

 

Φιλικά,

Μαίρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχουμε κάθε δικαίωμα σαν "πελάτες σε δύσκολους καιρούς" να διατηρούμε αμφιβολίες για κάθε μας αγορά, ειδικά όταν αυτή μας δίνει ένα μικρό πάτημα...Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα κάνατε και εσείς σαν πελάτισσα σε έναν άγνωστο για εσάς πωλητή απλά είναι δύσκολο να το δείτε τώρα, εφόσον είστε εσείς ο πωλητής.

Μακάρι όλα να πάνε καλά,να συνεχίσετε να κάνετε προσφορές και να εποφελούντε με αυτές και τα δυο αντισυμβαλλόμενα μέρη.Πωλητης-αγοραστης.

 

Το ευτυχές είναι ότι υπάρχετε.Απαντήσατε.Και αναμένουμε να ολοκληρωθεί επιτυχώς η συνεργασία μας μαζί σας.

 

Φιλικά,

Σταυρούλα.

 

 

Με βάζεις στη διαδικασία να σου αποστείλω άμεσα, αλλά μετά θα βγουν όλοι να μιλάνε για απάτη για να παραλάβουν πιο γρήγορα και δε θα προλάβουμε.. :P

 

Στείλε μου ένα email στο [email protected] με το Order id σου να σε τακτοποιήσω και μετά θέλω πανό να λέει False Alarm!!!!

 

Φιλικά,

Μαίρη

 

 

χαχαχα...δε θελω να μου αποστείλετε πριν έρθει η σειρά μου.Το μόνο που ήθελα ήταν ένα σημάδι ζωής από την εταρεία σας για να μπορώ να περιμένω.Και το πήρα!

Αν θα μπορουσα να ζητησω κατι είναι, να μου πείτε ότι κατανοειτε την ανησυχία μου και ότι βάσει των δεδομένων που είχα ήταν δικαιολογημένη!

Το false alarm έχει βγει έτσι κ αλλιως! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι έχουμε κάθε δικαίωμα σαν "πελάτες σε δύσκολους καιρούς" να διατηρούμε αμφιβολίες για κάθε μας αγορά, ειδικά όταν αυτή μας δίνει ένα μικρό πάτημα...Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα κάνατε και εσείς σαν πελάτισσα σε έναν άγνωστο για εσάς πωλητή απλά είναι δύσκολο να το δείτε τώρα, εφόσον είστε εσείς ο πωλητής.

Μακάρι όλα να πάνε καλά,να συνεχίσετε να κάνετε προσφορές και να εποφελούντε με αυτές και τα δυο αντισυμβαλλόμενα μέρη.Πωλητης-αγοραστης.

 

Το ευτυχές είναι ότι υπάρχετε.Απαντήσατε.Και αναμένουμε να ολοκληρωθεί επιτυχώς η συνεργασία μας μαζί σας.

Έτσι

 

χαχαχα...δε θελω να μου αποστείλετε πριν έρθει η σειρά μου.Το μόνο που ήθελα ήταν ένα σημάδι ζωής από την εταρεία σας για να μπορώ να περιμένω.Και το πήρα!

Αν θα μπορουσα να ζητησω κατι είναι, να μου πείτε ότι κατανοειτε την ανησυχία μου και ότι βάσει των δεδομένων που είχα ήταν δικαιολογημένη!

Το false alarm έχει βγει έτσι κ αλλιως!

Ακριβώς έτσι!!!

Εύγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλα μιλαμε εχει πολυ γελιο η υποθεση, ηταν που ηταν, το εφαγε και ο γαιδαρος!!!!!

 

Το #93 μονο ως φαρσα μπορω να το εκλαβω ωστε να σταματησω λιγο νωριτερα το γελιο...

 

:rolleyes:

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μας έχετε "φάει" ε..!

Λοιπόν, το InTheBox ανήκει σ' εμάς και δεν είναι απάτη η προσφορά.

 

Μπορείτε να δείτε το πώς σκεφτήκαμε εδώ: http://inthebox.gr/i...gales-ekptwseis

 

Πέρα από εκεί, δυστυχώς έχουμε γραφεία και όχι φυσικό κατάστημα και επειδή δεν έχουν ενοικιαστεί τα καταστήματα στην ίδια πολυκατοικία, πολλοί θεωρούν πως είναι δικά μας και.. εξαφανιστήκαμε!

 

Όχι λοιπόν, εδώ είμαστε και δεν πάμε πουθενά!

 

Λίγη υπομονή από όλους γιατί το νέο προσωπικό του InTheBox εκπαιδεύεται για ν' αναλάβει δράση!

 

 

Merci!

 

Μαίρη

 

 

Από την πλευρά μου, θέλω να συγχαρώ την κ. Μαίρη Πρεβεζάνου (εάν, τελικά, συνδυάζονται τα δύο) για το θάρρος που έχει να απαντήσει επώνυμα και ΔΗΜΟΣΙΑ στο θέμα αυτό που απασχόλησε αρκετά μέλη του forum, και εμένα, προσωπικά, χωρίς να έχω συμμετάσχει στη συγκεκριμένη προσφορά αλλά ως, εν δυνάμει, υποψήφιο αγοραστή, μιας και περιλαμβάνομαι σε αυτούς που παρακολουθούν τις προσφορές των παρόχων και αγοράζω πολλά προϊόντα και υπηρεσίες, μέσω αυτών.

 

Είναι πολύ σημαντικό να γνωρίζει ο αγοραστής την παρουσία του πωλητή, σε ένα forum που συζητούνται θέματα κοινού ενδιαφέροντος, όπως έχει αποδειχθεί πάρα πολλές φορές και αυτές οι ενέργειες δυναμώνουν τις σχέσεις συγκεκριμένου πωλητή και υποψήφιων αγοραστών. Είμαι βέβαιος ότι αυτή η ενέργεια και η αναμενόμενη συνεχής επαφή σας με τους αγοραστές των προϊόντων που προωθείτε θα σας ωφελήσει, στο μέλλον, με πάρα πολλούς τρόπους.

 

Keep on ... communicating ...

Επεξ/σία από makfil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όντως βαράνε καμπάνες και antivirus.Δεν ξέρω ρε παιδιά τι γινεται ..

 

Και κοκκινα alarms στο WOT, το πιθανοτερο ειναι να ειναι φαρσα η "παρεμβαση" απο καποιον που προσπαθει να κανει την πλακα του. Τι να υποθεσει κανεις, ειναι δυνατον να μην απαντανε στα mail ελαχιστων (1-2; ) πελατων, αλλα δημοσια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενημέρωσή σας, η ιδιοκτήτρια του InTheBox, όπως αναφέρει η ίδια, συμμετείχε σ΄αυτό το θέμα σε άλλο forum και έδωσε εξηγήσεις για τις χαμηλές τιμές με τις οποίες προσφέρει ορισμένα είδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μπω και εγώ λίγο στο θέμα που το παρακολουθώ από την αρχή

 

Είμουν έτοιμος να κάνω την αγορά μέχρι που βλέπω πως το inthebox είναι κάτι πολύ νεο , μα πολύ νέο

λέω οκ καλό είναι να δούμε και κάτι νέο και γιατί οχι ασ πετύχει και το μαρκετινγκ τους.

 

Η ανάγκη μου όμως ήταν οχί η προσοφρά του goldendeals αλλά μια άλλη που έχουν στο site τους με όντως πολύ καλή τιμή

το ψάχνω από εδώ το ψάχνω από εκεί λέω ωραία αυτη θέλω (μια 46αρα)

 

λέω να ρίξω και μια ματιά στους όρους και βλέπω με underline ότι δεν ειναι καταστημα και ότι δεν τιμολογεί το inthebox

ότι είναι απλά διαμεσολαβητές από το κατάστημα που έχουν κλήσει τη συμφωνία

 

επίσης γνωρίζω ότι τη συμφωνία την έχουν κάνει από το εξωτερικό μιασ και η αντιπροσωπία στην Ελλάδα δεν έχει καμία σχέση μαζί τους. (το κόβω από Ρουμανία που είναι η χώρα κατασκευής ...αν δεν κανω λάθος)

όπως και να έχει μιλάμε για μια εταριεία που δεν θα σου στείλει τιμολόγιο και δεν θα πάρεις απόδειξη, αλλά θα τους κάνεις μια τραπεζική κατάθεση ή paypal!!!

 

Οπότε δυστυχώς σε κάτι που είναι μόνο marketing και τίποτα άλλο δεν θα έβαζα ούτε μισό ευρω

 

sorry αλλά το μαρκετινγκ τους είναι error όπως και το όνομά τους

(αυτό ειναι πορσωπικό μου άποψη καθαρά από την προσπάθεια μου να γίνω πελάτης τους)

 

εύχομαι να διαψευστώ και να γίνω και πελάτης τους στο μέλλον

 

 

για να τα λέμε και όλα, πριν κλήσει η προσφορά με το golden deals απαντούσαν στα τηλέφωνα και στα email άμεσα(ημέρα παρασκευή)

 

άρ αο πανικός των τηλεφώννω είναι καθαρά θέμα ημερών....τα άλλα όμως έχουν πολλά ερωτηματικά ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου το έστειλαν όταν δέσμευσαν το πόσο από την κάρτα..

 

Νομίζω ότι είναι από απίθανο έως τελείως αδύνατο να μην συνοδεύεται από περαστικό πώλησης (απόδειξη) η τηλεόραση, και το πιθανότερο είναι να είναι κομμένη από το inthebox.

 

Ας είμαστε λίγο πιο προσεχτικοί-σοβαροί!!

 

 

Από το goldendeals

Οδηγίες

Η πιστωτική σας κάρτα χρεώθηκε με το συνολικό ποσό των 399 ευρώ για λογαριασμό του GoldenDeals.gr. Στο αντίγραφο κίνησης του λογαριασμού της κάρτας σας θα εμφανιστεί η χρέωση των 399 ευρώ με περιγραφή “XE GOLDEN DEALS”.

To email αυτό αποτελεί ηλεκτρονικό αποδεικτικό και όχι απόδειξη αγοράς. Την απόδειξη αγοράς θα την παραλάβετε από το κατάστημα που θα εξαργυρώσετε το κουπόνι.

 

(άρα ήδη υπαρχουν 2 αποδειξεις για τα χρηματα, μια ηλεκτρονική-email, και μία στην κάρτα)

 

 

Από το inthebox:

Μετά από κάθε παραγγελία σας, λαμβάνετε σε ηλεκτρονική μορφή την απόδειξή σας από το κατάστημα το οποίο διαθέτει το προϊόν αυτό. Υπάρχει περίπτωση να λάβετε περισσότερες από μία αποδείξεις, εαν έχετε αγοράσει προϊόντα που προωθούνται από διαφορετικά καταστήματα. Επιτρέψτε μας περίπου 4-5 εργάσιμες για την αποστολή των αποδείξεων από τις συνεργαζόμενες επιχειρήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε εχει πολυ γελιο η υποθεση, ηταν που ηταν, το εφαγε και ο γαιδαρος!!!!!

 

Το #93 μονο ως φαρσα μπορω να το εκλαβω ωστε να σταματησω λιγο νωριτερα το γελιο...

 

:rolleyes:

 

Δεν νομίζω να είναι πλάκα. Δες ΕΔΩ-->Περί εμού κι ΕΔΩ.

Αφού είναι μέλος της κοινότητας μας ας έμενε να πει μερικές καθαρές κουβέντες στα ερωτήματα των πελατών του(της).

Αν κι εγώ στην αρχή τα είχα περισσότερο με το Golden και λιγότερο με το InTheBox, ψάχνοντας στους όρους χρήσης τους προσπαθούσα να βρω:

 

1. Όνομα (με ποιόν θα έκανα συναλλαγή)

2. Φυσική έδρα, αν υπήρχε. (Κατάστημα, γραφείο ή σπίτι)

3. Τηλέφωνο (για επικοινωνία για διευκρινιστικά θέματα after market, service κλπ)

4. ΑΦΜ (αν πρόκειται για εταιρία)

5. Δίκαιο (για επίλυση αστικών ή εμπορικών τυχών διαφωνιών)

 

Τι βρήκα?

1. Τίποτα (ούτε από Golden ούτε από InTheBox)

2. Για το InTheBox: Μια διεύθυνση που υπήρχε αποδείχθηκε ανύπαρκτη από μέλος που την επισκέπτικε και η οποία άλλαξε τις τελευταίες μέρες στο site στα πλαίσια του εξωραισμού της σελίδας. Για το Golden δεν βρήκα τίποτα εκτός από κάτι αποθήκες για μεταφορές που μπορεί και να μην είχαν και σχέση προσωπική αλλά να εκτελούσαν εξ αποστάσεως, άρα εκ των ουκ ανευ.

3. Το μόνο που βρήκα. (αλλά μπορεί και να μην είχε και καμιά αξία αν δεν ταυτίζονταν με τα (1) & (4).

4. Παντελής απουσία και για τους δυό. Βέβαια τις τελευταίες μέρες ή μάλλον ώρες κάπου πήρε το μάτι μου ένα ΑΦΜ να περιφέρετε σε διάφορα fora μαζί με όνοματεπώνυμο κιόλας. Αν ισχύει γιατί δεν το βάζαν στο site? Δεν το χωράει ο νους μου βέβαια να είναι εντελώς άσχετο με την υπόθεση μας κι απλά να διασύρεται το όνομα κάποιου(ας) ταλαίπωρης εν αγνοία του(ης).

5. Το βασικότερο κριτήριο σε μια εμπορική πράξη απουσίαζε επιδεικτικά.

 

Κι όπως καταλαβαίνετε χωρίς Όνομα ή ΑΦΜ. δεν μπορείς να κάνεις αξιόπιστες συναλλαγές.

Και φυσικά δεν συμμετείχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...