Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι μην ανησυχεις δεν εχει σχεση με τη διαθεσιμοτητα....απλα ειχα κανει προπαραγγελια με επιλογη πληρωμης με αντικαταβολη και ηθελα να το αλλαξω σε πιστωτικη.

Ε αν ειναι δυνατον ενα τοσο απλο πραγμα μου βγαλανε τη πιστη!Επρεπε να ακυρωσω τη παραγγελια και να κανω καινουρια!Ακομα και ετσι οταν τους ελεγα οτι επιτελους ακυρωστε τη για να προχωρησω στη καινουρια με συνδεανε με Καιρο!!!

Ε τρεις μερες και 5-6 mail μετα τους ειπα απλα ακυρωστε την και θα παραγγειλω απο αλλου!Και αν εχεις τον Θεο σου μου απαντησανε αμεσα οτι η παραγγελια σας ακυρωθηκε!!!

 

Δεν πειραζει και τα Media Markt μια χαρα ειναι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περιμένω κι εγώ το preorder μου από Πλαίσιο (το έκανα πριν 2 μήνες με το που ανακοινώθηκε η προσφορά για Fifa κλπ). Είχα κάνει όμως και μια προηγούμενη παραγγελία για "σκέτο" Xbone και ευτυχώς το Πλαίσιο έκανε σχετικά γρήγορα την ακύρωση σε αυτή.

 

Υποτίθεται ότι η αγορά θα γίνει με αντικαταβολή και με παραλαβή από κατάστημα, όμως εννοείται πως ακόμα δεν έχω λάβει ειδοποίηση. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως, ειδικά αφού μόλις σήμερα διαπίστωσα ότι για την κονσόλα δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ παιχνίδι της προκοπής. Δεν μιλάω για δύο ή τρία, αλλά για ένα, έστω κάτι να αγοράσω μαζί με το μηχανάκι τουλάχιστον μέχρι να βγει το Fifa (το οποίο ούτως ή άλλως μάλλον σε PC θα το παίζω).

 

Μάλλον αυτός είναι και ο λόγος που ούτε καν σκέφτομαι την Παρασκευή. Ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι η αγορά θα γίνει με αντικαταβολή και με παραλαβή από κατάστημα, όμως εννοείται πως ακόμα δεν έχω λάβει ειδοποίηση. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως, ειδικά αφού μόλις σήμερα διαπίστωσα ότι για την κονσόλα δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ παιχνίδι της προκοπής.

 

 

 

Εχει το Forza 5 και προσεχώς το Horizon 2...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πρώτο έχω διαβάσει κάμποσα reviews και μου σχηματίστηκε η εντύπωση πως είναι αρκετά πετσοκομμένο σε σχέση με τα παλιότερα  FM (λιγότερα αυτοκίνητα και κυρίως πίστες). Η μεγαλύτερη ένστασή μου όμως είναι ότι το Xbox εξακολουθεί να μην υποστηρίζει τις τιμονιέρες της Logitech G25/27. Έχοντας συνηθίσει να παίζω με αυτές, αρνούμαι να ασχοληθώ με οτιδήποτε άλλο και εννοείται δεν θα παίξω τέτοιο ραλάκι με gamepad.

 

Το δεύτερο απ' ότι βλέπω κυκλοφορεί τέλος του μήνα και είναι ακόμα ένα καλό παιχνίδι που θα βγει. Στο προηγούμενο post μου μιλούσα για άμεσα διαθέσιμα games, τα οποία θα μπορούσα να αγοράσω με την παραλαβή της κονσόλας (σε 2 μέρες δηλαδή). Σε όσες σχετικές λίστες έχω δει, τα προτεινόμενα καλά παιχνίδια είτε τα έχω ήδη σε PC ( βλ. AC Black Flag, Wolfenstein, Titanfall, CoD Ghosts) είτε με αφήνουν αδιάφορο (βλ. Plants vs Zombies, Lego, Tomb Raider κλπ)

 

Υπομονή, τι να γίνει. Περιμένω κι εγώ να δω τι θα γίνει με τα marketplaces και αν θα μπορούμε τελικά να αγοράζουμε φθηνότερα από Hong Kong. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι η αγορά θα γίνει με αντικαταβολή και με παραλαβή από κατάστημα, όμως εννοείται πως ακόμα δεν έχω λάβει ειδοποίηση. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως, ειδικά αφού μόλις σήμερα διαπίστωσα ότι για την κονσόλα δεν υπάρχει ούτε ΕΝΑ παιχνίδι της προκοπής. Δεν μιλάω για δύο ή τρία, αλλά για ένα, έστω κάτι να αγοράσω μαζί με το μηχανάκι τουλάχιστον μέχρι να βγει το Fifa (το οποίο ούτως ή άλλως μάλλον σε PC θα το παίζω).

 

Ρε παλαβέ αφού το Fifa θα το τρέχεις από το PC γιατί έκανες preorder το bundle με το Fifa? Και περίμενα ότι θα κάναμε κανένα ματσάκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, καλή ερώτηση :P Το έκανα για να πάρω το παιχνίδι τζάμπα (αφού πριν 2 μήνες δεν θυμάμαι αν υπήρχε preorder με διαφορετικό bundle) και γιατί όλο και κάπου θα χρειαστεί (σε κανα εξοχικό κλπ, όπου δεν μπορώ να κουβαλάω το  PC για να παίξουμε Fifa). Αν το '15 είναι τόσο καλό όσο το διαφημίζουν, ευχαρίστως να το παίζω και στα δύο format!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Στο θέμα της υποστηριξης τιμονιέρας η MS ειδικά στο 360 ήταν τραγική.Εδω είναι κάπως καλύτερα τα πραγματα (xbox one με tx 458). Δυστυχώς η logitech δεν πρόκειται να υποστηριχθεί ούτε στο one , ουτε στο ps4.

 

Πάντως και εγώ προερχόμενος από g25 και gt5 μπορώ να σου πω ότι το forza 4 ήταν το μονο racing που ευχαριστηθηκα με gamepad. Αφ ενός μέν το παιχνίδι ήταν σωστά σχεδιασμένο , αφ ετέρου δε ο 360 controller είναι το ιδανικό χειριστήριο για racing.

 

Τελος πάντων αν έχεις δυνατό pc , όντως δεν έχεις και πολλούς λόγους να ασχοληθείς. Ο petran είπε ότι γίνεται μια χαρά γίνεται να ψωνίζεις από HK.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο με Fifa 15 και Forza 5 είδα ότι έχει αφαιρεθεί από τη σελίδα του Public. Παίζει να φάμε κανένα άκυρο τελικά;

Όντως το αφαίρεσαν! Εξαντλήθηκε ας πούμε? Περίεργο, αφού είναι επίσημη προσφορά που την έχουν όλα τα μαγαζιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα κι εγώ. Θέλω να ελπίζω ότι απλώς έφτασαν τα όριά τους για τις προπαραγγελίες του συγκεκριμένου bundle και το αφαίρεσαν από το site. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει πρόβλημα για όσους έχουν ήδη παραγγείλει, διαφορετικά δεν τους ξεπλένει ούτε ο Αμαζόνιος...

 

Ρε ένα παιχνίδι να παίξω μέσα στο ΣΚ, ένα!

 

Για την περίπτωση του ΗΚ marketplace εξακολουθώ πάντως να έχω τις επιφυλάξεις μου και θα ήθελα να μάθω περισσότερα (θα τα ψάξω όταν με το καλό πάρω το μηχάνημα). Φαντάζομαι πως μιλάμε για αγορές με ελληνική ΙΡ, χρησιμοποιώντας ελληνική credit card δηλωμένη σε ελληνική διεύθυνση (υπάρχουν κι άλλοι τρόποι πληρωμής?) και για διατήρηση των παιχνιδιών ακόμα κι αν αργότερα αλλάξουμε το region μας. Και πως δεν θα ξυπνήσει μια μέρα η MS να αρχίσει να μοιράζει μπάνια και άλλα ωραία. Πολύ περίεργο μου φαίνεται. Σαν να επέτρεπε πχ. το  Steam αγορές από τη ρώσικο marketplace (στις γνωστές τιμές ξεφτίλα), χωρίς περιορισμούς στο geolocation ή/και το activation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που σε αφηνει να αλλαξεις Region χωρις να σε ενημερωνει για κατι δυσκολα θα κανει κινηση μπαναρισματων.

 

Θα γινει χαμος θα πεσουν ολοι να την φανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδα κι εγώ. Θέλω να ελπίζω ότι απλώς έφτασαν τα όριά τους για τις προπαραγγελίες του συγκεκριμένου bundle και το αφαίρεσαν από το site. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει πρόβλημα για όσους έχουν ήδη παραγγείλει, διαφορετικά δεν τους ξεπλένει ούτε ο Αμαζόνιος...

 

Ρε ένα παιχνίδι να παίξω μέσα στο ΣΚ, ένα!

 

Για την περίπτωση του ΗΚ marketplace εξακολουθώ πάντως να έχω τις επιφυλάξεις μου και θα ήθελα να μάθω περισσότερα (θα τα ψάξω όταν με το καλό πάρω το μηχάνημα). Φαντάζομαι πως μιλάμε για αγορές με ελληνική ΙΡ, χρησιμοποιώντας ελληνική credit card δηλωμένη σε ελληνική διεύθυνση (υπάρχουν κι άλλοι τρόποι πληρωμής?) και για διατήρηση των παιχνιδιών ακόμα κι αν αργότερα αλλάξουμε το region μας. Και πως δεν θα ξυπνήσει μια μέρα η MS να αρχίσει να μοιράζει μπάνια και άλλα ωραία. Πολύ περίεργο μου φαίνεται. Σαν να επέτρεπε πχ. το  Steam αγορές από τη ρώσικο marketplace (στις γνωστές τιμές ξεφτίλα), χωρίς περιορισμούς στο geolocation ή/και το activation.

Πιο πάνω αναφέρθηκε ότι πρέπει να βάλεις διεύθυνση της χώρας που αγοράζεις αν δε κάνω λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε στην αλλαγή του region, θα πρέπει να αλλάξουμε και τη διεύθυνση αυτή; Πόσο συχνά θα μπορούμε να αλλάζουμε το region; Μια φορά το χρόνο, όπως ειπώθηκε; Και τι γίνεται αν η παραπάνω διεύθυνση δεν συμφωνεί πχ. με τη διεύθυνση της πιστωτικής; Μάλλον θα χρειαστούν αρκετές δοκιμές για να έχουμε ένα συγκεκριμένο μπούσουλα με διακριτά βήματα και περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα των προπαραγγελιων θελω να πιστευω οτι απο αυριο το αργοτερο μεθαυριο θα φυγουν ενημερωτικα mail με το ποτε θα παραλαβουμε....για το αλλο θεμα εισαι λιγακι υπερβολικος στο θεμα Forza.

 

Αν δεν εχει παιχνιδια να παιξεις στο One τι να πουνε οι κατοχοι του PS4....

 

Οσο για το marketplace o Πετραν εχει αλλαξει καμμια 5αρια φορες διευθυνση τουλαχιστον οποτε δεν νομιζω να ισχυει αυτο που λες για μια φορα το χρονο....αλλα σαν πιο ειδικος ας μας πει ο ιδιος αν δεν τον εχουν μπαναρει βεβαια γιατι βλεπω εχει εξαφανιστει τωρα τελευταια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Region στο store αλλάζεις από το menu της κονσόλας όσες φορές θες.Απλά κάνεις restart τη κονσόλα και έτοιμο.Για αγορές με κάρτα χρειάζεται να έχεις και μια διεύθυνση στη χώρα που είναι το store.Πχ αν το γυρίσεις στο αμερικάνικο store πρέπει να έχεις δηλώσει και διεύθυνση Αμερικής.Υποθέτω όταν κάνεις add τη κάρτα στο store μέσω της κονσόλας βάζεις και τη διεύθυνση.

 

Μπορείς να έχεις την ίδια κάρτα σε διαφορετικά store και σε κάθε store βάζεις αντίστοιχη διεύθυνση της χώρας που είναι το store.Πχ στο ελληνικό έχεις την Α κάρτα και διεύθυνση Ελλάδας,το γυρίζεις Αμερική και χρησιμοποιείς πάλι την Α κάρτα αλλά διεύθυνση δηλώνεις Αμερικής.

 

Αν αγοράσεις με gift card (προπληρωμένη κάρτα για το Xbox store) δε χρειάζεται να δηλώσεις διεύθυνση αλλά προς το παρών έχω βρει μόνο για το US,EU,UK store.

 

Κανονικά πρέπει η διεύθυνση να είναι νόμιμη αλλά δε το τσεκάρουν.Δε νομίζω και στο μέλλον να αλλάξει αυτό.Απλά δε ξέρω αν όλες οι κάρτες δουλεύουν και στα άλλα store εκτός του ελληνικού.Αυτό ίσως εξαρτάται από τη κάρτα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...