Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο public και μενα σε εκτεταμενη αναζητηση λεει!

Θα ψάχνουν βαθιά στις αποθήκες και τα υπόγεια! :P

 

Το αστείο στην παραπάνω φωτογραφία είναι ότι δεν περιμένει κανείς στην ουρά για να το αγοράσει? Ή κάτι άλλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως ειλικρινα δεν καταλαβαίνω τοην κόντρα από μερικούς μεταξύ ps4 και xbox one.

Ο,τι γουστάρει ο καθένας παίρνει....Δικαίωμα του.

 

Στα του topic τώρα το μηχάνημα το έχω δύο μήνες και είμαι πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

1) Τελείως αθόρυβη λειτουργία ακόμα και με αυξημένες εξωτερικές θερμοκρασίες.

2) Μηδέν κολλήματα.

3) Εφετζίδικο kinect ,έχει πάρα πολλές μικρολειτουργίες που έχουν αν μη τι άλλο πλάκα,όπως να σου ανάβει την τηλεόραση μόνο του όταν ανοίγει το xbox και να την κλείνει αντίστοιχα. :devil: :-D .Ενσωματωμένο μικρόφωνο κτλ.

4)Μέχρι στιγμής έχω το titanfall και το bf4 τα οποία "κρατάνε" τα fps και την απόδοση τους ακόμη και μετά από πολλές ώρες gaming.

 

Για το PS4 δεν έχω γνώμη....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα σπιτι απο νοσοκομειο και ειδα στο mail μου πως η παραγγελια μου απο Media Markt εχει σταλει για παραδοση....βεβαια δεν λενε ποτε ακριβως αλλα φανταζομαι πως αυριο θα ειναι στα χερια μου.

 

Βλεποντας και το τι γινεται με το Public χαιρομαι πολυ που ακυρωσα τη παραγγελια μου απο αυτους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλαίσιο μου έστειλαν και εμένα ότι αύριο παραλαμβάνω για να δούμε !! Παιδιά με xbox live τι γίνεται έχει μέσα ? Αν όχι υπάρχει καμιά άκρη κάνα site για να πάρουμε gold πιο φτηνά ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 360 δεν ήταν έτσι. Επίσης, στο 360 έπαιζε κάτι άλλο, που καλό θα ήταν να το τσεκάρετε πριν κάνετε τέτοια αλλαγή (αν και εφόσον δεν έχει περιορισμούς στον αριθμό δεν υπάρχει προς το παρόν θέμα). Αν η IP σου δε συμφωνούσε με τη χώρα που είχες δηλωμένη σε έκανε default στους αυστηρότερους κανονισμούς rating του γενικότερου region σου. Στην Ευρώπη αυτό ήταν της Γερμανίας. Αυτό σήμαινε πως αν είχες ιρλανδικό ή βρετανικό λογαριασμό και ήσουν στην Ελλάδα υπήρχαν πράγματα που ενώ τα έβλεπες στο marketplace δε σε άφηνε να τα κατεβάσεις. Εβγαζε "content is not available at your region". Παραδείγματα που έχω πρόχειρα στη μνήμη μου ήταν τα DLC του Gears of War ή το demo του Call of Duty ή το Dead Rising Case Zero. 

 

Δεν έχω Χ1, οπότε μου είναι αδύνατο να τσεκάρω αν παίζει το ίδιο θέμα ή κάτι παρόμοιο ή όχι, οπότε προσέξτε το κι αυτό.

 

Ισχυει αυτο που λεει ο Vole Maulder, το επιβεβαιωνω 100 τοις εκατο για το 360.

Και ισως ισχυσει καποια στιγμη για το One.

Κανενας δεν ειναι σιγουρος/η πως θα μπορεις να αλλαζεις region κατα βουληση στο μέλλον.

Πολύ μεγάλο θετικό αυτό για το Χ1, λοιπόν, σε συνδυασμό με τις απεριόριστες αλλαγές region. 

 

Κοίτα στο παραπάνω μου quote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bundle απο κωτσόβολο...

 

Set το οποίο αποτελείται από την κονσόλα Console Xbox One και τα παιχνίδια Forza Motorsport 5, Destiny και Max: The Curse of Brotherhood & LocoCycle.

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/xbox-one/konsola-xbox-one/143718-microsoft-xbox-one-&-forza5-&-destiny-&-max-&-lococycle

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Ιαπωνια ειναι πλεον προς κινητα.

 

Ναι βρε, δεν υπάρχει forum που να μην έχει γραφτεί αυτό. Αλλά προφανώς με το να μην έχει καθόλου πάτημα στην ιαπωνία σημαίνει ότι δεν θα έχει και καμία υποστήριξη από τους εναπομείναντες developers. Η συμφωνία της MS με την Platinum για το Scalebound προφανώς έγινε το αργότερο αρχές 2014, όταν ακόμα το Xbox One πήγαινε καλά σε πωλήσεις και υπήρχε... ελπίδα. Τώρα, η MS θα πρέπει να πληρώσει πολύ περισσότερο έναν Ιάπωνικό στούντιο για ένα παιχνίδι σε μία κονσόλα που δεν θα την αγοράσει κανένας στην Ιαπωνία. 

 

Ο κόσμος στην Ιαπωνία πιστεύω δεν έχει απομακρινθεί από τις κονσόλες μόνο εξαιτίας των κινητών αλλά επειδή δεν υπάρχουν πια μεγάλοι τίτλοι. Θα υπάρχει μεγάλη διαφορά όταν βγουν MGS 5, FFXV, BloodBorne. Η MS αν ήθελε να πετύχει στην Ιαπωνία θα έπρεπε να δει ποιο είναι το μεγαλύτερο franchise (Monster Hunter) και να το χρηματοδοτήσει για το Xbox.

 

Καλά λεφτά μεν, αλλά οι πωλήσεις στην Ιαπωνία δεν είναι προαπαιτούμενο για να πάει καλά η κονσόλα.

 

Ναι αλλά σκέψου πόσοι ανα τον κόσμο -όχι μόνο στην Ιαπωνία- αγόρασαν το 360 επειδή είχε Ιαπωνέζικους τίτλους.

  

Εντομεταξυ δε ξερουμε ποτε τραβηχτηκε η φωτο.

Λίγες ώρες πριν ανοίξει το μαγαζί. Και αυτό είναι μετά.

 

Hr4ljxX.jpg

Επεξ/σία από RedPanda
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bundle απο κωτσόβολο...

 

Set το οποίο αποτελείται από την κονσόλα Console Xbox One και τα παιχνίδια Forza Motorsport 5, Destiny και Max: The Curse of Brotherhood & LocoCycle.

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/xbox-one/konsola-xbox-one/143718-microsoft-xbox-one-&-forza5-&-destiny-&-max-&-lococycle

 

 

Αραγε να ειναι digital τα games ή retail??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παιδια απο public μου ηρθε μυνημα απο τις 6 το απογευμα οτι η παραγγελια μου παραδωθηκε στην ACS και θα την εχω αυριο , και πριν λιγο που μπηκα , μου ειχε και τον αριθμο της αποστολης, οποτε ολα καλα με το public, απλα θα ειχαν λιγα κομματια, γιατι και στο σαιτ τους γραφουν εξαντλημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αραγε να ειναι digital τα games ή retail??

 

Λογικά το destiny και το forza δεν θα είναι ... Το lococycle και το max είναι digital και μάλιστα τα πουλάει ο κώτσο στα 19,99 ευρώ. Απ' ότι φαινεται η MS θα αρχίσει να πουλάει και digital retail...

 

Επίσης  όσοι παράγγειλαν από τα public θα πάρουν την κονσόλα , μην τρελαθούμε.... Εξάλλου η κονσόλα θα είναι πάντα με έναν τίτλο δωρεάν στα 399 και ενίοτε με bundles όπως τα παραπάνω του κωτσό που είναι ακόμα πιο σουπερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι για όλους ποιο σούπερ. Εγώ προτιμώ το αυριανό που θα πάρω γιατί θέλω φιφα οπως και να εχει και με υο ea access θα έχω και fps (bf4) συν οτι αυτά τα καινούργια παιχνίδια που πηδας ψηλά κλπ ακόμα δεν με τρελένουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...