Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το kit το έχω κανά δίμηνο οπότε δε μπορώ να ξέρω με τη διάρκεια ζωής του τι παίζει,αλλά προς το παρών κρατάει όσο κρατούσε και στην αρχή.Νομίζω γύρω στο 30ωρο πρέπει να βγάζει,δε το έχω μετρήσει για να είμαι και σίγουρος.Πάντως με έχει σώσει γιατί εκεί που άλλαζα μπαταρίες κάθε 5-6 μέρες(παίζω αρκετά),τώρα έχω βρει την υγειά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kit το έχω κανά δίμηνο οπότε δε μπορώ να ξέρω με τη διάρκεια ζωής του τι παίζει,αλλά προς το παρών κρατάει όσο κρατούσε και στην αρχή.Νομίζω γύρω στο 30ωρο πρέπει να βγάζει,δε το έχω μετρήσει για να είμαι και σίγουρος.Πάντως με έχει σώσει γιατί εκεί που άλλαζα μπαταρίες κάθε 5-6 μέρες(παίζω αρκετά),τώρα έχω βρει την υγειά μου.

Thanks, Μαλλον θα το παρω αν καταληξω σε XBOX ONE τελικα, τοσα θα δωσω, τα 25€ δεν με σωζουν

 

Για τα αλλα 2 εχεις αποψη?

1. Kinect στο ΟΝΕ. Εχεις? Παει καλυτερα απο το Kinect του 360?

2. Σαν media center αυτη τη στιγμη κανει τιποτα? Ή μονο Online περιεχομενο συν οτι του βαλεις σε DVD/Blue-ray? Απο usb παίζει αρχεια? Εχει τροπο να συνδεθει στο LAN μου και να στριμαρω περιεχομενο που εχω πχ στο desktop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kinect δεν είχα ούτε στο 360 ούτε στο One οπότε δε ξέρω.Υποθέτω είναι καλύτερο.

 

Εγώ χρησιμοποιώ Netflix οπότε δε το έχω ψάξει το θέμα,αλλά νομίζω ότι παίζει mkv(και λογικά και avi) από USB stick και νομίζω υποστηρίζει και DNLA.Σίγουρα υπάρχει το Plex app αλλά θέλει συνδρομή στο Plex Pass.Αν ψάξεις λίγο στο Google σίγουρα θα βρεις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος θελει καλο media server για το ΟΝΕ ειναι μονοδρομος το universal media server ειναι απο τους δημιουργους του PS3 Media Server εχει και το ιδιο menu. παιζει και εξωτερικους υποτιτλους(αρκει να ειναι ιδιο το ονομα με το αρχειο) πολυ καλυτερο απο το Plex

 

Εχεις κανα καλο αξιοπιστο Link για τον MS που λες για να τον κατεβάσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα δουλευουν κανονικα.....μπορω να πω με σιγουρια οτι το unity οσο αναφορα το τεχνικο κομματι ειναι αψογο.....δεν μπορω να καταλαβω τοσο κραξιμο....

Απο framerate πως πανε τα πραγματα εντος του παιχνιδιου(εχει βελτιωθει καθολου το θεμα?)αν και ξερω οτι η εκδοση για one φαινεται να τα παει καλυτερα σε αυτον τον τομεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα δουλευουν κανονικα.....μπορω να πω με σιγουρια οτι το unity οσο αναφορα το τεχνικο κομματι ειναι αψογο.....δεν μπορω να καταλαβω τοσο κραξιμο....

 

69 ευρω, bugs, glitches, performance issues, προβληματα που υπηρχαν στην Beta και δε διορθωθηκαν ποτε, επαναλαμβανομενα launch κακων σε ποιοτητα ελεγχου παιχνιδια, 69 ευρω και παει λεγοντας.

 

Αμα το εδιναν 20-30 ευρω δε θα μιλαγε κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Ψάχνομαι για Xbox One ή PS4.

 

Ερώτηση σχετικά με το Xbox One, αν το πάρω από Γερμανία μτχ θα έχω κάποιο θέμα; Επίσης wifi υποστηρίζει ή πρέπει να κουμπώσει σε ethernet;

 

Τέλος (αν και δε ξέρω αν μπορώ να ρωτήσω δημόσια αυτή την ερώτηση), υπάρχει κάποιο άλλο firmware που θα μπορούσε να περαστεί ώστε να μπορούμε να έχουμε περισσότερες λειτουργίες ή "δωρεάν" παιχνίδια;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στη παρέα.

 

Ψάχνομαι για Xbox One ή PS4.

 

Ερώτηση σχετικά με το Xbox One, αν το πάρω από Γερμανία μτχ θα έχω κάποιο θέμα; Επίσης wifi υποστηρίζει ή πρέπει να κουμπώσει σε ethernet;

 

Τέλος (αν και δε ξέρω αν μπορώ να ρωτήσω δημόσια αυτή την ερώτηση), υπάρχει κάποιο άλλο firmware που θα μπορούσε να περαστεί ώστε να μπορούμε να έχουμε περισσότερες λειτουργίες ή "δωρεάν" παιχνίδια;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ειδες κανενα video με τα specs κάθε κονσολας;

Εκανες καμιά έρευνα πριν γράψεις το post για να καταλαβαινεις για τι σου μιλανε;

Όχι ο τσαμπας δε γεννήθηκε ακόμα nextgen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες κανενα video με τα specs κάθε κονσολας;

Εκανες καμιά έρευνα πριν γράψεις το post για να καταλαβαινεις για τι σου μιλανε;

Όχι ο τσαμπας δε γεννήθηκε ακόμα nextgen

 

 

Έχω διαβάσει αρκετά και έχω δει κάποια video. Δεν ήρθα να γράψω αυτό το post ουρανοκατέβατα. :lol:

 

Η major ερώτηση είναι αν το πάρω μτχ από Ευρώπη θα έχω θέμα με account και λειτουργίες ή όχι;

 

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης μια έξτρα ερώτηση, αν και σχεδόν έχω αποφασίσει για xbox. Τα περισσότερα παιχνίδια του παίζονται multiplayer εκτός Internet; Να παίξεις δηλαδή με 2 χειριστήρια με φίλο ή είναι κυρίως online, γιατί κάτι τέτοιο καταλαβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ γενική ερώτηση. Ποια παιχνίδια ακριβώς σε ενδιαφέρουν; Μέσες άκρες ό,τι ισχύει για το X1, ισχύει και για το PS4. Εκτός να αναφέρεσαι σε πολύ συγκεκριμένους τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...