Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τη στιγμή που έχει 4κ τηλεόραση είναι μια χαρά η αλλαγή.Βεβαια και να μην είχε πάλι θα ήταν μια χαρά μιας και μιλάμε για δυνατό εργαλείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Sory φιλος να εχεις pc παλιο και να παρεις xbox x να το καταλάβω η ps4 η switch, αλλα να εχεις one s και να παρνεις x ειναι άκυρη αγορά τελείως

εγω παλι νομιζω οτι ακυρο ειναι το μυν. σου , οχι η αγορα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχθες δεν άντεξα και πήρα και εγω ένα Xbox X.

Η παλιά μου κονσόλα είναι το one !

 

Πέρασα τα παιχνίδια που είχα σε cd ( fifa 18 , formula 1 17 και GTA V ) στο X και ξενέρωσα γιατί ουσιαστική διαφορά και αυτό που θα με κάνει να πω Ουαου δεν είδα !!

 

Η τηλεόραση είναι μια 55" 4Κ

 

 

Εγώ αυτό φοβάμαι και δεν έχω κάνει ακόμα την αλλαγή..

Πχ τα παιχνίδια όπως το state of decay που έγινε remastered και λένε ότι στο one είχε χαοτική διαφορά από το 360, εμένα μου φαινόταν της πλάκας και pixelιασμένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκει που εχουν φτασει τα παιχνιδια πλεον οι αλλαγες ειναι πολυ μικρες.εδω βλεπεις στο pc low vs ultra και λες σιγα μωρε τις διαφορες.μην περιμενετε να δειτε το χαος.εκτος απο εξερεσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκει που εχουν φτασει τα παιχνιδια πλεον οι αλλαγες ειναι πολυ μικρες.εδω βλεπεις στο pc low vs ultra και λες σιγα μωρε τις διαφορες.μην περιμενετε να δειτε το χαος.εκτος απο εξερεσεις.

 

Μικρότερες διαφορές εννοείς σε σχέση με παλιά. Γιατί πολύ πιο εύκολα θα πεις "WOW!" αν πας από το low στο ultra παρά από 1080p σε 4k, ειδικά στο άπειρο το μάτι που θα δει ολοκληρωμένα μια εικόνα και από μια απόσταση αντί να κολλάς στην οθόνη και να μετράς pixel...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα μετα απο καιρο να παιξω online στο xbox το division, τελικα παλι τα ιδια, μου κανει disconnect καθε 10 λεπτα θεμα με την συνδεση δεν υπαρχει στο playstation για μηνες ολοκληρους παιζω online απροβληματιστα, εχω παρει την wind 500κοσια τηλεφωνα και δεν ξερουνε τι φταιει εχω αλλαξει και το ρουτερ μου στειλαν το zte zxhn 368n v 3.1 παλι τα ιδια οτι και να κανω μετα απο μερικα λεπτα μουκανει ενα στιγμιαιο dc στα παιχνιδια πραγματικα πλεον εχω ερθει σε απογνωση με αυτο το θεμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα πάρει και εγώ το "The Division" στο Black Friday, δεν μπορώ να πω ότι έχω παίξει πολύ αλλά για όσο έχω παίξει δεν μου έχει κάνει ποτέ disconnect 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να φταιει ο σερβερ μαλλον το μοντεμ μου φταιει αλλα θελω να μου πει οποιος εχει το ιδιο μοντεμ με εμενα να μου πει αμα αντιμετωπιζει προβληματα. Τα disconnects τα κανει παντως σε ολα τα παιχνιδια του one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι σοβαρα για την αγορα του xbox one x.Η τελευταια επαφη που ειχα με κονσολα ηταν με το PS3.Ποτε δεν ειχα xbox.

Θα ηθελα να ρωτησω για την υπηρεσια "Xbox Play Anywhere"

Αν υποθετικα πας και αγορασεις ενα κλειδι(απο τα γνωστα site) για παιχνιδι των windows 10 που υποστηριζει την υπηρεσια Xbox Play Anywhere οταν ανοιξεις το xbox αυτοματως θα κατεβει και στην κονσολα?

Ή ισχυει για αγορες που γινονται μονο απο την κονσολα και μετα αυτοματως κατεβαινουν και στο pc?

Ουσιαστικα ρωταω γιατι το να πληρωνεις ~70euro/game ειναι αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά τα εν λόγω κλειδιά γενικά δεν πωλούνται στα "γνωστά site" αλλά μόνο στο store της Microsoft. Υπάρχουν εξαιρέσεις αλλά πάλι 50-70 ευρώ θα το πάρεις το καινούριο παιχνίδι. Επιπλέον μην φανταστείς ότι είναι και πολλοί τίτλοι πρώτης γραμμής, ορίστε η πλήρης λίστα μέχρι στιγμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την γρηγορα απαντηση...

Ναι για την λιστα την ξερω...

Π.χ. ας πουμε για το Forza 7(Standar εκδοση) το εχω βρει για PC στα 52,39ευρω  ενω στο Store της Microsoft το εχει 69,99ευρω.

Σχεδον 20ευρω διαφορα κατι ειναι κ αυτο...Αν και απο οτι καταλαβαινω γινονται προσφορες απο το store της Ms σε αυτους που εχουν Gold συνδρομες ή Game pass....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την γρηγορα απαντηση...

Ναι για την λιστα την ξερω...

Π.χ. ας πουμε για το Forza 7(Standar εκδοση) το εχω βρει για PC στα 52,39ευρω  ενω στο Store της Microsoft το εχει 69,99ευρω.

Σχεδον 20ευρω διαφορα κατι ειναι κ αυτο...Αν και απο οτι καταλαβαινω γινονται προσφορες απο το store της Ms σε αυτους που εχουν Gold συνδρομες ή Game pass....???

 

 

 Ναι φυσικά έχει ποιο φτηνά τα παιχνίδια για αυτούς που έχουν συνδομή Gold αλλά και κατά καιρούς κάνουν καλες εκπτώσεις , γιορτές κτλ όλο και κάτι καλό θα έχει . Υπόψην μερικά που αγοράζεις στο xbox , ταυτοχρόνος αγοράζεις τα ίδια και μπορείς να τα παιξεις και σε Pc εαν αυτό ενδιαφέρει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...