Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηρα απο preorder το xbox one x scorpio ,το χω σφραγισμενο ακομα , μαλλον θ το δωσω να φευγει μια και εχω και το one s ,απο οτι διαβασα αν δεν εχεις καλη ταχυτητα διαδικτυου τοτε ειναι αχρηστο οποτε για μενα με την 8αρα που εχω δεν παω πουθενα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκει που βλεπω να εχω λιγο προβλημα ειναι στο download.ενω εχω 50αρα και κανω test στο xbox και πιανει 40+ τα παιχνιδια δεν κατεβενουν καθολου σταθερα.παιζει 20-30 -35 mbs και καμια φορα 40.θελει τιποτα πειραγμα? μιας και πρωτη φορα δουλευω one.

Ρε παιδια επειδη εχω και εγω αυτο το θεμα κανονικα με ethernet απο την στιγμη που πιανεις καρφωμενα 50 δεν θα πρεπε η ταχυτητα ναναι σταθερη στα 45 +? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια επειδη εχω και εγω αυτο το θεμα κανονικα με ethernet απο την στιγμη που πιανεις καρφωμενα 50 δεν θα πρεπε η ταχυτητα ναναι σταθερη στα 45 +? 

και εγω με vdsl 50 μια απο τα ιδια,καμμια φορα πεφτει τραγικα και στα 15-20 mbps...

στον υπολογιστη ειμαι καρφωμενος 49

το ειχα ρωτησει και παλαιοτερα,μηπως δεν φταιει το ιντερνετ μας,ΑΛΛΑ οι servers που κατεβαζουμε

το εκαστοτε παιχνιδι???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα τα παντα.αλλαξα dns τα ιδια.εκει που ειδα διαφορα ειναι με τα καναλια του ρουτερ.μιας και αν δεν ειναι σωστο το καναλι κολαει στα 20 και κατω.το καταφερα 30-35 αλλα και αυτο οχι σταθερα.αν του την δωσει πεφτει 25.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα απο preorder το xbox one x scorpio ,το χω σφραγισμενο ακομα , μαλλον θ το δωσω να φευγει μια και εχω και το one s ,απο οτι διαβασα αν δεν εχεις καλη ταχυτητα διαδικτυου τοτε ειναι αχρηστο οποτε για μενα με την 8αρα που εχω δεν παω πουθενα....

και εγώ με 8αρα είμαι ,απλώς κάνω λίγη παραπάνω υπομονή..... αναμένεται 200αρα fiber από wind .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το πουλήσεις, αλλά αυτό που λες για την ταχύτητα δεν έχει καμία βάση.

Απλώς το αφήνεις λίγες μέρες στο instant on και σου κατεβάζει ότι θες και παίζεις μια χαρά.

Μόνο στο install την πρώτη φορά του κάθε παιχνιδιού θα περιμένεις, μετά η εμπειρία online δεν έχει διαφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σας είπε ρε παιδιά ότι επειδή έχετε 50αρα κατεβάζετε από παντού και πάντα με αυτήν την ταχύτητα;; Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και τις περισσότερες φορές δεν σημαίνει ότι κάτι έχει η κονσόλα σας ή το xbox live...μην τρελένεστε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σας είπε ρε παιδιά ότι επειδή έχετε 50αρα κατεβάζετε από παντού και πάντα με αυτήν την ταχύτητα;; Κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή και τις περισσότερες φορές δεν σημαίνει ότι κάτι έχει η κονσόλα σας ή το xbox live...μην τρελένεστε...

οταν κατεβαζεις απο υπολογιστη καρφωτα 49 mbps σε 50αρα γραμμη και ανοιγεις κονσολα

ειτε xbox one ειτε ps4 που εχω και σου κατεβαζει παιχνιδια με την μιση ταχυτητα και χαμηλοτερα,

οσο και να'ναι τρελλαινεσαι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κατεβαζεις απο υπολογιστη καρφωτα 49 mbps σε 50αρα γραμμη και ανοιγεις κονσολα

ειτε xbox one ειτε ps4 που εχω και σου κατεβαζει παιχνιδια με την μιση ταχυτητα και χαμηλοτερα,

οσο και να'ναι τρελλαινεσαι!!!

 

Καταρχάς δεν έχω δει πουθενά πάνω από 47mbps πραγματικά σε 50αρα γραμμή. Βρες τον ίδιο server από τον οποίο κατεβάζεις στο pc και δοκίμασε τον στο xbox για να δεις ότι θα κατεβάζει το ίδιο. Επίσης μην συγκρίνετε μεταξύ σας τα αποτελέσματα γιατί άλλο backbone έχει ο δικός μου πάροχος άλλος ο δικός σου κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα ???

Για να κατεβαζω απο την κονσολα σταθερα torrent με 45 mbit και μετα να παω να κατεβασω ενα παιχνιδη και να χει σκαμπανεβασματα σημαινει πως φταιει ο σερβερ που κατεβαζω το παιχνιδη, αυτο θελω να πω.

Σε μιση ταχυτητα παντως εγω προσωπικα στο xbox δεν εχω δει να κατεβαζει ποτε παρολαυτα θαθελα να κατεβαζει με σταθερα τουλαχιστον στα 45 γιατι δεν γινετε τα τορρεντ που τα κατεβαζω τζαμπα να κατεβαινουν πιο γρηγορα αποτι μια υπηρεσια που πληρωνω συν το ιδιο το παιχνιδη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα εχει θεματα στο download. Μια παιζει 40 μια 10 μια σταματαει τελειως.το ps4 pro δεν μου το εκανε ουτε μια φορα αυτο.ηταν παντα εντελως σταθερο.θα δειξει ισως ειναι οι σερβερ τους. Να ρωτησω κατι τα χειριστηρια του one x ειναι ολοιδια με ολα τα one? Ψωνιζω δηλαδη απλο one χειριστηριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παρελθόν έχουμε αναφερθεί ξανά σε όλα αυτά. Ακριβώς τα ίδια προβλήματα έχω κι εγώ με 50άρα VDSL που γενικά παίζει μια χαρά στο PC. Μην πιάσουμε πάλι την παραδοσιακή κουβέντα "επειδή λέει 50, δεν είναι ντε και σώνει 50". Τα πριβέ τορεντάδικα, το Steam κλπ κατεβάζουν πάντα σταθερά με πάνω από 4-4,5MB/s. Το Xbox συνδέεται μέσω Ethernet σε powerline και θεωρητικά κλειδώνει πάνω από 100Mbps. Το θέμα δεν είναι ότι δεν πιάνει μεγάλες ταχύτητες, είναι ότι συχνά αργεί πάρα πολύ να τις πιάσει (πχ. θέλει 5-10 λεπτά) ή δεν τις κρατάει σταθερές καθ' όλη τη διάρκεια του κατεβάσματος. Μία πάει με 4 και μία με 40φεύγα.

 

Αν δεν είναι θέμα ΝΑΤ του Live (εμένα παραμένει strict ό,τι και να κάνω), τότε πιθανότατα τα νούμερα που βγάζει το Xbox είναι εντελώς λάθος. Πολλές φορές έχω βάλει να κατεβάσω παιχνίδι ή update και οι ρυθμοί είναι εντελώς αλλοπρόσαλλοι. Μπορεί πχ. να εμφανίζει ταχύτητα μικρότερη από 1Mbps, ξαφνικά να κάνει ένα μπραφ και να δείξει ότι κατέβασε μερικές εκατοντάδες ΜΒ μαζεμένα (χωρίς να υπάρχει πάντα αύξηση στο bitrate), μετά να ξαναπέσει στα τάρταρα κλπ. Προσωπικά έχω πάψει να ασχολούμαι, απλώς το παρατάω και περιμένω να τελειώσει.

 

Στο δε θέμα με το EA Access έχω παραδώσει πνεύμα. Ενώ με τα πολλά έφτιαξε το πρόβλημα με το Xbox Store και τα updates των παιχνιδιών (φιλοτιμήθηκε τα ξεκολλήσει μετά από άπειρες προσπάθειες χωρίς να αλλάξω κάτι από τη μεριά μου), το EA Access είτε σκαλώνει σε μαύρη οθόνη, είτε σταματάει στο Connecting, είτε κρασάρει πίσω στο dashboard. Αμέσως μετά είναι αδύνατον να φορτώσει οποιοδήποτε παιχνίδι του ΕΑ Access αφού κρασάρει (πχ. Battlefield 1). Αν στα καπάκια βάλω να παίξω ένα άσχετο παιχνίδι, κάνω quit και ξαναδοκιμάσω το Battlefield (ή κάτι αντίστοιχο), τότε αυτό παίζει κανονικά. Εννοείται restart κλπ δεν διορθώνουν απολύτως τίποτα.

 

Το μόνο "καλό" είναι που πρακτικά ασχολούμαι σχεδόν αποκλειστικά με το iRacing και δεν με ενδιαφέρουν καθόλου όλα αυτά τα παρανοϊκά που κάνει το Xbox. Ας το φάει η μαύρη σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...