Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Dragon's Dogma είναι όντως ΚΟΡΥΦΑΙΟ και νοσταλγικό όπως αναφέρει και ο nzeppos - το λιώνω και εγώ είμαι NG+ τώρα  :-D

Είναι διαφορετικό είδος rpg από το Dark Souls 3 - το DD είναι πιο κλασσικό σε στυλ με quests, χάρτες κτλ. δεν συγκρίνονται άμεσα τα δυο τους ΙΜΗΟ

Στα Dark Souls γενικά στα bosses ο παίκτης έχει την λογική ότι είναι μύγα απέναντι τους , οπότε δεν μπορείς στο 90% των περιπτώσεων να τους κάνεις ας πούμε stagger ή κάτι παρόμοιο - απλά ξεκλέβεις hits.

 

Και τα 2 είναι παιχνιδάρες πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα. Παιζει πουθενα σε προσφορα το Nba 2k 18; Και αν μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν αξιζει σαν αγορα σε σχεση με το nba live 18;

 

Επισης καποιες φορες οταν παω πανω απο την κονσολα (xbox One s) ακουω ενα θορυβο στην δεξια πανω πλευρα αν δεν κανω λαθος. Καπου ειχα διαβασει οτι το ειχαν και αλλοι το προβλημα αλλα δεν ηταν ανησυχητικο.

Να το παω για σερβις ή δεν χρειαζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντος το store και γενικα οι υπηρεσιες του xbox ειναι σαν την χειροτερη free υπηρεσια που υπαρχει.πολλα failed to connect to ea servers.failed to microsoft blabla.στο game access πολλες φορες δεν μπαινει.η σε πολλα παιχνιδια σημερα πατουσα πανω τους και μετα μου εβγαζε μυνημα οτι δεν βρεθηκε.πχ δοκιμαζα να κατεβασω state of decay...στο 360 θυμαμε δεν ειχα τετια θεματα εδω και χρονια.τι εγινε τωρα;ηρθα και απο το ps και το store του δουλευει ρολοι και ξυνισα με αυτα που βλεπω λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις και εσύ θέμα με την σύνδεση όπως ο προηγούμενος φίλος?

Ίσως να είναι λίγο αργό τις μέρες που αλλάζουν τα free παιχνίδια και πέφτουν όλοι πάνω, αλλά γενικά εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοια θέματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι η συνδεση μου ειναι κομπλε.50αρα εχω και open nat.δεν μπορω να πω οτι ειχα προβληματα αλλες μερες εδω και μια εβδομαδα που το εχω.σημερα εκανε update το store και ξεκινησε τα κουφα.το απογευμα αυτο.τωρα δεν ξερω θα μπω μετα να δω

 

 

Τωρα δουλευει κανονικα. δεν ξερω αν επεσα σε τιποτα αλλαγες και κολαει το συστημα τους οταν τις κανουν.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα. Παιζει πουθενα σε προσφορα το Nba 2k 18; Και αν μπορει να μου πει καποιος κατοχος αν αξιζει σαν αγορα σε σχεση με το nba live 18;

 

Δύσκολα να το βρεις σε digital κάτω από 40-45 ευρώ από οποιοδήποτε Store του κόσμου (ακόμα και στην Black Friday δεν έπεσε πολύ παρακάτω από αυτές τις τιμές, είχε φτάσει μέχρι 35 ευρώ για τους gold). Αν ψάχνεις για δισκάκι δεν γνωρίζω, θεωρητικά θα μπορείς να το πετύχεις κανα 45άρι από τα γνωστά site.

 

Η σύγκριση NBA 2k με NBA Live είναι εξ' ορισμού άκυρη αν ψάχνεις για κάτι που μοιάζει σε πραγματικό μπάσκετ. Αν δεν είσαι φανατικός φίλος του αθλήματος πιθανότατα θα σε καλύψουν και τα δύο. Αν όμως παρακολουθείς ή παίζεις μπάσκετ συστηματικά, τότε δυστυχώς δεν υπάρχει κανένα NBA Live εδώ και πολλά χρόνια, η διαφορά μεταξύ τους είναι χαώδης. Πόσο μάλλον φέτος που το 2k18 είναι πραγματικά καλό και έχει ξεφορτωθεί πολλά από τα πάμπολλα κουσούρια του παρελθόντος. Υπό αυτή την έννοια και ένα 50άρι να το βρεις, πχ. από το Σκρουτζ, θα τα βγάλει τα λεφτά του.

 

Για το άλλο που ειπώθηκε σχετικά με το Store, σε γενικές γραμμές δεν βγάζει προβλήματα συνδεσιμότητας και όταν το κάνει αυτά είναι σε παγκόσμιο επίπεδο και διορθώνονται γρήγορα. Ελπίζω να ήταν κάτι τυχαίο. Η απώλεια σύνδεσης με τους servers της ΕΑ πάντως λογικά δεν είναι θέμα των υπηρεσίων της Microsoft αλλά αυτών της ίδιας της ΕΑ που παραδοσιακά επιμένει να διατηρεί δικό της δίκτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Το πακέτο που έβγαλε τώρα το Πλαίσιο αξίζει;

279€ Xbox One X 500GR + Forza Horizon + 2o χειριστήριο;

Ψάχνομαι για κονσόλα και μου φαίνεται ελκυστικό..

 

Μάλλον εννοείς Xbox One S.

 

Διαφορετικά θα γκρεμιστεί το μαγαζί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να ρωτησω όποιος πήρε το xbox one s starter edition αυτό με το 3 μηνο game pass και την 3μηνη xbox live ,του είχε μεσα vertical stand γιατί σε ένα unboxing είδα πως περιλαμβάνεται στο κουτί ,ενώ εμένα δεν είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...