Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό ακριβώς προφανώς...Το θέμα είανι,μπορούμε να κάνουμε κάτι?Αν όχι για να κερδίσουμε κάτι εμείς,έστω για να χάσουν αυτοί..

ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΟΣ :P :P

Έπρεπε να τους πεις "δεν πειράζει, φέρτε την"

Το ίδιο μου είπαν και εμένα: Μου γυάλισε ένα Iconia, παίρνω τηλέφωνο, μου λένε "το έχουμε", λέω "κρατήστε το μέχρι το βράδυ". "Οκ"

Πηγαίνω το βράδυ, το λέω στην ταμία και μου λέει "Α... ένα είχαμε μόνο και το δώσαμε πριν από λίγο". Το λέω στον υπάλληλο, μου τα μασάει στην αρχή, παίρνει ένα τηλ, μπαίνει σε μια αποθήκη "είχε πρόβλημα το δεύτερο και το κράτησε το σέρβις".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έπρεπε να τους πεις "δεν πειράζει, φέρτε την"

Το ίδιο μου είπαν και εμένα: Μου γυάλισε ένα Iconia, παίρνω τηλέφωνο, μου λένε "το έχουμε", λέω "κρατήστε το μέχρι το βράδυ". "Οκ"

Πηγαίνω το βράδυ, το λέω στην ταμία και μου λέει "Α... ένα είχαμε μόνο και το δώσαμε πριν από λίγο". Το λέω στον υπάλληλο, μου τα μασάει στην αρχή, παίρνει ένα τηλ, μπαίνει σε μια αποθήκη "είχε πρόβλημα το δεύτερο και το κράτησε το σέρβις".

 

όπως φαίνεται έχει πέσει σήμα στους υπαλλήλους από την εταιρία να παραμυθιάζουν τον κόσμο ώστε να τον κάνουν να πάει στο μαγαζί τους. Αυτός είναι ο σκοπός τους, γι' αυτό και τα γελοία ψέματα - δικαιολογίες τους διαρκώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2006 η 07 δε θυμαμαι καλα δουλευε ενα φιλαρακι μου στα μουλτυραμα και μια μερα ειχαν βγαλει προσφορες σε αξεσουαρ κινητων! η μια ηταν ακουστικα BT μαρκα δε θυμαμαι στα 6 ευρω! ηταν τρελη προσφορα για τοτε αφου ολα ξεκινουσαν απο 30 και πανω! θα σας φανει υπερβολικο ομως ο συγκεκριμενος πηρε 14 απο αυτα! δεν το ρωτησα τι τα εκανε αλα θυμαμαι οτι ο υπευθυνος τους ειπε να τα βγαλουν το απογευμα μια συγκεκριμενη ωρα και συγκεκριμενο αριθμο τεμ.! στους πελατες ελεγαν οτι εχουνε τελειωσει ""ουτε εμεις δεν προλαβαμε να παρουμε"" και ισως ερθουν καποια κομματια απο αλο καταστημα το απογευμα!οποτε αυτες οι προσφορες "δολωματα" διαχειριζονται πολυ καλα και ειναι λιγοι οι πελατες που τις χαιρονται!

αυτα εγιναν ετσι απλα για ακουστικα μπλουτουθ στη 42αρα τιβι θα κολλουσαν! εγω προσοπικα δε τους κατηγορω γιατι αν δουλευα και εγω εκει μεσα τα ιδια θα εκανα! κατηγορω το καταστημα ομως με την προκλητική συμπεριφορα απεναντι στους πελατες!ειναι κολοχανιο κυριολεκτικα και ταλαιπωρουν κοσμο και κοσμακι! μεχρι και ο κοτσοβολος ειναι πιο παντελονατος απο αυτους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2006 η 07 δε θυμαμαι καλα δουλευε ενα φιλαρακι μου στα μουλτυραμα και μια μερα ειχαν βγαλει προσφορες σε αξεσουαρ κινητων! η μια ηταν ακουστικα BT μαρκα δε θυμαμαι στα 6 ευρω! ηταν τρελη προσφορα για τοτε αφου ολα ξεκινουσαν απο 30 και πανω! θα σας φανει υπερβολικο ομως ο συγκεκριμενος πηρε 14 απο αυτα! δεν το ρωτησα τι τα εκανε αλα θυμαμαι οτι ο υπευθυνος τους ειπε να τα βγαλουν το απογευμα μια συγκεκριμενη ωρα και συγκεκριμενο αριθμο τεμ.! στους πελατες ελεγαν οτι εχουνε τελειωσει ""ουτε εμεις δεν προλαβαμε να παρουμε"" και ισως ερθουν καποια κομματια απο αλο καταστημα το απογευμα!οποτε αυτες οι προσφορες "δολωματα" διαχειριζονται πολυ καλα και ειναι λιγοι οι πελατες που τις χαιρονται!

αυτα εγιναν ετσι απλα για ακουστικα μπλουτουθ στη 42αρα τιβι θα κολλουσαν! εγω προσοπικα δε τους κατηγορω γιατι αν δουλευα και εγω εκει μεσα τα ιδια θα εκανα! κατηγορω το καταστημα ομως με την προκλητική συμπεριφορα απεναντι στους πελατες!ειναι κολοχανιο κυριολεκτικα και ταλαιπωρουν κοσμο και κοσμακι! μεχρι και ο κοτσοβολος ειναι πιο παντελονατος απο αυτους!

ωραίους φίλους έχει ο φίλος σου χλαπάτσα... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξέρουμε πόσο έχουν αυτο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620784&catid=010200 ?

Τωρα εβαλαν τιμη.

 

Μολις γυρισα απο το The Mall.

Τιποτα το αξιοπροσεκτο δεν προσεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δουλεύουν? το allienware αν θυμαμαι καλα το πηρε συμφορουμιτης με 799 ευρω (σελ. 76 αν δε κανω λαθος)

 

Ε προφανώς θα είδαν ότι ο κόσμος ενδιαφέρεται και θα ανέβασαν την τιμή...

 

Υ.Γ. Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, οκ ο άλλος το πρόλαβε γιατί πήγε πιο νωρίς αλλά και alienware στα 799 είναι σκότωμα και δεν γίνεται να πάρουν όλοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με αυτο που ειπωθηκε απο αλλους.

Εχουν πολλες μαιμου προσφορες για να τρεχει απλα ο κοσμος στα καταστηματα οπου μετα προσπαθουν να του πουλησουν αλλο hardware που δεν ειναι σε προσφορα και σε τιμες υψηλοτερες απο αλλων καταστηματων.

 

Ενα παραδειγμα με κατι φθηνο μια μνημη.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0224178&catid=020600

Αυριο ξημερωνει η τεταρτη μερα που ειναι σε προσφορα σε 7 καταστηματα και δεν υπαρχει σε κανενα απο αυτα απο την πρωτη μερα της προσφορας που πηρα τηλεφωνο.

Το ιδιο συνεβει και με αλλα προιοντα αντιστοιχα που ειδα σε προσφορα και τηλεφωνησα.

Και το καθε καταστημα ειχε μια δικαιολογια διαφορετικη α μας τελιωσε α την εχουμε στο pc καποιου αλλου πελατη που δεν τον πηρε και δεν τιμολογηθηκε για αυτο φαινετε οτι υπαρχει στο ιντερνετ α ναι την εχουμε αλλα τωρα που ειδα ειναι κατεστραμενη κτλ.

Ο στοχος τους ειναι ανθρωποι που δεν εχουν γνωση hardware να τους ψαρωσουν να πανε στο καταστημα με τις μαιμου προσφορες και μετα να τους φορτωσουν οτι παλιατσουρα εχουν σε κλασικες μουλτιραμα τιμες που γνωριζουμε οτι ειναι πιο ακριβες απο τα περισοτερα καταστηματα του χωρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δουλεύουν? το allienware αν θυμαμαι καλα το πηρε συμφορουμιτης με 799 ευρω (σελ. 76 αν δε κανω λαθος)

 

Στο ταμείο πήγαν να μου το χρεώσουν 1599, ενώ σαφώς στην ταμπέλα ήταν 799. Τελικά 799 το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφορες υπηρχαν και ας μην ειμαστε απολυτοι

Χθες απο το τηλεφωνο βρηκα οτι υπηρχε στο MALL μια μνημη laptop ddr2 που μου την κρατησαν μεχρι να παω να την παρω Εκει βρηκα και καποια ηχειακια με μεγαλη εκπτωση που τα τσιμπισα και αυτα

Στο ταμειο υπηρχαν απειρα πακετα συσκευασμενα και ετοιμα για αποστολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι πιστευει κανεις οτι δεν υπηρξαν προσφορες, το γεγονος οτι υπηρξαν ετσι οπως υπηρξαν και το πως το χειριστηκε το Multirama ειναι αυτο που πειραξε τον κοσμο και δημιουργησε τις 87 σελιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι πιστευει κανεις οτι δεν υπηρξαν προσφορες, το γεγονος οτι υπηρξαν ετσι οπως υπηρξαν και το πως το χειριστηκε το Multirama ειναι αυτο που πειραξε τον κοσμο και δημιουργησε τις 87 σελιδες

..παρατηρηση που οριοθετει την κατασταση στην πραγματικη της διασταση!.

Βεβαια επαιξε ρολο και η προσωπικοτητα καθε πωλητη, για το υφος και τον τροπο που ακολουθησε την οποια ''γραμμη'' της εταιρειας.

 

..'πελατης' κι εγω, σε αυτο το ..πανηγυρι,με αναμικτες εντυπωσεις!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν παίζουν τέτοιες προσφορές ισχύει πάντα το " όποιος πρόλαβε την προσφορά είδε " , είτε πρόκειται για πελάτη είτε για πωλητή είτε για την κουμπάρα του διευθυντή...Κι εγώ έφαγα ένα άκυρο για μία ψηφιακή αλλά δεν το έκανα θέμα...Ήταν άλλος ο τυχερός...Ρόλο παίζει η προσωπικότητα όλων των εμπλεκόμενων όχι μόνο των πωλητών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...