Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με το κλειδί των Windows που αναφέρθηκε πιο πριν.

Μου έχει τύχει να κρασάρει ο δίσκος σε laptop, να γίνει αντικατάσταση του δίσκου από τεχνικό της Dell, να περάσω το λειτουργικό από τα δισκάκια που είχα, και να μου αναγνωρίζει το λειτουργικό ως πειρατικό. Υστερα από επικοινωνία με την M$ διορθώθηκε το θέμα.

 

Δεν νομίζω να κάνανε τέτοια μαλακία εκεί στα Multirama.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που μενεις και στο στειλανε?

Καστοριά, απλά είχα βάλει παραλαβή από το κατάστημα και στο τηλέφωνο μου είπανε επειδή είναι προϊόν προσφοράς δεν έχουν την δυνατότητα μεταφοράς από κατάστημα σε κατάστημα και μπορούν μόνο να το στείλουν με courier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν θα σας πω μια φανταστική ιστορία. Κάθε ομοιότητα με πρόσωπα ή καταστάσεις είναι συμπτωματική...

 

Πάει λοιπόν φίλος σε κατάστημα μεγάλης αλυσίδας που τις τελευταίες μέρες δείχνει ότι ξεπουλά σε προνομιακές τιμές συγκεκριμένα είδη.

 

Εχει μαζί του κατάσταση με συγκεκριμένα μοντέλα και μόνο, αλλά του την πέφτει ο υπάλληλος ότι τάχα έχει καλύτερη προσφορά και του πασάρει ένα dell 4ετίας στα 360 ευρώ. Σφραγισμένο υποτίθεται.

Του φορτώνει και έξτρα 3ετή εγγύηση με το επιχείρημα ότι λόγω παλαιότητας δεν τον καλύπτει η εγγύηση της dell !!

 

Ο φίλος το δουλεύει 2 μέρες και παρατηρεί διάφορα περίεργα που αφορούν οδηγούς χαμένους κλπ

Το χειρότερο, βρίσκει ένα log file των windows με διάφορες εγγραφές από το 2009!!!!

 

Σας βρωμάει η υπόθεση ή όχι; Το είχαν από επιστροφή ή demo και προφανώς είχαν ήδη ενεργοποιήσει την εγγύησή του οπότε τώρα είχε λήξει και γι αυτό του πάσαραν την έξτρα εγγύηση;

 

Είναι όλα αυτά (τα φανταστικά) απάτη ή όχι; Οφειλαν να του το πουλήσουν ως μεταχειρισμένο και όχι ως καινούριο;

 

Τελικά πλήρωσε 450 ευρώ δηλαδή για λαπτοπ 4 ετίας μαζί με την εγγύηση. Θα μου πείτε "ας πρόσεχε" αλλά αυτό ακυρώνει την εξαπάτηση;;;

 

Δεν με άκουσε...

 

Ευτυχώς που η ιστορία είναι φανταστική ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο και δεν το πρόλαβα ,μου έστειλαν στο καπάκι mail και μου ζητάνε να τους πάρω τηλ. οπότε φοβάμαι ότι θα φάω άκυρο!

 

Ούτε μάγος να ήμουν!

όχι βέβαια πως περίμενα κάτι διαφορετικό με τα όσα είχα διαβάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε μάγος να ήμουν!

όχι βέβαια πως περίμενα κάτι διαφορετικό με τα όσα είχα διαβάσει.

 

τι σου είπαν φίλε μου; ποιά ήταν η δικαιολογία τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σου είπαν φίλε μου; ποιά ήταν η δικαιολογία τους;

Ναι σε παρακαλώ πες μας την δικαιολογία , τις μαζεύω για ενα βιβλίο με ανέκδοτα που ετοιμάζω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κανουν και τρεχετε ολοι στις "προσφορες" και αγοραζετε ο,τι ναναι οπως ναναι.

 

Για τον ιδιο λογο που το "φτηνο" πρατηριο βενζινης παντα εχει ουρα απεξω και ας κλεβει και νοθευει αβερτα.

 

Οι ελαχιστες τιμες στα ηλεκτρονικα καθοριζονται απο τις αντιπροσωπειες, και τα μαγαζια εχουν νοικια, υπαλληλους, κλπ. εξοδα και τις φουσκωνουν ακομα παραπανω. Δε θα σας κανουν ειδικη τιμη επειδη "προλαβατε" ή επειδη ειστε ωραιοι, τη σαβουρα θα διωξουν, αν αξιζει κατι θα τα παρουν απο μεσα για μεταπωληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σου είπαν φίλε μου; ποιά ήταν η δικαιολογία τους;

 

 

Ναι σε παρακαλώ πες μας την δικαιολογία , τις μαζεύω για ενα βιβλίο με ανέκδοτα που ετοιμάζω !

 

Τους πήρα τηλ.

Ναι γεια σας, με λενε ταδε με είχατε πάρει τηλ.

Μου λέει ναι μισό λεπτό να σας βρω στο σύστημα

και συνεχίζει..

Σας παίρναμε τηλ. για να σας ενημερώσουμε ότι θα πρέπει να ακυρώσουμε την παραγγελία σας γιατί δεν έχουμε τα προιόντα που παραγγείλατε..

Τους ρωτάω ούτε 1?

Μου λέει δυστυχώς τίποτα.

και τους είπα οκ ακυρώστε την.

Από ότι κατάλαβα σε καταγράφουν για το οκ που θα τους δώσεις για την παραγγελία για να την ακυρώσουν.

έπρεπε να τους πω καλά θα περιμένω μέχρι να τα ξαναφέρετε :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, πέρα από τον εκτυπωτή που πήρα στο 25% της τιμής του, σε άριστη κατάσταση, με τα μελάνια κτλ σφραγισμένα, με κολλητικές ταινίες ακόμα επάνω, έχω ταράξει όπου βρίσκω και τα χαρτιά εκτύπωσης. ήταν κάτι που το ήθελα, αλλά 300 ευρώ δεν έδινα για πολυμηχάνημα.

Και από βίτσιο, παρήγγειλα και σε λίγο θα έχω ένα Iconia Tab που το είχα βίτσιο.

Βέβαια έφαγα πολλά άκυρα με τα laptop. Έψαχνα τα Multirama με τα 200 ευρώ, αλλά σιγά μην με περίμεναν. Σε ένα κατάστημα μόνο μου είπαν ότι είναι αυτά που δίνουν σε πελάτες για αντικατάσταση ενώ επισκευάζεται το δικό τους. Είχαν ένα αλλά ήταν σε πελάτη και το περίμεναν να επιστρέψει, αλλά ξενέρωσα, γιατί πιθανότατα θα ήταν πολύ ταλαιπωρημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, πέρα από τον εκτυπωτή που πήρα στο 25% της τιμής του, σε άριστη κατάσταση, με τα μελάνια κτλ σφραγισμένα, με κολλητικές ταινίες ακόμα επάνω, έχω ταράξει όπου βρίσκω και τα χαρτιά εκτύπωσης. ήταν κάτι που το ήθελα, αλλά 300 ευρώ δεν έδινα για πολυμηχάνημα.

Και από βίτσιο, παρήγγειλα και σε λίγο θα έχω ένα Iconia Tab που το είχα βίτσιο.

Βέβαια έφαγα πολλά άκυρα με τα laptop. Έψαχνα τα Multirama με τα 200 ευρώ, αλλά σιγά μην με περίμεναν. Σε ένα κατάστημα μόνο μου είπαν ότι είναι αυτά που δίνουν σε πελάτες για αντικατάσταση ενώ επισκευάζεται το δικό τους. Είχαν ένα αλλά ήταν σε πελάτη και το περίμεναν να επιστρέψει, αλλά ξενέρωσα, γιατί πιθανότατα θα ήταν πολύ ταλαιπωρημένα.

 

Εχουν και laptop αντικαταστασης ? Τυφλα να εχουν τα αυτοκινητα δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Sony Vivaz που πήρα έτσι από περιέργεια μου είπε η κοπελιά ''Ναι συγνώμη έχει γίνει λάθος από το σύστημα, δεν υπάρχει εεεεμ ,,, έχουν πάρει πολλοί γι' αυτό το κινητό''.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0448878&catid=100800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...