Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Help!

Βρε παιδια θα τρελλαθω!

Το ξερω οτι ειμαι off topic και ζητω συγνωμη αλλα επειδη ειστε εμπειροι και κατεχετε τα θεματα περι υπολογιστων δωστε μου τα φωτα σας σας παρακαλω!

Με το λαπτοπ που παρελαβα χτες (hq deluxe 6600) ημουν μες την τρελη χαρa. Μετα oμως απο λιγη ωρα που χρησιμοποιησα το λαπτοπ αρχισε να κανει ενημερωση απο τη microsoft και το αφησα να ενημερωθει. Αφου περασε καμποση ωρα και μετα απο 3 βηματα (αναμεσα σε καθε βημα εκανε restart απο μονο του) στο 3ο κολλησε στο 100% και δεν προχωρουσε. Εκλεισα το λαπτοπ και οταν το ξαναανοιξα, παταω το κουμπι "user" και μου λεει καλοσωρισατε κλπ. Μετα μαυριζει η σελιδα και λεει" αυτο δεν ειναι γνησιο αντιγραφο windows" και δεν με αφηνει να προχωρησω.

Τηλεφωνω στο service της multirama (3 χρονια εγγυηση) και μου λενε οτι θελουν 40 ευρω για να μου ξαναβαλουν τους κωδικους και να απενεργοποιησουν τις ενημερωσεις των windows ωστε να μην ξαναεχω τετοιο θεμα στο μελλον!!! Ειναι λεει τοσα λεφτα γιατι αυτη η διαδικασια παιρνει 3 ωρες. :shifty:

Οτι εχει να κανει λεει με τα windows ειναι εκτος εγγυησης!!! :mad:

Απ'ότι καταλαβατε ειμαι εντελως ασχετη. Εχουν δικιο;

 

Επισης για οσους εχουν 3 χρονια εγγυηση να ξερετε οτι μονο τον πρωτο χρονο ειναι ολα μεσα στην εγγυηση. Για τα επομενα δυο, τα εργατικα ειναι εκτος!

 

απλα κλαιω....θελουν και 40 ευρω για να κανουν μια επαναφορα απο το partition επαναφορας του λαπτοπ και μετα να απενεργοποιησουν τις ενημερωσεις? ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΩΣ ΠΟΥ ΠΕΣΤΟΥΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ???φωναξε το οπως φωναξα εγω. βαλτε μου αυθεντικο λειτουργικο και δωστε μου και το κλειδι και κοψτε τα πολλα παπατζιλικια πες τους. ακους εκει θρασσος.

εκει λεει που μας χρωσταγαν, μας πηραν και τα βοδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Help!

Βρε παιδια θα τρελλαθω!

Το ξερω οτι ειμαι off topic και ζητω συγνωμη αλλα επειδη ειστε εμπειροι και κατεχετε τα θεματα περι υπολογιστων δωστε μου τα φωτα σας σας παρακαλω!

Με το λαπτοπ που παρελαβα χτες (hq deluxe 6600) ημουν μες την τρελη χαρa. Μετα oμως απο λιγη ωρα που χρησιμοποιησα το λαπτοπ αρχισε να κανει ενημερωση απο τη microsoft και το αφησα να ενημερωθει. Αφου περασε καμποση ωρα και μετα απο 3 βηματα (αναμεσα σε καθε βημα εκανε restart απο μονο του) στο 3ο κολλησε στο 100% και δεν προχωρουσε. Εκλεισα το λαπτοπ και οταν το ξαναανοιξα, παταω το κουμπι "user" και μου λεει καλοσωρισατε κλπ. Μετα μαυριζει η σελιδα και λεει" αυτο δεν ειναι γνησιο αντιγραφο windows" και δεν με αφηνει να προχωρησω.

Τηλεφωνω στο service της multirama (3 χρονια εγγυηση) και μου λενε οτι θελουν 40 ευρω για να μου ξαναβαλουν τους κωδικους και να απενεργοποιησουν τις ενημερωσεις των windows ωστε να μην ξαναεχω τετοιο θεμα στο μελλον!!! Ειναι λεει τοσα λεφτα γιατι αυτη η διαδικασια παιρνει 3 ωρες. :shifty:

Οτι εχει να κανει λεει με τα windows ειναι εκτος εγγυησης!!! :mad:

Απ'ότι καταλαβατε ειμαι εντελως ασχετη. Εχουν δικιο;

 

Επισης για οσους εχουν 3 χρονια εγγυηση να ξερετε οτι μονο τον πρωτο χρονο ειναι ολα μεσα στην εγγυηση. Για τα επομενα δυο, τα εργατικα ειναι εκτος!

 

επικοινώνησε με την Microsoft και πες τους το πρόβλημα, πες τους και το cd key των windows που σου έδωσαν τα Multirama (κοίτα και το αυτοκόλλητο κάτω από το laptop) και θα σε βοηθήσουν εκείνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επικοινώνησε με την Microsoft και πες τους το πρόβλημα, πες τους και το cd key των windows που σου έδωσαν τα Multirama (κοίτα και το αυτοκόλλητο κάτω από το laptop) και θα σε βοηθήσουν εκείνοι.

 

και επισης καπου υπαρχει μια φορμα καταγγελίας πωλησης πλαστών windows απο καταστημα :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθετική δικαιολογια Multirama:

Εεεε..μας το έκλεψαν το συγκεκριμένο λαπιτοπ..καιιιιι..προφανώς οι επιτήδειοι έβαλαν σπασμένα Windows.

τυχαία ένας υπάλληλος νιιιιιιιηηηηιιντζα τους έπιασε προχθές...και το επανέφερε στο κατάστημά μας

εμείς είμαστε σοβαρή εταιρεία.

 

dancing_bean

ΠΑΡΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΒΓΑΛΕ ΟΛΟ ΤΟ ΑΧΤΙ ΣΟΥ!!!

αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα

 

Multifaillll

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισης καπου υπαρχει μια φορμα καταγγελίας πωλησης πλαστών windows απο καταστημα :devil:

ακομα δε ξερουμε τι παιζει αλλα ΑΝ λεω αν δεν εχει κλεψει καποιος εκτος καταστηματος το κλειδι πχ και οντως ειναι πλαστο κλειδι πλασαρισμενο απο τα μουλτιραμα και απλα αποφασισει να το ψαξει η microsoft μαυρο φιδι που την εφαγε τη μουλτιραμα. γιατι μπορει ελληνικοι φορεις προστασιας καταναλωτη να τους εχουν απλα γραμμενους αλλα αν σου κινησει νομικη διαδικασια η microsoft ψαξε πετρα να κρυφτεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα δε ξερουμε τι παιζει αλλα ΑΝ λεω αν δεν εχει κλεψει καποιος εκτος καταστηματος το κλειδι πχ και οντως ειναι πλαστο κλειδι πλασαρισμενο απο τα μουλτιραμα και απλα αποφασισει να το ψαξει η microsoft μαυρο φιδι που την εφαγε τη μουλτιραμα. γιατι μπορει ελληνικοι φορεις προστασιας καταναλωτη να τους εχουν απλα γραμμενους αλλα αν σου κινησει νομικη διαδικασια η microsoft ψαξε πετρα να κρυφτεις...

 

Το ευχαριστιέμαι όμως...

Κάνουν όλα αυτά στους καταναλωτές και το παίζουν και μάγκες γιατί ξέρουν ότι υπάρχει ατιμωρησία...

Από την Microsoft όμως δεν νομίζω να μείνουν ατιμώρητοι...

Άντε να τους βάλει κάποιος στη θέση τους επιτέλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπαν οτι εφταιγα εγω που εκλεισα τον υπολογιστη οταν ειχε κολλησει και δεν "κατεβασε" σωστα τις ενημερωσεις και οτι τα windows ειναι γνησια μιας και υπαρχει και το ειδικο αυτοκολλητο απο κατω (που οντως το εχει).

Επισης στη συσκευασια εχει και το cd των windows κλειστο (που φαινεται γνησιο).

Θα προσπαθησω να βρω κανενα φιλο μηπως και βοηθησει αλλα χλωμο το βλεπω.

Zizu ειλικρινα χιλια ευχαριστω για την προθυμια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπαν οτι εφταιγα εγω που εκλεισα τον υπολογιστη οταν ειχε κολλησει και δεν "κατεβασε" σωστα τις ενημερωσεις και οτι τα windows ειναι γνησια μιας και υπαρχει και το ειδικο αυτοκολλητο απο κατω (που οντως το εχει).

Επισης στη συσκευασια εχει και το cd των windows κλειστο (που φαινεται γνησιο).

Θα προσπαθησω να βρω κανενα φιλο μηπως και βοηθησει αλλα χλωμο το βλεπω.

Zizu ειλικρινα χιλια ευχαριστω για την προθυμια σου.

 

Δεν κάνει τίποτα...Ο ένας τον άλλον βοηθάμε εδώ πέρα grin.png

Άμα έχεις το cd των windows κλειστό τότε βρες έναν γνωστό να σου κάνει ένα format και να βάλεις τον κωδικό που έχεις και αν σου ξαναβγάλει ότι δεν είναι genuine τότε είναι δικό τους σφάλμα...

 

Υ.Γ. Αυτό που με πονηρεύει είναι γιατί εφόσον είναι αυθεντικό η λύση ήταν να σου κλείσουν τις αναβαθμίσεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειπαν οτι εφταιγα εγω που εκλεισα τον υπολογιστη οταν ειχε κολλησει

αυτα δεν τα λενε..

επρεπε να τους πεις οτι εκανα update και τελειωσε.

τι windows φορούσε?και τι λέει το σφραγισμένο cd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνει τίποτα...Ο ένας τον άλλον βοηθάμε εδώ πέρα grin.png

Άμα έχεις το cd των windows κλειστό τότε βρες έναν γνωστό να σου κάνει ένα format και να βάλεις τον κωδικό που έχεις και αν σου ξαναβγάλει ότι δεν είναι genuine τότε είναι δικό τους σφάλμα...

 

Υ.Γ. Αυτό που με πονηρεύει είναι γιατί εφόσον είναι αυθεντικό η λύση ήταν να σου κλείσουν τις αναβαθμίσεις???

 

να ρωτησω... Το μηχανημα ήταν παλιο μοντέλο; Μηπως δηλαδή απο τη "μανα" του ειχε πάνω κάποια άλλη εκδοση windows?

 

εφοσον εχεις παντως το cd κάντου ένα format (δεν ειναι δυσκολο-ισως και εσυ μπορείς χωρις να υποχρεώνεσαι) κ περνα το κλειδι που εχει απο κάτω και λογικα θα εισαι εντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πραγματικη αλητεια σε τετοιες εποχες να εκμεταλλευονται τον ανιδεο κοσμο για να αποσπουν λεφτα.

 

Dancing_bean για να στο πω απλα...μυρισαν θυμα και εριξαν δυχτια (δεν φταις εσυ εννοειτε αλλα αλητες υπαρχουν πολλοί)

 

Αν εισαι κοντα αργυρουπολη περνα να στο φτιαξω εγω.

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να σου βγαλει το μυνημα αυτο απο κακο Install Updates...το πολυ να μην εμπαινε windows.

 

Η πλακα ειναι οτι εβλεπα αυτες τις "υπηρεσιες" που διαφημιζουν ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και ελεγα ....υπαρχει κοσμος που παει και τα δινει? Με τετοια παραπληροφορηση (ακουσον ακουσον....απενεργοποιηση windows Update ...σε αυθεντικα windows δλδ τρια lol και 5 omg...) λογικο οι "experts" να εχουν δουλεια.

 

Αει σηχτιρ ζωα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι εσυ δεν εκανες σωστα τις ενημερωσεις ναι μπορει να ισχυει αλλα δεν κολλαει με την προηγουμενη ατακα τους, φερτον μας δωσε μας 40 ευρω να στον επαναφερουμε και να σου απενεργοποιησουμε τις ενημερωσεις. δε κολλαει καθολου ομως. καλως ή κακως κανεις που δεν εχει να κρυψει κατι δεν κλεινει ενημερωσεις εκτος...και αν εχει mobile internet και δε θελει να πληρωσει τα μαλιοκεφαλα του το τελος του μηνα :mrgreen:

 

υ.γ γιατι εχω την εντυπωση οτι πολλα μεγαλα κεφαλακια του μουλτιραμα διαβαζουν το θεμα???και τους εχει λουσει κρυο ιδρωτας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι. Στο δικο μου laptop ειχαν περασμενο τα vista home greek - χωρίς ομως να περιέχεται το cd στην συσκευασια. Το laptop εχει κολλημενο το χαρτακι με το s/n και κανει κανονικα updates. Δεν θα επρεπε να εχω και το CD ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...