Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το οτι εσυ δεν εκανες σωστα τις ενημερωσεις ναι μπορει να ισχυει αλλα δεν κολλαει με την προηγουμενη ατακα τους, φερτον μας δωσε μας 40 ευρω να στον επαναφερουμε και να σου απενεργοποιησουμε τις ενημερωσεις. δε κολλαει καθολου ομως. καλως ή κακως κανεις που δεν εχει να κρυψει κατι δεν κλεινει ενημερωσεις εκτος...και αν εχει mobile internet και δε θελει να πληρωσει τα μαλιοκεφαλα του το τελος του μηνα :mrgreen:

 

 

Όπως τα λες είναι...

 

Να ρωτησω και γω κατι. Στο δικο μου laptop ειχαν περασμενο τα vista home greek - χωρίς ομως να περιέχεται το cd στην συσκευασια. Το laptop εχει κολλημενο το χαρτακι με το s/n και κανει κανονικα updates. Δεν θα επρεπε να εχω και το CD ???

 

Κανονικά ναι.

 

Edit : Ανάλογα και την μάρκα του λάπτοπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτησω και γω κατι. Στο δικο μου laptop ειχαν περασμενο τα vista home greek - χωρίς ομως να περιέχεται το cd στην συσκευασια. Το laptop εχει κολλημενο το χαρτακι με το s/n και κανει κανονικα updates. Δεν θα επρεπε να εχω και το CD ???

απο οτι ξερω δεν ειναι αναγκη να σου παρεχεται cd ειδικα σε εκδοσεις λαπτοπ που το λειτουργικο ερχετε περασμενο απο εταιρια που το κατασκευαζει. οι εταιριες αγοραζουν εναν αριθμο κλειδιων για τα κομματια που συνθετουν και σαφως το πληρωνει και πιο φτηνα ο τελικος καταναλωτης με τη λεπτομερεια οτι δεν μπορει να λειτουργησει σε αλλο μηχανημα.

αν για καποιο λογο χρειαστεις επανεγκατασταση εκτος του partition επαναφορας με νεο προγραμμα εγκατασταση κανεις χρηση μιας oem εκδοσης του εκαστοτε λειτουργικου κατεβασμενης απο ιντερνετ και στο οποιο εισαγεις το αυθεντικο κλειδι και εισαι απολυτως νομιμος

επισης πολλα λαπτοπ εχουν cd με ghost του σκληρου και κανεις ετσι επαναφορα απευθειας με το αυθεντικο κλειδι οποτε παλι δεν κατεχεις αυτο καθ'εαυτο το αυθεντικο windows cd. η acer ξερω σιγουρα οτι παλιοτερα ετσι ηταν και μαλλον το ιδιο ισχυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι. Στο δικο μου laptop ειχαν περασμενο τα vista home greek - χωρίς ομως να περιέχεται το cd στην συσκευασια. Το laptop εχει κολλημενο το χαρτακι με το s/n και κανει κανονικα updates. Δεν θα επρεπε να εχω και το CD ???

 

Όχι απαραίτητα. Οι περισσότερες εταιρίες δεν δίνουν πια τα dvd μέσα στις συσκευασίες για λόγους οικονομίας, αλλά βάζουν κρυφό partition επαναφοράς. Από αυτό το partition φτιάχνεις δισκάκια μόνος σου. Συνήθως τα laptop σε ενημερώνουν να το κάνεις με δικό τους software αμέσως μόλις τα ανοίξεις πρώτη φορά.

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και γω κατι. Στο δικο μου laptop ειχαν περασμενο τα vista home greek - χωρίς ομως να περιέχεται το cd στην συσκευασια. Το laptop εχει κολλημενο το χαρτακι με το s/n και κανει κανονικα updates. Δεν θα επρεπε να εχω και το CD ???

 

οχι, γενικά τα έχουν καταργήσει. το αντιγραφο του λογισμικου σου βρισκεται στο Recovery partition Και μπορεις απο εκει να δημιοπυργησεις κατι σαν δισκακι εγκαταστασης. Ουτε το ΗΡ μου ειχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και καινούρια νέα...

Αφού πήρα στα κεντρικά και τους εξήγησα τι έχει γίνει, τους ρώτησα για την παραγγελία που είχα κάνει μέσω internet και έφαγα και άλλο άκυρο...

Για ένα blue ray το οποίο είναι εκθεσιακό και δεν είναι σε καλή κατάσταση....

Χωρίς καμία ενημέρωση...

Μήπως όντως να κάνουμε όλοι παραγγελίες της τάξης των 10.000 ευρώ για παραλαβή απο τα καταστήματα, και όταν μας παίρνουν να παραλάβουμε να τους λέμε δικαιολογίες του στυλ,

1. Ξέρετε, όπως ερχόμουν στο κατάστημά σας μου επιτέθηκαν κάτι χελωνονιντζάκια και μου έκλεψαν τα λεφτά?

2. Τελικά είχα 20.000 για αγορές και αποφάσισα να πάρω κάτι πιο ακριβό...!

3. Με απήγαγαν εξωγήινοι και μου έκλεψαν τις πιστωτικές μου κάρτες...

 

Ή ό,τι άλλο μας έρθει?

 

Ψήνομαι πολύ άγρια πάντως...

 

Υ.Γ.Και για ομαδική καταγγελία πάντως μέσα είμαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Ξέρετε, όπως ερχόμουν στο κατάστημά σας μου επιτέθηκαν κάτι χελωνονιντζάκια και μου έκλεψαν τα λεφτά?

 

Υ.Γ.Και για ομαδική καταγγελία πάντως μέσα είμαι....

 

για τα χελωνονιτζάκια και την ομαδική καταγγελία ειμαι μέσα. Θελει καποιος να ετοιμασει ενα κειμενο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και καινούρια νέα...

Αφού πήρα στα κεντρικά και τους εξήγησα τι έχει γίνει, τους ρώτησα για την παραγγελία που είχα κάνει μέσω internet και έφαγα και άλλο άκυρο...

Για ένα blue ray το οποίο είναι εκθεσιακό και δεν είναι σε καλή κατάσταση....

Χωρίς καμία ενημέρωση...

Μήπως όντως να κάνουμε όλοι παραγγελίες της τάξης των 10.000 ευρώ για παραλαβή απο τα καταστήματα, και όταν μας παίρνουν να παραλάβουμε να τους λέμε δικαιολογίες του στυλ,

1. Ξέρετε, όπως ερχόμουν στο κατάστημά σας μου επιτέθηκαν κάτι χελωνονιντζάκια και μου έκλεψαν τα λεφτά?

2. Τελικά είχα 20.000 για αγορές και αποφάσισα να πάρω κάτι πιο ακριβό...!

3. Με απήγαγαν εξωγήινοι και μου έκλεψαν τις πιστωτικές μου κάρτες...

 

Ή ό,τι άλλο μας έρθει?

 

Ψήνομαι πολύ άγρια πάντως...

 

Υ.Γ.Και για ομαδική καταγγελία πάντως μέσα είμαι....

Θεος!Κ γω μεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απαραίτητα. Οι περισσότερες εταιρίες δεν δίνουν πια τα dvd μέσα στις συσκευασίες για λόγους οικονομίας, αλλά βάζουν κρυφό partition επαναφοράς. Από αυτό το partition φτιάχνεις δισκάκια μόνος σου. Συνήθως τα laptop σε ενημερώνουν να το κάνεις με δικό τους software αμέσως μόλις τα ανοίξεις πρώτη φορά.

 

Αποστολή από το GT-I9000 με τη χρήση Insomnia App

 

παιδια, πανω σ αυτο που συζητατε, αν μου επιτρεπετε να ρωτησω κατι σχετικο, μιας και εγω πηρα λαπτοπ απο τα μουλτιδραμα, και ουτε σε μενα ειχε το cd των windows. Μου εβγαζε ομως αυτο με το Reocovery νομιζω, και τελικα το πραγματοποιησα, και συνολικα εκαψα περιπου 6-7 DVD για να χωρεσει αυτο το ρημαδι που μου ελεγε. Δηλαδη, οταν θα θελησω να κανω φορματ στο λαπτοπ μου, θα βαλω αυτα τα DVD και θα γινει απο κει? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία λέω τι έχω αγοράσει από τις συγκεκριμένες προσφορές.

Όλα αγορασμένα από το κατάστημα του Πειραιά.

 

1) WD Raptor 74gb 10.000rpm 29 ευρώ. 6 μήνες εγγύηση. Μεταχειρισμένος. Δεν υπήρχε στην ιστοσελίδα.

 

2) WD 500gb 29 ευρώ. 5 χρόνια εγγύηση. Καινούριος μάλλον.

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0251037&catid=020801

 

3) Modem - Router Belkin 25.90 ευρώ. 1 χρόνο εγγύηση νομίζω μου είπε. Καινούριο, σφραγισμένο.

Δεν το βρίσκω στην ιστοσελίδα τους τώρα αλλά υπήρχαν κάνα-δύο ακόμα. Όσο ήμουν εκεί το αγόρασαν άλλοι δύο.

 

4) DVD+R Sony 50άδα 5.99 ευρώ. Προφανώς καινούρια. Στην ιστοσελίδα τους έχουν την 100άδα δεν έχουν την 50άδα

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0488922&catid=080300

Αγόρασα πέντε 50άδες δεν νομίζω να άφησα κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα στις 17/02 το ηχείο της logitech z515

http://www.skroutz.gr/s/315341/Logitech-Wireless-Speaker-Z515.html

Η τιμή του από 99 στα 19 της προσφοράς. Το προϊόν μπήκε στο καλάθι και έκανα την παραγγελία με παραλαβή από το καστάστημα Καστοριάς. Την επομένη δέχτηκα ένα τηλέφωνο από multirama και μου είπαν ότι το προϊόν είναι διαθέσιμο αλλά επειδή είναι προσφοράς δεν γίνεται να μετακινηθεί μεταξύ καταστημάτων αλλά μπορεί να σταλεί αντικαταβολή. Απάντησα ότι δέχομαι αφού η τιμή ήταν πολύ καλή και θεώρησα αυτονόητο ότι θα πληρώσω μεταφορικά. Σήμερα ήρθε με γενική ταχυδρομική και προς έκπληξη μου πλήρωσα μόνο 19 ευρώ. Το προϊόν ήταν στο κουτί του, ανοιγμένο, με τα σακουλάκια του όμως, πιθανόν εκθεσιακό (υπήρχε ακόμη η ζελατίνα στο λογότυπο και το usb stick) ή σε άριστη κατάσταση αν ήταν χρησιμοποιημένο. Να συμπληρώσω ότι είχε όλα να έντυπα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέσα και εγώ για την καταγγελία ! και για παραγγελία αύριο σκοπεύω να κάνω :). Ακούστε κι άλλο ένα κουλό στο κατάστημα της Χαλκίδας σήμερα αφού ήμουν εκεί κοντά λέω πάω να ρίξω μια ματιά και τι είχαν κάνει οι θεοί, δεν υπήρχαν πολλά προϊόντα γενικά και πολλά ήταν σε ανοιγμένα κουτιά κλπ αλλά με μια διαφορά τα πουλούσε σε κανονικές τιμές ! LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ιστορία λέω τι έχω αγοράσει από τις συγκεκριμένες προσφορές.

Όλα αγορασμένα από το κατάστημα του Πειραιά.

 

1) WD Raptor 74gb 10.000rpm 29 ευρώ. 6 μήνες εγγύηση. Μεταχειρισμένος. Δεν υπήρχε στην ιστοσελίδα.

 

 

υπήρχε πέμπτη βράδυ αλλά δεν το έβαλα καλάθι καν.

 

 

Με πήραν τηλέφωνο και δεν το πρόλαβα ,μου έστειλαν στο καπάκι mail και μου ζητάνε να τους πάρω τηλ. οπότε φοβάμαι ότι θα φάω άκυρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...