Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν η MAC του modem είναι καταχωρημενη στο σύστημα τους και δεν υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο τότε το modem επικοινωνεί με το headend, γίνεται η ταυτοποίηση, παίρνει configuration file και κλειδώνουν τα DS και US. Μήπως υπάρχει θέμα με τη σύνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μήπως στην αλλαγή του router ξεχάσανε να τον καταχωρίσουν στο σύστημά τους και τώρα παλεύει τσάμπα? Είναι και Σάββατο , άντε να βρεις τώρα τεχνικό τους........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ναι είναι πολύ πιθανό. Στα λέω όλα αυτά γιατί δούλευα εκεί όταν ακόμη στήσαμε το headend :)

Acquire Downstream Channel   Locked Connectivity State In Progress Access Denied Boot State In Progress Waiting for DHCP Offer Configuration File OK   Security Disabled Disabled

 

Μάλλον ξεχάσανε τη καταχώριση ή τον καταχωρίσατε λάθος ... εκτός κι αν ο router κάνει request σε λάθος headend λόγο λανθασμένης συχνότητας και παίρνει τ @@ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μιλήσει μαζί τους για το θέμα του bandwith και μου είπανε ότι τις τελευταίες μέρες υπάρχει πρόβλημα με ώρες αιχμής σε κάποια κανάλια downstream και το πρόβλημα θα λυθεί τις επόμενες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε και ούτε προβλέπεται να φτάσει εκεί σύντομα.

 

Το φαντάστηκα γιατί μέχρι Ροτόντα φτάνει το δίκτυο.. Κρίμα μωρέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από support η εταιρία είναι η χειρότερη, δεν έχουν ούτε ένα άτομο. Εδώ και δυο βδομάδες προσπαθώ να μιλήσω με τεχνικό για πρόβλημα που λογικά θα πάρει λεπτά να λυθεί και δεν...δεν πειράζει και εγώ δυο βδομάδες θα κάνω να τους πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έχει λυθεί το θέμα με την κεραία;έχω το 120 πακέτο και πάνω από 60-70 δεν έχω δει ..μήπως μόνο με τη 120αρα ειναι το θέμα;αν πχ βάλω τελικα την 20 θα ειναι εκεί σταθερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει λυθεί το θέμα με την κεραία;έχω το 120 πακέτο και πάνω από 60-70 δεν έχω δει ..μήπως μόνο με τη 120αρα ειναι το θέμα;αν πχ βάλω τελικα την 20 θα ειναι εκεί σταθερό;

Εγώ έχω τη 10άρα και δε πέφτει κάτω από 9,5.  Απλά έχει τα υπόλοιπα γνωστα προβλήματα με αποσυνδέσεις και έλειψη support.

 

Πάρε τους τηλέφωνο πρωινές ώρες και αν δε το φτιάξουν άμεσα, μετακινήσου στο 40άρι πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...