Προς το περιεχόμενο

Dropbox: 23!!!gb για 2 χρόνια + 3gb για 1 χρόνο, χρειάζεται android τηλέφωνο


manosfp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ανακάλυψα αυτό εδώ

 

Link

 

Είναι ίδιο με το dropbox αλλά δίνει 15GB FREE....

Πιστεύω ότι αξίζει!!!

Επεξ/σία από zizu10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 264
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα έσβησαν και σε μένα τα έξτρα gb. δικό τους πρόβλημα, απλά δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω ποτέ το dropbox από την στιγμή που το box μου έδωσε 50gb για πάντα και είναι και καλύτερο κατα την γνώμη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το box δεν έχει client και αυτό είναι ένα μεγάλο μείον.

Έχω 50GB στο box και δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου.

 

Ο client του dropbox είναι που το κάνει ασυναγώνιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το box δεν έχει client και αυτό είναι ένα μεγάλο μείον.

Έχω 50GB στο box και δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου.

 

Ο client του dropbox είναι που το κάνει ασυναγώνιστο.

 

παιδιά γιατί το συζητάμε Sugarsync και ξερό ψωμί....

απορώ γιατί δεν είναι η default επιλογή το Sugarsync σε όλους...

 

Ακόμα και το dropbox με κινήσεις του τα τελευταία 2 χρόνια δείχνει να προσπαθεί να αντιγράψει το Sugarsync!

Όσον αφορά τον χώρο από πάντα το Sugarsync έδινε 5gb +1.75gb tutorial + 500mb για κάθε invite με όριο στα invite τα 100gb!!!

 

έχει τον καλύτερο client που έχω δει σε πρόγραμμα, έχει ένα magic briefcase φάκελο σαν το MyDropbox φάκελο του dropbox, αλλά επιπλέον μπορείς να κάνεις backup/share οποιονδήποτε φάκελο σε όλο σου το pc....

 

αξίζει να του ρίξει κάποιος μια ματιά, αν και εάν του ρίξετε ματιά μάλλον θα κολλήσετε και θα τα ξεχάσετε όλα τα άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το box δεν έχει client και αυτό είναι ένα μεγάλο μείον.

Έχω 50GB στο box και δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου.

 

Ο client του dropbox είναι που το κάνει ασυναγώνιστο.

+1 και εγω εχω 50GB και δεν τα χρησιμοποιω

αν το box αποφασισει επιτελους να βγαλει client για pc πιστευω οτι το dropbox δε θα εχει λογο υπαρξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γερμανικο site παντως πρεπει να παιζει πατεντα για +5γιγα:

 

http://www.dealdoktor.de/gratisartikel-kostenlos/5gb-extra-speicher-bei-dropbox-kostenlos-online-speicherplatz-in-der-cloud/

 

ειναι η αυτην που προαναφέρθηκε και εδω (μεταφράστε με τρανσλατε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο μενα τα πηραν, αλλα δεν θα βγει το google storage??? Ολα εδω πληρωνονται. Σε ενα χρονο θα ψαχνουν πελατη με το ντουφεκι. Μετα να δειτε δωρεαν GB που θα δινουν. Εδω 2 χρονια ο κοσμος ζηταει κατα χιλιαδες να κανουν συνχρονισμο φακελλων για να μην μετακινουμε τους βασικους φακελλους κατω απο το dropbox φακελλο και μας αλλαζει την υπαρχουσα δομη, και κοροιδευουν. Το sugar το κανει εξ' αρχης και πολυ καλα μαλιστα. Μονον λιγο αργο στο upload ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο εμενα αφαιρεθηκαν (αναμενομενο). Το κραταω μονο γιατι με βολευει σαν cloud αναμεσα στο κινητο και τα πισις.

 

Το sugarsync το ειχα δοκιμασει γυρω στο 2010 αλλα δεν ειχε τις δυνατοτητες που αναφερονται τωρα, ηταν αργο, δεν με ειχε ενθουσιασει και το ειχα παρατησει. Μαλλον πρεπει να ξαναβρω το λογαριασμο για ενα demo. Εχει client αλα dropbox??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο εμενα αφαιρεθηκαν (αναμενομενο). Το κραταω μονο γιατι με βολευει σαν cloud αναμεσα στο κινητο και τα πισις.

 

Το sugarsync το ειχα δοκιμασει γυρω στο 2010 αλλα δεν ειχε τις δυνατοτητες που αναφερονται τωρα, ηταν αργο, δεν με ειχε ενθουσιασει και το ειχα παρατησει. Μαλλον πρεπει να ξαναβρω το λογαριασμο για ενα demo. Εχει client αλα dropbox??

 

Ναι έχει και είναι καλύτερο θα έλεγα.(κάνει κανονικά συγχρονισμό τα πάντα όλα ^_^)

 

Μετράει άσχημα το sugarsync. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ειναι πολυ πιο αργο σε σχεση με το Dropbox.

 

Το εβαλα να κανει sync μεταξυ desktop και cloud τα ιδια πραγματα που εχει και το drop box. Ειναι απελπιστικα αργο. Δεν ξερω αν εχουν καποιο optimized throttling ωστε να μην σου μπουκωνει τη γραμμη και να μπορεις να σερφαρεις ταυτοχρονα (ισχυριζονται οτι δεν εχουν), αλλα ειναι αργο. Για εμενα το μοναδικο πλεονεκτημα του sugarsync εναντι του dropbox ειναι οτι μπορεις να κανεις οποιοδηποτε folder θες sync χωρις να το μεταφερεις απαραιτητα στο root folder του sugar.

 

Βεβαια αυτο μπορει να επιτευχθει και εμμεσα για το dropbox απο οτι ανακαλυψα με λιγο διαβασμα

 

http://www.groovypost.com/howto/microsoft/make-dropbox-sync-any-folder-on-your-pc-using-symbolic-links/

 

Απο την αλλη βασικος περιορισμος του sugar ειναι τα 25mb για shared links τη στιγμη που του dropbox ειναι unlimited.

 

Θα τα δοκιμασω και τα 2 παραλληλα, ο καιρος θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...