Προς το περιεχόμενο

10 € δώρο σε κατόχους κάρτας Eurobank


iguana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτα γίνεται η χρέωση της αγοράς κανονικά, και αμέσως μετά γίνεται η εξαργύρωση των πόντων, ως πίστωση. Άρα ουσιαστικά είναι 2 ξεχωριστές συναλλαγές, με την χρέωση να προηγείται. Γι' αυτό σου είπε πως πρέπει να υπάρχει υπόλοιπο στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πηγα σημερα σε ενα σουπερμαρκετ. Μεσα απο την εφαρμογη βλεπω οτι μου βαλαν το δεκαρικο. Επελεξα να αγορασω ενα προιον που κοστιζει 15ευρω. Ο υπευθυνος του μασουτη εκει μου ειπε δε τη δεχεται τη καρτα. Θελει να εχει ενα ποσο μεσα να εχει ισης αξιας με το προιον η και παραπανω. Προσωπικα δε καταλαβαινω πως παει η επιστροφη στη τσεπη σου. Η βλακας ειμαι η ειναι της eurobank απαταιωνες

μα ειναι λογικο να χτυπαει η καρτα αν πας να αγορασεις κατι που κανει πανω απο το ποσο που εχει μεσα. Τι ηθελες, να παρει το δεκαρικο απο την καρτα και τα υπολοιπα στο χερι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ειναι λογικο να χτυπαει η καρτα αν πας να αγορασεις κατι που κανει πανω απο το ποσο που εχει μεσα. Τι ηθελες, να παρει το δεκαρικο απο την καρτα και τα υπολοιπα στο χερι;;

 

Ετσι οπως το εξηγουν στο site εγω αυτο καταλαβα. Αγοραζω το προιον των 15 αφαιρουνται τα 10 και πληρωνω τα 5. Σου ακουγεται παραλογο αυτο? Εμενα οχι. Τωρα οπως μου τα λετε πρεπει να κανω καταθεση 15 ευρω στη καρτα (ιση με την αξια του προιοντος) παω στο ταμειο και μετα τι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το εξηγουν στο site εγω αυτο καταλαβα. Αγοραζω το προιον των 15 αφαιρουνται τα 10 και πληρωνω τα 5. Σου ακουγεται παραλογο αυτο? Εμενα οχι. Τωρα οπως μου τα λετε πρεπει να κανω καταθεση 15 ευρω στη καρτα (ιση με την αξια του προιοντος) παω στο ταμειο και μετα τι?

Αμα δεν σου φανεται παραλογο, μαλλον δεν ξερεις πως λειτουργουν οι καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το εξηγουν στο site εγω αυτο καταλαβα. Αγοραζω το προιον των 15 αφαιρουνται τα 10 και πληρωνω τα 5. Σου ακουγεται παραλογο αυτο? Εμενα οχι. Τωρα οπως μου τα λετε πρεπει να κανω καταθεση 15 ευρω στη καρτα (ιση με την αξια του προιοντος) παω στο ταμειο και μετα τι?

Η κάρτα σου είναι χρεωστική, όχι πιστωτική. Πως θα σου προσφέρει πίστωση 5 ευρώ? Η χρεωστική χρεώνει επί τόπου τον τραπεζικό σου λογαριασμό, αρκεί αυτός να έχει μέσα το απαραίτητο ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 5Ε που πληρώνεις όμως θα αφαιρεθούν απο τη κάρτα οπότε πρέπει να τα έχεις στον λογαριασμό σου

 

Οι συναλλαγές δεν είναι δύο,  μία συναλλαγή είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν σου φανεται παραλογο, μαλλον δεν ξερεις πως λειτουργουν οι καρτες.

 

Φιλε ειχα αρκετες στη ζωη μου ξερω πως λειτουργουν το θεμα μου ειναι και ο τιτλος του τοπικ. Να παρω τα 10 ευρω της eurobank. Αυτο ομολογω δε ξερω πως δουλευει. Μη το γενικευεις το θεμα αν εχεις απαντησεις στο ερωτημα μου δωστες

 

Η κάρτα σου είναι χρεωστική, όχι πιστωτική. Πως θα σου προσφέρει πίστωση 5 ευρώ? Η χρεωστική χρεώνει επί τόπου τον τραπεζικό σου λογαριασμό, αρκεί αυτός να έχει μέσα το απαραίτητο ποσό.

 

Αρα για το προιον που θελω και κοστιζει 15 ευρω καταθετω αλλα 5 ευρω στη debit της eurobank που περιλαμβανει ηδη συμφωνα με το app τα 10 δωρο που γραφει και ο τιτλος του τοπικ παω ξανα με τη καρτα στο μαρκετ δε πληρωνω τιποτα και μενουν τα 5 ευρω μεσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν βεβαιωσου ότι τα Μασουτης συμμετέχουν στο προγραμμα επιστροφή της eurobank. Οταν κανεις την αγορά πχ 20 ευρώ η κάρτα πρέπει να έχει 20 ευρώ μέσα τουλάχιστον . Εσυ θα δηλώσεις στο ταμείο ότι θες να εξαργυρωσεις τα 10 ευρώ της κάρτας. Θα πατήσει το κουμπί για εξαργυρωση και στην απόδειξη της κάρτας θα δεις ότι έχει χρεωθεί μειων 10 ευρώ. Στην απόδειξη της ταμειακης θα δεις ότι έχεις πληρώσει 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε ειχα αρκετες στη ζωη μου ξερω πως λειτουργουν το θεμα μου ειναι και ο τιτλος του τοπικ. Να παρω τα 10 ευρω της eurobank. Αυτο ομολογω δε ξερω πως δουλευει. Μη το γενικευεις το θεμα αν εχεις απαντησεις στο ερωτημα μου δωστες

 

Αρα για το προιον που θελω και κοστιζει 15 ευρω καταθετω αλλα 5 ευρω στη debit της eurobank που περιλαμβανει ηδη συμφωνα με το app τα 10 δωρο που γραφει και ο τιτλος του τοπικ παω ξανα με τη καρτα στο μαρκετ δε πληρωνω τιποτα και μενουν τα 5 ευρω μεσα?

 

Ρε φίλε οκ θα τα πάρεις τα 10Ε της eurobank, γιατί δεν βάζεις 20ευρώ στη κάρτα να κάνεις μία συναλλαγή στο σουπερ μάρκετ να αγοράσεις τα καθημερινά ψώνια σου να κάνεις και την εξαργύρωση του bonus και μετά αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις άλλο τη κάρτα πηγαίνεις και ψωνίζεις μέχρι να φτάσεις το υπόλοιπο που έχεις στη κάρτα

 

αν και για μένα αφού την έχεις να τη δουλεύεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, ή και να ξαναπαει ως την τραπεζα στην οποια ηδη πηγε για να 'γεμισει' την καρτα, να στηθει στα ταμεια για να βγαλει τα 'ρεστα' που του εχουν μεινει, μπας και τελικα 'παρει' το μπονους του μεσω και 3ου φυσικα καταστηματος...

 

Για οποιον δεν χρησιμοποιει μονιμα την καρτα ειναι πολυ βαβουρα η διαδικασια και καταλαβαινω απολυτα τον ανθρωπο που παραπονιεται. Προσωπικα στις δυο περιοδους της προσφορας εβαλα το μπονους σε μανα κι αδερφη αντιστοιχα και στη δικη μου καρτα δεν το εκανα, ακριβως για να μην τρεχω, αφου χρησιμοποιω αλλες καρτες και η υπαρξη αυτης δεν πολυεχει νοημα για μενα (απλα αφου δεν κοστιζει τιποτα, για την ωρα δεν την πεταω)!

 

Οσο για τους 'γνώστες' που εκαναν επικριτικα σχόλια, μαλλον αγνοουν το γεγονος οτι χρεωστικες καρτες ακριβως σαν αυτη της eurobank μπορουν να προσφερουν και πιστωση, και μαλιστα παρα πολυ μεγαλη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον δεν χρησιμοποιει μονιμα την καρτα ειναι πολυ βαβουρα η διαδικασια και καταλαβαινω απολυτα τον ανθρωπο που παραπονιεται.

Η τράπεζα δεν μοιράζει δεκαευρα γιατί τις περισσεύουν, αλλά για να εξοικειωθείς με την κάρτα και το πρόγραμμα επιστροφής. Υπό αυτή την έννοια, η κάρτα είναι εργαλείο και μέσο για να βγεις κερδισμένος. Επομένως οποίος παραπονιέται για την διαδικασία, τουλάχιστον ας γνωρίζει ότι η διαδικασία δεν έχει σχεδιαστεί για να πας να σου δώσουν ένα δεκαευρω και να φύγεις έτσι απλά.

 

Όσο για τους επικριτές και "γνώστες", όπως αποκαλείς όσους προσπάθησαν να βοηθήσουν (ντροπή μας... ), fair enough, αλλά δεν βοήθησες και εσύ καθόλου, να του πεις γιατί έφαγε απόρριψη στην καρτα, αφού έχει πίστωση, και τι ακριβώς πρέπει να κάνει για να πάρει το δευκαευρο. Γιατί όταν μπορείς να κρίνεις πρόσωπα και καταστάσεις έτσι ευκολα, σημαίνει πως το κατέχεις το θέμα, και πρώτος εσύ πρέπει να δώσεις άμεσα και ξεκάθαρα την λύση. Και μετά κρίνεις όσο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως σημερα πηγα σε ενα πρατηριο ΕΚΟ εβαλα 10 ευρω καυσιμα και ζητησα να εξαργυρωσω το 10αρικο στην χρεωστικη μου που ειχε μηδενικο υπολοιπο, οπως και τελικα εγινε με επιτυχια. δεν πληρωσα μια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι απαντησαν σε εμενα παρακαλουνται να ξαναδιαβασουν την προηγουμενη απαντηση μου διοτι μαλλον εχασαν το σημειο που ανεφερα τι εχω κανει εγω ως προς την 'προσφορα'. Αν παλι δεν βγαζουν νοημα ζητω συγνωμη, δεν μπορω να γραψω τα συγκεκριμενα πραγματα σε πιο κατανοητη γλωσσα.

Οσο για το γάιδαρο (εχω σιχαθει αυτη την 'καραμελα' σε καθε θεμα που καποιος θα πει/επισημανει κατι αρνητικο) και ο χρονος ειναι χρημα. Εκτος αν εχεις τοσο πολυ που δεν ξερεις τι να τον κανεις. Αν σου περισσευει, εμενα μου λειπει, δωσε μου καμια ωριτσα να ερθουμε λιγο στα ισια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω αρκετούς που δουλεύουν με 2,5/3Ε την ώρα, για να βγάλουν το δεκάρικο θέλουν 3-4 ώρες

Όπως είπε ο δημήτρης τελικά δεν θέλει να έχεις λεφτά στον λογαριασμό οπότε δεν χρειάζεται καν να περιμένεις 10 λεπτά στο ταμείο της τράπεζας η το ΑΤΜ για να κερδίσεις το ίδιο ποσό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...