Προς το περιεχόμενο

FIFA 13


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδες θελω την βοηθεια σας !!

 

Κατεβασα το φιφα 13 demo , το εγκατεστησα και καθε φορα

 

που το ανοιγω μου κρασαρει αμεσως μετα απο μια μαυρη

 

οθονη ! Επιπλεον δημιουργουνται καθε φορα που κρασαρει αρχεια

 

με ονομα FIFACrashDump_CL1182787_2012.09.15_20.31.32.dmp

 

ξερει κανενας να με βοηθησει ???

 

Παρεπιπτωντος το ιδιο μου εκανε και στο φιφα 12 το οποιο ομως

 

στην αρχη επαιζε κανονικα !!!

 

Εχω φλιπαρει !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια μου στελνετε κανα λινκ για να το ξανακατεβασω

 

http://store.origin.com/store/eaemea/en_IE/html/originweb/play4free/pbPage.play-free-games-en_IE

 

(αφού φυσικά κατεβάσεις τον client του Origin και δημιουργήσεις λογαριασμό σε αυτό).

 

Καλησπερα παιδες θελω την βοηθεια σας !!

 

Κατεβασα το φιφα 13 demo , το εγκατεστησα και καθε φορα

 

που το ανοιγω μου κρασαρει αμεσως μετα απο μια μαυρη

 

οθονη ! Επιπλεον δημιουργουνται καθε φορα που κρασαρει αρχεια

 

με ονομα FIFACrashDump_CL1182787_2012.09.15_20.31.32.dmp

 

ξερει κανενας να με βοηθησει ???

 

Παρεπιπτωντος το ιδιο μου εκανε και στο φιφα 12 το οποιο ομως

 

στην αρχη επαιζε κανονικα !!!

 

Εχω φλιπαρει !!!!!

 

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις την ανάλυση της οθόνης (από τα settings του Fifa) ή να αναβαθμίσεις τους drivers της κάρτας γραφικών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 2 μερες που το επαιξα μπορω να πω οτι εχει πολλα προβληματα

παραειναι ευκολο ακομα και στο legendary. στο περσυνο ετρωγα παρα πολλα γκολ, με φουλ αμυνα και μονο 1-2 αντεπιθεσεις. τωρα χωρις να ιδρωνω βαζω αρκετα γκολακια. τρωω πολλα επεισης. αλλα δεν εχει καμια σχεση με το περσυνο. ειναι αδυνατο να παρεις κεφαλια. εγω που ενα απο τα βασικα χαρακτηριστικα του παιχνιδιου μου ειναι να κανω σεντρες απο τα πλαγια δυσκολευομαι παρα πολυ. μονο πασες και τετ α τετ με τον τερματοφυλακα. η AI ειναι για κλαμματα. εβαλα και αυτογκολ με γελοιο τροπο. και το χειροτερο... μου θυμιζει λιγο το pro. οι παικτες ειναι αρκετα μεγαλυτεροι σε μεγεθος σε σημειο που τεινουν να φτασουν το pro.

μου αρεσε ομως ο σχολιασμος των γεγονοτων κατα την διαρκεια του αγωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κεφαλιά φέτος είναι πολύ δύσκολη γιατί απο ότι έχω καταλάβει πρέπει να τη πατήσεις τη σωστή στιγμή, αν τη πατήσεις λίγο πιο νωρίς πχ η μπάλα θα έρθει στο παίχτη σου τη στιγμή που κατεβαίνει και πάλι στο έδαφος και θα τη χάσει... Αν το συνηθίσεις θα τις καταφέρεις τις κεφαλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια! Προσπαθω να παιξω το demo και ειναι αδυνατον, το παιχνιδι σερνεται.

 

Φοραω Radeon HD 6800 Series και το περιεργο ειναι πως μεχρι τωρα το Fifa12 το επαιζα ενα χρονο αψογα, σε FullHD και ολα τερμα.Με το που εβαλα το demo , ειδα οτι σερνεται, δοκιμασα να μειωσω AA,Vsync κλπ αλλα τπτ. Μαλιστα γυρισα να παιξω Fifa12 και πλεον κι εκεινο σερνεται! Αν ειναι δυνατον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βοηθεια! Προσπαθω να παιξω το demo και ειναι αδυνατον, το παιχνιδι σερνεται.

 

Φοραω Radeon HD 6800 Series και το περιεργο ειναι πως μεχρι τωρα το Fifa12 το επαιζα ενα χρονο αψογα, σε FullHD και ολα τερμα.Με το που εβαλα το demo , ειδα οτι σερνεται, δοκιμασα να μειωσω AA,Vsync κλπ αλλα τπτ. Μαλιστα γυρισα να παιξω Fifa12 και πλεον κι εκεινο σερνεται! Αν ειναι δυνατον...

 

μηπως τρεχει κανενα antivirus απο πισω που κανει scan ή τιποτα τετοιο που να αργειο το συστημα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα αναλυση τερμα κατω(800χ600) απενεργοποιησα ΤΑ ΠΑΝΤΑ(vsync,MSAA,extremely low rendering), τικαρα και το disable aero theme, το παιχνιδι με γραφικα PSone παλι σερνεται. Τι διαολο συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω.Μεχρι τωρα ολα στο full και πηγαινε σφαιρα. Οτι να'ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα αναλυση τερμα κατω(800χ600) απενεργοποιησα ΤΑ ΠΑΝΤΑ(vsync,MSAA,extremely low rendering), τικαρα και το disable aero theme, το παιχνιδι με γραφικα PSone παλι σερνεται. Τι διαολο συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω.Μεχρι τωρα ολα στο full και πηγαινε σφαιρα. Οτι να'ναι...

 

Μήπως το σύστημα σου έχει κάτι αντίστοιχο με το optimus της nvidia? Εγώ έτσι την έπαθα στην αρχή. Επειδή είναι καινούριο παιχνίδι, δεν ήταν περασμένο στην database της nvidia ότι θα παίζει με την κάρτα γραφικών, και έτρεχε με την ενσωματωμένη κάρτα και φυσικά αυτό είχε ως αποτέλεσμα τα γραφικά να είναι άθλια. Έπρεπε να του αλλάξω εγώ την ρύθμιση για να παίζει με την κάρτα. Λογικά κάτι τέτοιο υπάρχει έχει και η ATI αλλά δεν ξέρω εαν αυτό συμβαίνει και στην περίπτωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα αναλυση τερμα κατω(800χ600) απενεργοποιησα ΤΑ ΠΑΝΤΑ(vsync,MSAA,extremely low rendering), τικαρα και το disable aero theme, το παιχνιδι με γραφικα PSone παλι σερνεται. Τι διαολο συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω.Μεχρι τωρα ολα στο full και πηγαινε σφαιρα. Οτι να'ναι...

Έχεις τους τελευταίους drivers για την κάρτα γραφικών;Δοκίμασε πάντως και επιδιόρθωση εγκατάστασης μεσα από το origin.Εμένα πάντως που ξαφνικά στο 12 δεν μου έδειχνε τους φιλάθλους στα γήπεδα και μου το έκανε και στο demo του 13 μπήκα στις ρυθμίσεις του catalyst και έβαλα όσα δεν εξαρτώνται απο την εφαρμογή στην μέση και εφτιαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι ολα κομπλε με drivers , ισα ισα δοκιμασα και εκανα rollback στους προηγουμενους,τιποτα. Απεγκατασταση εντελως της καρτας απο την αρχη,τιποτα. Προφιλ στο catalyst control center με συγκεκριμενα settings τιποτα.D3DO overrider,τιποτα.

 

 

EDIT: Οτι ναναι! Λυθηκε το προβλημα.Τι εφταιγε? Εχω ενα προγραμματακι για να ειναι συμβατο το ακυρο gamepad μου με το παιχνιδι στο οποιο εχω configurations για 2 gamepads. Ε, οταν εμπαινα στο παιχνιδι, το ενα απο αυτα ειχε αποσυνδεθει απο την usb θυρα και για καποιο λογο ετρωγε σκαλωμα το παιχνιδι :P

 

 

Στα του παιχνιδιου τωρα: Αρνητικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης. Δεν ξερω τι με χαλαει ακριβως, αλλα το παιχνιδι εχει χασει σε ρεαλισμο. Ισως να ειναι η ταχυτητα(την εβαλα στο slow αλλα παλι σαν τρελοι ετρεχαν). Αν αυτο με την ταχυτητα δεν αλλαξει, καλα κρασια ΕΑ...

Επεξ/σία από sheik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT: Οτι ναναι! Λυθηκε το προβλημα.Τι εφταιγε? Εχω ενα προγραμματακι για να ειναι συμβατο το ακυρο gamepad μου με το παιχνιδι στο οποιο εχω configurations για 2 gamepads. Ε, οταν εμπαινα στο παιχνιδι, το ενα απο αυτα ειχε αποσυνδεθει απο την usb θυρα και για καποιο λογο ετρωγε σκαλωμα το παιχνιδι :P

 

 

Δεν ειναι ακυρο το gamepad σου. Τόσα χρόνια τα windows μας "κλείνουν το μάτι" στο να πάρουμε x360 controller!

 

Παλία και να έπερνες μέχρι κανα κουφό gamepad ήσουν αρχοντας! Τώρα σου σπάνε τα νεύρα ασυμβατότητας ακόμα και ακριβά gamepad !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...